Praha - Fotbalová Slavia Praha už nepočítá se službami kapverdského obránce Fernanda Nevese. Šestatřicetiletý africký zadák má svolení hledat si nové angažmá, informoval vršovický klub na svých internetových stránkách.
Praha - Dvoudenní zátah na kapsáře uspořádali v centru metropole pražští kriminalisté. Podařilo se jim dopadnout dvojici Rumunek ve věku 51 a 54 let, které obíraly cestující na tramvajové lince číslo 22.
Kolín - FK Kolín bude v příští sezoně hrát Fotbalovou národní ligu (FNL). V ní se tak objeví standardní počet 16 týmů. FK Kolín, který postup do druhé nejvyšší soutěže zvažoval kvůli ekonomickému hledisku, nakonec zamíří do FNL jako vítěz právě skončeného ročníku ČFL.
Hradec Králové /FOTO/ - Zrakově, mentálně nebo tělesně postižení. Zvláště pro ty byla určena sobotní akce Open Skies for Handicapped. Zavítalo na ní kolem tří tisíc lidí.
Hradec Králové /FOTO/ - Zrakově, mentálně nebo tělesně postižení. Zvláště pro ty byla určena sobotní akce Open Skies for Handicapped. Zavítalo na ní kolem tří tisíc lidí.
Praha - Výrobci čokolády zřejmě budou muset zdražit své výrobky. Cena kakaa na světových trzích je na rekordních hodnotách za poslední tři roky a dá se očekávat další zvýšení. Analytik společnosti Colosseum Vít Jedlička předpokládá letos asi desetiprocentní růst ceny a s tím podobné zdražení čokolády v obchodech.
Praha - Jen pár hodin si užíval svezení v odcizeném autě muž, který si v Rakousku přivlastnil cizí vůz značky Audi. To se stalo v noci na pondělí, a už dopoledne ležel 36letý Polák na zemi se spoutanýma rukama. Odhalen byl v metropoli, na Jižní spojce, kde projíždějící vůz upoutal pozornost pražských kriminalistů.
Sudoměřice /ROZHOVOR/ – Starší žáky dovedl před několika lety na mistrovství republiky ke třetímu místu. Se stejným týmem později postoupil i do extraligy dorostu. Všechny úspěchy s mládeží ale přebyl letošní návrat mužů mezi elitu. Sudoměřice si nejvyšší hokejbalovou soutěž zahrají po šesti letech.
Praha - Telekomunikační operátor Telefónica Czech Republic se o víkendu přejmenoval na O2. Logo Telefóniky zmizelo z většiny budov a prodejen, z některých objektů jej ale firma odstraní později během letošního roku. Uvedli to zástupci společnosti. Změna vyjde řádově na jednotky milionů korun.
Neveklov – Už počtvrté se v zámeckém parku v Neveklově konaly Neveklovské běhy, které organizovala kulturní a sportovní komise města. Na start závodu, který byl poprvé i součástí seriálu Běžec Podblanicka se postavilo více než sto závodníků doslova všech věkových kategorií.
Praha - Veřejní investoři, jako jsou ministerstva, regionální úřady či sdružení, od začátku letošního roku do konce května vypsali nejvíc veřejných zakázek od začátku krize. Bylo jich 3551, což je o 20,5 procenta meziročně víc. Objem plánovaných investic, tedy vypsaných zakázek, vzrostl meziročně o 17,6 procenta na 106,1 miliardy korun. Vyplývá to z analýzy společnosti CEEC Research na základě údajů Věstníku veřejných zakázek. Téměř polovinu zakázek (49,4 procenta) představují stavební zakázky.
Vilémovice – Nejlepší střelec, nejlepší brankář, žádná porážka. První místo na Hyundai Cupu starých pánů ale bylo stejně fuč. O bod. Kempes Team válcoval na turnaji v malé kopané jednoho soupeře za druhým. Ve Vilémovicích však nakonec skončil výběr složený z matadorů, kteří v minulosti hráli ve vyšších fotbalových soutěžích, až stříbrný.
Nymburk, Praha - Je rozhodnuto! Nymburské gymnázium ponese od nového školního roku ve svém oficiálním názvu jméno jednoho z nejslavnějších českých spisovatelů všech dob, který je neodmyslitelně spjat s naším regionem a Nymburkem samotným.
Praha - Vylákání bohatých podnikatelů do ciziny, jejich únosy a vydírání - to ano; k tomu se Michael Šváb, považovaný za hlavu sedmičlenného zločineckého gangu, trestnímu senátu Městského soudu v Praze přiznal.
Praha, V. Mýto – Ve čtvrtek se v poslanecké sněmovně uskutečnil křest knihy Pavla Roberta Magocsiho Národ odnikud, ilustrované dějiny karpatských Rusínů. Za přítomnosti autora i vydavatele Valerie Padiaka byla publikace představena předsedovi poslanecké sněmovny Janu Hamáčkovi a poslanci Jiřímu Junkovi.
