Olomouc - Navázat na loňskou stříbrnou sezonu je cílem olomouckých volejbalistek v nadcházejícím ročníku extraligy. Hanácké šiky opět potáhne smečařka Petra Chalcarzová, která v klubu podepsala novou dvouletou smlouvu.
Kladno - Jedním z vrcholů memoriálu Vlastimila Koči byl hod diskem. Tato děčínská soutěž se stává mezi vrhači velmi oblíbenou, pochvalují si příjemné prostředí a příznivý vítr.
Havlíčkův Brod - Ten den mu stále leží v žaludku. Čtvrtek 14. srpen. Den naděje, jenž se proměnil v den velkého zklamání. Olympijská medaile, jediná, která mu ve sbírce chyběla, byla na dosah. Nakonec mu proklouzla mezi prsty, v zápase řecko-římském v hmotnostní kategorii do 96 kg skončil pátý.
Olomouc - Stejně jako loni, tak i letos se chystá na historickém Horním náměstí v Olomouci již 3. ročník mezinárodní atletické exhibice ve skoku vysokém – Grundfos Hanácká laťka 2008. Skákat se začne ve čtvrtek od 13.00 hodin, hlavní závod startuje v 15.00.
Peking – Tři mrtvá miminka, 6244 přiotrávených. Mléko plné chemikálie určené k výrobě plastů může zabít v Číně další stovku dětí. Matky zachvátila panika, pachatelům hrozí až trest smrti.
Uherské Hradiště–Mařatice - Studnice nápadů sedmdesátiletého řezbáře Antonína Hájka z Uherského Hradiště-Mařatic, který se už čtyřicet let zabývá prací se dřevem, nevysychá. K užitkovým i uměleckým předmětům ze dřeva, které zdobí horkým cínem, přibyl další výrobek, jenž by se mohl ucházet o zápis do Knihy rekordů České republiky.
Stuttgart/Vysočina - Už tak životní sezonu ještě více vyšperkoval překážkář z Budišova na Třebíčsku Petr Svoboda. Ve Světovém atletickém finále ve Stuttgartu nestačil jen na Američana Davida Olivera a druhým nejlepším časem v kariéře 13,33 obsadil druhé místo.
Stuttgart/Budišov - Už tak životní sezonu ještě více vyšperkoval překážkář z Budišova na Třebíčsku Petr Svoboda. Ve Světovém atletickém finále ve Stuttgartu nestačil jen na Američana Davida Olivera a druhým nejlepším časem v kariéře 13,33 obsadil druhé místo.
Úpice - Den radosti, který v pátek uspořádala Nadace Orchidej ve spolupráci se Střední odbornou školou ochrany osob a majetku Malé Svatoňovice s.r.o., má výsledky.
Úpice - Den radosti, který v pátek uspořádala Nadace Orchidej ve spolupráci se Střední odbornou školou ochrany osob a majetku Malé Svatoňovice s.r.o., má výsledky.
Lučany n. N. - Premierový ročník Náborové olympiády mládeže TJ Lučany 2008 - Memoriál Dezidera Onodiho připravily oddíly TJ Lučany - fotbalový, lyžařský a nohejbalový. Děti soutěžily v šesti disciplínách a po součtu umístění bylo určeno pořadí.
Kozojedy - V této místní části obce Lány se radovaly v sobotu odpoledne děti. Olympiádu zahájenou vztyčením vlajky i zapálením olympijského kozojedského ohně provázely netradiční disciplíny.
Šumperk - Velkým úspěchem české výpravy skončily Světové hry hasičů, které se konaly v anglickém Liverpoolu. Šumperský hasič Jaromír Barcuch vybojoval hned tři medaile.
Ostrava - Účastník pěti olympijských her, medailista z mistrovství světa i Evropy a v posledním dvacetiletí suverénně nejlepší tuzemský stolní tenista Petr Korbel se v pátek 12. září večer zúčastnil v Ostravě exhibice.
České Budějovice - V ZŠ Baarova v Českých Budějovicích se v pátek děti i vyučující pustili do přípravy na odpadovou olympiádu, která se bude konat příští týden na náměstí Přemysla Otakara II.
Ostrava - Pětinásobný účastník olympijských her Petr Korbel předvedl v pátek 12. září v Ostravě své umění při exhibici, která se konala v rámci akce Ostrava se baví.
Hranice - (FOTOGALERIE) Prázdninám jsme sice už zamávali, ale zážitky, dojmy, nová přátelství a vzpomínky jsou v nás stále čerstvé. Pojďme se společně ohlédnout za tím, kde a jak někteří školáci prožili toto období roku.
Břeclav - Hotovo. Je po sezoně. Teď už jen do lázní vyléčit bolavou Achillovku a koleno. Takový je pro příští měsíc program trojskokanky Martiny Šestákové, členky týmu USK Praha, čerstvého mistra republiky v atletických družstvech.
Hradec Králové - V červnu získal republikový titul. Nedávno startoval na olympiádě v Pekingu, kde obsadil 75. místo. Cyklista PETR BENČÍK se může představit ještě na mistrovství světa. O tom se rozhodne v nejbližších dnech. Nicméně dvaatřicetiletý jezdec zažívá dobrou sezonu. Dnes se ukáže s celým týmem PSK Whirlpool-Author v Hradci Králové, kde se koná večerní kritérium.
Nové Město na Moravě/ Na olympijské hry do Pekingu se o letních prázdninách vydala studentka novoměstského gymnázia Vincence Makovského Kateřina Havlíková. Do dějiště olympiády se jako dobrovolník dostala v rámci Letního tábora mládeže, jehož konání je celosvětovou záležitostí.