Čtvrtou Ženu Českokrumlovska má od víkendu krumlovský region. Jméno vítězky jedné z pěti finalistek, které zaznělo na galavečeru módních přehlídek v zámecké sloupové síni, organizátoři pečlivě tajili dva roky. Vyhlášení IV. ročníku Žena Českokrumlovska brzdila proticovidová opatření.
Davidu Laznovi z Meclova na Domažlicku se v šestnácti letech vrátila akutní lymfoblastická leukémie. Nemoc o sobě poprvé dala vědět v roce 2019, když tehdy třináctiletého Davida začaly bolet nohy, měl zvýšené teploty a hodně se potil. Následkem dvouleté léčby, jejíž součástí byla chemoterapie, zůstala chlapci osteonekróza. Ta poškozuje kosti nebo způsobuje jejich úbytek. David chodil o berlích, měl ortézy a potřeboval speciální vložky do bot.
V rodinném domě v Javornici na Rychnovsku byla v pondělí odpoledne nalezena tři mrtvá těla. Podle serveru TN.cz měly zemřít žena a dítě. Muž je údajně zastřelil a poté spáchal sebevraždu. „Nebezpečí nikomu dalšímu nehrozí,“ uvedla policie na twitteru.
V tomto seriálu vám přinášíme osudy psích duší, které nalezly lásku a pochopení až poté, co si prožily své a často nehezké. Příběhy jednotlivých pejsků pro vás zpracovala Sylva Kaplanová, která je sama patronkou některých z nich. Příběh Samanthy dlouho vypadal bez naděje - velký černý pes se zlými zkušenostmi to mívá s hledáním rodiny těžší. Dlouhé čekání však nakonec naštěstí nebylo věčné.
Rodinný a sportovní areál Lipno nepřitahuje jen obyčejné smrtelníky. Lokalita, která nabízí mnoho volnočasových aktivit, je oázou klidu, relaxace a žije kulturním a společenským životem, je vyhledávaná i známými tvářemi z různých oblastí. Ty láká i místní pestrá gastronomie.
Rodinný a sportovní areál Lipno nepřitahuje jen obyčejné smrtelníky. Lokalita, která nabízí mnoho volnočasových aktivit, je oázou klidu, relaxace a žije kulturním a společenským životem, je vyhledávaná i známými tvářemi z různých oblastí. Ty láká také místní pestrá gastronomie.
/FOTOGALERIE/ Na přelomu 20. a 30. let minulého století patřil k nejvýznamnějším osobnostem československého motocyklového, automobilového i zbrojního průmyslu. Málokdo ovšem ví, že František Karel Janeček, syn zakladatele světoznámé značky JAWA Františka Janečka a průkopník výroby automobilů v Kvasinách, byl během druhé světové války také členem britské tajné služby MI6. Mimo jiné, aby za války ochránil svou rodinu před nacisty, předstíral, že zahynul při nehodě.
Vinařství je odjakživa považováno za ryze mužskou profesi, to se ale pomalu mění. Na Moravě se v tomto oboru začínají výrazně prosazovat i ženy. Do vína dávají více emocí, intuice, něhy i noblesy. Ženy vinařky představil ve svém článku časopis Květy.
Jasmínka z Chocně nedávno oslavila jedenácté narozeniny. Ona ani její maminka však nepředpokládaly, že oslava se bude konat na onkologickém oddělení motolské nemocnice. Celý proces léčby akutní leukémie navíc komplikuje skutečnost, že děvčátko postihla mozková příhoda. Choceňští obyvatelé se v pátek spojili a rozhodli se Jasmínku, její maminku i sourozence v boji podpořit. Můžeš, tak přidej – heslo, které si v pátek opakoval nejeden účastník tradiční akce Choceň v běhu.
Jasmínka z Chocně nedávno oslavila jedenácté narozeniny. Ona ani její maminka však nepředpokládaly, že oslava se bude konat na onkologickém oddělení motolské nemocnice. Celý proces léčby akutní leukémie navíc komplikuje skutečnost, že děvčátko postihla mozková příhoda. Choceňští obyvatelé se v pátek spojili a rozhodli se Jasmínku, její maminku i sourozence v boji podpořit. Můžeš, tak přidej – heslo, které si v pátek opakoval nejeden účastník tradiční akce Choceň v běhu.
