Slovo kaplana: Nezůstávejme nevšímaví ke svému okolí
Moravská Třebová – Přemýšlel jsem, jak si zpestřit šedivé lednové dny.
Moravská Třebová – Přemýšlel jsem, jak si zpestřit šedivé lednové dny.
Studánka – Za desetiletou historii Záchranné stanice živočichů ve Studánce pomohli celé řadě zvířat.
Brdy - Když byla před 85 lety zřízena dělostřelecká střelnice v Brdech, našlo se hodně kritiků, a to i z řad odborné veřejnosti, kteří byli dlouho před prvním výstřelem proti jejímu budování. Nyní po mnoha desetiletích co vojenský újezd existuje, nastala situace zcela opačná.
Břidličná -Přírodovědný kroužek při Základní škole v Břidličné má patnáct stálých členů a účastní se mnoha soutěží. Ekologie není žákům ani pedagogům cizí, v září dokončili druhou etapu dostavby školní prožitkové zahrady.
Odry-Klokočůvek – Příjemná atmosféra panovala v sobotu 15. ledna v hostinci Na Růžku v Klokočůvku, místní části Oder. Navštěvníci se mohli ponořit do tajů řeky Odry a vyslechli si řadu dalších zajímavostí.
Prostějov – Radnice v Prostějově připravuje nový územní plán. Přinese víc prostoru k bydlení a nejspíš i zvýší šance usedlíků na zisk zaměstnání. Potěší také milovníky přírody. Počítá totiž se stejným prostorem pro zeleň jako pro zastavěné plochy.
Znojmo /ROZHOVOR/ - Když se řekne boxerská příprava, každý si vybaví film Rocky a v hlavní roli hrdinu, který potil krev v mrazivé přírodě. Asi podobně se cítil znojemský bijec Dominik Musil.
Třeboňsko -Třeboňsko – Kolem padesáti mladých a deseti starých orlů mořských napočítali v sobotu ochranáři a dobrovolníci na Třeboňsku.
Brdy - Když byla před 85 lety zřízena dělostřelecká střelnice v Brdech, našlo se hodně kritiků, a to i z řad odborné veřejnosti, kteří byli dlouho před prvním výstřelem proti jejímu budování. Nyní po mnoha desetiletích co vojenský újezd existuje, nastala situace zcela opačná.
Prostějov – Radnice v Prostějově připravuje nový územní plán. Přinese víc prostoru k bydlení a nejspíš i zvýší šance usedlíků na zisk zaměstnání. Potěší také milovníky přírody. Počítá totiž se stejným prostorem pro zeleň jako pro zastavěné plochy.
Třeboňsko - Sobota patřila na Třeboňsku orlům mořským, kterých zde hnízdí kolem deseti až patnácti párů.
Mimoň – Hned dvě nové výstavy otevřeli slavnostní vernisáží v sobotu v Městském muzeu v Mimoni. V prvním patře vystavuje Figury výtvarnice Martina Fotrová. Jen o patro výš obsadil prostory Václav Josef Andrle.
Rokycany - V Rokycanech na Železné mělo v sobotu dopoledne sraz sedmdesát milovníků přírody
Karlovy Vary - Celoroční projekt na podporu rozšíření povědomí o otázkách ochrany životního prostředí připravila karlovarská krajská knihovna.
Prachatice - Agentura ochrany přírody a krajiny ČR připravila putovní výstavu, kterou nyní mohou hosté NP Šumava vidět v Městské knihovně v Prachaticích.
ČR – Pojišťovny už evidují několik stovek škod, které jejich klientům způsobily v posledních dnech záplavy.
České Budějovice - Fotograf Martin Loew promítl v Kotvě své první snímky z putování po Dálném východě
ČR - Potenciální zahraniční turisté stále vnímají Českou republiku jako součást východního bloku. Znalost země je ale poměrně vysoká; při představě dovolené v Česku se vybaví zejména Praha, pivo a památky.
Jizerské hory /FOTOGALERIE/ - Těžko uvěřit, že Jizerské hory přišly o svého propagátora, umělecky nadaného fotografa Miloše Kirchnera.
Rakovník /ROZHOVOR/ - Anežka Vejražková, studentka čtvrtého ročníku rakovnické Masarykovy obchodní akademie, si na svoji atletickou šňůrku navlékne další významný mezinárodní start.
Horní Věstonice – Pětatřicetiletý Vojtěch Huserek z hornověstonického Vinařství Pod Martinkou vyznává zásadu, že méně ve víně někdy znamená více.
Bruntál -Bruntálský fotograf Josef Polášek se divákům představí se svými pracemi. V městském divadle se chystá výstava jeho fotografií a grafik invekto.
Horní Věstonice /VINAŘI POD LUPOU/ – Pětatřicetiletý Vojtěch Huserek z hornověstonického Vinařství Pod Martinkou vyznává zásadu, že méně ve víně někdy znamená více.
Opava – Máte doma umělecky nadané děti? Nechceme Vám radit, ale ideální podmínky a živnou půdu pro rozvoj jejich talentu naleznou ty, které stále hledají vhodnou střední školu, na Mendelově gymnáziu v Opavě.
Třeboň - Sobota 15. ledna patřila na Třeboňsku orlům mořským, kterých zde hnízdí kolem deseti až patnácti párů.
