Litovel - Tehdy čtrnáctiletý chlapec zachránil život sedmileté dívence, která loni v létě zmizela pod hladinou nového koupaliště v Litovli. Svatopluk Bohanos, který ještě nedávno hájil barvy hokejové Mory, za svůj čin dostal na konci roku v Praze ocenění nadace Adra.
Uherské Hradiště - Senzačního úspěchu dosáhl v prvních dnech nového roku kouč fotbalistek Slovácka Petr Vlachovský. V rámci 12. Galavečera Grassroots fotbalu byla v Praze na Žofíně první lednovou neděli předána individuální ocenění v neprofesionální kopané.
Litovel - Tehdy čtrnáctiletý chlapec zachránil život sedmileté dívence, která loni v létě zmizela pod hladinou nového koupaliště v Litovli. Svatopluk Bohanos, který ještě nedávno hájil barvy hokejové Mory, za svůj čin dostal na konci roku v Praze ocenění nadace Adra.
Blansko – Čtyřiadvacátého června loňského roku. Tehdy se blanenská nemocnice oficiálně dostala na základě věstníku ministerstva zdravotnictví na seznam komplexních cerebrovaskulárních center a takzvaných iktových center. Prestižní výsada měla trvat zhruba půl roku. Díky prosincovému rozhodnutí ministerstva však může tento status nemocnice využívat minimálně do konce roku letošního.
Příbram - Vyhlášení ankety Nejúspěšnější sportovec Příbramska roku 2013 se v pondělí zúčastnila nejen řada skvělých sportovců, ale i několik zástupců příbramské radnice a funkcionářů příbramských klubů, kteří přijali roli předávajících.
Klatovy – Tři klatovští hráči – bratři Zbyšek a Hynek Jelínkovi a Martin Kiesenbauer – se mohli radovat v týmu Vestex z vítězství na volejbalovém turnaji O pohár I. Certifikační autority.
Moravany – Senzačního úspěchu dosáhl v prvních dnech nového roku kouč fotbalistek Slovácka Petr Vlachovský. Při dvanáctém Galavečeru Grassroots fotbalu byla v Praze na Žofíně první lednovou neděli předána individuální ocenění v neprofesionální kopané. Trenér fotbalistek z Uherského Hradiště zvítězil v kategorii Trenér roku 2013.
Právě v těchto dnech lidé, kteří ještě zcela neztratili vůli dávat si novoroční předsevzetí, začínají žít „jinak". Určitě se najde i pár takových, co se nyní rozhodli přestat kouřit. Ale možná nevědí, že na to nejsou sami. Mohou totiž vyhledat pomoc v ambulanci pro léčbu závislosti na tabáku.
Vyškov /ROZHOVOR/ - Stačil krátký okamžik, jen několik málo sekund, a všechno mohlo být jinak. To si teď velmi dobře uvědomuje policista dopravního inspektorátu Blansko-Vyškov Jakub Štaffa, který téměř bez přemýšlení pomohl z hořícího auta dvěma mladým zraněným lidem. Za svůj hrdinský čin získal ocenění za statečnost od krajského policejního ředitele.
Valašsko – Výtvarná soutěž pro děti, žáky a studenty mateřských, základních a středních škol bude jednou z novinek letošního třiatřicátého ročníku Valašské rally.
Libel, starostka Božena Šedová. Momentálně připravujeme rozpočet na rok 2014. V tomto roce nás čeká výročí, a to hned dvakrát. Je to již 600 let od první písemné zmínky o naší obci a Sbor dobrovolných hasičů slaví 115 let od svého vzniku. Tyto oslavy se budou v Libli konat dvanáctého července.
Kladno – Fotbal na SK Kladno sotva lapá po dechu, bojuje o holou existenci, ale úspěchy ještě sbírá. Ten nejčerstvější na nedělním slavnostním galavečeru neprofesionálního fotbalu v Praze na Žofíně. Dlouholetého kouče mládežnických týmů Karla Příhodu, jenž před nedávnem vedl i dospělé áčko SK, tady vyhlásili spolu se dvěma dalšími kolegy nejlepším českým trenérem mládeže!
Plzeň /ROZHOVOR/ - Václav Trkovský, který pracuje ve Škodě Transportation jako projektový manažer, dostal před koncem roku pamětní medailí Emila Škody.
Železnice – V místní sokolovně si dali v závěru roku dostaveníčko stolní tenisté, kteří tam mají své domácí prostředí. Až na dva omluvené byli přítomni všichni dospělí členové oddílu.
Náchod /ROZHOVOR/ - Piva náchodského pivovaru Primátor získala v loňském roce řadu prestižních ocenění, pivovar také provedl další kroky v modernizaci svého areálu. Už šestnáct let pivovar vede Josef Hlavatý, který v rozhovoru pro Náchodský deník zhodnotil uplynulý rok a prozradil, co čeká od toho letošního.
