
OBRAZEM: Jarní prázdniny zakončili obřím slalomem
Liberec - V sobotu na sjezdovce v Plavech uspořádala Tělovýchovná jednota Sokol Plavy otevřenou soutěž v obřím slalomu.
Liberec - V sobotu na sjezdovce v Plavech uspořádala Tělovýchovná jednota Sokol Plavy otevřenou soutěž v obřím slalomu.
Berlín – Na nynějším filmovém festivalu Berlinale bude vyhlášen hvězdou zítřka, on sám se prý ale hvězdou necítí. Český herec Kryštof Hádek byl letos zařazen mezi deset nejnadějnějších evropských herců současnosti, kteří si odnesou ocenění Shooting Stars 2010. Její hlavní význam vidí v tom, že díky ní může získat další kontrakty v zahraničí, jak sám řekl.
Plavy /FOTOGALERIE/ - Obřího slalomu v Plavech se zúčastnila stovka amatérských sportovců.
Dallas - Basketbalisté z Východní konference oplatili svým rivalům ze Západu loňskou porážku v Utkání hvězd NBA.
Jižní Morava /AKTUALIZOVÁNO, INFOGRAFIKA/ – Majiteli brněnské cukrárny U Čtyř mamlasů Václavu Labskému mohou ostatní jihomoravští cukráři závidět. Se svými zákusky zvítězil ve všech třech dosavadních ročnících soutěže Zlatá chuť jižní Moravy. Ve své kategorii se letos klání o nejlepší potravinářský výrobek v kraji účastní znovu. Stejně jako třiasedmdesát dalších výrobců, kteří soutěží ve dvanácti kategoriích.
Brusel - Evropská komise začala hledat kandidáty na příští nositele ocenění Evropské zelené město. Tato prestižní cena se uděluje městům, která se nejlépe starají o urbanistický rozvoj šetrný k životnímu prostředí. Jako první získaly toto ocenění na začátku loňského roku Stockholm pro rok 2010 a Hamburk pro rok 2011.
Pardubice – Potřetí za sebou se nejlepším střelcem Zimní halové Mida Sport ligy v halové kopané stal Marek Ryba z týmu FC Rotunda, který letos skončil na druhém místě.
Studénka – Město Studénka by mohlo být, podle množství ocenění, jež za poslední dobu sbírá jedno za druhým, považováno za jedno z nejpříjemnějších míst k žití na Novojičínsku.
Studénka - Město Studénka by mohlo být, podle množství ocenění, jež za poslední dobu sbírá jedno za druhým, považováno za jedno z nejpříjemnějších míst k žití na Novojičínsku.
Branice - „Žádné stavební parcely nenabízíme. Je to problém,“ ví starosta obce Stanislav Češka.
Hlučín – Město Hlučín se dočkalo ocenění. Starosta města Bernard Ostárek si ale pro něj musel dojet v polovině tohoto týdne až na jih Čech, do Tábora.
Pardubice - Návrhy na ocenění významných osobností je možné podávat do středy 31. března.
Pasov - V pátek zaznamenala zážitková „Stezka do korun stromů“, pozoruhodné vyhlídkové „vejce“ v Bavorském lese u Neuschönau, už stotisícího návštěvníka.
Polička – /KOMPLETNÍ VÝSLEDKY/ Region zná své nejúspěšnější sportovce.
Zubří –Valašský soubor písní a tanců Beskyd Zubří má také svoji seniorskou složku, říkají si Stará garda. Tanečníci mají v průměru 40 let a v jejich řadách tančí i „Nositel lidových tradic“ za výrobu dřevěných metel.
Krnov – Významná osobnost krnovského a republikového sportu pan Josef Tobiášek zemřel náhle 8. února ve věku 67 let.
Kadaň - Na svatého Valentýna, svátek všech zamilovaných, přijedou do Kadaně mezzosopranistka Pavla Fendrichová a loutnista Jindřich Macek s koncertem Milostné písně s loutnou.
Děčín – V neuvěřitelných sedmdesáti šesti letech se dočkal všestranný sportovec z Jílového Daniel Málek obrovského ocenění.
Olomouc – Nejen Ceny města, ale nově také ocenění za počin roku bude udělovat město Olomouc od letošního roku. S vyhlašováním oceněných se počítá tradičně v měsíci červnu v předvečer Svátků města. Lauerátů však letos ubude.
Šumperk, Přerov – Mezi oceněné Sportovce kraje se z přerovského regionu letos dostali starší žáci Klubu vodního póla Přerov, posádka dračí lodě Moravian Dragons, přerovská plavkyně Věra Kopřivová a plachtař Petr Krejčiřík z Aeroklubu Hranice.
M. Třebová – Zástupci městského úřadu převzali v úterý v Táboře stříbrné ocenění za organizaci veřejné služby.
Litomyšl – Ocenění za nejkrásnější českou knihu roku 2009 obdržela v kategorii odborná literatura publikace „Litomyšl 1259 – 2009 město kultury a vzdělávání“.
Litoměřice – Litoměřice patří v oblasti kvality veřejné správy mezi republikovou špičku. Obhájily totiž loňskou stříbrnou cenu za kvalitu ve veřejné správě za realizaci MA21.
Jindřichohradecko – Na devatenáctém ročníku středoevropského veletrhu cestovního ruchu Holiday World 2010 v Praze se úspěšně prezentovala také města Jindřichův Hradec a Třeboň.
Český Krumlov - Město Český Krumlov získalo prestižní ocenění MOSTY 2009 v kategorii cen pro instituce veřejné správy.
