Kreativ

ŠTÍTEK: seriál

Jak jsme žili v Československu. Podívejte se do historie obce Mnich

Mnich /SERIÁL - JAK JSME ŽILI V ČESKOSLOVENSKU/ - První písemná zmínka o obci Mnich v okrese Pelhřimov se datuje rokem 1352, kdy patřila Pelhřimovi z Mnichu. Historie obce je ale pravděpodobně mnohem starší. Lze tak usoudit z podkovovitého tvaru obce a z prvních zmínek o okolních obcích.

Herec Zdeněk Piškula: Seriál Lajna? Užil jsem si ho. Jiří Langmajer mi radil

Střední Čechy /ROZHOVOR/ – Mladý Hrouzek. Dvě slova, která budou nadějného herce Zdeňka Piškulu provázet zřejmě už celý život. Právě on totiž ztvárnil jednu z hlavních postav hokejového seriálu Lajna, který výrazně oslovil sportovní příznivce v nedávné minulosti. Čím vším si při natáčení devatenáctiletý rodák z Prahy prošel? Jaký má vztah ke sportu? Nejen na to Zdeněk Piškula ochotně odpověděl v rozhovoru pro Deník.

Jak jsme žili v Československu: Historii ukáže Velký Dřevíč

Náchodsko - Od vzniku republiky uplyne letos v říjnu přesně 100 let. Seriál Jak jsme žili v Československu čtenářům prostřednictvím historických fotografií připomíná, jak žili obyvatelé ve městech a obcích na Náchodsku. Najdete ho vždy v pátečním vydání Náchodského deníku. Tentokrát se vydáme do Velkého Dřevíče.

Jak se žilo v Československu: Koruna

Koruna – Až pojedete vlakem po hlavní železniční trati z Prahy do Olomouce, těsně před tím, než vlak nedaleko Krasíkova vjede do potemnělého tunelu, mimochodem jednoho z devíti nejdelších železničních tunelů u nás, můžete na ostrohu obtékaném ze tří stran řekou Moravskou Sázavou krátce zahlédnout ruiny někdejšího nejstaršího moravského kláštera řádu augustiniánů poustevníků.

Jak jsme žili v Československu: Život v obci Svojkov

Českolipsko – Každý pátek přinášíme v tištěném vydání Deníku fotky, na kterých se s vámi podíváme do minulosti, do československé minulosti. Další díl naleznete v novinách už v pátek 2. března.

Trať se nelíbila, závod se nekonal

Litomyšl – Avizovaný třetí podnik mistrovství České republiky v motoskijöringu – Orion Shiva KTM Cupu se v Dobřanech v Orlických horách, jak jen to trefně říci, jel i nejel.

Obec Třebosice „vzkřísila“ masopust a teď i Boží tělo

Pardubicko – V letošním roce si připomínáme stoleté výročí od vzniku Československa. K oslavám se připojuje i Deník, a to unikátním projektem Jak jsme žili v Československu. V pátek nás nechá do své minulosti nahlédnout obec Třebosice.

Studenti: Kulturu vyhledáváme kvůli odpočinku

Deník ve spolupráci s magistrátem nabízí seriál Praha očima studentů. Žáci středních škol v něm vyjadřují názor na studium i na život v metropoli. Tento týden odpovídali studenti Střední odborné školy logistických služeb. Hovořili jsme s nimi o tom, jakou roli v jejich životě hraje kultura.

Jan Šťastný v Chotěboři: Každý chlap potřebuje nějakou hračku

Chotěboř – Herec Jan Šťastný (52) vystudoval herectví i přesto, že jeho rodiče si to nepřáli. Když jej přijali na DAMU, první otázka jeho maminky byla: A jaký titul budeš mít před jménem? Všichni byli totiž přesvědčeni o tom, že Jan bude studovat medicínu.

Jak jsme žili v Československu. V pátek představíme historii obce Běleč

Běleč - V pátek 2. března pokračuje v tištěném Táborském deníku nový seriál Jak jsme žili v Československu. Podíváme se, jak se za Československa žilo lidem, nahlédneme do kronik různých spolků, sportovních klubů či zájmových sdružení. Tentokrát se zaměříme na historii obce Běleč.

Raková zahájila seriál dohrávek prohrou

Raková – Kvůli epidemii černého kašle museli fotbalisté TJ Sokol Raková předčasně ukončit podzim v krajské 1. B třídě. Před výkopem odvet tak dohrávají tři zápasy.

Z náletu vyvázla jen s jizvami, jiná neslyšící zahynula

Seriál Příběhy pamětníků skrze autentická vyprávění připomíná historické události a osobnosti 20. století. V dnešním díle připomeneme skrze vyprávění Hedviky Mikulášové osud neslyšících lidí za II. světové války. Nejhorší pro ni byl tehdejší vzdělávací systém. „Znakový jazyk byl zakázaný. Učitelé jen psali slova na tabuli a my si je opisovali. Vůbec jsme ale nevěděli, co čteme. Nikdo nám ta slova nevysvětlil,“ vzpomíná Mikulášová, která zažila útrapy II. světové války, odsun Němců a bombardování Prahy.

Naše školka: Již ve středu MŠ Hnátnice

Orlickoústecko - Moje školka, to je název seriálu Orlického deníku, který každou středu na tablech představuje děti z mateřských škol. Ve středu 28. února představíme děti z MŠ Hnátnice.

Naše školka: Již ve středu bydžovská MŠ Fr. Palackého

Hradecko - Naše školka - projekt Moje první tablo: Když jsem šel poprvé do školky, byla ve mně malá dušička. Nevěděl jsem, jak to bez mámy a táty zvládnu. Dnes už bych se ale bez školky neobešel a chci, abyste všichni viděli, kam chodím a jaké tam mám kamarády!

Naše školka: Již ve středu rychnovská MŠ Sluníčko

Rychnovsko - Naše školka - projekt Moje první tablo: Když jsem šel poprvé do školky, byla ve mně malá dušička. Nevěděl jsem, jak to bez mámy a táty zvládnu. Dnes už bych se ale bez školky neobešel a chci, abyste všichni viděli, kam chodím a jaké tam mám kamarády!

Hrál s Kukurou. Někdo létá balónem, já sbírám zážitky takto, říká učitel-herec

Kunštát - Málokterý školák se může pochlubit, že jeho učitel je k vidění na televizní obrazovce nebo ve filmu. Ať už v tak slavném jako je Bathory nebo v seriálu Ordinace v růžové zahradě. Ti kunštátští můžou. Jejich učitel se co nevidět objeví i s Jurajem Kukurou v jednom z dílů seriálu Inspektor Max. „Je to jen štěk, hraji jednoho z vězňů. Natáčelo se v Brně ve staré továrně, z ní filmaři udělali věznici. Který díl to bude, ještě nevím,“ říká o nové roli Ladislav Dostál z Kunštátu.

Nepropásněte! Děti z MŠ Bohuslavice

Na stránkách tištěných novin postupně představíme všechny děti z našeho regionu, které navštěvují mateřskou školu. V tištěném středečním vydání Deníku budou fotky usměvavých dětí z MŠ Bohuslavice.