Vyčerpávající práce, která jim vhání slzy do očí. Tak popisují pracovnice Centra pro rodinu Broumov již déle než tři měsíce trvající pomoc ukrajinským uprchlíkům. Teď už to ale není jen kvůli smutným příběhům uprchlíků, ale spíš pro to, že v některých případech začínají mít pocit, že běženci jejich služeb zneužívají.
Vyčerpávající práce, která jim vhání slzy do očí. Tak popisují pracovnice Centra pro rodinu Broumov již déle než tři měsíce trvající pomoc ukrajinským uprchlíkům. Teď už to ale není jen kvůli smutným příběhům uprchlíků, ale spíš proto, že v některých případech začínají mít pocit, že běženci jejich služeb zneužívají.
Otevřít dveře, rozsvítit světlo, podat spadlý předmět. Takové schopnostia um ovládají asistenční psi. V sobotu 4. června uspořádala pro své čtyřnohé šikuly organizace Pomocné tlapky v Karlíně slavnostní promoci. Dvanáct asistenčních psů a jejich majitelů přebralo certifikáty, které potvrzují jejich výcvik.
Každý zážitek utíká rychleji, když nás baví. A tak zatímco vznikal tento článek, seděla skupina 49 studentů z Gymnázia Rájec-Jestřebí v autobuse na cestě z Anglie zpět do České republiky a hodnotili svůj desetidenní pobyt, během kterého na nudu nebyl vůbec čas. Mnozí se při shrnování svých zážitků z konce letošního května podivují nad tím, kolik toho za deset dní stihli a kolik nového se naučili. Děkujeme paní Štěrbové za dnešní příspěvek.
Byl to děsivý případ. Před 42 lety byla v lese v Texasu objevena těla mladého páru. Identitu obětí se podařilo objasnit až před rokem, to s sebou ovšem přineslo šokující zjištění. Pár měl malou dcerku, o které od jeho zmizení nikdo neslyšel. Nyní, téměř po půl století od vraždy rodičů, se Holly podařilo vypátrat. Živou a zdravou.
Většina z nich poznala za svůj život pouze sterilní zázemí laboratoře, kde podstupovali nejrůznější nepříjemné a mnohdy bolestivé zákroky a bezútěšný odpočinek v kovových klecích. Oproti svým předchůdcům, kteří byli po ukončení pokusů utraceni, tito mají šanci na budoucnost. Řeč je o desítkách psů rasy bígl. Ochránci zvířat vyhráli boj s úředním šimlem a v Česku začali nabízet k adopci do rodin psy, kteří prošli laboratorními pokusy.
Soud na Ruskem kontrolovaném východě Ukrajiny odsoudil k trestu smrti dva Brity, Aidena Aslina a Shauna Pinnera. Proces, ve kterém byli muži obžalovaní z terorismu, trval několik dní. Vnější pozorovatelé hovoří o politickém procesu. Deník přináší informace o Britech, kteří byli zajati v obléhaném městě Mariupol, kde bojovali několik týdnů.
Martin Kyncl dostál v zápase proti Bílému Potoku své pověsti paliče. Na domácí půdě nasázel pro Habartice pět z deseti gólů a pomohl tak potvrdit pozici klubu v první pětce okresní soutěže III. třídy. „Máme před sebou poslední zápas v Jindřichovicích a doufám že si povezeme tři body. Každý tým se chce samozřejmě umístit co nejvýš v tabulce. Jsem spokojený s tím, co předvádíme. I když se to někdy nepovede,” říká kanonýr Kyncl.
Přinášíme vám opět tipy na víkend od 10. do 12. června. Koná se tolik akcí, že nebudete vědět, kam se dříve vydat! Pokud na některou z událostí zavítáte, pořiďte fotografie a krátká videa, rádi vše zveřejníme v rubrice Čtenář reportér. Pište na e-mail: regina.hellova@denik.cz. Děkujeme!
/FOTOGALERIE/ V dílnách tradiční trutnovské fabriky Kara v Bohuslavicích nad Úpou jedou šicí stroje na plné obrátky. Velké sklady jsou plné kožených bund, kabátů a také zipů a nití. Zatímco loni v zimě svírala tradiční kožešnickou značku hluboká nejistota, v posledních měsících se situace radikálně změnila. Místo existenčních starostí a hrozícího zániku se už ve firmě opět zabývají tím, jakou novou módní kolekci naservírují zákazníkům na podzim a v zimě v prodejnách.
