
O víkendu se sejdou napoleonští vojáci, myslivci i harmonikáři
Redaktoři Blanenského deníku Rovnost vybrali pro čtenáře několik tipů, jak si užít tento víkend v regionu.
Redaktoři Blanenského deníku Rovnost vybrali pro čtenáře několik tipů, jak si užít tento víkend v regionu.
Horní Slavkov - Koalici utvořila ODS, TOP 09, Strana zelených a tři nezávislá hnutí
Blanensko /TIP NA VÍKEND/ – Redaktoři Blanenského deníku Rovnost vybrali pro čtenáře několik tipů, jak si užít tento víkend v regionu.
Kořenec – Výstřely z pušek a vojáci v barevných uniformách. Tak bude v sobotu vypadat okolí větrného mlýna v Kořenci. Do dob napoleonských válek návštěvníky zavede ukázka vojenského cvičení s názvem Jak šle vojáce ke Slavkovo. Představí se pěší vojáci v dobové výstroji i střelci s plně funkčními mušketami.
Kroměřížsko – Půlmistrem okresního přeboru OFS Kroměříž se stali fotbalisté Němčic. V posledních dvou duelech sice vybojovali jen dva body, ale i tak půjdou do odvet se stejně velkým náskokem na druhý Slavkov.
Slovácko - Po polovině odehraných zápasů letošního ročníku okresního přeboru mají fotbalisté Dolního Němčí B na čele tabulky čtyřbodový náskok. A to přestože na domácím hřišti ztratili, když pouze remizovali s Nezdenicemi. Pomohla jim totiž zaváhání Šumic a Drslavic, které své zápasy dokonce prohrály.
Vyškovsko - 274 stran o jediné vesnici. To není zrovna málo. Potíž je ovšem v tom, že Emil Pátek napsal knihu Obec Heršpice u Slavkova ve 20. letech minulého století. Od té doby si můžou zájemci o události ve vesnici přečíst pouze v několika almanaších, respektive v obecním zpravodaji. Proto se heršpické zastupitelstvo rozhodlo, že nechá zpracovat ucelenou monografii.
Horní Slavkov – I v Horním Slavkově se tento týden rozhodne o novém vedení města
Zlín - Mistrovská kopaná ve Zlínském kraji
Stovky lidí mířily v sobotu 1. listopadu do Bartošovic. MAS Regionu Poodří, Region Poodří a obec Bartošovice tam pořádaly další ročník akce „Poodří plné příležitostí" aneb Podzimní pooderské rybářské slavnosti.
Opava - Osamělých lidí, které nemá kdo pohřbít, v Opavě přibývá. Stejně tak přibývá i rodin, které pohřeb svého příbuzného nemohou nebo nechtějí financovat. Zesnulého poté musí pochovat město.
Opavsko – Přinášíme vám přehled fotbalových utkání opavských týmů o víkendu 1. a 2. listopadu.
Holešov – V majestátní uniformě důstojníka velí téměř třicítce vojáků. Bojoval u Slavkova i Waterloo. Kamil Maděra s 8. historickým plukem francouzské řadové pěchot procestoval už skoro celou Evropu, svůj život totiž zasvětil napoleonským válkám.
Kroměřížsko – Tříbodový náskok mají po víkendovém 12. kole a včerejších dohrávkách okresního přeboru fotbalisté Němčic, kteří v neděli poslední celek doma vůbec nešetřili. Jejich rival ze Slavkova naopak nezvládl zápas ve Skašticích. Třetí po úterku jsou Zborovice po výhře nad Rusavou.
Slovácko /FOTOGALERIE/ - Náskok fotbalistů Dolního Němčí B na čele tabulky okresního přeboru je stále tříbodový. Šumice totiž nedokázaly využít zaváhání lídra soutěže, když před vlastními fanoušky pouze remizovaly se Zlámancem.
Holešov /FOTOGALERIE, VIDEO/ – Po Americkém parku v Holešově se v sobotu proháněli vojáci. Proti sobě se postavila Francouzská a Rakouská armáda. Konala se tam totiž vzpomínková akce na padlé vojáky z napoleonských válek.
Horní Němčí /FOTOGALERIE, VIDEO/ - Přiřadit listy ke správnému stromu či namalovat hřib. I takové úkoly měli před sebou žáci ze základní školy v Horním Němčí, kteří se v úterý ráno místo běžné výuky zúčastnili druhého ročníku soutěže ke Dni stromů, kterou pro ně připravil ČSOP Pantoflíček ze Slavkova.
Slovácko - Ve šlágru kola mezi fotbalisty Dolního Němčí B a Drslavicemi, ve kterém se utkaly vedoucí a třetí tým tabulky, vyzněl závěr lépe pro domácí. Ti využili dlouhou přesilovku, kdy byl hostům už ve 21. minutě vyloučen Šobáň.
