V Městci má do dvou let vyrůst nový Penny market
Městec Králové -Obchod bude sídlit na místě za poštou, kde jsou v tuto chvíli dva chátrající domy, které půjdou k zemi.
Městec Králové -Obchod bude sídlit na místě za poštou, kde jsou v tuto chvíli dva chátrající domy, které půjdou k zemi.
Nymbursko – Fotbalový okresní přebor má za sebou osmnácté kolo. V něm první tři celky soutěže nezaváhaly. Ke změně pořadí ale došlo na chvostu tabulky, kam spadli fotbalisté Dymokur. Kostomlaty se díky vysoké výhře dostaly na předposlední příčku.
Jičín – Jako každoročně svolala Tělocvičná jednota Sokol výroční schůzi – Valnou hromadu, v rámci níž hodnotí před svými členy činnost výboru.
Poděbrady – Ve 21. kole krajské I.A třídy přivítali na svém stadionu U radiostanice fotbalisté Poděbrad desátý celek tabulky Bakov nad Jizerou. A díky rychlému gólu zvítězili nejtěsnějším rozdílem.
Olomouc /FOTOGALERIE/ – Televizi, matraci či klubko starých stočených drátů našli v sobotu dopoledne u jezera Poděbrady u Olomouce rybáři. Více než sto dvacet členů Českého rybářského svazu přijelo vyčistit okolí vodní plochy před tím, než rybářská sezona propukne naplno. Nasbírali 150 pytlů s odpadem.
Nymburk -Cennými kovy se mohly na soutěži ozdobit i závodnice z lázeňského města, které pořádaly pátý ročník celorepublikové soutěže Poděbradská brána.
Mladá Boleslav - Boleslavské basketbalistky zakončily krajský přebor výhrou a šestým místem.
Praha /FOTO/ - V kongresovém centru v Praze začala prvním kolem Liga aerobiku. Na tomto podniku nechybělo ani Fit studiou Arena, které do bojů vyslalo celkem pět závodních týmů.
Nymbursko - Fotbalisté sehrají ve svých soutěžích další zápasy.
Nymburk – Tak to je pálka. Fotbalista sadské rezervy Tomáš Lugmajer dostal od okresní disciplinární komise Okresního fotbalového svazu v Nymburce exemplární trest. Do míče si nekopne předlouhých osm měsíců za hrubé nesportovní chování. Další tresty už tak přísné nebyly.
Lysá nad labem, Nymbursko -Již v sobotu od 17 hodin vypukne v pořadí druhý benefiční festival s názvem Rock for Dogs.
Poděbrady – Velké tenisové dostihy jsou u konce. Zimní sérii turnajů „Penzion sport tour“ vyhrála kolínská dvojice Radek Teplý – Michal Jeřábek. Druhé místo patří páru z Nymburka Beneš, Jakubec a na bronzový stupínek vystoupila dvojice Bureš, Šťastný.
Olomouc – Čisté břehy kolem Poděbrad chtějí mít olomoučtí rybáři, kteří v sobotu 23. dubna brzy ráno vyrazí jako každý rok čistit oblíbenou rekreační lokalitu nedaleko Olomouce.
Český Brod /FOTO, VIDEO/ - Besedu na téma ochrana živočichů a příroda připravili pro děti ze Základní a Praktické školy v Českém Brodě ochranáři ze stanice pro zraněné a hendikepované živočichy v Pátku u Poděbrad.
Vrbová Lhota -Zábradlí na rypadle v pískovně. Takové místo si vybral ke svému poslednímu zoufalému činu muž, kterého včera ráno našli nedaleko obcí Sokoleč a Vrbová Lhota. Tím posledním činem bylo oběšení.
Nymbursko – V této rubrice sledujeme střelce okresních fotbalových týmů hrajících krajské soutěže a divizi, a brankáře, kteří vychytali čisté konto.
Nymbursko - Pro fotbalové příznivce je připravena další porce zápasů.
Nymbursko -Někteří lidé odešli z úřadu práce do zemědělství a především za stavebním zaměřením.
Poděbrady - Střední odborná škola společného stravování v Poděbradech uspořádala již pátý ročník soutěže kuchařů, cukrářů, číšníků a barmanů Gastro 2011
Nymbursko – Fotbalisé poděbradské Bohemie v tabulce I.A třídy stoupají vzhůru, Polaban si drží druhé místo a Semice jsou až deváté. To vše po dvacátém kole soutěže. V něm vyhrál Polaban Nymburk na půdě Radimi 3:2, Poděbrady braly tři body za výhru 2:1 na trávníku rezervy týmu Brandýs / Boleslav, jen Semice prohrály, když nestačily na lídra z Louňovic, kde padly 2:4.
Kutnohorsko /FOTOGALERIE/ - Všechny tři ženské fotbalové týmy z Kutnohorska o víkendu nastoupily. Kutná Hora a Uhlířské Janovice v rámci 12. kola III. ligy žen a fotbalistky Zenitu Čáslav připravující se na příští ročník té samé soutěže v přátelském utkání na Kaňku.
