Jizerské hory očekávají nájezdy sběračů borůvek
Jizerské hory - Nešetrné chování sběračů borůvek trápí správce Chráněné krajinné oblasti (CHKO) Jizerské hory. Situace se opakuje každý rok.
Jizerské hory - Nešetrné chování sběračů borůvek trápí správce Chráněné krajinné oblasti (CHKO) Jizerské hory. Situace se opakuje každý rok.
Mšeno/ Už třetí týden odstraňují rybáři následky ekologické havárie. Stále stahují ropné skvrny
Dolní Dunajovice - Nejlepší chleba v České republice pečou v Dolních Dunajovicích. Rozhodli o tom pekařští mistři, kteří se sešli na tradiční Pekařské sobotě v Rožnově pod Radhoštěm.
ŠUMAVA - První pozorovací místo vzniklo u Nové Pece, další dvě budou ještě letos následovat
Hořice - Letošního sochařského sympozia v Hořicích se účastní čtyři umělci, z nichž tři jsou ze zahraničí. V lomu U sv. Josefa se koná již sedmý ročník novodobého sochařského sympozia.
Vrchlabí - Třetí letní tábor Junior Ranger Projectu byl zahájen v sobotu v západokrkonošském Harrachově.
Českolipsko - Čtyřkolkáři jsou trnem v oku nejednomu majiteli či správci lesů a luk. Terénní čtyřkolky se totiž v poslední době staly velkou módou a ani jejich pořizovací cena není příliš vysoká. Mezi lidmi se jich tak objevuje čím dál tím více.
Přerov -Vytrvalostní sport, při němž člověk musí absolvovat desítky kilometrů po boku svého psa, to je dogtreking, který se těší čím dál větší oblibě.
Přerov -Vytrvalostní sport, při němž člověk musí absolvovat desítky kilometrů po boku svého psa, to je dogtreking, který se těší čím dál větší oblibě.
BOREK - Padesát malých i odrostlejších nadšenců se v Borku převléklo do indiánských krojů. A organizátor dne pro všechny věrné Apače Jan Vaščák zářil spokojeností: „Chtěl jsem zpestřit prázdniny sousedům a přátelům. Snad se to alespoň trošku povedlo.“
Děčínsko - Českolipsko - Řidiči terénních čtyřkolek jsou trnem v oku nejednomu majiteli či správci lesů a luk. Terénní čtyřkolky se totiž v poslední době staly velkou módou a ani jejich pořizovací cena není příliš vysoká. Mezi lidmi se jich tak objevuje čím dál tím více.
Českobudějovicko - Lidské tělo velmi citlivě reaguje na změny teplot a tlaku.
Českolipsko - Lesy, louky i koryta potoků ničí bezohlední řidiči čtyřkolek v Lužických horách. Správci CHKO na ně s policií chystají velký zátah.
Česká Metuje - S účinností od 1. července vešlo v platnost zřízení přírodní památky Pískovcové sloupky.
Českobudějovicko - Lidské tělo velmi citlivě reaguje na změny teplot a tlaku.
Přerov -(FOTOGALERIE) Slavnostní otevření záchranné stanice pro zraněné živočichy se usktuečnilo v neděli 20. července v Přerově.
Přerov -(FOTOGALERIE) Slavnostní otevření záchranné stanice pro zraněné živočichy se usktuečnilo v neděli 20. července v Přerově.
K jezu si ráda zajdu, jako asi většina Hodoňáků. Musím uznat, že se to místo během času spravuje a třeba osvětlení, které vznilo podél příchozí cesty je, jak bezpečné, tak v zimě působí kouzelně. K jezu jsem ale chodila a chodím, protože to byl kus přírody, která nám, měšťákům, odchovaným tábory, chybí.
Podblanicko/ Už před deseti lety vedli ochránci přírody řadu správních řízení na povolení k umístění rozměrných reklamních staveb, již tehdy ochranáři jako účastníci řízení s umístěním billboardů v krajině nesouhlasili
Hořice - Letošního sochařského sympozia v Hořicích se účastní čtyři umělci, z nichž tři jsou ze zahraničí. V lomu U sv. Josefa se koná již sedmý ročník novodobého sochařského sympozia.
Olomouc - V seriálu Olomouckého deníku přinášíme pocity, sny o ideálním místu k životu i konkrétní zkušenosti lidí, kteří bydlí a žijí kdekoliv na Olomoucku.
Karviná - Petr Wiechiec a Petr Podstawka, oba zaměstnanci společnosti ArcelorMittal Tubular Products Karviná (dříve Jäkl Karviná), najeli na své dobrodružné cestě celkem 4 750 kilometrů.
Jablonec n. N. - Letos poprvé jsou mateřské školky na čtyři týdny zcela uzavřeny, rodiče si musejí poradit. Weby mateřinek je odkazují na komerční hlídání.
