Hlavní cenu Mezinárodního televizního festivalu Zlatá Praha dnes získal český snímek Červená o operní zpěvačce Soně Červené, která se stala mezinárodní hvězdou. Titulní hrdinka filmu si ocenění večer na Nové scéně Národního divadla osobně převzala spolu s režisérkou Olgou Sommerovou a s dalšími tvůrci filmu. Předáváním cen vyvrcholil 54. ročník festivalu.
Zhruba stovka starostů převzala dnes v Senátu pamětní list, kterým je horní komora Parlamentu ocenila za více než dvacetileté vedení jejich obcí. Dalším asi 170 starostům, kteří se dnes nemohli do Senátu dostavit, předají ocenění senátoři při návštěvě svých volebních obvodů.
Miroslav – Od šesti let je dobrovolnou hasičkou. Práce u hasičů ji ovlivnila natolik, že se stala členkou Hasičského záchranného sboru Jihomoravského kraje. Společně se členkami družstva dobrovolných hasičů sbírá ocenění na soutěžích v požárním sportu. Deníku Rovnost poskytla rozhovor pětatřicetiletá hasička tělem i duší Kateřina Porubová, která je jednou z osobností města, jež lidé mohou vidět na tamním zámku v rámci fotografické výstavy Lidé Miroslavi.
Zhruba stovka starostů převzala dnes v Senátu pamětní list, kterým je horní komora Parlamentu ocenila za více než dvacetileté vedení jejich obcí. Dalším asi 170 starostům, kteří se dnes nemohli do Senátu dostavit, předají ocenění senátoři při návštěvě svých volebních obvodů.
Votice – Tradice dlouhá osm let zdobí nezávodní výletní jízdu cyklistů do okolí Votic s názvem Cyklotulák. Od začátku ji organizují lidé kolem Luboše Mudry a jeho penzionu U modré kočky. Tentokrát všechny v sobotu 30. září potěšilo skvělé počasí babího léto.
Dvůr Králové - Vysokým počtem cen, které do Dvora Králové zamířily, kraj ocenil dlouhodobě nadstandardní úroveň místních dobrovolníků. Poskytování služeb se věnují ve volném čase, často i s vlastními náklady.
Chomutov /ROZHOVOR, FOTOGALERIE/ - Ještě nedávno obsluhoval sympatický mladý muž v Hřebíkárně v Bezručově údolí. Jeho snímky přitom sbírají významná ocenění a tisknou je prestižní magazíny.
/ROZHOVOR, FOTOGALERIE/ Ještě nedávno obsluhoval sympatický mladý muž v Hřebíkárně v Bezručově údolí v okrese Chomutov. Jeho snímky přitom sbírají významná ocenění a tisknou je prestižní magazíny.
Významného ocenění se dočkal bývalý ředitel Muzea Komenského v Přerově, historik František Hýbl. Prezident Spolkové republiky Německo Frank - Walter Steinmeier mu propůjčil Kříž za zásluhy se stuhou záslužného řádu. Slavnostní akt se uskutečnil ve čtvrtek 28. září v prostorách Lobkovického paláce v Praze a ocenění Hýblovi předal německý velvyslanec Christoph Israng.
Zero Waste City, neboli česky Město bez smetí, je aplikace pro mapování kontejnerů, sběrných míst i skládek či hromadících se odpadků. Tvůrci - které za ni ocenil kraj - přitom vycházejí i z konkrétních stížnosti obyvatel na nepořádek, včetně psích exkrementů.
Zvláštní ocenění Živa 2017 za předávání odkazu prostřednictvím příběhu převzal minulý pátek ve slovinském Bledu ředitel Valašského muzea v přírodě Jindřich Ondruš.
Zvláštní ocenění Živa 2017 za předávání odkazu prostřednictvím příběhu převzal minulý pátek ve slovinském Bledu ředitel Valašského muzea v přírodě Jindřich Ondruš.