Sokolov - Bývalá starostka Horního Slavkova Jana Vildumetzová okomentovala výsledky voleb
Rohatec – Fotbalisté Rohatce mají staronovou trenérskou dvojici. Vedení Slavoje, které po domácí porážce s béčkem Břeclavi přijalo rezignaci kouče Romana Zicha i jeho asistenta Pavla Anšlága, se na spolupráci domluvilo s Markem Antošem a Jaroslavem Flíčkem. Ti se k týmu vrátili po roce a půl a ve středu již vedli první trénink.
Horní Slavkov – Hasič a starosta Martin Kasal v čele Horního Slavkova končí.
Kroměříž – Že derby nemá favorita, opět potvrdilo víkendové 10. kolo Okresního přeboru OFS Kroměříž v Mrlínku, kde si domácí fotbalisté poradili se Slavkovem, který tak má po víkendu na vedoucí Němčice již pětibodovou ztrátu.
Vadín - Krásně upravenou návsí s kaplí a vzorně udržovaným pomníkem obětem první světové války lze projít ve Vadíně.
Slovácko /FOTOGALERIE/ - Fotbalisté Dolního Němčí B vydřeli v derby ve Slavkově těsnou výhru a díky tomu si na čele tabulky nadále udržují tříbodový náskok.
Slavkov – Při dopravní nehodě, k níž došlo v neděli odpoledne kousek za Slavkovem, zemřeli oba mladíci, kteří jeli na motocyklu. Druhý z nich svým zraněním podlehl v pondělí večer.
Svitavy – Historie každé obce i měst je plná osobností, které se aktivně zapojovaly do veřejného života. Nejinak je to samozřejmě také ve Svitavách. Dějiny nám dají nahlédnout do života několika z nich.
Opavsko - Vážení čtenáři, na stránkách Opavského a hlučínského deníku vám pravidelně jednou týdně přinášíme seznam zesnulých v našem regionu.
Řidiči jedoucí například z Černé v Pošumaví či Hořic na Šumavě po hlavní silnici přes Kájov do Českého Krumlova, nebo naopak, musí v těchto dnech počítat s uzavírkou silnice III/15911 v Mezipotočí.
Slovácko - Fotbalisté Kudlovic opět prokázali výjimečnou formu na hřištích soupeřů, kde triumfovali potřetí v řadě. Po Bílovicích a Hluku tentokrát vyloupili Zlámanec. O výhře rozhodli mezi 63. a 66. minutou, kdy skórovali Forro a Dujka. Ten ještě v závěru podtrhl výhru hostů třetím zásahem.
Dolní Němčí, Nivnice, Slavkov – K definitivnímu propojení cyklostezkových sítí na Hradišťsku a Brosku došlo v sobotu 4. října slavnostním otevřením cyklostezky mezi Nivnicí a Dolním Němčí. Návaznost cyklostezkových tras, ocení zejména ti, kdo, čekali, až se z podhůří Bílých Karpat dostanou na Hradišťsko a Luhačovicko a opačně.
Karlovarský kraj – Po osmém kole krajského přeboru zůstal pouze jediný tým, který ještě neokusil v podzimní části ztrátu bodu.
Kroměřížsko – Zpět do čela Okresního přeboru OFS Kroměříž se po víkendovém 8. kole opět vyhoupli fotbalisté Němčic, kteří si doma poradili s rezervou Skaštic. Naopak jejich rival ze Slavkova sice v Loukově dvakrát vedl, ale nakonec podlehl domácím po penaltovém rozstřelu.
Slovácko Na čele tabulky se stále vyhřívají fotbalisté Hluku B. Nečekanou domácí porážku s Kudlovicemi napravili exportem tří bodů z Košíků. Domácí, kteří jsou předposlední, sice kousali, po přestávce ale jejich nadšení uhasil Igor Hrdina, který nasázel hattrick.
Opava /POZVÁNKA/ - Vedoucí stěbořického pěveckého sboru Karel Kostera na poslední zářijový den připravil speciální koncert do kaple Božského srdce Páně v opavském Marianu. Tato akce završí letošní ročník Bezručovy Opavy a uctí bojovníky z Opavska, kteří se z bojišť první světové války už domů nevrátili živí
Vyškovsko – Kultura je letos na Vyškovsku v kurzu. Alespoň to vyplývá z čísel, která za takřka končící sezonu hlásí památky regionu. Zejména zámky od jejího zahájení přivítaly mnohem víc turistů než loni. „Návštěvnost se oproti loňsku značně zvedla, odhadem přibližně o třicet procent," potvrdila například vedoucí programového oddělení slavkovského zámku Jana Slouková.
