Hlasujte o nejhezčího mazlíčka
Cheb - Pokud máte zájem přihlásit svého pejska, kočičku, kanárka a vůbec zvířecího člena domácnosti, uvítáme jeho fotografii.
Cheb - Pokud máte zájem přihlásit svého pejska, kočičku, kanárka a vůbec zvířecího člena domácnosti, uvítáme jeho fotografii.
Blanensko – Organizovanou skupinu výrobců drog v minulých dnech odhalili blanenští policisté. Tři lidé ze šesti obviněných už sedí ve vazbě.
Jirkov, Chomutov - Jeho podobiznu si lidé posílají přes facebook, visí ve výlohách obchodů i na školních nástěnkách.
Ať dělá cokoli, neumí se odpoutat od vzpomínek na milovaného manžela.
Praha – Hodím kostkou, posunu figurku, vyhodím soupeře a jako první se dostanu do domečku. Chodím po plánku, kupuji koně a vybírám papírové peníze od druhých hráčů. Nebo jen bílými kameny přeskakuji ty černé a porážím protihráče.
Praha - Antivirový software má nainstalovaný 88 procent tuzemských uživatelů internetu. Pravidelně si jej aktualizují ale jen dvě pětiny Čechů. Vyplývá to z průzkumu antivirové firmy AVG Technologies mezi 1000 respondenty.
Bruntál - Na podzim letošního roku uplyne šedesát pět let od zahájení činnosti české veřejné knihovny v Bruntále.
Hradec Králové /NA VLASTNÍ KŮŽI/ - Street Workout – to je skupina kluků, kteří vyznávají nový trend cvičení. Scházejí se v Třebši, kde posilují na prolézačkách.
Brno – Šestiletý kluk napjatě sleduje kádinku s roztokem. Neděje se nic. „Tak jsme poznali, že látka je kyselá. Teď zkusíme, jak reaguje zásaditá. Víš, co je to zásaditá? Nečuchej k tomu!" vytrhává chlapci jednu z láhví student Vysokého učení technického v Brně, který u stánku ukazuje pokusy. Na Mendlově náměstí v Brně právě začíná Den vědců, který zahajuje týden vědy.
Blížejov, Domažlicko – Práce s CNC stroji, jako je soustruh, frézka či řezačka – to je dovednost, kterou si nyní řada školáků osvojuje již na základní škole.
Praha - Česká školní inspekce chce nakoupit desítky tisíc sluchátek, aby se při testování 5. a 9. tříd zlepšily poslechové úlohy. Testy se totiž dělají na počítači a školy nemají potřebné vybavení, řekli dnes novinářům zástupci inspekce.
Praha /FOTOGALERIE/ – Na piazzetě Národního divadla je poslední dobou pořádně rušno. A nadcházející sobotu tomu nebude jinak. Tentokrát však soubory regionálních divadel vystřídají mladí designéři a místo podepisování petice se lidé mohou těšit na módní přehlídku. Prostranství bude okupovat již osmý ročník prodejní výstavy Dyzajn Márket.
Tachov - Okresní soud v Tachově měl projednávat případ osmapadesátiletého kantora, který měl údajně nezletilé studentce borské střední školy promítat pornofilmy. Soudkyně Michaela Řezníčková musela líčení ve čtvrtek ráno odročit. Nebyl dodán znalecký posudek na notebook.
Praha – Na piazzetě Národního divadla je poslední dobou pořádně rušno. A nadcházející sobotu tomu nebude jinak. Tentokrát však soubory regionálních divadel vystřídají mladí designéři a místo podepisování petice se lidé mohou těšit na módní přehlídku. Prostranství bude okupovat již osmý ročník prodejní výstavy Dyzajn Márket.
Praha - Na piazzetě Národního divadla v Praze je poslední dobou pořádně rušno. A nadcházející sobotu tomu nebude jinak. Tentokrát však soubory regionálních divadel vystřídají mladí designéři a místo podepisování petice se lidé mohou těšit na módní přehlídku. Prostranství bude okupovat již osmý ročník prodejní výstavy Dyzajn Márket.
Chomutov - Získaly je díky projektu „Věnuj počítač".
