
Pátý Fejfarův triumf a čtyři česká ocenění v Budapešti
Východní Čechy - V Budapešti se konalo světové a evropské vyhlášení mistrů offroadových disciplín. Mezi oceněnými nechyběli závodníci z východních Čech!
Východní Čechy - V Budapešti se konalo světové a evropské vyhlášení mistrů offroadových disciplín. Mezi oceněnými nechyběli závodníci z východních Čech!
Rytířem české kultury byli jmenováni in memoriam zpěvák Karel Kryl, historik Zdeněk Kalista a scénograf Bedřich Barták. Ocenění nově má také spisovatel František Šedivý, dirigent Libor Pešek a dramatik a vrchní zemský rabín Karol Sidon. Titul Dáma české kultury patří spisovatelce a pamětnici holokaustu Erice Bezdíčkové a spisovatelce Heleně Havlíčkové, cenu in memoriam dostaly sestry malířky Květa a Jitka Válovy.
Poděbrady - Chystá se tradiční Den Poděbrad. Ten letos připadl na pondělí 4. března. Během dne se budou konat různá setkání, na nichž vedení města ocení záchranáře, sportovce i kulturní osobnosti. Večer se pak budou udělovat v divadle Na Kovárně městská ocenění. Slavnostním pořadem provede známá moderátorka Jolana Voldánová.
Bílina – Za dlouholetou práci pro Český rybářský svaz i pro Bílinu dostal Walter Pilař medaili a pamětní list. Ocenili ho bílinští zastupitelé na svém posledním zasedání, předání doprovázel potlesk.
Francouzskou filmovou cenu César pro nejlepší film získalo drama Střídavá péče režiséra Xaviera Legranda. Snímek obdržel i další tři ocenění, a to za nejlepší herečku, původní scénář a střih. Americký herec a režisér Robert Redford dostal na galavečeru v Paříži čestného Césara.
Světlá nad Sázavou /FOTOGALERIE/ – Nejlepší světelští sportovci uplynulého roku si ve čtvrtek převzali ocenění od města. V divadelním sále Společenského domu ve Světlé nad Sázavou se vyhlašoval Sportovec roku 2018. Ceny předal starosta města Jan Tourek, místostarosta Josef Hnik a speciální host mistr světa v ledním hokeji za rok 1985 Pavel Richter.
Šumava - Na konci ledna se v Berlíně uskutečnilo slavnostní vyhlášení a předání cen v rámci celoněmeckého veletrhu Grünen Woche zaměřeného na rozvoj venkovských oblastí a regionálních produktů.
Kladno /FOTOGALERIE/ - Michael Hanke, sedmačtyřicetiletý fotograf z Kladna, byl nominován na prestižní ocenění v mezinárodní soutěži World Press Photo. Fotograf zaujal svým souborem deseti snímků ze sportovního prostředí nazvaným „Nikdy ho neviděli brečet“. Hrdinou jeho fotografií je český paralympionik Zdeněk Šafránek, který je kapitánem české reprezentace ve sledge hokeji.
Ve středu večer se v londýnské O2 Aréně uskutečnilo předávání prestižních hudebních ocenění Brit Awards. Třicátý devátý ročník ankety ovládli kapela The 1975 a DJ Calvin Harris, kteří získali po dvou oceněních. Naopak příliš neuspěly ženy.
Absolutním vítězem ankety Zlatý volant 2018 se stal rally jezdec Jan Kopecký. Do čela celé ankety ho katapultoval loňský titul mistra světa WRC2, který mu od odborné poroty a veřejnosti zajistil nejvyšší počet 63 bodů. "V loňské sezóně se nám v naší kategorii povedlo snad úplně všechno. Neměnil bych vůbec nic," řekl při přebírání ceny Kopecký, který jako prvnímu poděkoval svému spolujezdci Pavlu Dreslerovi.
Blansko – Blanenský rodák a známý projektant vodních elektráren Antonín Petlach oslavil nedávno devadesát let. Na blanenské radnici mu pogratulovali také zástupci města. Ti ho navrhnou na Cenu města za celoživotní dílo v technické oblasti.
Ústecký kraj – Osobnosti roku. Předseda Senátu Jaroslav Kubera, výtvarnice Alena M. Kartáková z Krupky či ředitelka Arkadie Lenka Machaloušová nechyběli mezi oceněnými osmého ročníku ankety Osobnost roku 2018 Ústeckého kraje.
Ústí nad Labem - Ocenění podílu v Tepelném hospodářství primátor Petr Nedvědický stáhl z programu jednání zastupitelů.
Český Krumlov/ROZHOVOR/ – Při nedávném badmintonovém Mistrovství ČR v Plzni se na slavnostním galavečeru vyhlašovali i nejlepší hráči a hráčky minulého roku – a na pódiu měl výrazné zastoupení i krumlovský region.
