Jablonecko – Sedm trestných činů napáchal od začátku června na Jablonecku osmatřicetiletý muž z Nové Vsi nad Nisou, kterého v minulých dnech dopadli policisté. Výrazně jim v tom pomohla sousedka lidí, kterým chtěl ukrást auto.
Zbrusu nový obchod s interiérovými doplňky To či to přináší na českou designovou scénu zcela nově švédskou značku Bosign známou chytrými designovými doplňky. Mezi ně patří například polštář pod notebook na surfování do postele Surfpillow, podnos na snídani a podložka pod počítač v jednom s názvem Laptray či úložný set krabic Boxes na boty nebo kravaty a další funkční předměty, které usnadní každodenní život.
Brno - Zneužití služebního počítače k soukromým účelům nebo k zábavě v pracovní době může vést až k okamžité výpovědi. Vyplývá to z nového rozhodnutí Nejvyššího soudu (NS). Propuštěný muž, jehož dovolání soudci zkoumali, neuspěl ani s argumentem, že kontrola využívání služebního počítače byla nezákonná a narušila jeho soukromí.
Rychnov nad Kněžnou – Procházka pěší zónou v Havlíčkově ulici bude možná brzy příjemnější. Město se ji totiž rozhodlo zvelebit a na pomoc si k tomu přizve studenty.
Kladensko - Počasí je neúprosné a za zavřeným oknem lze snášet současné vysoké teploty jen těžko. Ovšem nejen v noci je otevřené okno pro zloděje přímo pozváním do domu.
Uherské Hradiště – Byly dvě hodiny v noci na středu 22. srpna, když se v ulici Štěpnická v Uherském Hradišti ozvala rána a následné řinčení skla. Muž, který v tu dobu ještě seděl ve svém bytě u počítače u otevřeného okna, nad tímto podivným zvukem nemávl rukou, ale přišel k oknu a u dveří do prodejny potravin uviděl postavu. Nezaváhal ani na chvilku, vzal telefon, zavolal na linku 158 a popsal, co se děje.
Jablonecko – Sedm trestných činů napáchal od začátku června na Jablonecku osmatřicetiletý muž z Nové Vsi nad Nisou, kterého v minulých dnech dopadli policisté. Výrazně jim v tom pomohla sousedka lidí, kterým chtěl ukrást auto.
Praha /ROZHOVOR/ - Zatímco venku praží slunce a z věží se ozývají polední zvony, my se ocitáme v příjemném chladném sklípku pravé italské restaurace přímo v centru města. Uprostřed místnosti stojí pražská vítězka soutěže Žena regionu 2012, Zlata Houšková z Knihovnického institutu Národní knihovny.
Šumperk /ROZHOVOR/ - Se začátkem školního roku budou dělat své první krůčky ve škole i letošní prvňáčci. Pro některé nemusí být příchod do školy jednoduchý. O prvních, ale i pozdějších školních úskalích a výchově obecně jsme si povídali s Drahomírou Jansovou, vedoucí Pedagogicko-psychologické poradny Olomouckého kraje v Šumperku, psycholožkou s více než třicetiletou praxí.
Praha /TEST, FOTOGALERIE/ - Postavit opravdu dobré MPV není tak snadný úkol, jak se může na první pohled zdát. Takové auto, které je orientované na rodinu, totiž často musí oslovit tatínka, líbit se mamince a odolat hravosti dětí a psímu temperamentu.
Uherské Hradiště - Selský rozum obzvlášť v dnešní době velí nepůjčovat si. Obzvlášť od společností, které nabízejí peníze rychle a bez kontroly možností splácení. Bohužel, řada lidí se selským rozumem neřídí. Neváhají si půjčit na nové mobily, počítače, plazmové televize, oblečení i dovolené.
Prostějov – Upřený pohled na stůl, pak rychlý pohyb ruky a cvaknutí spínače hodin. Tak tráví tento týden v Národním domě každé odpoledne dvaačtyřicet účastníků šachového turnaje Wisconsin Cup 2012. Letos běží už jeho sedmý ročník.