Rakovník - Šest. Pět. Čtyři. Tři. Dva. Jedna. Start! Anketa o nejlepšího hudebníka, kapelu a zpěvačku regionu dnes začala. Poprvé tak mají čtenáři tištěné i internetové verze Rakovnického deníku možnost rozhodnout o tom, z jakého koncertu si domů odnesli nejsilnější zážitky. A právě čtenáři hudebníky sami nominovali.
Louny /ROZHOVOR/ - Karatista Jan Tuček kvůli zranění asi vynechá evropský šampionát, připraví se na svět.
Kolínsko - Anketa o nejlepšího hudebníka, kapelu nebo zpěváka či zpěvačku regionuzačala v pátek 12. února. Poprvé tak mají čtenáři tištěné i internetové verze Kolínského deníku možnost rozhodnout o tom, z jakého koncertu na Kolínsku si domů odnesli nejsilnější zážitky.
Kolínsko - Anketa o nejlepšího hudebníka, kapelu nebo zpěváka či zpěvačku regionu začala v pátek 12. února. Poprvé tak mají čtenáři tištěné i internetové verze Kolínského deníku možnost rozhodnout o tom, z jakého koncertu na Kolínsku si domů odnesli nejsilnější zážitky.
Kolínsko /FOTOGALERIE/ - Je to tady! Anketa o nejlepšího hudebníka, kapelu nebo zpěváka či zpěvačku regionu začala v pátek 12. února. Poprvé tak mají čtenáři tištěné i internetové verze Kolínského deníku možnost rozhodnout o tom, z jakého koncertu na Kolínsku si domů odnesli nejsilnější zážitky.
Prostějov – Téměř dvě tisícovky diváků v hale prostějovského Sportcentra a další u televizních obrazovek viděly další velkolepou volejbalovou bitvu. Na Hanou dorazil aktuálně nejlepší italský tým Scavolini Pesaro, domácí volejbalistky ale nechaly respekt v šatně a favorita notně potrápily.
Zlín – Přestože se věnuje orientační jízdě na horském kole intenzivně jen čtyři roky, vloni v létě získal na mistrovství světa v Izraeli stříbro. Čtyřiadvacetiletý Jiří Hradil byl 11. února vyhlášen nejúspěšnějším sportovcem města Zlína.
Dnešice - Přímo líhní úspěšných holubářů a králíkářů je Klub českých chovatelů v Dnešicích, jejich zvířata sklízí ocenění na celorepublikových i světových soutěžích.
Pardubice - „Babička si výhru zaslouží, je to moje kronikářka,“ říká softbalistka.
Domažlice, Plzeň – Se čtyřmi diplomy a zvonečkem za pomoc přírodě se vrátil z krajské volební konference předseda Klubu českých turistů Domažlice Petr Matějka.
Dolní Benešov - Nikdo to zřejmě nečekal. Český holub zvítězil v závodu Million Dollar, který je největším závodem na světě. Majitel holuba Karel Klemens z Dolního Benešova - Zábřehu tak získal své prozatím největší ocenění.
Stříbro – Léta psal do šuplíku, několik povídek vydal v rámci Ason klubu, několik jich vyšlo v různých sbornících, získal rovněž několik ocenění v literárních soutěžích.
Nejdek – Marta Dvořáčková. To je jméno ženy, která zvítězila v oblíbené anketě o Osobnost města Nejdku. Lidé pro ní hlasovali díky jejímu celoživotnímu přínosu v oblasti kultury.
Chrudim – Nejúspěšnějším podnikatelem loňského roku v Pardubickém kraji se stal Martin Rozhoň, ředitel společnosti Vivantis.
Nové Město nad Metují – Početný tým rozhodčích a činovníků atletického oddílu SK Nové Město nad Metují prošel hned v úvodu roku velmi náročnou zkouškou.
České Budějovice - Při příležitosti zahájení celostátního turnaje družstev mladších žáků proběhlo v českobudějovické sokolovně vyhlášení ankety o nejlepší jihočeské badmintonisty za rok 2009.
Suchdol nad Lužnicí - Nejmladší fotbalisté kaplického Spartaku z kategorie mladší přípravky se představili na turnaji v suchdolské hale a z klání pěti družstev si odvezli lichotivé stříbro.
Praha - Bek Litvínovabude v Kanadě vyznamenán, pak dovršísvoji poslednísezonu.
Pardubice – Předseda Pardubické sportovní organizace ČSTV Zdeněk Čihák – před středečním vyhlášením výsledků ankety Nejúspěšnější sportovec Pardubicka 2009.
Chrudim – Nejúspěšnějším podnikatelem loňského roku v Pardubickém kraji se stal Martin Rozhoň, ředitel společnosti Vivantis.
Nižbor - V sobotu se odehrálo závěrečné kolo okresní hokejbalové ligy. Vedoucí Lemra Nižbor i v tomto utkání vyhrála a soutěž tak prošla bez ztráty bodu. Ve druhém utkání Perun porazil Démony a zajistil si tak konečné třetí místo v tabulce.
Pardubice – Anketa Nejúspěšnější sportovec Pardubicka za rok 2009 je ve finále.
Jičín – Florbalistky odjely do hlavního města odehrát další dvě utkání první ligy žen. Jako první soupeř je čekal průběžný vedoucí celek tabulky.
Chrast - Nadaní žáci Základní umělecké školy J. N. Filcíka v Chrasti sbírali na soutěžích po celé republice jeden významný úspěch za druhým.
Berounsko - Lidí bez práce je opět o něco více.