Křivoklátsko /ROZHOVOR/ -Do zákulisí provozu takzvaného íčka (Křivoklátské Informačně vzdělávací středisko v Budech) nás pozvala jeho ředitelka Jiřina Prošková.
Čehovice – Před deseti lety vzniklo u Čehovic jedno z prvních biocenter v republice. A je to dva měsíce, kdy projekt dostal historicky první Cenu české krajiny. U jeho zrodu stál pozemkový úřad, vedení obce, místní zemědělci a také 365 vlastníků půdy, kteří svým vstřícným přístupem umožnili vznik unikátního kousku kvalitní krajiny.
Vysočina - Především pro tuzemské turisty je atraktivní region Vysočiny. Podíl domácích návštěvníků tvoří 90 procent a za poslední období mírně rostl. Kraj chce proto pokračovat v propagaci regionu zejména v tuzemsku. Na veletrhu cestovního ruchu Regiontour v Brně to řekl ředitel krajské organizace na podporu cestovního ruchu Vysočina Tourism Tomáš Čihák.
Kojetín /FOTOGALERIE/ – Nejmladší člence Sdružení nezávislých amatérských fotografů v Kojetíně, které si říká SNAFO 2008, je teprve sedmnáct let, nejstarší účastník projektu je v důchodovém věku.
Třebíč /ROZHOVOR/ – Kamenů je všude kolem nás spousta. Jen málo lidí ví, že některé z nich jsou památné. A pouhá hrstka zná, kolik jich na Třebíčsku je, a kde se nachází. Jedním z těch, komu nejsou osudy památných kamenů lhostejné, je i Emanuel Nožička.
Třebíčsko - Určitě si pamatujete, jak vypadala vaše vesnice či město před deseti lety.
Kladruby – Pro přírodovědný kroužek, ale také pro širokou veřejnost se konala v Kladrubech přednáška o životě bobrů evropských.
Chomutov – Po sídlišti se toulala vyděšená a vyčerpaná srna. Skončila v zooparku.
Králíky – Aktivisté z Orlickoústecka stále neúspěšně bojují za vyhlášení Králického Sněžníku chráněnou krajinnou oblastí (CHKO).
Karlovcie -První letošní výstavu chystají od dnešních 17. hodin v Art Galerii Pension U řeky v Karlovicích.
Světlá nad Sázavou /FOTOGALERIE/ – Za výtvarníkem Jiřím Douchou jsme se vydali do Světlé nad Sázavou.
Králíky /ANKETA/ – Aktivisté z Orlickoústecka stále neúspěšně bojují za vyhlášení Králického Sněžníku chráněnou krajinnou oblastí (CHKO).
Plumlov – Kantorka z Plumlova Hana Finsterlová se utká o titul nejoblíbenějšího učitele Zlatý Ámos 2011. Nominovali ji čtvrťáci základní školy a v soutěži bude jediným zástupcem pedagogů z Prostějovska.
Domažlice /FOTOGALERIE/ -Stavební opatření pro ochranu migrujících raků a mihulí v korytě řeky v centru Domažlic vytvořilo potenciální povodňovou hrozbu.
Třebíčsko – Pohled z okna a na rtuťový sloupec teploměru příliš nekorespondují s datem v kalendáři. Přišla obleva a příroda vypadá jako v předjaří.
Vsetín - Nejsem vyznavačem lyžování, není se tedy čemu divit, že současný nedostatek sněhu mi zase tolik nevadí. Mám ale celou řadu kamarádů, kteří rádi na lyže či běžky vyrazí.
Praha, Nezdenice /ROZHOVOR/ - Michal Čagánek není na literárním poli žádným nováčkem. Je znám jako autor básní a textů ke svým písním, za sebou má knihu aforismů Odvaha milovat a novelu Piktogramy.
Kněžice – Ani během zimy nezahálí ochránci přírody z Kněžic. Na začátku nového roku zhodnotili ten minulý a pobavili se i o tom, co je čeká v nadcházejícím roce.
Severní Čechy – Již od 16. října 2007 vítá návštěvníky na krásnolipském náměstí nová zelená budova návštěvnického centra Českého Švýcarska.
Karviná, Ostrava - Bolestná zpráva přišla do redakce. Ve věku třiasedmdesáti let odešel v minulých dnech do výtvarného nebe známý karvinský malíř a grafik Edgar Baran. Pracovitý kumštýř a někdejší absolvent Střední uměleckoprůmyslové školy v Uherském Hradišti, kde studoval u Karla Hofmana, Vladimíra Hrocha a dalších znamenitých tvůrců a pedagogů.
Hradec Králové – /SOUTĚŽ DENÍKU/ Šest soutěžících a dva osobní fitness trenéři, to je „složení“ hubnoucího týmu akce s názvem Hubněte s Deníkem.
Žďársko – Od začátku dubna až do konce prosince loňského roku mohli žáci a studenti posílat své příspěvky do soutěže, kterou vyhlásila Správa Chráněné krajinné oblasti (CHKO) Žďárské vrchy.
Pelechy /U VÁS NA NÁVŠTĚVĚ, ROZHOVOR, FOTOGALERIE/ – Novou starostkou po komunálních volbách 2010 je bývalá místostarostka.
Rokycany – Čajovna v proluce rokycanské Palackého ulice je zasvěcena umělcům.
Protivanov – Stovky metrů dlouhý Mlýnský potok u Protivanova bude po chystané revitalizaci hostit vodní živočichy a mokřadní rostliny.