Olomoucký kraj – Zkušební provoz mobilního platebního terminálu zahájilo Krajské ředitelství policie Olomouckého kraje. Řidiči tak mohou uloženou pokutu uhradit platební kartou přímo na místě dopravního přestupku.
Zábřeh – Policisté dopadli pachatele čtyř loupežných přepadení, která se odehrála v době od 21. května do 2. června v Zábřehu. Ženy brutálně napadal a okrádal šestnáctiletý mladík.
Plzeň - Motoristé, kteří dostanou na dálnici D5 v Plzeňském kraji pokutu, mohou nově od úterý 1. června zaplatit platební kartou. Informovala o tom mluvčí krajské policie Pavla Soukupová.
Prostějov – Kapitální úlovek se podařil v sobotu ráno kapsáři na Skálově náměstí v Prostějově. Neznámý poberta zde vytáhl třiatřicetiletému muži ze zadní kapsy riflí koženou peněženku. Bez nadsázky lze říci, že byla opravdu naditá, okradený v ní měl čtvrt milionu korun.
Litoměřice - Ve druhé polovině května byly zaznamenány tři případy krádeží v bytech během jednoho dne a v noci ze čtvrtka na pátek policisté vyjeli k dalším třem vloupáním do bytů.
Jindřichův Hradec – Kdo by čekal v těchto dnech, kdy se blíží datum splatnosti ročního poplatku za komunální odpad, na chodbě jindřichohradeckého městského úřadu nával, nedočkal by se.
Vsetín – Sestřičky ve vsetínské nemocnici okradl v pondělí 24. května prozatím neznámý darebák. Vyčíhal si okamžik, kdy na sesterně jednoho z nemocničních oddělení nikdo nebyl, a ze tří odložených kabelek vzal peněženky.
Uherskohradišťsko – Kabelka na zadním sedadle auta působí na zloděje jako lákadlo. O tom se v neděli 23. května před sedmou hodinou večerní přesvědčila jednadvacetiletá žena, která zaparkovala své auto vedle leteckého muzea v Kunovicích a na zadním sedadle si neprozíravě nechala kabelku.
Zlín – Zpříjemnit si odpoledne kosmetickou procedurou zamýšlela ve středu 19. května sedmapadesátiletá žena ze Zlína. Netušila však, že bude záhy okradena, a to přímo v salónu.
Kroměříž – Hned pět druhů trestných činů ve čtyřech okresech páchal od ledna 2007 do června minulého roku třiadvacetiletý muž z Kroměříže. V předešlých dnech proti němu bylo zahájeno stíhání.
Praha - Řidiči na dálnicích budou moci od 1. června platit za své dopravní přestupky platebními kartami. ČTK to v úterý sdělila mluvčí policejního prezidia Veronika Benediktová.
Ruprechtov - Nezvaný host se vydal krást do novostavby rodinného domu v Ruprechtově. Poté, co z domu odcizil dvě tašky se značkovou kosmetikou a platební kartou, svou pozornost zaměřil na garáž.
Kladensko - Neuvěřitelnou bezmoc zažila zdravotní sestra kladenské nemocnice, když po příchodu do kanceláře zjistila, že jí ve skříni chybí kabelka se všemi osobními věcmi.
Loučná nad Desnou /FOTOGALERIE/ – Vykradený kamion odstavený u nádraží v Loučné nad Desnou našel 14. května devětatřicetiletý Ukrajinec, škodu předběžně vyčíslil na 1500 Euro. Zloděj se nespokojil s málem.
Kladensko - Pořád stejná písnička. Jinými slovy by se ani nedalo popsat chování majitelů vozidel, kteří i přes opakované upozornění policistů nechávají věci v autech. Ty pak velmi jednoduše odcizí zloději.
Kladno - „Platím kreditkou!“ Tato slova patrně častěji uslyší prodavačky ve vybraných kladenských obchodech od obyvatel finančně závislých na sociálních dávkách. Těmto lidem totiž chce radnice část peněz převádět prostřednictvím platebních karet.
Valašské Meziříčí – Na svou neopatrnost doplatila na poště ve Valašském Meziříčí jednatřicetiletá místní žena. Při vypisování podacího lístku u přepážky balíků si vedle sebe odložila peněženku.
Kopřivnice, Frenštát pod Radhoštěm – Nepříliš radostný start do nového měsíce zažili dva majitelé motorových vozidel na Novojičínsku. Přes noc jim totiž někdo ukradl jejich plechové miláčky.