
Pochod zimní přírodou zakončili lhotští zahrádkáři hospodou
Chodská Lhota – Ani letos neodolali Lhotští vábení zimní přírody a přijemnému posezení v hospůdce.
Chodská Lhota – Ani letos neodolali Lhotští vábení zimní přírody a přijemnému posezení v hospůdce.
Blanensko – Dobrovolní hasiči z Blanenska se zapojili do programu na recyklaci elektrospotřebičů. Pomáhají tak chránit přírodu a vydělají si peníze.
Uničov – Jen na několik dní se stal přísně chráněný jestřáb lesní novým obyvatelem pobočky Záchranné stanice dravců a sov Stránské v Uničově na Olomoucku. V úterý okolo poledne se po návštěvě veterináře, vrátil zpět do volné přírody.
Nová Paka – Maruška Dobrá se jako první zapsala v pondělí odpoledne do prvního ročníku Základní a mateřské školy Brána, která sídlí v Kollárově ulici.
Kolínsko – Bílé ráno připravila v úterý příroda obyvatelům na celém Kolínsku. Největší radost měly samozřejmě děti, menší už řidiči, silničáři či ti, kteří se s bílou nadílkou šli potýkat s lopatou v ruce před své domy.
Litoměřicko /FOTOGALERIE/ - V dobrý rok doufají vinaři na Litoměřicku. V posledních dvou letech je příroda „potrápila“.
Region – Veškeré informace k dárkům na telefonním čísle 602 603 235. Svůj dotaz můžete také poslat na e-mailovou adresu: dasa.hadrbolcova@denik.cz
Lanovky na Hochficht v jižní části Šumavy, kterou tvrdě kritizují ekologové, se turisté dočkají. Na druhou stranu se ale ještě zvětší území v Národním parku Šumava (NPŠ), kde se nebude smět zasahovat proti kůrovci.
Nové Město na Moravě - Příroda byla proti. Skvěle měl rozjetý sobotní sprint biatlonista Jaroslav Soukup. V závodě Světového poháru v Novém Městě na Moravě sahal po nejvyšších příčkách. Po skvělém běhu a první střelbě však přijel na střelnici podruhé ve zcela nevhodnou dobu. Silný vítr připravil českému reprezentantovi hodně nepříjemné podmínky, kterým Soukup nedokázal čelit.
Vyškovsko – Poničený švestkový sad v Pavlovicích, škody v Ježkovicích, řádění nedaleko Kloboučků, na vyškovském rybníku Kačenci a nově i u rybníku v Brankovicích. To je jen několik míst Vyškovska, kde se v poslední době vyskytl bobr evropský. Ten už není jen tím roztomilým zvířátkem s typicky placatým ocasem.
Nové Město na Moravě -Český biatlon byl v sobotu možná blízko i stupňům vítězů. Proti bylo nepříznivé počasí na střelnici.
Vyškovsko - Poničený švestkový sad v Pavlovicích, škody v Ježkovicích, řádění nedaleko Kloboučků, na vyškovském rybníku Kačenci a nově i u rybníku v Brankovicích. To je jen několik míst Vyškovska, kde se v poslední době vyskytl bobr evropský. Ten už není jen tím roztomilým zvířátkem s typicky placatým ocasem.
Gbely - Na svoje první vítězství už si ani nepamatuje. Jak by také mohl, když si jde pro cenu na podium pravidelně každý rok. Vladimír Varmuža nestárne. Známý okresní vytrvalec, který v Grand Prix triumfoval ve všech mužských kategoriích, letos kraloval mezi muži nad šedesát let.
Šumava - Král lesa se ukázal na pozorovacím místě Beranky nedaleko Srní, které si návštěvníci Národního parku Šumava (NPŠ) velmi oblíbili. Mohou tu totiž na vlastní oči spatřit jeleny a další zvěř. V tomto případě jde opravdu o unikátní kus - podle pracovníků parku je to největší jelen v západní části Šumavy.
Pardubice - Thajsko Je to jen pár dní, co jsou finalistky České Miss 2012 na soustředění v exotickém Thajsku a už mají tolik zážitků, že by to vydalo na celý román.
Nová studie ukázala, že staré lomy, haldy či odkaliště mohou v České republice patřit k místům s nejcennější přírodou.
Kaplice - Srnce lovili na Českobudějovické ulici měštští a státní policisté.
Ústí nad Labem - Začátkem každého nového roku je s napětím očekáváno narození prvního mláděte, který druh to bude tentokrát. V roce 2012 patří prvenství třem sourozencům vydry malé, kteří se narodili v pátek 13. ledna v dopoledních hodinách v zimovišti.
Most - Mateřinky mohou děti lépe připravit na školu a na život. Mají vzdělanější personál.
Holovousy / Chodovice -Milí rodiče, ještě nejste rozhodnuti, na kterou školu půjde Váš „prvňáček“?
Plzeň – Fotografování pod Kilimandžárem, návštěva masajské vesnice či cestování přeplněným minibusem. I tak vypadala cesta plzeňské fotografky Mileny Písačkové po Keni.
Dva ateliéry má doma plzeňský sochař František Bálek. V jednom pracuje celoročně, druhý má na léto.
Plzeň – Dva ateliéry má doma plzeňský sochař František Bálek. V jednom pracuje celoročně, druhý má na léto.
Konečně se snad rozvíjí diskuse k tématu budoucnosti Brd až je opustí vojáci. Obecně vzato, na stole jsou dvě základní koncepce a obě zpracovává AOPK. Jde totiž o to, jak bude příroda v Brdech chráněna. Jednou z nich je varianta Přírodního parku (PP) doplněného maloplošnými chráněnými územími (MZCHÚ), druhou pak CHKO.
