Česká Skalice /FOTOGALERIE/ - Před desítkami let to znalo kdejaké dítě z chaloupek v celém pohraničí, kde se tím živili. Dnes si ruční zpracování lnu vyzkouší snad už jen v Muzeu textilu v České Skalici. Ještě dnes a na začátku příštího týdne tam s tím seznamují školáky prvního stupně základních škol při interaktivním programu.
Vsetín - Zebřička, rýžovník či amadina. To jsou někteří z mnoha okrasných ptáků, kteří učarovali jednašedesátiletému Josefu Zgabajovi z Ratiboře. V současné době působí jako hospodář Českého chovatelského svazu ve Vsetíně.
Kroměříž – Chcete si vytvořit svůj Strom života? Pak přijďte do Knihovny Kroměřížska. Tak lákala na svých stránkách knihovna zájemce o úvod do genealogie, vědy, která se zabývá vztahy mezi lidskými jedinci a jejich rodovým původem. Rozhodla jsem se , že to zkusím taky.
Kroměříž – Chcete si vytvořit svůj Strom života? Pak přijďte do Knihovny Kroměřížska. Tak lákala na svých stránkách knihovna zájemce o úvod do genealogie, vědy, která se zabývá vztahy mezi lidskými jedinci a jejich rodovým původem. Rozhodla jsem se , že to zkusím taky.
San Francisco /VIDEO/ - Americká společnost Google dnes otevřela virtuální okno do svých uzavřených datových center. Zájemci si mohou na internetu prohlédnout fotky, na kterých jsou vidět mimo jiné složitá bludiště počítačů zpracovávajících žádosti o vyhledávání na internetu a prohlížení klipů na YouTube a posílajících e-maily milionům lidí.
Valašské Meziříčí /ROZHOVOR/ – V ateliéru Josefa Knápka v prvním patře starého měšťanského domu mě vedle lamp, důmyslných stínítek a rekvizit zaujala tapeta na monitoru jeho počítače. Je na ní v elegantním bílém klobouku a po jeho boku – světoznámá modelka Tereza Maxová.
Zlín – Ve zlínské orlovně, sídle krajské KDU-ČSL, jsou lidé už kolem druhé hodiny odpoledne. Připravena je velká obrazovka, několik počítačů, občerstvení, které věstí opravdu slavnostní večer, a za barem na zemi pro všechny případy lahve šampaňského.
Ústecký kraj - Komunisté si na své vítězství ve volbách připili až v neděli. V sobotu zůstali doma a na rozdíl od ostatních vyhráli. Pak to náležitě oslavili, stejně jako hnutí PRO!kraj. Naopak zklamání vládlo v táborech ČSSD, ODS nebo TOP 09.
Od 25. do 28. října 2012 se na pražském Holešovickém výstavišti uskuteční první veletrh počítačových her Game Expo, kde se můžete těšit na nejnovější počítačové a konzolové hry. Největším lákadlem jistě bude možnosti si ještě před termínem vydání exkluzivně zahrát řadu nových her, třeba očekávanou akční pecku Far Cry 3.
Jince - Dalo by se říci, že ve volební místnosti Újezdního úřadu Vojenského újezdu Brdy v Jincích na Příbramsku byl absolutní klid. Vždyť za celé dva dny konání krajských voleb přišel jediný občan odevzdat svůj hlas z celkem 27 oprávněných voličů.
Los Angeles – Americký softwarový gigant Microsoft v úterý spustí službu Xbox Music umožňující přehrávání zvolených hudebních skladeb ze seznamu zahrnujícího přes 30 milionů položek. Oznámila to dnes firma. Chce tak konkurovat například službě iTunes společnosti Apple.
Vyškovsko – O svátcích pokládat květiny k pomníkům, o sobotách fotit hody a v neděli slavnostní koncerty, navečer pak sepisovat ročenky, tvořit tabulky s vývojem obyvatel a sledovat změny na radnici. I taková je práce městského nebo obecního kronikáře. Protože zabírá velké množství času, shánějí některé obce na Vyškovsku kronikáře jen velmi obtížně.