Praha - Vylákání bohatých podnikatelů do ciziny, jejich únosy a vydírání - to ano; k tomu se Michael Šváb, považovaný za hlavu sedmičlenného zločineckého gangu, trestnímu senátu Městského soudu v Praze přiznal.
Praha - Ministr školství Marcel Chládek (ČSSD) dnes neuspěl u soudu s žalobou na týdeník Raport z Rakovníku. Chtěl omluvu za komentáře z roku 2012 o jeho údajném spojení s pochybnými veřejnými zakázkami a obžalovaným exposlancem a bývalým hejtmanem Středočeského kraje Davidem Rathem (dříve ČSSD), jehož byl náměstkem. Rozhodnutí není pravomocné a lze se proti němu odvolat k Vrchnímu soudu v Praze.
Praha - Nejlepší letošní výsledek? Dvě třetí příčky. Jinak jedno čtvrté, jedno páté a jedno šesté místo. A tři závody, v nichž vůbec nedojel do cíle. Taková je dosavadní letošní bilance Sebastiana Vettela. Na čtyřnásobného mistra světa docela bída, co říkáte?
Praha - Ojedinělý případ si žádá i výjimečné soudní projednání. To lze konstatovat v souvislosti s plány na projednání dovolání Jaroslava Bartáka: lékaře z polikliniky v pražských Modřanech, odsouzeného za násilné chování vůči asistentkám provázené sexuálním nátlakem.
Praha - Internetový obchod Alza.cz otevře v pátek v prostorách své prodejny v pražských Holešovicích Apple Shop. Firma o tom informovala v tiskové zprávě. O oficiální prodejnu společnosti nazvanou Apple Store ale nepůjde.
Humpolec, Pelhřimov, Praha – Jarní blok projektu humpoleckého Muzea Dr. Aleše Hrdličky s názvem Věda v muzeu zakončila ve čtvrtek 22. května přednáška profesora Františka Vyskočila o rozdílech mezi muži a ženami z pohledu neurofyziologa.
Praha - Řada sportovních odvětví stojí na prahu letní přestávky a tak je čas bilancování a hodnocení. I proto nabízíme vám, čtenářům Pražského deníku další zajímavou anketu. A ne pouze jednu - rovnou dvě.
Praha - Ocenění soutěže Výrobní družstvo roku 2013 získala v kategorii družstev se ziskem převyšujícím dva miliony korun opět Sněžka, výrobní družstvo Náchod. V kategorii družstev s nižším ziskem zvítězila stejně jako loni Služba, výrobní družstvo České Budějovice. Dnes o tom informoval Svaz českých a moravských výrobních družstev, který soutěž pořádal.
Vyškov – Noc a den. Sestup a titul. Fandové vyškovského ragby si na nedostatek adrenalinové zábavy nemohou stěžovat ani v samém závěru sezony. Poté, co muži v sobotu sestoupili z první ligy sedmičlenných týmů, následující den junioři do devatenácti let obdobnou soutěž své kategorie vyhráli.
Hradec Králové /FOTO/ - Zrakově, mentálně nebo tělesně postižení. Zvláště pro ty byla určena sobotní akce Open Skies for Handicapped. Zavítalo na ní kolem tří tisíc lidí.
Praha - Nová moderátorská dvojice, kterou tvoří Česká Miss 2013 Gabriela Kratochvílová a desetibojař Roman Šebrle, se ve zprávách televize Prima objeví poprvé v neděli 29. června. Termín dnes upřesnila televize.
Praha - Okolnosti smrti 43letého bezdomovce, který 10. března nepřežil požár izolace v chodbě uvnitř betonové opěrné zdi za sedmým nástupištěm železniční stanice Praha-hlavní nádraží (či při pohledu z druhé strany: pod Španělskou ulicí), i po čtvrtroce od tragické události velmi intenzivně zkoumají kriminalisté.
Praha - Policie ukončila vyšetřování dopravní nehody vicepremiéra a šéfa KDU-ČSL Pavla Bělobrádka. Náchodský státní zástupce Vladimír Štěpánek podle informací České televize návrh na potrestání podmíněně odložil na zkušební dobu dvou let. Bělobrádek 10. března v Náchodě při vyjíždění z vedlejší silnice srazil autem muže na mopedu, kterého zranil.
Východní Čechy, Kunětická hora - Rozhovor týdne s populární zpěvačkou a především kytaristkou Lenkou Filipovou vedl šéfredaktor Pardubického deníku Tomáš Dvořák.
Cerekvice nad Loučnou – Hrdinové, které stojí za to oslavovat, mohou pocházet odkudkoliv. Jednoho takového si v sobotu připomněli v obci na Litomyšlsku, a to přesně sto osmnáct let poté, kdy byl pokřtěn v místním kostele svatého Václava. Jmenoval se Alois Vrecl.
Praha - Americký multiinstrumentalista Lenny Kravitz vystoupí 13. listopadu v pražské O2 areně, kde kromě starších hitů představí desáté studiové album Strut. První singl The Chamber vychází dnes, album se objeví 23. září. Světové turné Kravitz odstartuje 22. října v Moskvě. Za pořádající agenturu Live Nation o tom informoval Petr Novák.