Hradec Králové - Hradecký kemp Stříbrný rybník se stal nejlepším kempem Česka i Slovenska. Zvítězil v prestižní anketě Kemp roku 2018.
Kladno /FOTOGALERIE/ – Celkem na pětadvacet osob čekalo v obřadní síni kladenského magistrátu ocenění za čtyřicet bezplatných odběrů krve. Z rukou předsedkyně Oblastní výkonné rady Českého červeného kříže Kladno Stanislava Klicmanové-Maříkové, kladenského radního Petra Soudka a bývalého zastupitele Vojtěcha Volfa všichni zúčastnění obdrželi Zlatou medaili Prof. MUDr. Jana Janského a krásnou květinu, od zástupců jednotlivých zdravotních pojišťoven pak také věcné dary.
Třebíč - Druhý koncert Kruhu přátel hudby v Třebíči nabídne takzvané Pódium mladých. Ve Foyer divadla Pasáž v úterý 12. února vystoupí mimořádně talentovaný mladý klarinetista a držitel mnoha ocenění Aleš Tvrdík.
Most /FOTO/ - V Základní umělecké škole v ulici Moskevská v Mostě je k vidění výběr prací z Mezinárodní dětské výtvarné výstavy Lidice 2018.
Cyklus komorních koncertů ve Vsetíně nabídne v úterý 12. února večer recitál jednoho z nejnadějnějších kontrabasistů mladé generace ze slavného muzikantského rodu Stivínů.
Pardubice - Americký fotbal: Bitters liga. Stallions proměnili tři nominace v jeden primát.
Liberecký kraj – Myslivosti zdar! Liberecký kraj vyhlásil 2. ročník ankety Osobnost Libereckého kraje v myslivosti 2019.
V losangeleské hale Staples Center se v neděli večer místního času předávaly ceny americké hudební akademie Grammy. K nejúspěšnějším zpěvákům letošního ročníku patřil americký rapper Childish Gambino a countryová zpěvačka Kacey Musgravesová, oba si odnesli celkem čtyři sošky. V případě Gambina šlo o přelomový moment, je to totiž poprvé, kdy hiphopový song dostal cenu pro píseň a nahrávku roku.
Tábor – Centrem sportovců z Táborska i jejich příznivců a obdivovatelů se stal v sobotu večer sál táborského hotelu Palcát. Do pomyslného slavnostního trikotu ho oblékl populární Ples sportovců s tradičním hlavním bodem svého programu: vyhlášením ankety Nejlepší sportovec Táborska za uplynulý rok.
Břeclav /FOTOGALERIE/ – Zvířata miluje odmalička. Už jako dítě si Lenka Pospíšilová přinesla domů kočku z ulice a touha pomáhat jí zůstala. Kromě rodiny zasvětila svůj život péči o opuštěná zvířata. „Nejprve jsem pomáhala materiálně útulkům. To mi nestačilo, takže jsme s partnerem začali brát do dočasné péče psy a kočky,“ říká Lenka Pospíšilová, která zvítězila v soutěži Nesobec 2018, která oceňuje pečující o domácí mazlíčky.
Chodov – Letošní rok bude pro Chodovské ve znamení velkých oslav.
České Švýcarsko – Ocenění se dočkal ředitel Správy Národního parku České Švýcarsko Pavel Benda. Z rukou předsedy Klubu českých turistů v Krásné Lípě, Václava Hiekeho, převzal děkovnou medaili za obětavou spolupráci.
Bechyně – Mezi nové aktivity galerie Galvína patří pořádání setkání s lidmi spjatými s Bechyní.
Hoštice-Heroltice, Vyškov – Jeho noha na plynu túrovala motor až k požáru. Kromě muže, který v autě zkolaboval v něm seděla i dvouletá dívka. Zachránili je tři muži ze sousedství. Nedávný případ, který se stal v Hošticích-Herolticích na Vyškovsku, a o kterém už Deník Rovnost informoval, měl v pátek šťastnou dohru. Zachránci získali od hasičů ocenění.
Postoloprty – Ve finále Miss Czech Republic v Brně se ve čtvrtek večer s číslem deset představila 18letá studentka lounského gymnázia – Denisa Czervoniaková z Postoloprt.
Organizátor kulturních akcí, folklorista a divadelník Josef Olišar si na čtvrtečním zasedání zastupitelstva převzal z rukou starosty Jaroslava Němce Cenu města Kroměříže za rok 2018.
ROZHOVOR/ Legendární fotbalový trenér Karel Brückner ve čtvrtek při předávání cen nejlepším sportovcům okresu Olomouc, jak se tak říká, ukradl show pro sebe. Nikomu to ale nevadilo.
Litoměřice - Pomazlit se s teplými kožíšky, ale i s hadem. To ještě dnes i v sobotu 9. února umožňuje výstava Děti a zvířata na litoměřické Zahradě Čech.