Cheb –Figuríny, které se na náměstí objevily poprvé na minulém festivalu Fijo, zaznamenaly velký úspěch. Jsou netradiční výzdobou středu města.
Mariánské Lázně, České Budějovice –Do Českých Budějovic se sjelo přes šedesát dýmkařů, aby kouřili své tři gramy tabáku co nejdéle.
Praha - Ochutnávka specialit z ovčího a kozího mléka nebo ukázka stříhání ovcí. I to bude na programu akce, kterou na začátek května chystá smíchovská radnice.
Nymbursko – Ve čtvrtém jarním kole fotbalového okresního přeboru na sebe narazily první tým tabulky s druhým. A šlágr kola mezi Loučení a Městcem Králové vítěze neměl.
Nymbursko - Další kolo okresních fotbalových soutěží je již minulostí.
Praha 5 - Ochutnávka specialit z ovčího a kozího mléka nebo ukázka stříhání ovcí. I to bude na programu akce, kterou na začátek května chystá smíchovská radnice.
Městec Králové /FOTO/-V Městci Králové se konala akce Moto Městec. Součástí vyjížďky je i žehnání strojům
Brandýs n. L. – Dvacáté kolo I.A třídy poslalo fotbalisty Poděbrad na půdu rezervy týmu Brandýs / Boleslav. I přesto, že dohrávali v devíti, dokázali urvat důležité tři body.
Poděbrady - Za větu v dopise exstarostovi Ďurčanskému o sviních, na které vaří voda, si vyslechl kritiku rady města Poděbrady na Nymbursku.
Nymburk - Vlastivědné muzeum v Nymburce připravilo výstavu o slavných vilách Středočeského kraje.
Městec Králové /FOTOGALERIE/ -Hned třináct malých Městečáků uvítal v obřadní síni starosta Milan Pavlík.
Nymbursko - Fotbalové soutěže pokračují o víkendu dalšími zápasy.
Záhornice, Pátek /PŘÍBĚH, FOTO/ -Ruda Mikuškovic ze Záhornice neváhal a polomrtvé zvíře naložil do auta a jel k veterináři.
Poděbrady -Za větu v dopise exstarostovi Ďurčanskému o sviních, na které vaří voda, si vyslechl kritiku rady města.
Poděbrady – O minulém víkendu se v Poděbradech uskutečnil chodecký Mítink EAA – 79. ročník slavného chodeckého závodu Poděbrady 2011. Na lázeňskou kolonádu vyrazilo na start hlavního závodu 50 mužů a 29 žen.
Městec Králové -Třídenní velikonoční výstavu lze ještě ve čtvrtek navštívit v areálu SOŠ a SOU v Městci Králové.
Kopidlno -V úterý 12. dubna jel v odpoledních hodinách padesátiletý řidič osobním vozidlem Kia Ceed ve směru od Poděbrad na Jičín.
Nymburk /FOTOGALERIE/ -Město Nymburk chce na nádraží vybudovat terminál pro autobusy i vlaky.
Nymbursko - V této rubrice sledujeme střelce okresních fotbalových týmů hrajících krajské soutěže a divizi, a brankáře, kteří vychytali čisté konto.
Olomouc – Chodecká elita bude v sobotu závodit na kolonádě Smetanových sadů. Olomoucká dvacítka ale bude pro přední závodníky tentokrát měřit pouhých pět kilometrů.
Nymbursko - Následující dny budou opět bohaté na sportovní události.
Nymbursko - Fotbalové soutěže pokračují dalšími zápasy.
Poděbrady -Polyfunčkní bytový dům roste v Lázeňské ulici v Poděbradech. Dokončí ho v srpnu 2012.
Slovácko – Dopravní policisté hledají svědky, kteří by pomohli při objasnění dvou dopravních nehod, ke kterým došlo o víkendu.
Nymbursko - Výhra, remíza, prohra. To je bilance fotbalových okresních zástupců v krajské I.A třídě v posledním odehraném kole. Polaban doma zvítězil nad Pšovkou Mělník 3:0, Poděbrady uhrály doma bezgólovou remízu s lídrem z Louňovic a Semice nestačily doma na Zeleneč, kterému podlehly 2:4.
Turnov - Kulturní program hradu Valdštejn pro nadcházející turistickou sezónu přináší množství novinek a pečlivější pohled do zdejší historie.
Kněžice u Městce Králové /FOTOGALERIE/ -V kněžickém klubu U Pekaře se uskutečnilo první Soustředění skupin. Sjeli se sem členové několika m rockových kapel a ti se utkali v různých disiplínách.
Turnov - Kulturní program hradu Valdštejn pro nadcházející turistickou sezónu přináší množství novinek a pečlivější pohled do zdejší historie.
Poděbrady /FOTOGALERIE/ -V Poděbradech se na místě bývalé synagogy postavili čelem k černé minulosti.