Od sochy Krista zmizelo pískovcové zábradlí za 200 tisíc
Dymokury - Okradený Ježíš. I tak by se dal nazvat nezvyklý případ, který se stal během víkendu u Dymokur.
Dymokury - Okradený Ježíš. I tak by se dal nazvat nezvyklý případ, který se stal během víkendu u Dymokur.
Nymburk -Pár minut po přepadní trafiky nedaleko Alberta v Nymburce zatkli policisté lupiče u Boleslavské třídy.
Poděbrady -Společnost Nový Žižkov koupí od Poděbrad pozemky, kde plánují atraktivní a levnější byty nejen pro mladé.
Poděbrady /FOTOGALERIE/ -Poděbrady se v neděli odpoledne ocitly v obležení uniforem. Krajské policejníředitelství slavilo 20 let existence, zahrát přijela i hudba Hradní stráže a police ČR.
Odřepsy /FOTOGALERIE/ - V sobotu se v Odřepsích uskutečnil další ročník již tradičního a velmi prestižního Kevin cupu, tentokrát s číslem 21. Vítězem letošního ročníku se stali poprvé v historii turnaje Kluci z Kluku.
Chrudimsko - Jak vypadá práce poštovních doručovatelů?
Poděbrady /FOTOGALERIE/ - 110 metrů pod zemí. Přesně z takové hloubky vyvěrá nově otevřený Svatojánský pramen Poděbradky, který byl před zraky stovek Poděbraďáků i návštěvníků města zprovozněn v pátek v devět hodin večer.
Poděbrady -Punk, bigbít i houpavé skáčko. To všechno znělo v pátek večer na soutoku Labe a Cidliny, kde se konal festival při příležitosti začátku léta.
Poděbrady /FOTOGALERIE/ -110 metrů pod zemí. Přesně z takové hloubky vyvěrá nově otevřený Svatojánský pramen Poděbradky, který byl před zraky stovek Poděbraďáků i návštěvníků města zprovozněn v pátek v devět hodin večer.
Střihov -Při páteční bouřce blesk zapálil střechu domu ve Střihově u Městce Králové. Stařenka začala hasit sama ze žebříku.
Vlašim – Ve Vlašimi, kde se konalo krajské finále fotbalových mladších přípravek (ročník 2002), startovalo celkem dvanáct družstev, která byla rozdělena do dvou šestičlenných skupin, ve kterých se utkala ve vzájemných zápasech. Ze třetího místa se zde mohl radovat fotbalový potěr poděbradské Bohemie.
Městec Králové -Zatímco nymburskou nemocnici teprve nedávno převzalo město a začalo řešit její budoucnost, městská nemocnice v Městci Králové opět hospodařila se ziskem.
Nymbursko - Víkendu bude nabitý sportovními akcemi.
Rožmitál /ROZHOVOR, UVNITŘ PROGRAM/ - Už v sobotu se koná v Rožmitále pod Třemšínem Den s českou královnou Johankou. O akci jsme si povídali s Adamem Peštou z občanského sdružení Rosenthal.
Nymbursko -Kuriózní i vážné nehody se sešly nymburským dopravákům během bouřlivé noci a čtvrtečního rána.
Pečky - Tragické následky má pokus o vykradení elektrokontejneru v Pečkách. Mladík, který se zřejmě pokusil část předmětů z kontejnerů vyndat, se v nádobě zaklínil a ve středu ráno jej kolemjdoucí objevili bez známek života.
Horka nad Moravou – Triatlonový závod v rámci Her letní olympidády dětí a mládeže zavře v pátek přímou cestu z Olomouce do Horky nad Moravou.
Kolín - V sobotu se koná již 28. ročník Memoriálu Jendy Kubrychta v nohejbalu trojic. Jeden z nejstarších nohejbalových turnajů na okrese Kolín proběhne na hřišti v Borkách naproti hřišti FK Kolín.
Kutná Hora - Z trestného činu krádež je podezřelý pětatřicetiletý muž z Čáslavi. V jednom z kutnohorských nákupních center ukradl v úterý v odpoledních hodinách jedno balení tabáku za 239 korun.
Poděbrady -Vnitroměstská cyklostezka zaznamenala zřejmě první větší karambol. V úterý ráno se srazily desetiletá školačka a dospělá cyklistka. V nemocnicích skončily obě.
Sokoleč -Starosta Jiří Mráz: Situace je jasná od roku 2007, protestovat proti kácení měli dříve. Rozhodnutí nezměním.
Vlašim – Naštvaní a rozladění se z krajského finále mladších fotbalových přípravek vracela výprava z Neratovic. Ne však z vlastních výkonů, které stačily na páté místo, ale z organizace turnaje.
Nymbursko – V této rubrice sledujeme střelce okresních fotbalových týmů hrajících krajské soutěže a divizi, a brankáře, kteří vychytali čisté konto.
Hořice -Bude opravena komunikace na náměstí Jiřího z Poděbrad, která je ve velmi špatném stavu?
Nymbursko - Fotbalová sezona sice skončila, ale sportovci rozhodně zahálet nebudou.
Milovice - Skvělého úspěchu dosáhl na krajských přeborech kolínský tenista Adam Javůrek. Z Milovic si přivezl zlatou medaili ze dvouhry a bronzovou ze čtyřhry.