Kroměříž - Do podzimních fotbalových bitev v našem regionu se mohou zapojit nejen hráči a funkcionáři, ale také čtenáři Kroměřížského deníku. Právě jim je určena tipovací soutěž Tip liga.
Ústecko - Třetí poklad na střekovské cyklostezce objevilo celkem 23 aktivních hledačů, z pokladničky bylo odebráno 13 Sludenů. Dvojnásobná sazba pořádně zahýbe pořadím na čelních místech.
Kutná Hora – V parku pod Vlašským dvorem v Kutné Hoře to v sobotu tak trochu vypadalo jako v trampské osadě. Již po devětadvacáté se tam konal festival Kutnohorská Kocábka.
Když vyšel první Crysis, hra byla na PC sestavy z té doby hodně náročná. Na Ultra detaily si ji sotva zahráli i majitelé opravdu nabušených a drahých mašin, a když si člověk vybíral počítač, vždycky se říkalo "dokáže na tom běžet Crysis?".
Uherské Hradiště - Staré silo v Uherském Hradišti u vlakového nádraží se již brzy změni k nepoznání. Od sprna tam totiž vzniká Vědeckotechnický park Triangl.
Opava - Historii, jazyky, digitální fotografii, astronomii nebo třeba myslivost. Tyto a další obory jsou v nabídce výukového roku Programu celoživotního vzdělávání Univerzity třetího věku (U3V) Slezské univerzity v Opavě. Ten zájemcům z řad dříve narozených nabízí univerzita již sedmnáct let.
Nelineární zabijácká first-person akce s rysy slavných her jako BioShock, Half-Life či Deus Ex se pomalu ale jistě blíží. Tvůrci z Arkane Studios proto přišli s informacemi, jaké PC bude k jejímu hraní potřeba. Dishonored vybočuje ze standardu zejména vyššími nároky na paměť počítače, když většině současných her stačí 2 GB RAM.
Praha – Na tuzemských slevových serverech nakupují převážně ženy. Za vouchery utrácejí převážně dopoledne v pracovní době a večer. Vyplývá to ze statistik hlavních slevových portálů.
Praha - Až 30 procent českých dětí má nadváhu a hlavní vinu za to nese jejich rodina, shodly se pediatrička Dana Nedělková a obezitoložka Radka Jedličková. Jen dvě procenta dětské obezity podle nich způsobuje nemoc. Většina dětí má problém s nadbytečnými kilogramy proto, že s kily navíc mají problém také jejich rodiče. Velký vliv má i reklama, které děti snadno podléhají, řekly.
Praha – Tuzemské domácnosti používají 50 až 60 procent softwaru nelegálně. Podíl pirátských počítačových programů u soukromých osob roste o jeden až dva procentní body ročně. Na rozdíl od firem, kde naopak zhruba o jeden procentní bod klesá. Vyplývá to z údajů Business Software Alliance, která se zabývá potíráním pirátství.
Královéhradecko – Prázdniny zanedlouho vystřídá nový školní rok. Přibližně pět set dětí z pátých až devátých tříd ze šesti škol v kraji se může těšit na další kontakty s „netlektory." Takové slovo v žádném slovníku nenajdete, alespoň zatím. Přišly s ním asi vůbec poprvé děti samy.
Královéhradecko – Prázdniny zanedlouho vystřídá nový školní rok. Přibližně pět set dětí z pátých až devátých tříd ze šesti škol v kraji se může těšit na další kontakty s „netlektory." Takové slovo v žádném slovníku nenajdete, alespoň zatím. Přišly s ním asi vůbec poprvé děti samy.
Královéhradecký kraj – Prázdniny zanedlouho vystřídá nový školní rok. Přibližně pět set dětí z pátých až devátých tříd ze šesti škol v kraji se může těšit na další kontakty s „netlektory."