Manila – Virtuální sex i online lechtivé tlachání s využitím videokamery je od nynějška nelegální na Filipínách. Podle nového zákona každému, kdo tento zákaz poruší, hrozí pokuta 250.000 filipínských pesos (asi 120.000 korun) a trest vězení až šest měsíců, napsal zpravodajský server BBC News.
Králicko – Slyšíte šustění stránek a cinkání? To děti čtou a pomáhají. Tentokrát přihazují padesátikoruny získané za přečtenou knížku a správně vyplněný test také na dva charitativní projekty z Orlickoústecka.
Praha - S rostoucími počty prvňáčků ubývá míst ve družinách pro starší děti. O družinu má přitom zájem čím dál víc rodičů, loni už ji podle statistik ministerstva školství navštěvovalo 54 procent žáků prvního stupně. Vychovatelky přičítají zájem o družiny přílišné zaměstnanosti rodičů, ale také stále se zlepšující kvalitě těchto zařízení.
Tachov – Okresní soud v Tachově měl ve čtvrtek ráno projednávat případ osmapadesátiletého kantora, který měl údajně nezletilé studentce borské střední školy promítat pornofilmy.
Česká Třebová – Snad každá knihovna bojuje o čtenáře. Snaží se je přilákat od nejútlejšího věku. Aby o ně nepřišla, až začnou dospívat a nad knihami u nich budou vítězit počítače, přišla Městská knihovna v České Třebové s nápadem otevřít pro ně vlastní čtenářské oddělení.
Hořice – Studenti Střední průmyslové školy kamenické a sochařské v Hořicích zažili historickou chvíli. Za účasti hejtmana Královéhradeckého kraje Lubomíra France a senátora Miroslava Táborského se dočkali otevření robotizovaného pracoviště pro restaurování a duplikaci sochařských děl.
Zlín - ZŠ Emila Zátopka je další školou z regionu, která je finalistou soutěže Odznaku všestrannosti olympijských vítězů. Více o škole učitel tělesné výchovy a přírodopisu Petr Švach.
Louny - Prasklé potrubí neohrozilo žádné knihy, uzavřena je však velká část zařízení.
Trutnov - Základní škola v Poříčí prošla technickou modernizací a vydala se na novou cestu ve výuce.
Hořice – Studenti Střední průmyslové školy kamenické a sochařské v Hořicích zažili historickou chvíli. Za účasti hejtmana Královéhradeckého kraje Lubomíra France a senátora Miroslava Táborského se dočkali otevření robotizovaného pracoviště pro restaurování a duplikaci sochařských děl.
Bruntál - Na podzim letošního roku uplyne šedesát pět let od zahájení činnosti české veřejné knihovny v Bruntále.
Tábor – Jedenáctiletá dvojčata Honzík a Adélka Hatákovi z Tábora dostala k narozeninám velmi potřebný dárek – nové vozíky. Asi rok po narození onemocněla dětskou mozkovou obrnou, kvůli níž nemohou chodit.
Nové Strašecí – Ostýchavé a nejisté pohledy, zpocené dlaně. Jak by ne. Za zády rodiče, před sebou celý profesorský sbor. A starosta města k tomu. Jen nezakopnout, až mě třídní vyzve předstoupit před ředitele školy a starostu města.
Poděbrady /FOTO/ - Na skautské loděnici u Jezera v Poděbradech se sejdou skauti a zvou veřejnost.
Tábor – Jedenáctiletá dvojčata Honzík a Adélka Hatákovi z Tábora dostala k narozeninám velmi potřebný dárek – nové vozíky. Asi rok po narození onemocněla dětskou mozkovou obrnou, kvůli níž nemohou chodit.
Boston/Berlín – Americká společnost Microsoft vydala varování, v němž upozorňuje na vážnou bezpečnostní chybu ve svém prohlížeči Internet Explorer. Uživatelům prohlížeče proto doporučuje, aby si stáhli takzvanou záplatu, čili opravný program.
Tábor - V republikovém finále Odznaku Všestrannosti Olympijských Vítězů se z Táborska představí družstvo ze Základní školy Zborovská z Tábora.
