Praha - Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD) zvažuje zásadní změnu v přístupu k opravám dálnice D1. Další práce by se už mohly provádět metodou takzvané fragmentace, kdy se nevyměňuje podkladová betonová vrstva, ale pouze se rozbije a přetáhne silnou vrstvou asfaltu. Je to rychlejší a levnější, ale podle dřívější studie ČVUT méně trvanlivé. Rozestavěné úseky budou dokončeny současnou technologií. U budoucích oprav se ale bude o změně diskutovat, řekl dnes generální ředitel ŘSD Jan Kubiš.
Praha – Nejpopulárnější politik ČSSD Jiří Dienstbier dbá na vzhled, tudíž měl kandidovat vedle odborníka Jana Kellera do Evropského parlamentu. Tím, že to neudělal, poškodil vlastní stranu. Myslí si to alespoň prezident republiky Miloš Zeman, jehož názor dnes tlumočil hradní mluvčí Jiří Ovčáček: „Opoziční TOP 09 uspěla v evropských volbách proto, že odborného lídra kandidátky Luďka Niedermayera doplnila na listině líbivá tvář v podobě Jiřího Pospíšila.
Praha /FOTOGALERIE, VIDEO/ - Už měsíc pátrají pražští kriminalisté po rváči, který při konfliktu před provozovnou rychlého občerstvení zranil mladého cizince. Dvacetiletému Američanovi, kterého nejspíš viděl poprvé v životě, způsobil velmi vážný úraz.
Praha - Z filmové trilogie Bastardi vznikne seriál pro TV Barrandov. Dvacetidílná série má obsahovat některé vystřižené scény i nový materiál, který natočí režisér Tomáš Magnusek. TV Barrandov plánuje nový seriál odvysílat letos na podzim.
Střední Čechy - Středočeskou Vesnicí roku jsou Kněžice na Nymbursku. Porotu zaujaly nejvíce ze všech 36 obcí, které se do soutěže přihlásily. Pro Kněžice, které fungují na principech energeticky soběstačné obce, je to už několikátý úspěch v této soutěži.
Brno - Úřad pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS) zakázal Českým drahám plnění smlouvy na pronájem lokomotiv Taurus, které tahají railjety. Firmě navíc uložil pokutu milion korun. Rozhodnutí zatím není pravomocné, České dráhy se proti němu mohou odvolat. Dnes to řekl předseda ÚOHS Petr Rafaj.
Praha - V srpnu bude Vojtovi pět let. Jeho dětství je však na hony vzdálené životu běžného malého chlapce – Vojta je totiž hluchý, slepý, ochrnutý a rodiče ho krmí sondou.
Lišany - Kdo se nenechal odradit hrozícím deštěm a vyrazil na Lišanskou šlapku, rozhodně nelitoval. Nejenže si vyšlápl, ať už pěšky nebo na kole, na příjemnou trasu za příjemného počasí s teplotou tak akorát, ale ještě ho po sportovním výkonu čekal pěkný program.
Praha - Skupina CPI podnikatele Radovana Vítka se spojila s německou společností GSG Group, která se ještě nedávno jmenovala Orco Germany. O dokončení transakce dnes informoval mluvčí CPI Group Jan Burian.
Brno, Praha - Ojedinělý případ si žádá i výjimečné soudní projednání. To lze konstatovat v souvislosti s plány na projednání dovolání Jaroslava Bartáka: lékaře z polikliniky v pražských Modřanech, odsouzeného za násilné chování vůči asistentkám provázené sexuálním nátlakem.
Praha - Odešel ze svého přechodného bydliště na Praze 9 a není v žádném kontaktu s rodinou, známými a přáteli. Těmito slovy v pondělí shrnula Jana Rösslerová z ředitelství pražské policie dosud známé informace o 30letém muži, po kterém pražští policisté pátrají od 27. května.
Moravskoslezský kraj - Česká správa sociálního zabezpečení (ČSSZ) vyplatila letos v červnu důchod 920 seniorům, kteří se narodili v letech 1905 až 1914.
