Zloděj z auta odnesl peněženku i razítka
Berounsko – Osobní doklady, peníze a doklady od vozidel patří mezi nejčastější kořisti, které si zloději odnášejí z vykradených vozidel.
Berounsko – Osobní doklady, peníze a doklady od vozidel patří mezi nejčastější kořisti, které si zloději odnášejí z vykradených vozidel.
Ostrava - Jen o vlásek unikla smrti. Společně s přítelem zůstala uvězněna v garáži, kterou někdo zamkl a podpálil. Tím, kdo si prošel ohnivým peklem, je Serena Pavlorková – pětapadesátiletá žena z Orlové-Poruby, která v úterý jako svědek vypovídala v případu nepochopitelného žhářského útoku.
Paříž - Portálu WikiLeaks hrozí, že by kvůli finančním potížím mohl skončit. V rozhovoru pro francouzskou rozhlasovou stanici Europe 1 to v úterý řekl zakladatel serveru Julian Assange.
Cheb - Otázka proMirku Pavlíkovou, vedoucí chebského Produkčního centra Kamenná
Planá – Hlavním organizátorem vítězné akce z ankety o nejlepší kulturní akci roku 2010 je agentura Erion Production.
Luže, Holetín – Hned dva případy vloupání zaměstnaly policisty během čtvrtka.
Sedloňov v Orlických horách – Odříznutí od světa? Jsou zvyklí?
Moskva - Bouřlivé počasí v okolí východoruské Kamčatky dál komplikuje námořní dopravu v oblasti a znemožňuje zatím i dokončení záchranných operací, které mají vymanit z ledového zajetí několik ruských plavidel.
Ústí nad Labem /PŘEHLED PLESŮ/ - Čekají nás tři velké plesy – Ples Ústečanů, Ples severočeských patriotů a narozeniny rádia.
Duchcov – Nezvyklý počet vloupání do motorových vozidel zaznamenali policisté v Duchcově.
Jindřichohradecko – Z dvacítky řidičů, které včera Jindřichohradecký deník oslovil, čtyři neměli novou autolékárnu a z nich ještě dva neměli reflexní vestu.
Tábor – Ženy naruby.
Ústí nad Labme - Bývalý ředitel rádia North Music Libor Zajíček pořádá ples Severočeských patriotů. Ptejte se ho na vše, co se týká plesové sezony! Má už program? Která hvězda zde vystoupí? Kdy bude předprodej vstupenek?
Tábor – Bývalá starostka Hana Randová zkritizovala nákup nového vybavení do kanceláře nové místostarostky Lenky Horejskové. Sama však utrácela mnohem více.
Tábor - Hana Randová zkritizovala nákup nového vybavení do kanceláře Lenky Horejskové.
Šternberk – Pouhý půlrok vydržel u extraligového družstva volejbalistek Sokola Šternberk kouč Adrián Ferulík. Uznávaný odborník se na Slovensku dostal do křížku se zákonem, což vedení šternberského klubu přimělo k jeho výměně.
Netolice – Oslavy konce starého a začátku nového roku jsou za námi. Proto jsme se dětí ze Základní školy v Netolicích zeptali, jak tento čas oslavily se svými blízkými. A slaví i obyvatelé jiných zemí příchod nového roku stejně jako my? Na otázky odpovídali Klára Šímová (9 let) a Martin Šmýkal (10 let).
Valašské Meziříčí /FOTOGALERIE/ – Na náměstí ve Valašském Meziříčí bylo v pátek v podvečer řádně živo. Silvestrovský program, který připravila meziříčská radnice ve spolupráci s rádiem Apollo, si přišlo do centra města užít několik tisíc lidí.
Písek - Novou sezonu zahájí 1. března 2011 výstava z tvorby píseckého malíře Jiřího Řeřichy a výstava starých tisků.
Slovácko –Ačkoliv je pro lidi silvestrovská noc důvod k bujarému veselí, pro některé psy, kočky a další domácí zvířata to může být spíše doba zděšení.
Zlínsko – Města na Zlínsku ani letos neplánují žádné pompézní oslavy nového roku. Nákladných ohňostrojů a jiných novoročních akcí se tak jejich obyvatelé nedočkají. Většinou totiž finanční prostředky raději použijí na prospěšnější věci.
Jindřichohradecko – Kdykoliv vidím, že lidé vyrazí k ohňostroji se svým čtyřnohým miláčkem, pochybuji o jejich duševním zdraví.
Staropacko - V blízkostí Karlova se ztratil čínský naháč.
Buenos Aires - Podle Julia Grondony je Messi lepší hráč než býval fotbalový bůh Diego Maradona.
Kunštát /SBĚRATELÉ NA BLANENSKU/ – Původně se měl matlat v hlíně. Na kruhu umně točit džbány, hrníčky, vázy a ty pak sázet do rozpálené pece. Jenže tato práce mu příliš nevoněla. Přestože se Ladislav Podsedník vyučil keramikem, místo kruhu s hlínou vytáčel prsty číselnice na telefonních přístrojích, natahoval telefonní dráty, opravoval rozhlasy.
