Velká Bíteš – Z dvaačtyřiceti ocenění Hasičského záchranného sboru (HZS) České republiky, jež byla předávána v úterý v Praze, putovala dvě na Vysočinu. Medaili Za zásluhy a bezpečnost obdržel hejtman kraje Jiří Běhounek a také Miroslav Mateja, velitel stanice profesionálních hasičů z Velké Bíteše.
Praha – Škodu převyšující 10 tisíc korun má podle policie na svědomí dvojice čmáralů, které v noci na čtvrtek dopadla na pražských Vinohradech hlídka z místního oddělení.
Praha - Pátek třináctého. Roztřásla se vám před tímto slovním spojením kolena strachy? Pak možná trpíte paraskavedekatriafobií nebo friggatriskaidekafobií. Obě tato krkolomná slova se k pátku třináctého vztahují, znamenají chorobný strach z tohoto dne.
Praha - Farmářské trhy by do budoucna měly být minimálně v každém okresním městě. Při slavnostním otevření nového farmářského tržiště František v Praze 1 to řekl ministr zemědělství Ivan Fuksa.
Praha /ANKETA/ - Fyzické tresty používá občas při výchově 15 procent rodičů, výjimečně se ale k bití uchýlí každý druhý rodič. Vyplynulo to z průzkumu společnosti GfK Czech, který si nechala zpracovat Nadace Naše dítě.
Praha /ANIMACE/ - Let repliky letounu Jana Kašpara mezi Pardubicemi a Prahou se v pátek kvůli silnému větru neuskutečnil. Organizátoři museli akci, která měla připomenout sté výročí letu prvního českého aviatika, z bezpečnostních důvodů zrušit.
Malešov – Vítězem finálového turnaje okresních fotbalových výběrů U13 se stala po zásluze Kutná Hora, která díky brance Machů porazila v rozhodujícím zápase výběr OFS Benešov. Stříbrný celek sice nastřílel dohromady třetí Praze západ pět gólů a čtvrtému Kolínu tři branky, což ale na zlato nestačilo.
Praha /FOTOGALERIE/ - Objev mimořádného významu. Tak lze označit nález pohřebiště v Dejvicích v Praze 6 v místě staveniště tunelového komplexu Blanka, kde se provádí archeologický výzkum.
Uherské Hradiště /ROZHOVORO/ - Významný český hudebník, zástupce koncertního mistra České filharmonie Jiří Pospíchal se z Prahy stěhuje do Uherského Hradiště. Slováckému deníku sdělil důvody proč a kde bude na Slovácku působit. Prozradil také zajímavosti ze svého života.
Praha – Padesátitisícovou škodu způsobil ve čtvrtek ráno požár kamionu na Pražském okruhu. V devět hodin zachvátily plameny návěs tahače DAF, který přepravoval náklad dveřních zárubní. Požár, za který může zadření brzdových čelistí, hasiči rychle zlikvidovali, přesto oheň poznamenal nápravu, ložnou plochu i plachtu. Bojovat bylo třeba i s únikem nafty z plastové nádrže, již poškodilo sálavé teplo.
Praha - Na internetu se objevila nahrávka z březnové porady Věcí veřejných, členové vedení strany na ní hovoří o volbě předsedy strany a vyhodnocují, zda by měl kandidovat i tehdejší ministr dopravy Vít Bárta.
Praha - Předseda Věcí veřejných a dosavadní vicepremiér Radek John je skutečně na odchodu z vlády a strana má vypracován seznam bodů, jejichž splněním podmiňuje své další angažmá v kabinetu.
Libčice – Nulté kolo své oblastní soutěže absolvovali boxeři TJ Baník Sokolov. Do Libčic nad Vltavou se vypravila pod vedením trenéra Jana Malého čtveřice boxerů.
Rakovník – Po základní části extraligy se tento víkend rozjíždí play off pozemních hokejistů s dvěma rakovnickými želízky v ohni. V sobotu 14.5. od 11:00 hodin přivítají na městském stadionu ženy HC 1972 Rakovník obhájkyně titulu pražskou Slavii.
