Liberec - Všestranná umělkyně Věra Poláchová nechá na scéně Malého divadla obživnout kontroverzního ruského klasika Antona Rubinštejna. Skladatel na něhož se nejprve zapomnělo, a nyní se k němu svět navrací zpět, promluví hlasem herce Martina Polácha.
Kopřivnice – Další z přímých přenosů z newyorkské metropolitní opery se koná v kopřivnickém kině Puls již tuto sobotu. Originální zážitek tentokrát přinese opera Trubadúr Giuseppe Verdiho pod zkušenou dirigentskou taktovou výtečného Jamese Levina.
České Budějovice /EXKLUZIVNÍ ROZHOVOR, FOTOGALERIE/ - Andrea Kalivodová se do jižních Čech vrací ráda. Na jihu Čech kdysi rozjížděla kariéru. Zazářila zde i díky Ježibabě v Rusalce před otáčivým hledištěm v Českém Krumlově. Nyní se sem vrací v roli Feneny s Verdiho Nabuccem, které zazní 19. května v českobudějovické Budvar aréně. „Pokaždé je tu krásné publikum, díky bohu za to,“ říká Andrea Kalivodová, čtyřiatřicetiletá mezzosopranistka ze Státní opery Praha.
Ostrava – Divadlo Jiřího Myrona v Ostravě zažijeve čtvrtek světovou premiéru v podobě baletního představení nazvaného Zázrak v tichu, které je autorským dílem tří choreografů a zároveň velkých přátel – Philippa Talarda z Francie, Erica Trottiera z Kanada a Igora Vejsady, současného šéfa baletu Národního divadla moravskoslezského (NDM).
Sydney, Ishigaki – Dva závody se zcela rozdílnými výsledky absolvoval na začátku sezony Jan Čelůstka. Zlínský triatlonista nejprve po nevydařeném představení v Sydney nenavázal na dobrý vstup do tohoto ročníku, aby vzápětí potvrdil svou příslušnost k užší světové špičce a v Ishigaki se letos poprvé probojoval mezi desítku nejlepších.
Liberec – Ve výstavní síni Boženy Němcové na faře Církve československé husitské v Liberci můžete ještě do 29. dubna zhlédnout nevšední fotografickou výstavu. V rámci regionálního projektu sdružení Artefaktum se na ni představuje Hana Zemanová, členka operního souboru Šaldova divadla ve své druhé umělecké roli. A to jako amatérská, ale výrazně talentovaná fotografka.
Kopřivnice – Další z přímých přenosů z newyorkské metropolitní opery se koná v kopřivnickém kině Puls již tuto sobotu. Originální zážitek tentokrát přinese opera Capriccio Richarda Strausse se skvělou Renée Fleming v hlavní roli tohoto klasického díla.
Ústí nad Labem - Žít se svým městem, nejen v něm. Docenit jeho tradice i to dobré, co tu vznikalo po generace… a je dál k užitku. To se Činohernímu studiu daří i v muzikálu Ústí nad Label; nové písně pro něj psal Jiří Černý, bývalý herec ČS (2000 – 07)
Vrčeň – Jedna z nejvýznamnějších českých operních pěvkyň, sopranistka, sólistka Národního divadla i Metropolitní opery v New Yorku, Eva Urbanová dnes slaví padesáté narozeniny.
Olomouc – Kouzelná opera Giuseppe Verdiho nebo klasika severského dramatu Stavitel Solness z pera Henrika Ibsena. Takovými vábničkami přitahuje Moravské divadlo Olomouc své současné i budoucí abonenty. A k tomu přidává dobrou zprávu.
Skuteč /FOTOGALERIE/ – Už více než měsíc ve Skutči probíhá a ještě měsíc probíhat bude největší kulturně společenská akce – festival Tomáškova a Novákova hudební Skuteč.
Český Krumlov – V bouřlivém pohybu domácí kultury prvně zakotvil hudební festival v Českém Krumlově v mezinárodním kontextu jako nejprestižnější přehlídka nejlepších světových hudebníků.