Praha - Americký multiinstrumentalista Lenny Kravitz vystoupí 13. listopadu v pražské O2 areně, kde kromě starších hitů představí desáté studiové album Strut. První singl The Chamber už vyšel, album se objeví 23. září. Světové turné Kravitz odstartuje 22. října v Moskvě.
České Budějovice – Už čtvrtý ročník Budějické benefice, charitativního beachvolejbalového turnaje a koncertu hostil v sobotu areál u sportovní haly. Hvězdy showbyznysu, profesionální sportovci i úplně obyčejní lidé tu mohli svou účastí pomoci získat peníze Centru Bazalka, jež pečuje o handicapované děti.
Praha - Rodák z Olomouce, vysokoškolský pedagog a politik Tomáš Hudeček je, coby lídr kandidátky TOP 09 pro pražské komunální volby, zatím nejžhavějším kandidátem na post primátora.
Jižní Čechy - Deník spojuje síly s těmi, kteří chtějí pomoci talentovaným dětem. Chceme posbírat velké množství dámských kabelek, které mnohdy zůstávají ve skříních nepoužity více let, a přitom by mohly jiným udělat radost. Až dáme dohromady opravdu hodně kabelek, prodáme je.
Cestou z Podtroseckých údolí na hrad Kost, kousek za vsí Dobšinou, jsem natrefil na lavičku se stolem. Přečetl jsem si nápis na jejím zvednutém sedáku - „Při odchodu sedák zvedni a zajisti, bude suchý pro ostatní! Díky!" - spustil ho, posadil se a začal si vybalovat oběd.
Plzeň – Tajná hra tří zhýralých příslušníků vyšší společnosti je základem divadelní komedie Lordi. Trojice rozpustilých přátel si v přítmí klubu ve věži rozděluje dámy a poté si svěřuje, kterou z nich se komu podařilo nebo nepodařilo svést. Své erotické zážitky rozebírají a navzájem si udělují červené nebo černé body.
Praha - Americká písničkářka Suzanne Vega vystoupí 22. července v pražském Divadle Archa v triu s kytaristou Gerry Leonardem a Dougie Yowellem na bicí. Vega se do České republiky vrací pravidelně, naposledy zde vystoupila v roce 2012 na závěr svého evropského turné. Za pořadatele o tom informovala Pavlína Svatoňová.
Beroun - Na Jungmannově ZŠ v Berouně se pro žáky 8. a 9. tříd uskutečnila zajímavá přednáška o nonstop plavbě kolem světa kapitána Ing. Petra Ondráčka.
Lišany – „Pokud do konce června nezaprší, je po úrodě," na tom se shodli zemědělci, kteří se v hojném počtu sjeli nejen z Rakovnicka na tradičním polním dnu v Lišanech. Pořádal ho Lupofyt Chrášťany ve spolupráci s Českou zemědělskou univerzitou a Výzkumným ústavem rostlinné výroby v Praze.
Praha - Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD) zvažuje zásadní změnu v přístupu k opravám dálnice D1. Další práce by se už mohly provádět metodou takzvané fragmentace, kdy se nevyměňuje podkladová betonová vrstva, ale pouze se rozbije a přetáhne silnou vrstvou asfaltu. Je to rychlejší a levnější, ale podle dřívější studie ČVUT méně trvanlivé. Rozestavěné úseky budou dokončeny současnou technologií. U budoucích oprav se ale bude o změně diskutovat, řekl dnes generální ředitel ŘSD Jan Kubiš.
Praha – Nejpopulárnější politik ČSSD Jiří Dienstbier dbá na vzhled, tudíž měl kandidovat vedle odborníka Jana Kellera do Evropského parlamentu. Tím, že to neudělal, poškodil vlastní stranu. Myslí si to alespoň prezident republiky Miloš Zeman, jehož názor dnes tlumočil hradní mluvčí Jiří Ovčáček: „Opoziční TOP 09 uspěla v evropských volbách proto, že odborného lídra kandidátky Luďka Niedermayera doplnila na listině líbivá tvář v podobě Jiřího Pospíšila.
Praha /FOTOGALERIE, VIDEO/ - Už měsíc pátrají pražští kriminalisté po rváči, který při konfliktu před provozovnou rychlého občerstvení zranil mladého cizince. Dvacetiletému Američanovi, kterého nejspíš viděl poprvé v životě, způsobil velmi vážný úraz.
Praha - Z filmové trilogie Bastardi vznikne seriál pro TV Barrandov. Dvacetidílná série má obsahovat některé vystřižené scény i nový materiál, který natočí režisér Tomáš Magnusek. TV Barrandov plánuje nový seriál odvysílat letos na podzim.
Střední Čechy - Středočeskou Vesnicí roku jsou Kněžice na Nymbursku. Porotu zaujaly nejvíce ze všech 36 obcí, které se do soutěže přihlásily. Pro Kněžice, které fungují na principech energeticky soběstačné obce, je to už několikátý úspěch v této soutěži.