Hořice - Divadelní sál hořické radnice byl ve středeční podvečer svědkem slavnostní události. Starosta Aleš Svoboda předal zakladatelce hořického hospicu Janě Sieberové ocenění Osobnost Hořic roku 2018.
Domažlicko – Po pěti letech se do Domažlic znovu vrací anketa pořádaná Svazkem obcí Domažlicko a Sportovní unií okresu Domažlice, kde jsou oceňováni nejlepší sportovci z regionu.
Na mysli má jen jeden cíl – startovat na letních olympijských hrách. Judista David Klammert úspěšně zahájil kvalifikaci do Tokia a za své loňské výkony obdržel cenu pro nejlepšího sportovce okresu Olomouc.
Brno - Ty nejlepší z českých kalendářů dostaly své ocenění ve čtvrtek na vyhlášení soutěže Kalendář roku 2019. Vítězem se stal kalendář Sokol Věrná garda 2019 od Romana France.
Holýšov – Valnou hromadu uspořádal i Sbor dobrovolných hasičů v Holýšově.
Pětadvacet velkoformátových portrétů švédských otců, kteří se rozhodli zůstat se svými dětmi doma na rodičovské dovolené, dočasně obsadilo prostor v blízkosti zlínského zámku.
Nymbursko /ROZHOVOR/ – Na konci minulého roku se staly mistryněmi světa v Pole dance dvojic mezi juniorkami a to jim vyneslo také první příčku v anketě Nejúspěšnějších sportovců okresu v kategorii mládežnických týmů. Dominika Martínková i Viktorie Dušánková byly z vyhlášení hodně překvapeny.
Týn nad Vltavou - Ples FK Olympie si v posledních letech získal v Týně nad Vltavou značnou popularitu a stal se oblíbenou součástí týnské plesové sezóny.
Slaný - Slaný o sobě dalo opět vědět. V krajské soutěži o nejlepší webové stránky získalo stříbro. Ceny vítězům 21. ročníku krajského kola soutěže Zlatý erb 2019 o nejlepší webové stránky a elektronické služby měst a obcí byly předány ve čtvrtek na slavnostním ceremoniálu na Krajském úřadě Středočeského kraje.
Dobré - Minulý pátek přebíraly stolní tenistky SK Dobré ocenění na galavečeru Nejśupěšnější sportovec Rychnovska. Teď už je znovu čeká extraligové dvojutkání, které odehrají doma.
Rožmitál pod Třemšínem /FOTOGALERIE/ - Že opravdu odvádí dobrou práci, se přesvědčili lesní hospodáři z Arcibiskupství pražského. Ocenění z rukou ředitele Agentury ochrany přírody a krajiny ČR (AOPK) Františka Pelce převzali Karel Štícha a vedoucí rožmitálského polesí Josef Hrdina z Arcibiskupství pražského, které hospodaří v lesích na Rožmitálsku v Chráněné krajinné oblasti Brdy.
Brno /FOTOGALERIE/ – Ocenění za nadání, obětavost i snahu si v úterý večer převzaly výjimečné brněnské osobnosti. Mezi nimi i spisovatelka Kateřina Tučková, díky svým románům z prostředí jižní Moravy. „Mám obrovskou radost. Cena je pro mě důkaz, že moje práce má smysl a váží si jí i lidé v Brně,“ popsala nejmladší z oceněných.
Rokycany – Přísná ekonomická kriteria a podmínky mezinárodní certifikace se už potřetí podařilo naplnit Lesům města Rokycan.
Hořice - Ve svých pětadevadesáti letech převezme bývalá politická vězeňkyně Hana Truncová čestné občanství města Hořic. S Hanou Truncovou bude oceněna i Jana Sieberová, která se stane Osobností města Hořic roku 2018.
Ambiciózní grafický román Svatá Barbora si z vyhlašování komiksových cen Muriel odnesl ocenění za nejlepší kresbu. Už pro tu odvahu, s jakou popisuje jednu z nejpodivnějších kauz posledních desetiletí, by se o něm mělo mluvit co nejvíce.
Chomutovsko - Nešťastná událost měla i své světlé okamžiky. U autobusového nádraží v Jirkově se na konci ledna odehrála dopravní nehoda, kdy auto srazilo matku a dvě malé děti.
Jablonec n. N. – V anketě Nejúspěšnější sportovec Jablonecka roku 2018 získala ocenění také jablonecká judistka Pavla Niepelová.
Č. Lípa - Dokázali se prosazovat v různých kategoriích a lodních třídách. Důkazem toho je posun mezi elitní desítku v hodnocení mládežnických jachtařských klubů v republice. Sezona 2018 byla pro mladé českolipské jachtaře rozhodně velmi úspěšná.