Poděbrady – Slvaná Amfora (Amatérské fotbalové rarity) bavila diváky na stadionu Bohemie Poděbrady, kde se jich sešlo na šest stovek. Ta se zde utkala v přátelském fotbalovém utkání s týmem FC Šátek CZ, a slavní fotbalisté, herci a zpěváci vyhráli 4:2.
Oseček, Praha, Kolín - Vážná zranění utrpěla třiatřicetiletá jezdkyně, která měla smůlu při pádu z koně. Podle posledních informací by však neměla být v ohrožení života.
Činěves -Starosta Miroslav Keller se brání: Je to nesmysl, podal jsem na policii trestní oznámení pro pomluvu.
Poděbrady - V Polabském muzeu v Poděbradech jsme se při křtu knihy Konzervování a restaurování kovů setkali s restaurátorem Ivanem Houskou, jehož rukama před 15 lety prošla jezdecká socha krále Jiřího z Poděbrad.
Nymbursko – Hodně nepovedenou derniéru letošní fotbalové sezony mají za sebou okresní zástupci v krajské I.A třídě. Všechny tři týmy prohrály.
Postřehy a zážitky redaktorky Nymburského deníku z třítýdenní expedice po Maroku, zemi, která v sobě spojuje nespojitelné a pro její obyvatele nic není problém …
Poděbrady, Litvínov - Litvínovské mažoretky o víkendu vybojovaly v Poděbradech na Mistrovství České republiky mažoretkových skupin druhé místo. Jejich trenérka skončila po vítězství v kašně.
Poděbrady -V Poděbradech dostanete i krabičky na doma.Přinášíme kompletní přehled, kam s elektroodpadem a odpovědi na otázky proč a jak vlastně třídit. Kde vaše baterie nemají odmítnout?
Nymbursko -Tak takhle napínavá soutěž už tu asi hodně dlouho nebyla. O dvou sestupujících musela rozhodnout minitabulka tří soupeřů, kteří měli shodně čtyřiadvacet bodů.
Mělník /DOPLNĚNO/ – Zatímco fotbalisté Dynama Nelahozeves už měli před posledním kolem sestupovou definitivu jistou, mělnická Pšovka se ještě mohla za určitých okolností zachránit.
Nymbursko - A je dobojováno. Letošní sezona okresních fotbalových soutěží za sebou zabouchla dveře. Postoupily týmy Městce Králové, Bohemie Poděbrady B, Kněžic, Vykáně, Seletic a rezerva Berunic. Naopak dolů sešouply celky Běrunic, Dymokur, Milčic, Křince a Hradčan.
Mělník – Fotbalisté Poděbrad hráli poslední třicáté kolo I. A třídy na trávníku předposlední Pšovky Mělník, které se ale na své půdě daří. Na jaře v šesti utkání neprohrála ani jedno a jen jedno remizovala. Ale i Poděbrady mají úctyhodnou bilanci, to když na jaře odcházely jako poražení pouze jednou. Nyní to bylo teprve podruhé.
Frýdek-Místek – Ve městě pokračuje blokové čištění ulic. Zahrnuje komplexní strojní i ruční úklid komunikací a bývá spojeno s případným odtahem automobilů.
Litomyšl – Po závodu Evropského poháru juniorů v Brně, který smolně nedokončil, měl mladý triatlonista klubu DTC Litomyšl TOMÁŠ KABRHEL jiné než pouze sportovní starosti.
Poděbrady, Maroko -Postřehy a zážitky redaktorky Nymburského deníku z třítýdenní expedice po Maroku, zemi, která v sobě spojuje nespojitelné a pro její obyvatele nic není problém …
Nymburk -Projekt pro školy Já občan vyvrcholil v Nymburce už pošesté. Letos mezinárodně.
Praha - Kriminalisté žádají veřejnost o spolupráci při pátrání po teprve šestnáctileté dívce.
Nymbursko - A je to tady. Fotbalová sezona končí. O víkendu bude sehráno poslední kolo. Na spoustě míst se bude rozhodovat o postupujících a sestupujících.
Poděbrady /REPORTÁŽ/ - Devět ráno. U nádraží se dá bez problémů zaparkovat autem. Věc nevídaná.
Nymburk – Před závěrečným kolem zasedala opět fotbalová disciplinární komise Okresního fotbalového svazu v Nymburce, která potrestala dvanáct vyloučených borců. Mezi nimi byl opět také jíkevský David Neužil, který byl v letošním soutěžním ročníku vyloučen už potřetí.
Benešov, Poděbrady – Rozporuplné reakce mezi veřejností vyvolala včerejší stávka zaměstnanců veřejné dopravy a především železničářů.
Poděbrady /REPORTÁŽ/ - Devět ráno. U nádraží se dá bez problémů zaparkovat autem. Věc nevídaná.
Poděbrady - Vodítkem a východiskem práce dnešní i příštích generací českých konzervátorů a restaurátorů se stává kniha Konzervování a restaurování kovů.
Mimoň – Jakmile se na redakčním telefonu ozve Zdeněk Maruška, můžeme si být jistí, že na Českolipsku přibude další sociální automobil.