Kutná Hora - Mladí filmaři z Tylovy herecké školy chystají premiéru svého nového krátkého filmu. Snímek MAX, s Mikulášem Ečerem v hlavní roli, natočili o prázdninách a divákům ho představí v neděli 8. října od 17 hodin na plátně kutnohorského kina Modrý kříž. „Je to příběh o mladém nadějném sportovci, kterému osud postavil do cesty překážku v podobě invalidního vozíku.
FOTOGALERIE, VIDEO/ Na žulových deskách na Památníku hrdinů padlých ve II. světové válce v parku Komenského ve Zlíně jsou vyryty stovky dnes již neznámých jmen, ale přesto jmen těch, kteří se postavili a bojovali za svobodu ostatních ve II. světové válce.
Součástí Německo-českého týdne byla v Krnově i soutěž krnovských středních škol v prezentaci, a to tentokrát na téma Martin Luther a reformace církve. V prostorách krnovské synagogy žáci dokázali, že se jedno téma dá zpracovat různými způsoby, a přednášeli německy o tezích známého reformátora a o jeho životní pouti.
Poříčí - V rámci soutěže Vesnice roku jsou udílena i dílčí ocenění. Zelenou stuhu za péči o zeleň a životní prostředí v celorepublikovém finále převzali zástupci Poříčí na Litomyšlsku.
Zvláštní ocenění hejtmana jako nejlepší pekařský výrobek získal na letošním 14. ročníku prodejní a kontraktační výstavy Život na zahradě Rychvaldský chléb.
Kostelní Lhota – „Je to úspěch, který se nebude jen tak opakovat. Mně osobně se už víc v životě nemůže podařit,“ usmívá se starosta Kostelní Lhoty Tomáš Drobný. Ten dokázal spolu se zastupiteli a hlavně se všemi obyvateli dotáhnout dlouholeté úsilí obce o vytvoření příjemného životního prostředí až k mimořádnému a jedinečnému evropskému úspěchu.
Pardubický kraj /KRÁTKÉ ZPRÁVY/ - V rámci republikového finále soutěže Vesnice roku bylo v pondělí na půdě Senátu uděleno ocenění v kategorii Zelená stuha pro Poříčí. Toto ocenění získávají obce za péči o zeleň a starost o životní prostředí.
Brno - Nejlepší hasiči z Jihomoravského kraje dostali v úterý na brněnském hradě Špilberk medaile Za věrnost druhého a třetího řádu. Při této příležitosti složili svůj slib i noví členové sboru. „Novým rekrutům přeji, aby se pro ně hasičství nestalo jen prací, ale posláním,“ přivítal nováčky do sboru náměstek generálního ředitele hasičů Slavomír Bell.
Pardubický kraj, Chrudimsko - Několik staveb, územně spadajících do oblasti Chrudimska, si vedlo na výbornou v soutěži Stavba roku 2017 Pardubického kraje.
ROZHOVOR / Obrovského úspěchu dosáhli na konci prázdnin členové Komorního sboru Cantabile. Z mezinárodní soutěže pětidenního festivalu v Ohridu v Makedonii si dovezli kov nejcennější - zlato. Nesmírnou radost ale vzbudilo u členů hranického souboru ještě jedno uznání, a tím bylo speciální ocenění za nejradostnější vystoupení.
Podzimní setkání útulkových pejsků a jejich pánů, přivedlo do Útulku pro opuštěná zvířata v nouzi ve Zlíně na Vršavě opět desítky lidí a hlavně jejich nové čtyřnohé kamarády.
Koňské spřežení, povaleč i hrdinové z Čtyřlístku. I takovými výtvory se mohli pochlubit v obci Horní Újezd, kde se konal již devátý ročník akce s názvem Dýňobraní. Do ní se zapojili nadšenci obce s úmyslem ukázat, jaká se jim letos urodila úroda a přivítat tak zároveň i podzim.
Nové Město nad Metují - 39. Festival české filmové a televizní komedie ovládly filmy Anděl Páně 2 a Bezva ženská na krku. Vyhlášení a předání cen se uskutečnilo včera v Kině 70, kde slavnostním večerem provázel moderátor Michal Jančařík.
