Praha – Otřesný případ zneužívání svěřenců florbalového oddílu rozkrývají pražští kriminalisté. Pětatřicetiletý funkcionář klubu z Prahy 5 podle jejich zjištění znásilňoval mladé sportovce, chlapce dorosteneckého věku. Šlo o kluky ve věku 15 – 17 let – nejmladší z obětí ale bylo teprve čtrnáct.
Praha - Místopředseda Českého olympijského výboru (ČOV) Jiří Kejval zpochybnil platnost všech tří více než osmimiliardových pohledávek za společností Sazka. Vyplývá to z vyjádření Kejvala. Pohledávky podalo Občanské sdružení Zelený ostrov (OSZO), lichtenštejnská společnost Oldeira Anstalt a kyperská Alfa Capital Holdings. ČOV je členem OSZO.
Praha - Prezident Václav Klaus přijal na Pražském hradě předsedu VV Radka Johna, který ohlásil odchod z vlády. Podle prezidenta je vláda nyní křehké sdružení, a vypadne-li z ní jakýkoliv kamínek, je to zneklidňující. Klaus to řekl před narychlo svolanou schůzkou, o kterou ho požádal John.
Praha - Svědky netradičního kousku se ve středu stali návštěvníci pražského Výstaviště, když mobilní jeřáb na prostranství před hlavním vchodem do areálu zdvihl skoro desetitunový autobus značky Isuzu téměř do padesátimetrové výšky. Úspěšný pokus o český rekord se uskutečnil v rámci zkoušek nestandardních vyprošťovacích prací v silniční dopravě.
Praha – Na jaře je to jejich největší prohra, co se gólového rozdílu týče. O tři branky 3:0 (0:0) ještě neprohráli a navíc výkon starších žáků SK Rakovník byl špatný.
Plzeň – Mezinárodní ostuda je zřejmě zažehnána. Nové divadlo v Jízdecké ulici cyklostezku nakonec nespolkne, a mezinárodní trasa Praha – Paříž tak zůstane nepřerušená. Cyklisté jen budou muset v daném místě kolo vést.
Praha - Zákon má nastavit dlouhodobě stabilní a udržitelné podmínky podpory výroby energie z obnovitelných zdrojů s co nejmenšími dopady na ceny energie pro konečné spotřebitele.
Nýřany – Jedenačtyřicátý ročník Běhu města Nýřany, který se konal na severu Plzeňska v sobotu, vyhrál na hlavní desetikilometrové trati atlet Baníku Stříbro Tomáš Jaša. Druhý skončil domažlický běžec Jiří Voják, třetí obhájce loňského prvenství Roman Skalský.
Praha - Faktický lídr Věcí veřejných Vít Bárta se rozhodl vzdát kandidatury na předsedu nejmenší vládní strany. VV se podle něj mají sjednotit za svým dosavadním šéfem Radkem Johnem. Strana nesmí vzdát boj s korupcí v ČR, uvedl na tiskové konferenci Bárta.
Tiká v každé rodině. To je heslo, s nímž dnes do boje s rakovinou v ulicích českých měst vyráží 11 tisíc dobrovolníků, kteří jsou vybaveni 800 tisíci žlutými kytičkami. Jejich koupí za příspěvek ve výši od dvaceti korun můžete pomoci i vy.
Plzeň – Už osmé vítězství v tomto kalendářním roce si připsaly na své konto prvoligové házenkářky HC Plzeň. Západočešky zdolaly v utkání předposledního 21. kola na domácím hřišti pražské Kobylisy 28:21 a v tabulce se na svého nedělního soupeře bodově dotáhly.
Praha - Šeříkové srdce s číslem 23, upomínající na někdejší památník osvobození Prahy Rudou armádou, který byl po pádu komunistického režimu odstraněn, se tradičně jako připomínka výročí konce druhé světové války objevilo na náměstí Kinských na pražském Smíchově (kdysi nazývaném náměstím Sovětských tankistů).
Praha /FOTOGALERIE/ - Svědky netradičního kousku se ve středu stali návštěvníci pražského Výstaviště, když mobilní jeřáb na prostranství před hlavním vchodem do areálu zdvihl skoro desetitunový autobus značky Isuzu téměř do padesátimetrové výšky. Úspěšný pokus o český rekord se uskutečnil v rámci zkoušek nestandardních vyprošťovacích prací v silniční dopravě.
Praha – Už jistý vítěz první ligy házenkářek, juniorky Slavia Praha přivítaly na své palubovce další rezervu ve druhé nejvyšší české soutěži, celek Zlína.
Praha - Vynikající zpráva dorazila z Brandenburgu, kde vodní pólisté Steppu Praha vybojovali Východoněmecký pohár. Postarali se tak o velikou senzaci, neboť v tuzemsku nastupují pouze ve druhé lize. Na příčiny úspěchu jsme se zeptali trenéra Pražanů Tomáše Růžičky.
Praha - Sněmovna schválila vládě takzvanou malou důchodovou reformu, která kvůli rozhodnutí Ústavního soudu mění výpočet penzí ve prospěch lidí s vyššími příjmy.