Přerov /ROZHOVOR/ – Mrazivé počasí neznamená zátěž jen pro starší lidi nebo kardiaky, ale vyrovnat se s ním musejí také zvířata. Na ty, kteří žijí po boku člověka, by měli jejich chovatelé myslet a nevystavovat je v zimě riziku jen kvůli svým rozmarům.
Přerov /ROZHOVOR/ – Mrazivé počasí neznamená zátěž jen pro starší lidi nebo kardiaky, ale vyrovnat se s ním musejí také zvířata. Na ty, kteří žijí po boku člověka, by měli jejich chovatelé myslet a nevystavovat je v zimě riziku jen kvůli svým rozmarům. Na doporučení pro chovatele psů jsme se ptali přerovského veterináře MVDr. Radima Kopřivy.
Kroměříž – Vypořádat se s neukázněnými příbuznými musely přímo na Štědrý den hned dvě rodiny v Kroměříži. Na pomoc si přivolali strážníky.
Sny. Bývají veselé i smutné, tajemné i pochopitelné. Já mívám sny většinou kolážovité, dalo by se říci pomotané a psychadelické. Někdy je hned zapomenu, jindy dumám, co to mělo vlastně znamenat.
Městec Králové /FOTOGALERIE/ -Druhý svátek vánoční a Štěpánská zábava v kulturním domě v Městci.
Brno /ROZHOVOR/ – Volejbalistka Martina Útlá se letos vrátila do Brna, užila si světový šampionát v Japonsku, raduje se z vánočního rádia a ví, že na své hře musí tvrdě pracovat.
Západní Čechy - První pracovní den po Vánocích auta klouzala po zledovatělých silnicích. V Plzni nehoda skončila tragicky
Karlovy Vary - Sypání ptáčkům Rudolfa Křesťana
Vytřískané přední sklo u řidiče, rozbité zadní malé, všude kolem střepy, unitř rozházené věci a z díry po autorádiu koukají jen dráty. První pohled na vykradené auto je děsivý.
Michalovice - V rámci projektu Hraj golf, změň život se v prostorách Golfu Mladá Boleslav v Michalovicích uskutečnilo neformální setkání moderátora Libora Boučka se žáky základní školy Dalovice.
Plzeň – Sníh, zmrazky a teploty klesající k minus deseti stupňům udělaly ze silnic na mnohých místech kluziště. Nejvážnější nehoda se stala v pondělí ráno v centru Plzně. Po nárazu do mostního pilíře tu zemřel řidič osobního vozu.
Michalovice - Beseda se uskutečnila v rámci projektu Hraj golf, změň život.
Nepohádka Václava Koblence
Kněževes - Také od dětí z Kněževsi dostane Ježíšek přání.
Havlíčkův Brod – Je jí třináct let a už hraje skladby, které dávají zabrat i studentům konzervatoří.
Černovice – Nejstarší obyvatel Černovic František Hromadník se 13. prosince dožil sta let.
Klatovsko – Někteří majitelé rekreačních objektů na Klatovsku zlodějům sami nahrávají
Pustějov - Když se řekne Nevím, nemusí to zanemnat jen bezradnost z neznalosti odpovědi. Nevím může být i nadějí na dobře prožitý večer. Nevím, je totiž název, pod kterým v Pustějově vznikla ve své době nejmladší rocková kapela.
Praha /EXKLUZIVNÍ RECENZE/ – Minus padesátistupňový mráz, trable s technikou a samota v ledové pustině – to všechno absolvoval režisér a literát Martin Ryšavý, když se rozhodl před dvěma lety natáčet na jednom ze sibiřských ostrovů. Výsledkem je pozoruhodný dokument Medvědí ostrovy, který měl 16. prosince premiéru v pražském Světozoru.
Chrudim - Ahoj. Je prosinec a jsou za dveřmi. Dnes je neděle zlatá a v pátek Štědrý den.
Otnice - Tím, že má dvacetiletý Jaroslav Volf rád hudbu, se od svých vrstevníků moc neliší. Svůj život si nedokáže představit bez rádia a také bez internetu, kde hledá informace o oblíbených kapelách. Na rozdíl od většiny mladých lidí má ale student z Otnic na Brněnsku hodně vyhraněný vkus. Miluje totiž dechovku.
Pasov, Linec – Největší vánoční strom letos stojící v bavorských katedrálách je v Pasově, napsal deník PNP s odvoláním na zjištění mnichovského katolického rádia.
Varšava/Moskva – V Polsku se znovu objevily pochybnosti o tom, zda na krakovském hradě Wawel je skutečně pohřben polský prezident Lech Kaczyński, který zahynul v dubnu při letecké katastrofě na západě Ruska. Není si tím jistý advokát Rafal Rogalski, jenž zastupuje část pozůstalých po obětech neštěstí. Jeho pochybnosti se snaží rozptýlit vojenská prokuratura.
Kladno /FOTO/ - Takový výstup na výsluní, jako kladenští Gladly S.W., zaznamená jen málokterá kapela. Tato country skupina má za sebou jen dva roky působení. Nyní pokřtila své debutové album.
Ostrava - V novinách, televizi i v rozhlase mluví často. Většinou však tlumočí názory jiných lidí. Deníku ale prozradil i něco o sobě. Prezidentův mluvčí, rodák z Ostravy Radim Ochvat.