Okrouhlá – Vypadalo to na senzaci. Totiž že v Okrouhlé šli v krajských volbách hlasovat téměř všichni. Konkrétně 224 z 251 zapsaných voličů, což znamená téměř devadesát procent. Tento údaj figuruje v kompletních volebních výsledcích na serveru volby.cz. V neděli se ale ukázalo, že to není pravda.
Pardubický kraj – Bezmála devět set tisíc korun získaly neziskové organizace na své projekty od donátorů na celkem čtyřech burzách filantropie, které se uskutečnily v tomto roce v Pardubickém kraji. Projektům pomohli zástupci podnikatelského sektoru a Pardubický kraj.
Londýn - Britské ministerstvo obrany má v plánu stáhnout příští rok z Afghánistánu tisíce svých vojáků. Oznámil to dnes podle agentury Reuters ministr obrany Philip Hammond. Zároveň byla pětice vojáků, kteří sloužili v Afghánistánu, obviněna z vraždy v souvislosti se střetem s jedním z tamních povstalců.
Jince /KRAJSKÉ VOLBY/ – Dalo by se říci, že ve volební místnosti Újezdního úřadu Vojenského újezdu Brdy v Jincích byl absolutní klid. Vždyť za celé dva dny konání krajských voleb přišel jediný občan odevzdat svůj hlas z celkem 27 oprávněných voličů. „Popravdě, jeden nebo sedmadvacet lidí za dva dny, to je celkem jedno. Být tady musíme," řekl Libor Benda, který je zástupcem přednosty újezdu a v pátek a v sobotu byl ve volební komisi. Libora Bendu spíše zajímalo, jak by reagoval program na sčítání hlasů v případě, že by nepřišel nikdo. „Nevím, jak by si systém poradil s nulama," dodal s úsměvem Benda.
Praha – Češi proti Evropě zaostávají ve využívání mobilních zařízení pro přístup na internet. Z mobilu se v Česku připojuje k internetu 14 procent uživatelů a z tabletu tři procenta, evropský průměr je 21 a osm procent. Vyplývá to z mezinárodního průzkumu Mediascope, realizovaného Sdružením pro internetovou reklamu ve spolupráci s IAB Europe na jaře letošního roku.
Chebsko - Mají lidi sbližovat, ale nevědomky se stávají opakem přátelství. Sociální sítě se během uplynulých let změnily podle obrazu společnosti, i když si toho mnozí nevšímají. Jak se ale zbavit závislosti na takových ´fajnových´ sítích? Odpověď je podle chebského psychiatra Jána Pobežala celkem jednoduchá.
Nový Bor - Podařilo se jí něco, v co už vůbec nedoufala. Dvaaosmdesátiletá seniorka z Nového Boru na internetu objevila autentický audiozáznam svého dávného přítele, který zemřel před třiceti lety.
Hluzov – Volební místnost v budově hospody? Proč ne. Právě tak už to několik let funguje v Hluzově, malé obci u Černotína. Předseda pětičlenné komise Josef Rýpar zvládne prakticky obojí. Ze sálu klidně přejde obsloužit zákazníky do vedlejší hospůdky.
Praha - Na 11.000 dobrovolníků z celé republiky se dnes pustilo do zvelebování svého okolí. V rámci projektu 72 hodin – Ruku na to! teď budou po tři dny uklízet veřejné prostory, učit seniory na počítači nebo venčit psy z útulků. Akci organizuje Česká rada dětí a mládeže, podle jejího místopředsedy Ondřeje Šejtky tak chtějí zviditelnit mládežnické spolky a přimět mladé lidi k dobrovolné práci pro své okolí. Podobné akce se pořádají i některých sousedních zemích.
Praha – Na 11.000 dobrovolníků z celé republiky se dnes pustilo do zvelebování svého okolí. V rámci projektu 72 hodin – Ruku na to! teď budou po tři dny uklízet veřejné prostory, učit seniory na počítači nebo venčit psy z útulků. Akci organizuje Česká rada dětí a mládeže, podle jejího místopředsedy Ondřeje Šejtky tak chtějí zviditelnit mládežnické spolky a přimět mladé lidi k dobrovolné práci pro své okolí. Podobné akce se pořádají i některých sousedních zemích.