Ratíškovice – Patnáct bodů a jedenáct míst v tabulce. Takový je v současnosti rozdíl mezi Ratíškovicemi a Kyjovem. Propast mezi oběma dlouholetými okresními rivaly ještě více prohloubil sobotní duel. Domácí Baník potvrdil v derby roli velkého favorita, když protivníka před slabou návštěvou zdolal 4:0. Mezi střelce se po třech a půl letech zapsal i Tomáš Kotásek.
Hodonínsko – Do dnešního rána byly zaznamenány na Hodonínsku tři dopravní nehody. K první došlo dvě hodiny po půlnoci u obce Žarošice, kdy řidič narazil osobním autem do stromu. „Po našem příjezdu už byl řidič mimo vozidlo. Zraněného jsme transportovali do auta záchranné služby," uvedl tiskový mluvčí Hasičského záchranného sboru Jihomoravského kraje Jaroslav Mikoška. Na místo dorazily hasičské jednotky z Kyjova, Žarošic a Slavkova, kteří pomáhali usměrňovat dopravu.
Opavsko - Vážení čtenáři, na stránkách Opavského a hlučínského deníku vám pravidelně jednou týdně přinášíme seznam zesnulých v našem regionu.
Kroměříž – Až v sedmém kole Okresního přeboru OFS Kroměříž utrpěli fotbalisté Němčic první bodovou ztrátu, když skalp Zdounek získali až po penaltovém rozstřelu. Díky lepšímu skóre se tak do čela soutěže vyhoupl Slavkov pod Hostýnem, který doma bez větších problémů udolal poslední Rataje.
VOLEBNÍ INVENTURA DENÍKU - Bývalá starostka post opustila kvůli stalkerovi, ženy se tu ale kandidatury přesto nebojí
Kroměříž – Až v sedmém kole Okresního přeboru OFS Kroměříž utrpěli fotbalisté Němčic první bodovou ztrátu, když skalp Zdounek získali až po penaltovém rozstřelu. Díky lepšímu skóre se tak do čela soutěže vyhoupl Slavkov pod Hostýnem, který doma bez větších problémů udolal poslední Rataje.
Slovácko /FOTOGALERIE/ - Fotbalisté Kudlovic se potácejí blízko chvostu tabulky, teď si však za opasek připnuli velmi cenný skalp. Lídrovi tabulky Hluku B totiž na jeho hřišti nasázeli čtyři branky. Náskok Hlučanů se tak smrskl na pouhý bod, který ztrácí hned trojice týmů.
Horní Němčí, Slavkov – Na sérii cestopisných vyprávění s projekcí s názvem Kulturní večery v Knihovně Slavkov, se mohou těšit zájemci z podhůří Bílých Karpat. Již čtvrtým rokem je připravuje Základní škola Horní Němčí ve spolupráci s Obecním úřadem Slavkov a Knihovnou Slavkov.
Bučovice – Tři nabouraná auta, tři zranění, transport vrtulníkem. To je bilance nehody nákladního a osobního auta a dodávky, která se stala v pondělí kolem desáté hodiny dopoledne na silnici I/50 nedaleko bučovické místní části Marefy.
Region /3 x FOTOGALERIE, VÝSLEDKY, TABULKY/ - Přinášíme vám výsledkový servis víkendových fotbalových zápasů na Opavsku a Hlučínsku.
Vyškovsko – Oslavy vinobraní jsou v plném proudu, vinaři na Vyškovsku ale na úrodu stále teprve čekají. Je podle nich ještě brzy. I tak jim ovšem velké množství dešťů, které celou Moravu sužují, dělá vrásky na čele. Obávají se plísní.
Vyškovsko – Oslavy vinobraní jsou v plném proudu, vinaři na Vyškovsku ale na úrodu stále teprve čekají. Je podle nich ještě brzy. I tak jim ovšem velké množství dešťů, které celou Moravu sužují, dělá vrásky na čele. Obávají se plísní.
Slavkov /POZVÁNKA/ – V době, kdy byl poprvé zmíněn oficiálně Slavkov, se ještě volně pohybovali po Americe indiáni a neměli ani tušení o existenci „bílého muže". Obec letos slaví už 790 let.
Slavkov, ČR - Pražskou Matyášovou bránou prošli v úterý starostové Raduně, Slavkova, Služovic a Otic coby finalisté soutěže Starosta 2010 - 2014, jejíž vyhlášení se konalo ve Španělském sále Pražského hradu. V tu chvíli ještě zřejmě nikdo z nich netušil, že ocenění pro nejlepšího starostu v Moravskoslezském kraji poputuje do jejich řad.
Opavsko – Přinášíme vám přehled fotbalových utkání opavských týmů o víkendu 20. a 21. září.