Zloděj pracoval rychle
Most - Chvilka nestřeženého okamžiku stačila zloději, aby si v neuzamčené kanceláři přivlastnil cizí peněženku
Most - Chvilka nestřeženého okamžiku stačila zloději, aby si v neuzamčené kanceláři přivlastnil cizí peněženku
Opava - Předvánoční čas s návaly v obchodech i na městských prostranstvích bývá hlavním „pracovním obdobím“ pro kapesní zloděje. Letošní souboj zatím vyhrávají policisté, kteří v uniformách i v civilu procházejí městské centrum i supermarkety.
Uherské Hradiště - Dvě kabelky za jediný víkend vybílili jejich majitelkám zloději vUherském Hradišti. Vprvním případě neznámý lapka odcizil zkabelky na rameni ženy peněženku shotovostí, platební kartou a osobními doklady.
Most - O příruční tašku s doklady a platební kartou přišel v mosteckém supermarketu jeden zákazník. Ten měl tzv. ledvinku připnutou kolem pasu, avšak ani to neodradilo neznámého lapku a věci v hodnotě 400 korun si přivlastnil. Policisté případ vyšetřují jako trestné činy krádež na osobě a neoprávněné držení platební karty.
Uherskobrodsko - Ověci vhodnotě 15000 korun přišli dva Slováci, kteří se nechali svézt podvodníkem.
Kunovice - Neuzamčených kanceláří v administrativních budovách firem čas od času využívají lapkové a kromě jiného si odtamtud odnášejí i například volně odložené peněženky.
Česká Lípa - Desítky kapesních krádeží řeší v posledních týdnech policisté v mnoha městech.
Uherský Brod - Nezajištěné šatny zaměstnankyň hotelu vUherském Brodě využil neznámý nenechavec, který tamním pracovnicím ukradl tři peněženky sfinanční hotovostí, platební kartou a doklady.
Ostrava - Nezvyklou loupež, jejíž obětí se měla stát opilá žena spůlročním dítětem vkočárku, vyšetřují ostravští policisté. Zločin se odehrál tento týden kolem poledne poblíž ulice Závodní vOstravě-Vítkovicích.
Východní Čechy - Někteří lidé si v předvánočním shonu v obchodních domech doslova koledují o okradení. Kabely, tašky nebo batohy by teď neměli při nakupování spustit z očí ani na okamžik.
Děčínsko - Černá kronika
Česká Lípa - Na dvě hodinky zašel večer do baru v centru České Lípy 31letý muž.
Hradec Králové - Někteří lidé si v předvánočním shonu v obchodních domech doslova koledují o okradení. Kabely, tašky nebo batohy by teď neměli při nakupování spustit z očí ani na okamžik.
KOLÍNSKO - V předvánočním čase prožívají zloději doslova žně, nakupující jim v tom pomáhají.
Brno - Společnost Asiana nabízí jízdenku do Prahy už od jedné koruny. Zájemce si ji ale musí zarezervovat téměř měsíc dopředu
Frýdek-Místek– Frýdecko-místecký okresní soud vúterý udělil tresty za loupež na okraji Třince. Emilu Soldánovi (19 let) a Davidu Martinusovi (23) zOstravy vyměřil shodně po pěti letech ve věznici sostrahou.
Most - Policisté opět apelují na větší opatrnost při zacházení se svým majetkem
Východní Čechy - Zákazníci, dejte pozor na zloděje. Využívají nepozornosti v předvánočním shonu ke krádežím kabelek z nákupních vozíků. (Policejní zpravodajství z Královéhradecka - 11. prosince.)
Hradec Králové - Zákazníci, dejte pozor na zloděje. Využívají nepozornosti v předvánočním shonu ke krádežím kabelek z nákupních vozíků. (Policejní zpravodajství z Královéhradecka - 11. prosince.)
Habrovany - Automobily ponechané ať už na parkovištích nebo mimo ně se stále častěji stávají na Vyškovsku terčem zlodějů.
Hodonínsko - Osamocená žena ve večerních či nočních hodinách, kterou zloděj prudkým trhnutím zbaví kabelky a uteče.
Žďársko - Zloději to mají na Žďársku čím dál snazší. Alespoň to tvrdí policisté v souvislosti s ukradenými platebními kartami a následným výběrem finanční hotovosti z nich.
ZDENICE - Neznámý zloděj se vloupal do rodinného domu, když rozbil okno.
Hodonínsko - Již tři případy ukradených kabelek zaznamenali během prosince policisté na Hodonínsku.
Přerovsko/ Ztratil či někde zapomněl doklady a potřeboval, aby mu policisté vystavili náhradní. Proto jim mladý muž slovenské národnosti vyprávěl historku o tom, jak byl přepaden. Jak ale přerovští policisté zjistili, příhodu si vymyslel.
Přerovsko -Ztratil či někde zapomněl doklady a potřeboval, aby mu policisté vystavili náhradní. Proto jim mladý muž slovenské národnosti vyprávěl historku o tom, jak byl přepaden. Jak ale přerovští policisté zjistili, příhodu si vymyslel.