Praha - Britský hudebník Billy Idol v sobotu svými přímočarými punkrockovými hity rozbouřil zaplněný Velký sál pražské Lucerny. Na koncert přilákal osmapadesátiletý zpěvák a skladatel, který se dokázal se svou rebelskou image prosadit i v mainstreemové populární hudbě, především pamětníky jeho největší slávy z 80. let.
Praha - Přední Výtoň u Lipna v neděli hostila závod Evropského poháru v terénním triatlonu, který byl zároveň mistrovstvím České republiky. Závod s názvem TNATURA CZECH se konal pod hlavičkou ETU (European Triathlon Union) a na startu kromě Heleny Erbenové nechyběla domácí špička.
Praha - Středočeský hejtman Josef Řihák (ČSSD) na dnešním jednání krajského zastupitelstva rezignoval na funkci. Vyhověl tak výzvě svých spolustraníků. Mandát krajského zastupitele si ponechá.
Luhačovice - „Do Luhačovic jezdíme téměř čtyřicet let. Poznali jsme se tady. Zamilovali se a jsme od té doby stále spolu," usmála se Valerie Růžičková ze Zdic u Prahy. Manželé Růžičkovi jsou lázněmi Luhačovice nadšeni. „Pokaždé, když sem zavítáme, je tady něco nového a to se nám moc líbí," pochvalovali si.
Brno/Praha – Herec Boleslav Polívka připravil po čtyřech letech novou autorskou inscenaci. Komedii s autobiografickými prvky nazval DNA a vystupuje v ní se svou dcerou Annou. V premiéře ji publikum zhlédlo 18. června v brněnském Divadle Bolka Polívky, dnes ji čeká pražská premiéra v divadle Studio DVA na Václavském náměstí.
Praha – Fotbalisté Kolína nakonec druhou ligu hrát nebudou. Vedení klubu, který vyhrál uplynulý ročník ČFL, o tom informovalo na svých internetových stránkách. Důvodem jsou příliš vysoké náklady na provoz klubu a stadionu. Účast v soutěži tak bude nabídnuta týmům, které skončily v tabulce ČFL za středočeským celkem.
Praha - Příjezd do metropole po teplické dálnici D8 blokuje v pondělí po celé ráno i během dopoledne nehoda, která se stala na čtvrtém kilometru před Prahou. Deset minut před pátou hodinou se tam převrátila dodávka na bok - částečně do příkopu, zčásti ale zablokovala i pravý jízdní pruh.
Prachatice /FOTOGALERIE/ – Jedenáctý ročník přehlídky Sýry, ryby a víno se konal od pátku do soboty v Prachaticích. Přehlídky se účastnilo více než třicet vinařství.
Karlovarkský kraj - Seismické stanice mají za úkol každodenní sledování otřesů půdy v chebském regionu. Lidé mohou grafy otřesů sledovat na webu Geofyzikálního ústavu. Tam jsou však zatím přístupné údaje pouze z některých stanic.
Praha - Chorvatsko tradičně patří mezi nejoblíbenější destinace českých turistů. Letos se podle průzkumů chystá strávit svou letní dovolenou v této krásné zemi omývané vlnami Jaderského moře téměř polovina Čechů. Většina z nich však často podceňuje rizika, která na dovolené v Chorvatsku čekají.
Praha /FOTOGALERIE/ - Režisér Jan Balej dokončuje celovečerní animovaný film, který slavnou Andersenovu pohádku posouvá do moderních kulis hospod, barů a neřestí.
Praha /INFOGRAFIKA/ – Jsme připraveni. Případné přerušení dodávek plynu či výpadky v ropě by Česko ohrozit neměly. Zásoby jsou v tuto chvíli dostatečné. Vyplývá to z ankety regionálního Deníku.
Hradec Králové - Již XX. mezinárodní festival Divadlo evropských regionů se v Hradci Králové koná ve dnech 21. až 30. června. Jak vypadá aktuální program přehlídky na scénách Klicperova divadla a Divadla Drak?
Po sedmadevadesáti dnech pobytu v Gruzii a Ázerbájdžánu se vrátila zpět na Slovácko autorka série reportáží ve Slováckém deníku 21letá vysokoškolačka Kateřina Pijáčková z Vlčnova.