Primář dětského oddělení havířovské nemocnice Hynek Canibal, pediatr, specialista na neonatologii a dětskou kardiologii a také sportovní lékařství, má za sebou pracovně úspěšné období. Od roku 2018, kdy začal vést dětské a novorozenecké oddělení Nemocnice s poliklinikou v Havířově, zavádí do péče o dětské pacienty mnoho novinek a poznatků načerpaných v zahraničí.
Představitelé Velitelství výcviku - Vojenské akademie z Vyškova vyznamenali ve Rtyni v Podkrkonoší Antonína Burdycha při příležitosti 80. výročí heydrichiády pamětní mincí za statečnost jeho rodičů.
Městská knihovna Prachatice v letošním roce oslavuje Rok srdce. Název Srdeční záležitost měla i hra, kterou připravilo pro prachatické obyvatele oddělení pro děti a mládež. V průběhu celého prvního pololetí nacházely soutěžící rodiny po Prachaticích QR kódy, které odkazovaly na známé i neznámé knížky určené dětským čtenářům.
/VIDEO, FOTOGALERIE/ Středisko ROSA v Kladně-Rozdělově slaví 30 let od svého založení. Nezisková organizace, která od roku 1992 pomáhá rodinám s dětmi se zdravotním hendikepem, pěstounským a sociálně znevýhodněným rodinám, uspořádala pro své klienty zahradní slavnost.
Antonín Burdych, jehož rodila pomáhala výsadkové skupině Silver A, dostal od Vojenské akademie pamětní medaili. Vyškovská mince je předávána dětem odbojářů u příležitosti 80letého výročí atentátu na Heydricha jako vyjádření úcty a respektu k činům jejich rodičů.
Za celodenní vstupné na plovárnu utratí čtyřčlenná rodina průměrně 332 korun, ukazuje cenový přehled Deníku, do něhož je zahrnuto 182 placených vodních ploch v Česku.
V rámci pomoci Ukrajině navázal ČČK Duchcov v březnu 2022 spolupráci s ukrajinskou rodinou Anishory Tomyshynets. Prostřednictvím své předsedkyně pozval je do své klubovny, aby zjistil, co všechno potřebují.
Vůbec první dětský hospic v republice začne vznikat už za pár týdnů v Brně v lokalitě Kociánka. Do budoucna má hospic sloužit dětem a mladistvým s život ohrožující diagnózou a jejich rodinám.
Rodiny s hrubými příjmy do milionu korun ročně už pomalu chystají tužky, respektive klávesnice počítačů. Zanedlouho je čeká vyplňování žádosti o jednorázovou dávku pět tisíc korun na každé dítě. Příspěvek lidově zvaný „Jurečkovné“ by vláda chtěla vyplatit nejspíše v září a sběr žádostí začne v srpnu. Mezitím ale stále běží debata odborníků, zda je konstrukce nové dávky vhodná.
Místo hudebních nástrojů tady leží matrace s peřinami. Koncertní sál Milosrdných bratří ve Vídeňské ulici v Brně se změnil v zázemí romských uprchlíků z Ukrajiny. Místo je součástí tamní nemocnice. Ubytování tu našla i rodina, která má 34 členů. O zdejší provoz se starají členové hospitálského řádu.
Místo hudebních nástrojů tady leží matrace s peřinami. Koncertní sál Milosrdných bratří ve Vídeňské ulici v Brně se změnil v zázemí romských uprchlíků z Ukrajiny. Místo je součástí tamní nemocnice. Ubytování tu našla i rodina, která má 34 členů. O zdejší provoz se starají členové hospitálského řádu.
Milovníci vlaků a železniční historie si přijdou na své v Muzeu Českých drah v Lužné u Rakovníka. V prostorách bývalé výtopny Buštěhradské dráhy se můžete pokochat pohledem na mnoho nablýskaných parních lokomotiv z různých období. Najdete zde také spoustu osobních i nákladních vozů, modely vlaků a další exponáty z dlouhé historie železnic, například sdělovací a zabezpečovací techniku. Pro rodiny s malými ratolestmi tady mají dětský koutek a občerstvit se můžete stylově v jídelním voze.
Smrt je jediná jistota v našem životě. Přesto s ní nepočítáme a vytěsňujeme jí z mysli. Zpracovat smutek ze ztráty milované osoby i vlastní smrtelnosti pomáhá lidem v organizaci Klára pomáhá Renáta Klímová, předsedkyně spolku a poradkyně pro pozůstalé.