Olomouc – Slavným muzikálem Sugar, který projel svět a vznikl podle scénáře neméně slavného filmu Někdo to rád horké, obohatí repertoár Moravského divadla Olomouc. Hudební komedii o dvou muzikantech převlečených za ženy a mnoha vtipných nedorozuměních uvede divadlo poprvé v pátek v 19 hodin.
Ostrava – Ćeskou premiéru skvostu italského operního verismu – Giordanovu tříaktovou operu Fedora – uvedeve čtvrtekvečer od 18.30 hodin operní soubor Národního divadlo moravskoslezské (NDM) v Divadle Antonína Dvořáka.
Brno /FOTOGALERIE/ – Hudební zkušenost a prožitek zhmotněný v plastice. Opera, balet nebo třeba punk. Taková je výstava děl Jana Koblasy, kterou ve čtvrtek veřejnosti představí Brno Gallery CZ.
České Budějovice - Řadu akcí k rožmberskému roku doplňuje i vydání kalendáře se známými postavami významného jihočeského šlechtického rodu. V kalendáři nechybí ani Perchta z Rožmberka. Autorkou kalendáře je Inge Švandová - Koutecká, která odpověděla Deníku na několik otázek.
Pardubice – V Rytířském sále pardubického zámku bude už ve středu od deseti hodin k vidění premiéra operního představení studentů pěveckého oddělení pardubické konzervatoře, které nese název Zkouška na operu.
Chrudim - Pondělní koncert světově známé mezzosopranistky Dagmar Peckové ve Velkém sále chrudimského Muzea přinesl posluchačům kromě uměleckého zážitku i doklad o tom, že Chrudim se nesmazatelně zapsala do srdce samotné interpretky.
Chrudim – Významné životní jubileum a zároveň třicet let od zahájení umělecké kariéry oslaví v pondělí koncertem mezinárodně uznávaná mezzosopranistka Dagmar Pecková.
Čechy pod Kosířem /FOTOGALERIE/ – Tóny lesních rohů zahájily v sobotu dopoledne sezónu v zámku a muzeích v Čechách pod Kosířem. Lidé se však brzy po představení divadelní společnosti Větřák rozešli a zámecký park i prostranství před muzeem kočárů zely prázdnotou. Šedivé podmračené nebe neslibovalo žádnou vyhlídku na lepší počasí a drobný déšť věštil, že z dlouho připravované společné akce kulturních institucí nebude nic.
Praha - Prezident Václav Klaus a jeho italský protějšek Giorgio Napolitano spolu ve čtvrtek 14. dubna slavnostně otevřou novou halu pražského Hlavního nádraží. Akce bude jedním z bodů programu státní návštěvy italského prezidenta v ČR.
Praha - Prezident Václav Klaus a jeho italský protějšek Giorgio Napolitano spolu ve čtvrtek 14. dubna slavnostně otevřou novou halu pražského Hlavního nádraží. Akce bude jedním z bodů programu státní návštěvy italského prezidenta v ČR.
Opava – Členové operního souboru Slezského divadla se před několika dny vrátili z týdenního zájezdu na Maltě s inscenací Lucia di Lammermoore. Třikrát ji představili publiku v divadle hlavního města Valletta a pokaždé je povzbudil nadšený aplaus zhruba šesti set diváků.
Chrudim – Komorní filharmonie Pardubice pod vedením dirigenta Vojtěcha Spurného doprovodí v pondělí 4. dubna v sále chrudimského Muzea rodačku a světově známou mezzosopranistku Dagmar Peckovou.
Plzeň – Práce na nové budově divadla ještě nezačaly, ale soubor DJKT už v blízké době čekají změny spojené se stěhováním. Novinářům to po včerejším zasedání umělecké rady řekl ředitel divadla Jan Burian.
Ostrava – Skvělá zpráva pro předplatitele Deníku, kteří odebírají noviny minimálně tři dny v týdnu. Připravili jsme pro vás zajímavý věrnostní program, který se jmenuje ABO BONUS. Jeho prostřednictvím můžete získat nové zajímavé dárky.