Brno – Škoda, že se nedohodli na odehrání zápasu ve Vyškově. Vyškovští fanoušci mohli vidět zajímavý fotbal. Derby dvou nejlepších okresních týmů MFK Vyškov – Framoz Rousínov, které se hrálo v prvním kole zimního turnaje v Brně-Líšni, totiž nabídlo opravdu zajímavou partii.
Brno-Líšeň – Zimní tréninkový dril si fotbalisté prokládají účastí na turnajích na hřištích s umělým trávníkem. Kluby z Vyškovska si oblíbily zejména ten líšeňský, který má i letos tři samostatné soutěže. Jako první o víkendu odstartovala skupina B, v níž mezi deseti účastníky bojuje hned vyškovské kvarteto.
Opava – Štěstí v neštěstí potkalo v pondělí ráno pětapadesátiletého muže a osmašedesátiletou ženu v Opavě. Při přechodu silnice je srazila Fiatem osmatřicetiletá řidička. Stalo se tak jen co by kamenem dohodil od Slezské nemocnice, takže lékařská pomoc byla, dá se říci, přímo po ruce.
Znojmo /ZAJÍMAVOSTI MUZEA/ - Zmínku o bitvě u Znojma v červenci 1809 v mnohých učebnicích dějepisu nenajdete. O veliké odvaze vojáků vyprávěli lidé legendy.
Horní Němčí - Dokončit stavbu víceúčelového domu číslo č.p.113, stejně tak, jako zadní část fasády základní školy, zateplit školu mateřskou i kulturní dům, vdechnout život systému protipovodňových opatření s bezdrátovým rozhlasem, vybudovat polyfunkční hřiště a hlavně, pustit se do stavby čistírny odpadních vod, to je jen část akcí, do nichž se letos hodlá pustit vedení obecního úřadu v Horním Němčí.
Horní Němčí - Dokončit stavbu víceúčelového domu číslo č.p.113, stejně tak, jako zadní část fasády základní školy, zateplit školu mateřskou i kulturní dům, vdechnout život systému protipovodňových opatření s bezdrátovým rozhlasem, vybudovat polyfunkční hřiště a hlavně, pustit se do stavby čistírny odpadních vod, to je jen část akcí, do nichž se letos hodlá pustit vedení obecního úřadu v Horním Němčí.
Valtice – Nováček a favorit zaznamenal netradičně dvě remízy, špice tabulky se mu tak vzdálila. A ivanovická rezerva zažila dva debakly. Jeden z nich soupeři uštědřila, druhý si odvezla domů.
Vyškovsko – Zhruba týden po vyhlášení dílčí amnestie prezidentem Václavem Klausem zamířily na Vyškovsko už víc než dvě desítky omilostněných vězňů. Vyplývá to ze statistiky vyškovského pracovního úřadu. Nejvíc amnestovaných se přišlo přihlásit do okresního města. „Ve Vyškově jsme jich zaevidovali jedenáct, ve Slavkově pět a v Bučovicích šest," potvrdil ředitel vyškovského úřadu práce Jan Marek.
Opavsko - Kde se nejlépe třídí odpad v Moravskoslezském kraji? Pro města a obce nad čtyři tisíce obyvatel zní letos odpověď: Hradec nad Moravicí. Společně s cenou převzali zástupci města také odměnu 50 tisíc korun.
Křenovice – Z auta se před sebe díval skrz volant. Z některých diváckých míst se mohlo zdát, že si to zelená octavia maže bez řidiče. Michalovi Žáčkovi z Křenovic nebylo ještě deset let, když jel své první automobilové závody do vrchu, a po třech letech za volantem už dvanáctiletý nemá na svém kontě velká vítězství jen proto, že v jeho věkové třídě prostě nikdo jiný nejezdí.
Opavsko - Kde se nejlépe třídí odpad v Moravskoslezském kraji? Pro města a obce nad čtyři tisíce obyvatel zní letos odpověď: Hradec nad Moravicí. Společně s cenou převzali zástupci města také odměnu 50 tisíc korun.
Opava /VIZITKY/ – Basketbalový klub z Opavy se může pyšnit výbornou prací s mládeží. S výchovou budoucích hvězd se začíná už u těch nejmenších. Klub ze slezské metropole vsadil v minulosti na přípravky na základních školách.
Region - Nejen rybníkáři na Opavsku se před nedávnem dozvěděli o velké novině. Ministr životního prostředí Tomáš Chalupa se rozhodl k 1. dubnu příštího roku vyřadit kormorána ze seznamu ohrožených druhů. Co to pro rybníkáře, rybáře a v neposlední řadě i myslivce vlastně znamená?
Vyškov /ROZHOVOR/ - Ještě na jaře jako kouč řídil druholigové bitvy před správně hlučnými fanoušky, na podzim už z lavičky při krajském přeboru utlumil týmový sešup.
Bučovice /ROZHOVOR/ - Vítězství a zejména výborný výkon v prvním kole v okresním derby ve Slavkově slibovaly výborné jaro. I slavkovští patrioti museli uznat, že Bučovice byly lepší. V dalších dvou kolech přidaly Bučovice čtyři body a fanoušci se namlsali.
Vyškovsko - S fotografií, občanským průkazem, průkazem zdravotního postižení a některými dalšími náležitostmi by do konce roku měli zavítat na sociální odbory městských úřadů lidé, kteří využívají pro parkování místa určená pro zdravotně postižené. Karty, které jim to umožňují, totiž už brzy přestanou platit.
Brno – Měla představovat jednu z hlavních zbraní přímo na hřišti, ale zbyla na ni pouze role informátorky. Basketbalistka brněnského Imosu Edita Šujanová se se spoluhráčkami připravuje na středeční euroligový zápas proti Györu, za který nastupovala ještě v minulé sezoně.