Od nejoblíbenější vnučky britské královny Viktorie po nenáviděnou ruskou panovnici. Taková byla životní cesta poslední ruské carevny Alexandry Fjodorovny Ruské (také Svaté Alexandry Fjodorovny Hesenské). Narodila se přesně před 150 lety.
Pražští policisté pátrají od začátku června po seniorce, která odešla z místa svého bydliště v Letňanech a dosud se nevrátila a nepodala o sobě, ani žádnou informaci. Hledaná se dlouhodobě léčí s psychickými problémy, mohla by být ohrožena na životě a rodina má o ni strach. Policisté zjistili, že se pohybuje na území celé České republiky.
/ROZHOVOR/ Pouze osm procent prodaných vstupenek. Takový je výsledek předprodeje Litava Parku v Bučovicích, který lákal na vystoupení interpretů jako Kapitán Demo nebo Čechomor. Hlavní pořadatelka akce Klára Mars popisuje v rozhovoru pro Vyškovský deník těžkosti příprav a důvody, proč si fanoušci další rok počkají i bez covidu. „Rozhodovali jsme v řádech hodin,“ říká.
„Chtěla bych jednou běhat, jezdit na kole, na koni a ze všeho nejvíc jezdit na bruslích,“ říká osmnáctiletá Dáša a čertíci jí při tom poskakují v očích. Žádné zvláštní přání u dívky jejího věku, řeknete si možná, jenže Dáša nemá levou nohu. Všechny své sny by si mohla splnit s bionickou protézou. Ta ale stojí 650 tisíc korun. Pomoci můžeme všichni.
Členství v Pionýrské organizaci nebylo za socialismu pro děti povinné, jak se dnes někdy mylně uvádí. Všechny děti ale byly vedeny k tomu, aby toužily stát se pionýry. A u většiny dětí se to dařilo - třeba jen proto, že chtěly zapadnout do kolektivu.
V Outlet Arena Moravia to o víkendu pořádně burácelo! V sobotu 4. června se na zdejším parkovišti rozezvučely motory aut a motorek pro dobrou věc. A nešlo jen o pořádnou moto show, ale taky o pomoc. Benefiční akce Zapal to! RideOut totiž zároveň finančně pomohla rodině Patrika z Frýdku-Místku, který byl loni těžce zraněn při automobilové nehodě.
V Outlet Arena Moravia to o víkendu pořádně burácelo! V sobotu 4. června se na zdejším parkovišti rozezvučely motory aut a motorek pro dobrou věc. A nešlo jen o pořádnou moto show, ale taky o pomoc. Benefiční akce Zapal to! RideOut totiž zároveň finančně pomohla rodině Patrika z Frýdku-Místku, který byl loni těžce zraněn při automobilové nehodě.
Kameny zmizelých, umístěné od soboty 4. června v chodníku na náměstí v Trhovém Štěpánově, připomínají rodinu Dubů - Karla, Bertu, Gustava a Olgu. Všichni byli během druhé světové války zavražděni v koncentračním táboře.
Bývalý obránce Jiří Šlégr bude kandidovat na prezidenta Českého svazu ledního hokeje (ČSLH). Olympijský vítěz z Nagana a člen prestižního Triple Gold Clubu potvrdil své rozhodnutí, o němž se již delší dobu spekulovalo. Šlégr byl dokonce nedávno podle kurzů sázkových kanceláří hlavním favoritem na převzetí postu po odcházejícím Tomáši Královi, jenž šéfoval hokeji v tuzemsku od roku 2008.
Bývalý obránce Jiří Šlégr bude kandidovat na prezidenta Českého svazu ledního hokeje (ČSLH). Olympijský vítěz z Nagana a člen prestižního Triple Gold Clubu potvrdil své rozhodnutí, o němž se již delší dobu spekulovalo. Šlégr byl dokonce nedávno podle kurzů sázkových kanceláří hlavním favoritem na převzetí postu po odcházejícím Tomáši Královi, jenž šéfoval hokeji v tuzemsku od roku 2008.
Bývalý obránce Jiří Šlégr bude kandidovat na prezidenta Českého svazu ledního hokeje (ČSLH). Olympijský vítěz z Nagana a člen prestižního Triple Gold Clubu potvrdil své rozhodnutí, o němž se již delší dobu spekulovalo. Šlégr byl dokonce nedávno podle kurzů sázkových kanceláří hlavním favoritem na převzetí postu po odcházejícím Tomáši Královi, jenž šéfoval hokeji v tuzemsku od roku 2008.