
Náměstíčko Kafkova - Wuchterlova má koně z bronzu
Dejvice -Od soboty zdobí nově zrekonstruované náměstíčko mezi ulicemi Kafkova – Wuchterlova tři bronzoví koně od sochaře Michala Gabriela.
Dejvice -Od soboty zdobí nově zrekonstruované náměstíčko mezi ulicemi Kafkova – Wuchterlova tři bronzoví koně od sochaře Michala Gabriela.
JižníČechy -Město Jindřichův Hradec získalo titul Historické město roku 2007 za nejlepší přípravu a realizaci Programu regenerace městské památkové rezervace.
Jindřichův Hradec - Ve středu získal Jindřichův Hradec titul Historické město roku 2007 za nejlepší přípravu a realizaci Programu regenerace městské památkové rezervace.
Český Krumlov - Galerie Art v Českém Krumlově zahájí letošní výstavní sezonu už zítra od 16 hodin expozicí keramických plastik Gustava Fifky Kterak jsem chytal ve fotbalové bráně bez lvíčka na prsou.
Opava - Na výzvu redakce se sešla řada zajímavých dotazů, které občané prostřednictvím našeho deníku kladou místním osobnostem. Postupně dotazy i odpovědi na této stránce zveřejňujeme.
Brtnice - Novou dominantu města by Brtnice měla mít do příštího roku.
Zlín - Jako letošní titul (ovšem nejen!) pro děti a mládež byl ve Zlíně vybrán Sandokan a piráti z Mompracemu. Dramatizaci románu Emilia Salgariho pro Městské divadlo připravili dramaturg Vladimír Fekar a režisér Konrád Popel. S podtitulem Malajský tygr dobývá srdce a ostrovy byl Sandokan uveden v premiéře v sobotu 12. dubna.
Zlín - (VIDEO) Už třicet let se pohřbívá žehem ve Zlíně. Od začátku činnosti v dubnu 1978 bylo v krematoriu na Lesním hřbitově zpopelněno více než 104 tisíc zesnulých.
Jičín - Letošní výstavní sezonu na Valdické bráně v Jičíně otevře Ivan „ Dědek“ Šmíd, který v posledních letech žije a tvoří hlavně v Nepřívěci v Českém ráji.
Hluboká nad Vltavou - Obnovená expozice Gotické umění/ malířství a sochařství ve zrekonstruovaných prostorách Alšovy jihočeské galerie se otevírá veřejnosti právě dnešním dnem.
Zlín - Už třicet let se pohřbívá žehem ve Zlíně. Od začátku činnosti v dubnu 1978 bylo v krematoriu na Lesním hřbitově zpopelněno více než 104 tisíc zesnulých.
Znojmo - Desetileté výročí slaví znojemská věznice výstavou svých obyvatel. Práce vězňů si od čtvrtka mohou lidé prohlédnout v Domě umění na Masarykově náměstí.
Svitavy - Ve čtvrtek 10. dubna od 17 hodin proběhne v Městském muzeu a galerii ve Svitavech vernisáž výstavy malíře Františka Čermáka a jeho přátel řezbářů Jozefa Fajmona a Jaroslava Škrance.
Praha/Jaroměř - Po delší nemoci zesnul ve čtvrtek 3. dubna v Praze profesor, akademický sochař Vladimír Preclík, předseda Svazu výtvarných umělců Mánes, univerzální a všestranný umělec z rodu renesančních tvůrců, který se etabloval i jako moderní malíř, spisovatel literatury faktu, vysokoškolský pedagog a iniciativní organizátor výtvarného umění.
Písek - Ve městě vznikla iniciativa Za hřiště, která se podílí na nové koncepci.
Poděbrady - V sobotu začala v Polabském muzeu bilanční výstava sochařů Milana a Davida Exnerových.
Krnov - Fontána akademického sochaře Miroslava Jiravy patří k tomu nejlepšímu, co v Krnově vzniklo v šedesátých letech minulého století.
Tuchlovice - Fotbalový oddíl TJ Tuchlovice opět vyměnil trenéra. Zkušeného Karla Přenosila vystřídal v tomto týdnu Oldřich Bernard, jenž naposledy koučoval špičkový tým rakovnického okresního přeboru – Branov. Předtím bývalý borec druholigového Rakovníka mimo jiné vedl i dorost Blšan.
České Budějovice - Už po třinácté máme během celého dubna možnost ochutnat něco z francouzských šansonů, reggae, jazzu, divadla, pláten, plastik, kaligrafií, fotografií, a samozřejmě jedinečného kuchařského umění.
Uherské Hradiště - [FOTOGALERIE/VIDEO] Vyústění Havlíčkovy ulice na Masarykovo náměstí v Uherském Hradišti se konečně dočkalo své dominanty, bronzového modelu historické podoby města. Dvousetkilogramovou plastiku sochař Petr Novák s pomocníky nainstaloval 31. března.
Uherské Hradiště - (FOTOGALERIE/VIDEO) Vyústění Havlíčkovy ulice na Masarykovo náměstí v Uherském Hradišti se konečně dočkalo své dominanty, bronzového modelu historické podoby města. Dvousetkilogramovou plastiku sochař Petr Novák s pomocníky nainstaloval 31. března.
Třeboň - Na opravu památek chtělo město z Programu regenerace Městské památkové zóny získat na dotacích 10 milionů korun.
Soláň - Portášským odzemkem pod širým nebem zahájil nedělní velikonoční program na Soláni tanečník Jiří Stanovský. „Využili jsme toho, že přestalo sněžit, a tak na terase před Zvonicí mohl zazpívat i pěvecký sbor Karlovjanky,“ informovala pracovnice centra Jana Křenková.