Brusel - Evropská průmyslová výroba v srpnu navázala na červencové výsledky a opět meziměsíčně vzrostla. V eurozóně se navýšila o 0,6 procenta a v celé Evropské unii o 0,3 procenta. Novináře o tom dnes informoval Evropský statistický úřad (Eurostat). V Česku však podle něj produkce klesla o 2,9 procenta, tedy nejvíce ze všech států, u nichž jsou data dostupná.
Krnov - V Krnovském paláci Silesia ve čtvrtek začala výstava toho nejlepšího, co zahrádkáři tento rok sklidili na Krnovsku. Výstavu ovoce a zeleniny doplnila volba jablka roku.
Paříž - Šok zažila žena v jihozápadní Francii, když otevřela účet od telekomunikační společnosti – a našla na něm tolik nul, že požadovanou částku ani nedokázala pojmenovat. Vyúčtování na téměř 12 biliard eur se nakonec ukázalo být omylem, napsal zpravodajský server BBC News.
Ústecký kraj /ROZHOVOR/ - Ing. Aleš Brožek od roku 1993 vede Severočeskou vědecké knihovnu v Ústí. Věnuje se knižním databázím, napsal Přehled bází dat využitelných v knihovnách, i tvorbě knihovnických webových stránek. Od roku 2000 předsedá hodnotící komisi soutěže Biblioweb.
Pardubický kraj – Bezmála devět set tisíc korun získaly neziskové organizace na své projekty od donátorů na celkem čtyřech burzách filantropie, které se uskutečnily v tomto roce v Pardubickém kraji. Projektům pomohli zástupci podnikatelského sektoru a Pardubický kraj.
Novojičínsko - Do letošního čtvrtého ročníku Týdne sociálních služeb, jehož hlavním mottem je heslo „…Aby se člověk cítil být člověkem", se zapojily i mnohé organizace z okresu. Cílem tohoto projektu je ukázat široké veřejnosti, že sociální služby jsou v České republice kvalitní, pomáhají statisícům lidí a zachovávají lidskou důstojnost a soběstačnost. Sociální služby se totiž v jakékoli podobě dotýkají každého člověka.
Pardubický kraj – Bezmála devět set tisíc korun získaly neziskové organizace na své projekty od donátorů na celkem čtyřech burzách filantropie, které se uskutečnily v tomto roce v Pardubickém kraji. Projektům pomohli zástupci podnikatelského sektoru a Pardubický kraj.
Pardubický kraj – Bezmála devět set tisíc korun získaly neziskové organizace na své projekty od donátorů na celkem čtyřech burzách filantropie, které se uskutečnily v tomto roce v Pardubickém kraji. Projektům pomohli zástupci podnikatelského sektoru a Pardubický kraj.
Blanensko – Bílou pastelku jako symbol neviditelného světa nevidomých bude možné ve středu sedmnáctého října koupit i na Blanensku. Celonárodní sbírka Bílá pastelka se koná při příležitosti Mezinárodního dne bílé hole, který připadá na patnáctý říjen.
Město Touškov - Základní škola a Mateřská škola Město Touškov se připojily ke kampani za počítačovou gramotnost European e-Skills Week 2012 a žáci díky tomu prozkoumávali kruhy v obilí.
Ústecký kraj - Ing. Aleš Brožek od roku 1993 vede Severočeskou vědecké knihovnu v Ústí. Věnuje se knižním databázím, napsal Přehled bází dat využitelných v knihovnách (dvě vydání) i tvorbě knihovnických webových stránek. Od roku 2000 předsedá hodnotící komisi soutěže Biblioweb.
Jeseník – Papírové žákovské knížky jsou pro více než dvě stovky dětí na základní škole v Jeseníku minulostí. Učitelé od letošního školního roku zapisují známky žákům druhého stupně do elektronického systému.
New York - Prodej osobních počítačů ve světě by měl letos poprvé po 11 letech klesnout. Podle agentury AFP to uvedlo výzkumné středisko IHS iSupply. Celkem se podle odhadů analytiků letos prodá 348,7 milionu počítačů. Je to o 1,2 procenta méně než loni, kdy se jich prodalo 352,8 milionu.
Jindřichohradecko – Letošní krajské volby by ve správním obvodu pověřeného jindřichohradeckého městského úřadu mělo již 70 procent ze 104 volebních okrsků zpracovávat elektronicky.