Blansko – Šance bez bariér. Tak se jmenuje už více než rok a půl fungující projekt jihomoravské Ligy vozíčkářů, který pomáhá postiženým lidem hledat uplatnění na trhu práce. Jedno ze sídel projektu je i v Blansku na ulici Údolní. Díky tomuto programu placenému z evropských fondů našlo od loňského ledna nové zaměstnání už téměř pět desítek lidí.
Kroměřížsko – Umět alespoň jeden cizí jazyk, to je v současné době považováno prakticky za nutnost. Na všech školách v regionu se tak od prvního stupně povinně vyučuje angličtina, ve vyšších ročnících se přibývají další cizí jazyky, hlavně němčina.
Bílovec /ROZHOVOR/ - Od 1. srpna řídí obě bílovecké základní školy ženy. Norberta Nosska, ředitele ZŠ T.G.M., vystřídala Renáta Fialová, která dosud učila na bíloveckém gymnáziu. V rozhovoru pro Deník mimo jiné uvedla, čeho by chtěla ve své funkci dosáhnout.
Nymburk - Od pátečních sedmi večer platí úplný zákaz prodeje tvrdého alkoholu nad dvacet objemových procent. Posledního panáka na dobu neurčitou si dali v restauraci Na tarase, než zazvonil telefon
Nymburk - Od pátečních sedmi večer platí úplný zákaz prodeje tvrdého alkoholu nad dvacet objemových procent. Posledního panáka na dobu neurčitou si dali v restauraci Na tarase, než zazvonil telefon
Plzeň – Centrum Plzně je od pátku v obležení vědců a lidí, které zajímají technické novinky i staletí známé zákonitosti.
Písek - Tereza Dobiášová, nová ředitelka píseckého kulturního prostoru, ohlašuje návrat k ilustraci a více her pro děti.
Jablonecko - /PŘÍBĚH Č. 4/ V našem seriálu hledáme ty, kteří uměli včas zareagovat a neváhali začít s resuscitací. Pomozte nám je najít, kontaktujte redakci
Praha – Děti zalezlé u počítačů, matky u televizí a otcové buhví kde. Takový je podle Pavla Hofrichtera, ředitele výstavy Hry a hlavolamy, typický obrázek trávení volného času v dnešních českých rodinách.
Blansko – Šance bez bariér. Tak se jmenuje už více než rok a půl fungující projekt jihomoravské Ligy vozíčkářů, který pomáhá postiženým lidem hledat uplatnění na trhu práce. Jedno ze sídel projektu je i v Blansku na ulici Údolní. Díky tomuto programu placenému z evropských fondů našlo od loňského ledna nové zaměstnání už téměř pět desítek lidí.
Lázně Bělohrad – Helena Hronová je hostitelskou matkou. V rámci projektu ASF letos pečuje o studenta Angela z Itálie.
Prachatice – O velkém republikovém finále populární soutěže Odznak Všestrannosti Olympijských Vítězů jsme si popovídali s Jaroslavem Frnochem, učitelem tělesné výchovy v Základní škole v Národní ulici v Prachaticích.
Praha – Děti zalezlé u počítačů, matky a otcové u televizí. Takový je podle Pavla Hofrichtera, ředitele výstavy Hry a hlavolamy, typický obrázek trávení volného času v dnešních českých rodinách.
Bílovec /FOTOGALERIE/ - Bílovecká nemocnice pořídila nové digitální přístroje na radiodiagnostické oddělení, které umožňují přesnější a rychlejší stanovení diagnózy pacientů a zajišťují snadnější přenos informací mezi odděleními.
Možná jste i vy včera potkali při cestě do práce či do školy holky a kluky, kteří měli krásná černá kývající se tykadla. A možná i vy jste přispěli pár korunami na nadační fond Světlušky. A dostali jste tak stejně krásná tykadla.
Pardubice – Oboustranně prospěšná spolupráce. I tak by se dal popsat projekt, který vznikl na půdě pardubické Střední školy (SŠ) informatiky a ekonomieA, a který nyní využívá Základní škola (ZŠ) Prodloužená v Pardubicích v Polabinách.
Pardubice – Oboustranně prospěšná spolupráce. I tak by se dal popsat projekt, který vznikl na půdě pardubické Střední školy (SŠ) informatiky a ekonomieA, a který nyní využívá Základní škola (ZŠ) Prodloužená v Pardubicích v Polabinách.