Zbirožsko – V září loňského roku zachránila Nikola Svobodová dva lidské životy. Díky znalostem ze studia na vyšší odborné škole zdravotnické se nebála a pomohla při nehodě u Zbiroha.
Kyjov – Hned čtveřice kyjovských závodníků se radovala z medailových pozic. Šestá etapa mistrovství a přeboru České republiky v biketrialu se jela v Kyjově. Doposud nejlépe se v seriálu závodů dařilo juniorovi Ondřeji Krúpčikovi, který ani jednou nezůstal bez medailového ocenění a na domácí trati skončil druhý. „Závody mi vyhovují, zejména kluzký povrch a obtížné skoky. V předešlých závodech se mi dařilo a zatím v každém klání jsem stál na stupni vítězů,“ chlubí se Krúpčik.
Žatec, Nymburk - Prestižního klání mezi řadou českých pivovarů se na Dočesné v Žatci zúčastnil i ten nymburský. A přivezl si dvě ocenění. V rámci anonymní degustace, tedy bez toho, aniž by ochutnávající věděli, z jakého pivovaru vzorek je, uspěly dva nymburské speciály.
Při slavnostním aktu na pražském Vítkově dnes přebralo ocenění za působení v zahraničních misích sedm desítek českých vojáků. Medaile dostala i jednotka, která se vrátila z půlročního působení v Mali, kde zachraňovala hosty hotelu napadeného teroristy. Část z nich dostala odznak za bojový kontakt s nepřítelem. Zpět do Česka se vrátili také vojáci působící v misích v Afghánistánu, Itálii, Kosovu nebo ve Velké Británii.
Při slavnostním aktu na pražském Vítkově dnes přebralo ocenění za působení v zahraničních misích sedm desítek českých vojáků. Medaile dostala i jednotka, která se vrátila z půlročního působení v Mali, kde zachraňovala hosty hotelu napadeného teroristy. Část z nich dostala odznak za bojový kontakt s nepřítelem. Zpět do ČR se vrátili také vojáci působící v misích v Afghánistánu, Itálii, Kosovu nebo ve Velké Británii.
Strakonice - Plachý, ale milý úsměv, tichý hlas, tak může na spoustu lidí působit vystupování jedenáctiletého šikovného kytaristy z Nového Dražejova u Strakonic Rudy Prušáka.
Příjemné ocenění obdrželo v minulých dnech město Uherské Hradiště na 15. ročníku Jelínkova vizovického koštu totiž bylo obcí s nejlépe hodnocenými vzorky slivovice. Těch bylo do soutěže přihlášeno celkem 827.
České Budějovice – Abstraktní umění lounské rodačky, čtyřiceti sedmi leté sochařky a grafičky Moniky Immrové, která v letech 2008 a 2009 dostala ocenění Grafika roku, nyní vystavuje českobudějovická Galerie současného umění a architektury Dům umění.
Svitavsko, Orlickoústecko – Jednou za dva roky se vyhlašuje anketa Stavba roku Pardubického kraje. Ocenění si v letošním ročníku na slavnostním vyhlášení připsal v kategorii rodinných domů zástupce ze Žamberka. Dům na západním okraji města projektoval Přemysl Kokeš. Stavba je zajímavá jak architektonickým provedením, tak i konstrukčním řešením.
Svitavy – Jak nejlépe pozvat fanoušky na blížící se sezonu nejvyšší české basketbalové soutěže Kooperativa NBL? Prezentovat se v atraktivním zápolení na domácí palubovce, a to nejlépe v mezinárodní konkurenci!
Nymburk – Postřižinský pivovar hýří aktivitou i na konci letní sezony. Získal významná ocenění na vysoce ceněné degustaci odborníků na Dočesné v Žatci.
Nejlepší projekty v základním i aplikovaném výzkumu ocení dnes dvě státní organizace, které poskytují peníze pro tuto oblast. Ceny jdou napříč obory, převezme je například archeoložka věnující se průzkumům v okolí Pražského hradu, hydrobiolog zaměřující se na stav Šumavy či firma, která vyvinula "rostoucí" endoprotézy pro děti.