Náchod /ROZHOVOR/ - Piva náchodského pivovaru Primátor získala v loňském roce řadu prestižních ocenění, pivovar také provedl další kroky v modernizaci svého areálu. Už šestnáct let pivovar vede Josef Hlavatý, který v rozhovoru pro Náchodský deník zhodnotil uplynulý rok a prozradil, co čeká od toho letošního.
Hradec Králové – V náchodské Zámecké galerii se v závěru loňského roku uskutečnilo tradiční ocenění nejlepších mládežnických stolních tenistů Královéhradeckého kraje.
Ratíškovice – Téměř osmdesát různých druhů nakládaných hub ochutnali návštěvníci dvacátého ročníku Slováckého koštu sviňůrek, který se v pátek uskutečnil v Ratíškovicích.
Náchod /ROZHOVOR/ - Piva náchodského pivovaru Primátor získala v loňském roce řadu prestižních ocenění, pivovar také provedl další kroky v modernizaci svého areálu. Už šestnáct let pivovar vede Josef Hlavatý, který v rozhovoru pro Náchodský deník zhodnotil uplynulý rok a prozradil, co čeká od toho letošního.
Praha – Guvernér České národní banky Miroslav Singer získal od měsíčníku The Banker vydavatelství Financial Times Group ocenění Guvernér centrální banky v Evropě pro rok 2014. Hodnotitelé ocenili zejména devizové intervence proti koruně, které centrální banka spustila na počátku listopadu. V tiskové zprávě o tom dnes informoval mluvčí ČNB Marek Petruš.
Moskva - Jakub Kovář získal v Kontinentální hokejové lize další ocenění, byl vyhlášen nejlepším brankářem prosince. Před pár dny byla opora Jekatěrinburgu zvolena nejlepším gólmanem posledního týdne loňského roku.
Krnov – V krnovské nemocnici už přivedli na svět první miminko roku 2014. „V porodnici Sdruženého zdravotnického zařízení SZZ Krnov se první miminko roku 2014 ohlásilo dvacet sedm minut po sedmé hodině ranní. Chlapeček Jakub Janda se narodil v termínu a měřil 51 centimetrů, vážil 3705 gramů," představila první miminko mluvčí krnovské nemocnice Eva Kijonková.
Rychnov nad Kněžnou – Sportovní sdružení ČSTV Rychnov nad Kněžnou, Rychnovský deník, reklamní a marketingová agentura ČOK CZ a město Rychnov nad Kněžnou vyhlašují další ročník ankety nazvané „Nejúspěšnější sportovec Rychnovska roku 2013".
Žamberk – Vedení města chce ocenit děti a mladé lidi do 19 let, jimž se v roce 2013 podařilo dosáhnout vynikajících výsledků v oblasti školních znalostí, sportu a kultury.
Žamberk – Vedení města chce ocenit děti a mladé lidi do 19 let, jimž se v roce 2013 podařilo dosáhnout vynikajících výsledků v oblasti školních znalostí, sportu a kultury.
Písek - Rekordní počet lidí – 1638 – se v úterý vydal na nejvyšší vrchol Píseckých hor Velký Mehelník. Tradičního výstupu, který pořádal KČT Otava Písek ve spolupráci s Junákem Písek, se zúčastnili také psi či koně.
Přestože se válečná série Call of Duty řadí mezi nejpopulárnější tituly a vydělává ohromné sumy, tak se po vydání dílu Modern Warfare 2 vývojáři nepohodli s distributorem a velká část odešla. Tito veteráni si založili studio Respawn Entertainment, ve kterém už nějaký pátek pracují na akci Titanfall.
Břeclav – Zimní stadion v Břeclavi hostil jednodenní turnaj kategorie starších žáků. Na turnaji se utkalo pět týmů (Velké Meziříčí, Olomouc, Český Krumlov, Klagenfurt a domácí Břeclav).
Kyjov – Dětské hřiště Sokolíček v Kyjově se pustilo do dobročinnosti. Před Vánoci se rozhodlo pomoci a jedno odpoledne věnovali jeho pracovníci kyjovskému dětskému centru.
Opava - Opavské společnosti Ostroj se dostalo velkého uznání. Stala se Exportérem roku 2013 v kategorii za největší nárůst exportu v letech 2011 a 2012.
Jihlava – Jihlavská firma Bosch Diesel posbírala v závěru roku další prestižní ocenění. Z tradičního vyhlašování výsledků soutěže Exportér roku 2012, která se koná pod záštitou Hospodářské komory ČR, přivezli představitelé firmy hned tři ceny.