Soláň -Portášským odzemkem pod širým nebem zahájil nedělní velikonoční program na Soláni tanečník Jiří Stanovský. „Využili jsme toho, že přestalo sněžit, a tak na terase před Zvonicí mohl zazpívat i pěvecký sbor Karlovjanky,“ informovala pracovnice centra Jana Křenková.
Zlín - [HOUPAČKA] Mluvčímu krajských hasičů Ivu Mitáčkovi přinášejí ženy jenom samé těžkosti. Kdykoliv jej potkají třeba v ulicích města, nerozpakují se na něj bezostyšně vrhnout. Aby se dostaly do jeho blízkosti, neváhají dokonce samy založit požár.
TACHOV - Sousoší se asi nikomu nehodilo, a tak bylo odloženo. Najde se pro ně místo?
Kroměřížsko - Možnost upravené pracovní doby nabízí matkám, které chtějí chodit do zaměstnání a zároveň část dne věnovat péči o děti, některé firmy v regionu.
Rakovník/ Lidé se dohadují, co znamená kamenná panna u silnice na Lišany.
Kunštát - Zdevastovaný rybníček, jehož naplnění vodou závisí na dešti, nepořádek, spousta plevele.
Boskovice - Znak rodu pánů z Boskovic, pověst o vzniku Boskovic, o morových pannách v Okrouhlé či vodnících od Tří rybníčků – tyto a další motivy z Boskovicka ztvárnil ve svých plastikách ze dřeva řezbář Ivo Krajíček z Letovic.
Kroměřížsko - Přesně takový počet zaměstnanců se zdravotním postižením, jaký nařizuje zákon, někdy i o něco více. Tak splňují podmínky velké firmy na Kroměřížsku.
Šumperk - Plastika Kristovy hlavy se vejde do dlaně a vypadá jako z vosku. Ve skutečnosti ji z chlebového těsta vytvaroval jeden z vězňů v cele smrti věznice v Uherském Hradišti.
Kutná Hora/ Dřevořezby kutnohorské výtvarnice původem z Malešova Hany Richterové si budou moci prohlédnout zájemci v neobvyklém prostředí Tylova divadla v Kutné Hoře.
Jilemnice - Čtrnáctý ročník festivalu Březen – měsíc divadla od úterka v Galerii v Kotelně doplňuje impozantní výstava dřevěných plastik Vladimírra Kubíka Andělé a ti druzí.
KARLOVY VARY - Milovníci výtvarného umění si tento týden museli v Karlových Varech připadat jako v nebi.
Písek: Kamenný most se zhruba za dva týdny dočká chybějící výzdoby. Do sousoší Kalvárie bude umístěna kopie kříže s plastikou Krista.
Olomouc/Přerov - Pořadatelé Československého jazzového festivalu, který se koná každoročně na podzim v Přerově, převzali v olomouckém Moravském divadle Skleněnou plastiku.
Olomouc/Přerov - Pořadatelé Československého jazzového festivalu, který se koná každoročně na podzim v Přerově, převzali v olomouckém Moravském divadle Skleněnou plastiku.
PLZEŇ - Kapela Chinaski zahájí dnes ve 20 hodin galavečer Žebříku v Domě kultury Inwest. Pořádající magazín Report tady už šestnáctým rokem vyhlásí výsledky své stejnojmenné prestižní ankety.
Karlovy Vary - Milovníci umění jsou nadšení
KARLOVY VARY - Odhalení sochy ve veřejném prostoru je v Karlových Varech událostí, která se nepřihází zase tak často, zvlášť jde-li o dílo jednoho z nejvýznamnějších českých sochařů 20. století.
Šumperk/Olomouc -V olomouckém divadle se budouve středuvečer udělovat krajské ceny v oblasti kultury za rok 2007. Dvě z nich čeká po slavnostním večeru cesta do Šumperku.
Olomouc - Splněný sen o onanujících motýlech, hořících žirafách, slonech poštípaných mravenci na Náměstí Svatého Marca a patnáctimetrovém křupavém chlebu, podávaném na vlaštovčích ocáscích – takový podtitul nese výstava děl proslulého španělského výtvarníka Salvadora Dalího v olomoucké Galerii Mona Lisa.
Jilemnice - Čtrnáctý ročník tradičního divadelního festivalu Březen – měsíc divadla, na prknech Společenského domu Jilm, v neděli otevřel pražský soubor Ty–já–tr hrou Pověsti pro štěstí.
České Budějovice - Necelé dvě stovky obrazů, kreseb, plastik a dalších uměleckých předmětů mohou získat do sbírek a domácností noví majitelé.
Mašovice - O kousek dál ve výzkumu historie Znojemska pokročili ve středu archeologové pod vedením Zdeňka Čižmáře.V západní části okraje Mašovic při hloubení výkopu na kanalizaci našli tři místa, která celá tisíciletí ukrývala keramické nádoby. Na jednom z nich dokonce z mladší doby bronzové.
Valašské Meziříčí - Sotva skončila jejich úspěšná výstava v nizozemském Bussumu, připravují se studenti a učitelé valašskomeziříčské Střední uměleckoprůmyslové školy sklářské na prezentaci v Bulharsku – přesněji v dalším partnerském městě Sevlievu a posléze v metropoli Sofii.
Albrechtice nad Vltavou - Lovec musí vlastně divočáka přelstít
Albrechtice nad Vltavou - Lovec musí umět zvěř přelstít.
Budišov - Zkostela Nanebevzetí panny Marie a svatého Gotharda vBudišově na Třebíčsku zmizela zdejší rarita.