Východní Čechy - Policisté udělují několik preventivních rad, jak snížit riziko okradení v předvánočním shonu.
Východní Čechy - Policisté udělují několik preventivních rad, jak snížit riziko okradení v předvánočním shonu.
„Našemu vnukovi je deset let. Chtěli bychom mu věnovat nějaké peníze, aby si je užil, třeba i až my tu nebudeme. Jak je ale nejlépe zhodnotit a zároveň mu umožnit, aby o nich, alespoň vomezené míře, sám rozhodoval?“ ptá se Marie Černá za Tábora.
STŘEDNÍ ČECHY - K současným vlakům vyšší kvality teď přibudou všechny rychlíky a expresy
Děčínsko - Černá kronika
VALAŠSKO - Tři případy vloupání do automobilů v průběhu dvou dnů řeší v současné době vsetínští policisté. „Jedná se o další z řady podobných případů z nedávné doby,“ podotkl asistent policejního ředitele ve Vsetíně Ivo Zgarba.
HRADEC KRÁLOVÉ - Autorádio či GPS navigaci odcizili neznámí pachatelé hned ze tří zaparkovaných osobních aut během několika hodin. A to vše v noci z neděle na pondělí.
JINDŘICHOHRADECKO - Kapsáře v těchto dnech čekají skutečné žně. Stoupá předvánoční nákupní horečka, tlačenice v obchodech a na trzích jsou doslova živnou půdou pro drobné zlodějíčky a jejich hbité prsty, odvedou pozornost. Oběťmi jsou jak nakupující, tak velice často i prodavači, které lapkové napřed zabaví.
Strakonicko/ Lupiči se činí i před Vánocemi.
SOLNICE - Osmatřicetiletý muž, který páchal rozsáhlou trestnou činnost, je ve vazbě. V Solnických zloděj vzbuzoval strach. Komisař kriminální služby a vyšetřování jej obvinil z krádeže, neoprávněného držení platební karty a porušování domovní svobody.
PROSTŘEDNÍ BEČVA - Audi, zaparkované před restaurací Zavadilka v Prostřední Bečvě, vykradl v neděli po šesté večer neznámý poberta.
ÚSTÍ NAD LABEM - Ztráta peněženky, platebních karet, nebo dokladů může pořádně zkomplikovat život. Lze jen doufat v štěstí v neštěstí a poctivého nálezce. Lodník Pavel Mužík, který v centru Ústí ztratil peněženku s několika desítkami tisíc korun i platebními kartami, takové štěstí měl.
MLADOBOLESLAVSKO - Velká koncentrace lidí v obchodních domech láká kapsáře. Lidem během chvíle způsobí škodu za tisíce korun!
Chebsko - Kapsáři na Chebsku řádí v prodejnách, na tržištích, ale i na parkovištích
Ostrava - Více než jindy si dávejte pozor na své věci, všímejte si svého okolí a nebuďte lhostejní. S těmito již tradičními radami přicházejí v předvánočním období severomoravští policisté, kteří varují před očekávanými nájezdy kapsářů.
JINDŘICHŮV HRADEC - Výběr poplatků u lékaře, který začne platit od ledna, zajistí v jindřichohradecké nemocnici hned čtyři automaty. „Jeden přístroj bude umístěn na poliklinice, další u staré vrátnice a třetí v pavilonu akutní medicíny, tedy v budově u kruhového objezdu. Navíc parkovací automat na parkovišti v areálu nemocnice bude lístky také vydávat,“ vysvětlil ředitel Nemocnice Jindřichův Hradec Jan Mlčák.
BŘECLAV - Chvíle nepozornosti vobchodě může vyjít draho. Na vlastní kůži se o tom přesvědčily dvě ženy, kterým zloděj ukradl peníze a osobní doklady.
FRANTIŠKOVY LÁZNĚ - Muž se měl dopustit krádeže
ČESKÁ LÍPA - Třiasedmdesátiletá žena z České Lípy asi už nikdy nezapomene na sedmadvacátý listopad letošního roku.
PRAHA - Zřízení účtu a jeho vedení zdarma, vydání platební karty zdarma a také tři výběry z bankomatu zdarma. S těmito lákadly začíná u nás nabízet své služby polská mBank.
KARLOVY VARY - Škodu přes 300 tisíc korun způsobili pachatelé v Karlových Varech za tři dny, když se vloupali do aut.
VYŠKOV - Nakládání nákupu do auta stálo ženu parkující u vyškovského hypermarketu osm tisíc.
ČESKOLIPSKO - O platební kartu okradla pětadvacetiletá žena ze Zákupska svou známou.
STARÉ MĚSTO - Přímo z nákupního košíku odcizil ve Starém Městě na Uherskohradišťsku neznámý nenechavec zákaznici kabelku s finanční hotovostí, mobilním telefonem, osobními doklady i platební kartou.