Třebíč - Kvetoucí macešky bylo možno spatřit v pátek 13. ledna v Třebíči na Masarykové náměstí před gymnáziem či před kinem Pasáž. Výkyvy počasí se na přírodě výrazně podepisují.
Dvojice karvinských dobrodruhů se vydala na několikatýdení putování po černém kontinentu. Fotograf Silvestr Szabó slíbil průběžně posílat zápisky i fotografie. Těšit se na ně mohou i čtenáři deníku.
ČR- Nová studie ukázala, že staré lomy, haldy či odkaliště mohou v České republice patřit k místům s nejcennější přírodou.
Rokycany - První letošní akci rokycanských ochránců přírody ze Švermovy ulice charakterizoval značný zájem veřejnosti.
Východní Čechy - /ŘÁDKY DŮVĚRY/ - Opět zveřejňujeme příběhy čtenářů, kteří se chtějí podělit o radost i smutek. Dnes otiskujeme další z vašich dopisů. Máte-li chuť, napište nám svoje zážitky.
Konice – Kouzlo pravé zimy, podobné té z Ladových obrázků, si můžete vychutnat v Zámecké galerii v Konici. Výstava fotografa a cestovatele Josefa France s názvem Krajina zahalená do zimy nabídne na třicet snímků zasněžených pohoří.
Klatovy – Kulturní dům v Klatovech praskal ve švech. Stovky lidí přilákal rally ples, na kterém jako už tradičně bylo o zábavu postaráno.
Českobudějovicko – Lojová svíce, bílý ubrus pokrytý jedlovými větvičkami a lovecký tesák byly v sobotu nezbytnou kulisou, když se v Záboří přijímali tři noví členové do řad myslivců.
Kaplice – Neobvyklého obyvatele Kaplicka, se kterým se navíc nečekaně rychle skamarádili, pronásledovali ve městě kapličtí strážníci i státní policisté. I když „pronásledovali“ rozhodně není to správné slovo.
Policko - Putování časemna Policku rukou Josefa Voříška to je název originálního kresleného kalendáře na rok 2012, který vydal Dobrovolný svazek obcí Policka.
Východní Čechy /ŘÁDKY DŮVĚRY/ - Zveřejňujeme příběhy čtenářů, kteří se chtějí podělit o radost i smutek. Nyní otiskujeme další z vašich dopisů. Pokud máte chuť, napište nám svoje zážitky.
Zahrádky – Pozdní slunce mířilo za strmou Homoli, když se Petche vracel z pravidelné obchůzky.
Plzeň – Ornitologové a ochránci zvířat se v sobotu připojili k mezinárodnímu sčítání ptáků, letos mají hodně práce i na rybnících a vodních plochách, kterě zatím nezamrzly.
Šumava – Král lesa se ukázal na pozorovacím místě Beranky nedaleko Srní, které si návštěvníci Národního parku Šumava (NPŠ) velmi oblíbili.
Lipnice nad Sázavou - Hrad založený na počátku čtrnáctého století rodem pánů z Lichtemburka je v současné době jedním z nejnavštěvovanějších turistických cílů na Vysočině.
Prostějov /FOTO/ – Bere do ruky motorovou pilu a kráčí od zaparkovaného automobilu k břehu říčky Hloučely. Obhlíží mladý javor. Pak jej kácí. Lesák Ladislav Klabník se ve čtvrtek pustil do likvidace náletových dřevin rostoucích u Kostelecké ulice v prostějovském lesoparku Hloučela.
Libochovany /FOTOGALERIE, AKTUALIZOVÁNO/ - Myslivecké sdružení Kamýk-Hrádek a obec Libochovany pořádaly v pátek večer svatohubertskou mši.
Nové Město na Moravě - Výrazné zlepšení prokázala ve druhém závodě Světového poháru biatlonistek v Novém Městě na Moravě česká reprezentantka Veronika Vítková. Po předchozím propadáku v individuálním závodě se ve sprintu umístila na třináctém místě. Z vítězství se radovala střelecky precizní Olga Zajcevová z Ruska.
Znojmo – Dlouhodobá série krosových běhů napíše další díl. Na programu je Znovín kros.
Východní Čechy - Každý pátek zveřejňujeme příběhy čtenářů, kteří se chtějí podělit o radost i smutek. Dnes otiskujeme další z vašich dopisů. Máte-li chuť, napište nám svoje zážitky.
Karlovy Vary - Ve většině lyžařských areálů jsou nyní ideální podmínky. Provozovatelé jsou spokojeni.
Vysočina - Kraj i města musí podporovat podnikání v cestovním ruchu. Bez spolupráce to prý nepůjde.
Plzeň - Samici Pompe přijel třetí nápadník. Ošetřovatelé z plzeňské zoo věří, že tentokrát už se mladých hrošíků liberijských konečně dočkají. „Samec přijel v noci na čtvrtek ze zoo v Rotterdamu a jmenuje se Leipi,“ popisuje nový přírůstek mluvčí zoo Martin Vobruba.
Východní Čechy - Každý pátek zveřejňujeme příběhy čtenářů, kteří se chtějí podělit o radost i smutek. Dnes otiskujeme další z vašich dopisů. Máte-li chuť, napište nám svoje zážitky.
Jevíčko - Amatérští fotografové již nyní mohou nosit své snímky do městské knihovny.
Šumava, Praha – Ministr životního prostředí Tomáš Chalupa navrhl nový zákon o národním parku