Mladá Boleslav - Ve středu 15. srpna došlo na ubytovně v Kosmonosech k důrazné výměně názorů mezi dvěma spolubydlícími, která měla poněkud netradiční vyvrcholení
Královéhradecký kraj – Prázdniny zanedlouho vystřídá nový školní rok. Přibližně pět set dětí z pátých až devátých tříd ze šesti škol v kraji se může těšit na další kontakty s „netlektory."
Krásný Les /PLNÍM SI SVÉ SNY/ - Posekané vonící louky kolem upraveného stavení, hrdý Špičák střežící hranici a spokojenost ve stájích. To byl první dojem z návštěvy na rodinné farmě v Krásném Lese.
Znojmo - Mezi paneláky v Holandské ulici se objevila bílá maringotka. Dovezli ji tam pracovníci znojemské charity a má pomoci dětem a mládeži najít vhodnou zábavu.
Přerov – Už jen dva týdny a prázdninová pohoda přerovských školáků skončí. Prvního září na ně čekají nejen čerstvě vymalované třídy, ale také upravená prostranství před budovami škol či nové šatny. Kompletní výměnu šatních skříněk, která přijde na více než čtvrt milionu korun, provádějí v těchto dnech na ZŠ Želatovská v Přerově.
Přerovsko – Do podzimních fotbalových bitev v našem regionu se mohou zapojit nejen hráči a funkcionáři, ale také čtenáři Přerovského a hranického deníku. Právě jim je určena tipovací soutěž Tip liga.
Přerovsko – Do podzimních fotbalových bitev v našem regionu se mohou zapojit nejen hráči a funkcionáři, ale také čtenáři Přerovského a hranického deníku. Právě jim je určena tipovací soutěž Tip liga.
Praha - Na ministerstvu zahraničních věcí v čele s Karlem Schwarzenbergem (TOP 09) se předražovaly počítačové zakázky, stát tak přišel o desítky milionů korun. Odhalil to šéf jednoho z odborů ministerstva Jakub Klouzal. Případ vyšetřovala inspekce ministerstva, policie ho ale poté odložila. Schwarzenberg problémy s IT zakázkami přiznal.
Na prvním dílu závodů Grid bylo cosi, co hráčům učarovalo. Cosi, co způsobilo, že si miliony fanoušků po celém světě zamilovaly tu dravou kombinaci realismu a arkády. Grid byl efektní, ale nabízel hloubku, dokázal být přívětivý k nováčkům, ale také nemilosrdný k těm, kteří to s ním mysleli vážně.
Kroměříž – Trestní stíhání proti pětapadesátiletému jednateli společnosti zabývající se reklamní činností zahájil v minulých dnech komisař Oddělení hospodářské kriminality v Kroměříži.
Hranice – Začátkem července rozhodli hraničtí radní o potvrzení stávajícího obsazení na vedoucích postech městských kulturních zařízení. Stejně jako v jiných městech, bojuje kultura na Hranicku s množstvím finančních prostředků. Nač bychom se měli v nejbližší době těšit v městské knihovně, galerii či kulturním zařízení nastínily ředitelky těchto organizací.
Ostrava − Projekt s názvem Centrum Hlídáček Hledáček uskutečňuje Institut pro ženy. „Nabízí ženám z Moravskoslezského kraje zcela zdarma pomoc při začátcích podnikání.
Firaxis vždy byli firmou, která stavěla hlavně na platformě PC. Není proto divu, že tvůrci Civilizace věnují této verzi říjnové strategie XCOM: Enemy Unknown nadstandardní péči. Sám hlavní designér této předělávky klasické tahové strategie X-COM z 90. let nám pověděl, že na PC bude celé bojiště potaženo mřížkou.
Praha – Narodit se s šikovnější levou rukou už dávno není považováno za handicap. Přesto se každý desátý člověk potýká s nástrahami, které mu svět stvořený pro praváky připravuje. Právě dnes si připomínáme mezinárodní den leváků.