Praha - Dvě desítky ekologů se dnes sešly před ministerstvem průmyslu a obchodu. Nelíbí se jim přístup státu a MPO k problematice obnovitelných zdrojů.
Praha – Už vystoupal na jedenáct osmitisícovek, ta dvanáctá mu zatím houževnatě vzdoruje. Český horolezec Radek Jaroš se v posledních týdnech pokouší o výstup na Lhotse, počasí je však proti němu.
Krnov – Kapela Poslední výstřel opět prokázala smysl pro humor a ke svým letošním koncertům doplnila slogan Rozhodně nečekejte nic nového tour 2011. V Krnově si zahrají v pátek 13. května v hudebním klubu Kofola.
Praha – Nový ročník hokejové extraligy, přesněji řečeno jeho základní část, začne po dohodě klubů schválené na jednání jejich profesionální asociace (APK) v pátek 16. září.
Litoměřice – Cenu za kvalitní práci destinačního managementu získalo v národním kole renomovaného soutěžního klání o evropskou excelentní destinaci EDEN Centrum cestovního ruchu Litoměřice.
Praha - Tuzemské čerpací stanice v nejbližší době nebudou nabízet benzin s desetiprocentním obsahem bioetanolu nazývaný E10, který se nedávno za nezájmu motoristů začal prodávat v Německu.
Praha - V pondělí ráno v Praze zemřel klarinetista a zpěvák Banjo Bandu Ivana Mládka Ivo Pešák. ČTK to řekla jeho manželka Milada Pešáková. Hudebníkovi a showmanovi populárnímu díky hudebním klipům i u zahraničních posluchačů bylo 66 let. „Příčinou úmrtí byly pooperační komplikace po operaci bypassu, kterou podstoupil před čtyřmi dny v IKEMu," uvedla Pešáková.
Praha - Tři zápasy stačily hokejbalistům pražského Kova k postupu do finále druhé nejvyšší soutěže. Pražský tým vyhrál na Palmovce nad Novým Strašecím i do třetice jasně 6:1 a finále si zahraje s Jindřichovým Hradcem.Strašecí získalo počtvrté za sebou medaili v druhé nejvyšší soutěži. Po stříbru z roku 2008 si do svojí sbírky připisuje třetí bronz za sebou.
Praha /AKTUALIZOVÁNO/ - Vicepremiér a předseda Věcí veřejných Radek John odchází z vlády. Premiéra Petra Nečase požádá, aby předal jeho rezignaci prezidentovi Václavu Klausovi.
Poděbrady, ČR -Každý svého zdraví strůjcem! Jeden ze sloganů na informačním letáčku ve středu nabádal také Poděbraďáky, aby se více věnovali svému zdraví a předešli tak rakovině.
Hlučín – V Muzeu Hlučínska, prostorách hlučínského zámku, je od nynějška otevřena nová výstava věnující se postavě místního rodáka, kterým není nikdo menší než slavný malíř a zakladatel teorie proporcionality Johannes Philip Jacob Bochenek. Akce se koná u příležitosti 180. výročí narození této výjimečné osobnosti umělecké historie.
Atény - Většina veřejných služeb v Řecku ve středu přestala fungovat a život v zemi se zpomalil v souvislosti s generální stávkou, kterou vyhlásily odborové svazy na protest proti chystaným dalším vládním úsporným opatřením.
Otrokovice – Dokázaly to. Již v předposledním kole I. ligy si házenkářky Jiskry Otrokovice teoreticky zajistily právo startu v nejvyšší mezinárodní soutěži. V tabulce před nimi sice přední příčky okupují juniorky Zlína a Slavie, ale ty podle pravidel nemohou postoupit, neboť v ní mají své první celky.
Prostějov, Praha – Vidina tragického leteckého neštěstí s desítkami mrtvých přivedla v úterý po poledni čtyřiatřicetiletého muže z Prostějova až na policejní služebnu.
Prostějov, Praha – Vidina tragického leteckého neštěstí s desítkami mrtvých přivedla v úterý po poledni čtyřiatřicetiletého muže z Prostějova až na policejní služebnu. Alkoholem notně posilněný jasnovidec, který se již dříve léčil na psychitarii, nakonec způsobil velkou bezpečnostní akci na pražském letišti.
Liberec, Praha – Na sociální internetovou síť Facebook je všeobecně nahlíženo jako na společenský webový systém, který slouží ke komunikaci a sdílení multimediálních dat zejména mezi mladými lidmi. Jeho zacílení výhradně jen na tuto generaci však už dnes tak zcela neplatí. Se svými více než 650 miliony aktivních uživatelů a plně přeložen do 68 jazyků je dnes Facebook jednou z největších společenských sítí na světě.
Praha, Brno /JAK VYZRÁT NA MARATON/ - Sportovní redaktor Brněnského deníku Rovnost Jaroslav Kára absolvoval Pražský mezinárodní maraton v čase 4:07:16 hodiny.