Brno /ANKETA/ – Nikdy bych se neopil každý druhý den. Nebýt hokeje. Podobné parafráze televizních spotů propagujících hokej jsou poslední týden slyšet v brněnských hospodách i ulicích. Město žije hokejem.
Nymburk, ČR /FOTO/- „To je naše rodinné stříbro,“ usmíval se vrchní mistr Vladimír Antonín a pokukoval po osmnáctiletém automechanikovi Václavu Vondráškovi. Ten totiž dovezl krásné 3. místo z celorepublikové soutěže Automechanik Junior ve Vysokém nad Jizerou.
Praha - Více než sto značek piv, gastronomické lahůdky, pět velkoprostorových stanů s tisíci míst k sezení, z nichž jeden bude věnován zahraničním speciálům, čeká od čtvrtka na návštěvníky Českého pivního festivalu Praha 2011. Podobně jako na slavném mnichovském Oktoberfestu tu bude krojovaná obsluha nalévat pivo do tupláků.
Kraj – Budišovsko, Vítkovsko, Rýmařovsko, Osoblažsko. To jsou jen některá místa v našem kraji, která spojuje velký problém: odchod mladých lidí do větších měst. Malá města a obce ležící na periferii kraje se vylidňují.
Praha - Více než sto značek piv, gastronomické lahůdky, pět velkoprostorových stanů s tisíci míst k sezení, z nichž jeden bude věnován zahraničním speciálům, čeká od čtvrtka na návštěvníky Českého pivního festivalu Praha 2011. Podobně jako na slavném mnichovském Oktoberfestu tu bude krojovaná obsluha nalévat pivo do tupláků.
Hvězdonice – Při běžné silniční kontrole na dálnici D1 na 29. kilometru ve směru na Prahu našli v pondělí dopoledne pracovníci mobilního dohledu Celního úřadu v útrobách karavanu Fiat Ducato pašované cigarety.
Praha /PRŮZKUM/ - Nynější vládní koalice ODS, TOP 09 a VV by podle květnového internetového průzkumu společnosti SANEP ztratila většinu v Poslanecké sněmovně.
Praha - Finále fotbalového Ondrášovka Cupu bude hostit Jihlava. Souboj mezi Olomoucí a Mladou Boleslaví se odehraje ve středu 25. května pravděpodobně od 20:15.
Bratislava – Od 7. do 9. května se v současném srdci hokejového světa Bratislavě konal i pozemkářský Turnaj olympijských nadějí pro mládežnické týmy do 18 let, kterého se v dresu českých výběrů zúčastnily hned čtyři opory rakovnického týmu HC 1972.
Dejvice /FOTOGALERIE/ - Objev mimořádného významu. Tak lze označit nález pohřebiště v Dejvicích v Praze 6 v místě staveniště tunelového komplexu Blanka, kde se provádí archeologický výzkum.
Vimperk – Autokemp Vodník nad Vimperkem byl ve sváteční neděli dějištěm druhého závodu Česko – Bavorského poháru MTB, který se současně jel i jako Mistrovství Jihočeského kraje a v neposlední řadě i jako závod zařazený do kategorie C2 kalendáře UCI.
Praha /AKTUALIZOVÁNO/ - Daní za to, že budou děti do 15 a senioři nad 65 let jezdit zadarmo, je skokové zdražení jednotlivých jízdenek o šest korun. Na druhou stranu budou mít delší dobu platnosti.
Tachov – Celý svůj profesní život měl co do činění s hasiči. V úterý obdržel sedmapadesátiletý Jaroslav Klíma v Praze na zámku v Tróji státní vyznamenání Velitel roku 2010.
Tenisový Futures 2011 hostí v tomto týdnu kurty na Letné, které patří TK Viamont Teplice. Mezinárodního turnaje se účastní pro sportovní odborníky i několik poměrně známých tenistů.