Miroslav - Nejen na soutěž o Knedlíkového krále, hasičské soutěže, historickou či krvavou bitvu, ale i na vystoupení Petra Spáleného se skupinou Apollo se mohli těšit hosté letošního Miroslavského meruňkobraní.
LETNÍ SERIÁL - Zajímá vás, jak žijí lidé kolem vás? Nenechte si ujít náš letní seriál Proč žiji ve městě… Proč žiji na vesnici…
LETNÍ SERIÁL - Zajímá vás, jak žijí lidé kolem vás? Nenechte si ujít náš letní seriál Proč žiji ve městě… Proč žiji na vesnici…
Liberecký kraj - Více jak čtyři stovky lidí se zranily při výjezdech krajských hasičů v prvním pololetí letošního roku. Převážně pak v důsledku dopravních nehod.
Hradec Králové - Svahy Jizerských hor pokrývají dozrávající borůvky. Toto „modré zlato“ láká stovky sběračů borůvek. Po jejich každoroční invazi zůstávají v lesích i přísně chráněných lokalitách značné škody. (TISKOVÁ ZPRÁVA LESŮ ČR)
Žatec - V Křížově vile v Žatci v těchto dnech probíhá výstava obrazů s názvem Pocity duše.
Rožnov pod Radhoštěm - Doslova hlava na hlavě byla v sobotu 19. července ve Valašském muzeu v přírodě v Rožnově pod Radhoštěm.
Rožnov pod Radhoštěm - [FOTOGALERIE] Doslova hlava na hlavě byla v sobotu 19. července ve Valašském muzeu v přírodě v Rožnově pod Radhoštěm.
Lesy ČR nám na billboardech vzkazují, ať neničíme podhoubí. Rakouský bulvár se mezitím dobře baví. Myslivci v Mürztalu ve Štýrsku totiž povolali policii, protože usoudili, že jim do polesí už zase vnikli pytláci.
Liberecký kraj - Více jak čtyři stovky lidí se zranily při výjezdech krajských hasičů v prvním pololetí letošního roku. Převážně pak v důsledku dopravních nehod.
Vlašim/ Mladí lidé z Podblanicka pojedou poznávat venkovský život do Finska
Opava - Na konci listopadu uplyne přesně pětadvacet let od doby, kdy vznikl oddíl vysokohorské turistiky OT VHT Opava.
Valašsko, Rožnov pod Radhoštěm - (FOTOGALERIE) Doslova hlava na hlavě byla v sobotu 19. července ve Valašském muzeu v přírodě v Rožnově pod Radhoštěm.
Východní Čechy - Říká se, že uši jsou jednou z částí těla, kterou si lidé při pobytu na slunci nejčastěji spálí. Zapomínají si je totiž namazat ochranným krémem.
Jižní Čechy - Život v krásné šumavské přírodě od dávných časů po dobu nedávno minulou přibližuje čtenáři nová kniha Hynka Klimka Šumava-Trojmezí.
Rožnov pod Radhoštěm - [FOTOGALERIE] Doslova hlava na hlavě byla v sobotu 19. července ve Valašském muzeu v přírodě v Rožnově pod Radhoštěm.
Ostrava - Návštěvníků lesa je hodně, ne všichni se ale s přírodou kamarádí, říká ostravský lesní správce.
Východní Čechy - Říká se, že uši jsou jednou z částí těla, kterou si lidé při pobytu na slunci nejčastěji spálí. Zapomínají si je totiž namazat ochranným krémem. V teplých měsících při pobytu v přírodě hrozí uším i jiná nebezpečí.
Havlíčkobrodsko - Ani chladné počasí neodradilo příznivce dovolené vkempech od návštěvy rekreačních zařízení na Havlíčkobrodsku.
Svitavsko - Říká se, že uši jsou jednou z částí těla, kterou si lidé při pobytu na slunci nejčastěji spálí. Zapomínají si je totiž namazat ochranným krémem. V teplých měsících při pobytu v přírodě hrozí uším i jiná nebezpečí.
Most - Návštěvnost kin o prázdninách klesá. Mostecké kino Kosmos se potýká s nedostatkem diváků od začátku letošního roku.
Americká firma Boeing se pustila do stavby obří helikoptéry. S délkou přes sto metrů, šířkou 72 metrů a výškou bezmála 40 metrů to bude největší vrtulník na světě.
Jelení Vrchy - Nedaleko Nové Pece na Jeleních Vrších 18. července zástupci Šumavského národního parku představili zbrusu nové pozorovací místo.
Rychnovsko - Voda v uchu a diskotéky jsou v létě častými příčinami trablů.
Východní Čechy - Poosmé chtějí letos správci národního parku zabránit devastaci horské přírody, zvláště borůvčí.
České Budějovice, Vyškov - Vědět, jak přežít v krizových situacích, kdy vám jde o život. Umět se orientovat v nesnázích a obstát při výslechu rabiátů, kteří vás zajmou a chtějí zabít.
SOKOLOVSKO - Letní seriál: Putování s indickým baulem