Praha - Více než třetina obyvatel České republiky nakupuje alespoň někdy na farmářských trzích. Lidé na trhy nejčastěji chodí nakupovat ovoce a zeleninu, mléčné výrobky a uzeniny. Na trzích hledají především kvalitu, která je podle nich vyšší než v běžných obchodech. Vyplývá to výsledků výzkumu, které poskytla společnost Nielsen.
Lhotka u Přerova /VIDEO/ – Marek Daniel, Pavel Liška i Josef Polášek zavítali v pátek 20. června s představením Komediograf do legendárního hostince U Olinka ve Lhotce u Přerova.
Čáslav – Fotbalový trenér Jan Kmoch s definitivní platností skončil u týmu FK Čáslav, se kterým skončil na sedmém místě České fotbalové ligy. Sám však v rozhovoru přiznal, že podzimní část byla o poznání lepší. „Na jaře už byl u hráčů fotbal až na pátém místě," litoval trenér v rozhovoru pro Deník.
Otrokovice – /ROZHOVOR/ Útočil na vlastní rekord své domácí tratě, kde poprvé slavil před 25 lety jako dorostenec ve svém vůbec prvním závodě. Ačkoliv král Moraviamanu v Otrokovicích Petr Vabroušek na své maximum z roku 2011 (8:29:18) v sobotu nedosáhl o čtyři minuty, svůj celkově sedmý a pátý triumf v řadě oslavil v cílové rovince se svou dcerkou Věruškou.
Praha - Prezident Miloš Zeman pojede na dovolenou opět na Vysočinu. Zeman to řekl dnes v pořadu Českého rozhlasu Hovory z Lán. V Novém Veselí na Žďársku má venkovské sídlo, do kterého se uchýlil po ukončení politické kariéry a žil v něm několik let do svého zvolení prezidentem.
Londýn - Třetím vystoupením v představení Romeo a Julie v londýnské Royal Albert Hall dnes večer ukončila své dlouholeté působení u Anglického národního baletu česká primabalerína Daria Klimentová. Šlo zároveň o jedno z posledních vystoupení v její kariéře.
Praha - Vícebojařský šampion Roman Šebrle a miss Gabriela Kratochvílová budou uvádět hlavní zprávy na televizi Prima. Televize to oznámila dnes právě v hlavních zprávách. Držitel několika zlatých medailí z mistrovství světa a Evropy i olympiády Šebrle loni ukončil atletickou kariéru, nyní se věnuje golfu. Kratochvílová loni dosáhla vítězství v soutěži krásy Česká miss.
Praha – Za dobré známky na vysvědčení čeká řadu školáků dárek od rodičů. Podle obchodníků na konci školního roku rostou prodeje některých hraček, mobilů, lega a herních konzolí, vyplývá z ankety. Nejčastěji rodiče utratí za dárek 500 až 1000 korun.
Jindřichův Hradec - Velký smutek zavládl v jindřichohradecké sportovní hale po posledním interligovém utkání domácích házenkářek proti Veselí nad Moravou. Jihočešky prohrály s Moravankami i druhý zápas play out a jejich sestup do první ligy se měl stát definitivou.
Přerov /FOTOGALERIE/ – Dobré pivo, kapely a setkání s přáteli. To jsou hlavní důvody, díky kterým se – stejně jako v loňském roce – zaplnil v sobotu 21. června areál přerovského pivovaru Zubr.
Praha - Ministerstvo spravedlnosti nestihne do konce července připravit návrh novely zákona o státních zastupitelstvích a žádá legislativní radu vlády o odklad předložení této normy. V České televizi to dnes řekl první náměstek ministryně spravedlnosti Robert Pelikán. U první novely občanského zákoníku předpokládá předložení v září letošního roku.
Tursko /FOTOGALERIE/ - Stojí tady stovky let. Budovy, zámky, kostely, v nichž se psaly dějiny anebo jednoduše sloužily svému účelu. Až v jednadvacátém století jim hrozí, že by zmizely navždy z mapy. Zanedbané historické stavby se často dostávají do stavu, kdy jim hrozí spadnutí.