Kroměřížsko – Na posledním místě tabulky okresního přeboru fotbalistů jsou po podzimní části hráči Prusinovic. Ze třinácti utkání vydolovali pouze dva body. O devět bodů víc získaly Lutopecny, které jsou nováčkem soutěže. Až dvanáctá příčka patří Žeranovicím. Týmu, který v létě slavil vítězství v okresním přeboru.
Vyškov – Je to jako by vyhrál na cizím hřišti. Vítězem podzimního cyklu tipovací soutěže čtenářů Vyškovského deníku Tipligy s Deníkem Rovnost, v níž se tipují především zápasy nižších fotbalových soutěží, se stal Petr Sedláček z Velkých Němčic na Břeclavsku.
Kroměřížsko – První polovinu tabulky okresního přeboru po podzimní části uzavírají fotbalisté Kyselovic, kterým se venku vůbec nedařilo. Z hřišť soupeřů si přivezli pouze jeden bod. Osmý Slavkov pod Hostýnem nastřílel nejméně branek.
Slavkov, Boršice u Blatnice – Aktivitu silničářů na Slovácku prověřilo ve čtvrtek 6. prosince odpoledne zhruba hodinu trvající sněžení. „Krátce po 14. hodině začal hustě padat sníh na území celého okresu Uherské Hradiště.
Praha, Slavkov - Osmý ročník celorepublikového projektu Dětský čin roku zná své vítěze a jedním je zástupce Opavska. Zvláštní cenu Učitelských novin za nejlépe napsaný příspěvek převzala ve čtvrtek 29. listopadu na Staroměstské radnici patnáctiletá žákyně Základní školy ve Slavkově Kristýna Heczková.
Kroměřížsko – Po polovině ročníku 2012/2013 jsou na čele okresního přeboru fotbalisté Roštění. Na druhý Mrlínek mají náskok jediného bodu. Na třetím místě je se ztrátou šesti bodů rezervní tým Morkovic.
Tvarožná - Prásk. První ohlušující rána z děla přichází bez varování a překvapuje mnohé diváky. Kletby dívky, která se polila svařeným vínem, zanikají o pár chvil později pod výstřely z mušket a duněním bubnů. Je sobota dvě hodiny odpoledne a na bojišti poblíž Tvarožné na Brněnsku znovu začala Bitva tří císařů.
Tvarožná - Prásk. První ohlušující rána z děla přichází bez varování a překvapuje mnohé diváky. Kletby dívky, která se polila svařeným vínem, zanikají o pár chvil později pod výstřely z mušket a duněním bubnů. Je sobota dvě hodiny odpoledne a na bojišti poblíž Tvarožné na Brněnsku znovu začala Bitva tří císařů.
Opava - Leckterý padesátník by jí mohl závidět vitalitu a energii. Paní Terezie Halásková, druhá nejstarší obyvatelka Opavy, nyní oslavila již své sté první narozeniny. Dle její aktivity a neustálého úsměvu by to ani nikdo nepoznal.
Dražovice – /ROZHOVOR/ Umístěním v podzimní části B skupiny I.A třídy získali fotbalisté Dražovic neoficiálně punc třetího nejlepšího klubu Vyškovska. Za divizním Vyškovem a Rousínovem z krajského přeboru. Pár kol před koncem se dokonce na chvíli ohřáli na nejvyšší příčce své soutěže. Tak vysoko ovšem jejich ambice nesahají, což v rozhovoru potvrdil trenér František Jakeš.
Náměšť na Hané /VIDEO, FOTO/ – Rakouští granátníci a dělostřelci, francouzská pěchota s dělostřeleckou skupinou za zády, zpívající huláni, ale i zástupci ruského vojska dorazili v sobotu na zámek v Náměšti na Hané.
Čechy pod Kosířem /REPORTÁŽ/ – Vojska tří císařů se v neděli utkala v zámeckém parku v Čechách pod Kosířem. Rakušané, Francouzi a Rusové zde na cestě ke Slavkovu předvedli bitvu z dob napoleonských válek.
Náměšť na Hané /VIDEO, FOTO/ – Rakouští granátníci a dělostřelci, francouzská pěchota s dělostřeleckou skupinou za zády, zpívající huláni, ale i zástupci ruského vojska dorazili v sobotu na zámek v Náměšti na Hané.
Opava /VIZITKY/ – Malí fotbalisté Raduně převzali z rukou primátora města Opavy Zdeňka Jiráska pohár za vítězství v halovém turnaji O pohár města Opavy, který hostila v neděli víceúčelová sportovní hala.
Olomoucko - Parádní uniformy, bitvy, děla i elegantní jezdci na koních obsadí o víkendu zámecké parky v Náměšti na Hané a v Čechách pod Kosířem. Na cestě do Slavkova se tam předvedou vojska z dob napoleonských válek.
Prostějovsko - Je tu další listopadový víkend a s ním celá řada akcí. V našem přehledu najdete výběr těch nejzajímavějších. Podívejte se, třeba se právě vám trefíme do noty. Dole v článku vás čeká navíc oblíbené Kam za sportem.
Slavkov - Unikátní zakázku v podobě vybavení centrálního skladu světoznámé italské módní značky Gucci ve švýcarském Luganu, odkud zboží poputuje do celého světa, získala slavkovská firma Kredit. Ta se zabývá výrobou skladových technologií, kde dosáhla pozoruhodných úspěchů.
Slavkov - Unikátní zakázku v podobě vybavení centrálního skladu světoznámé italské módní značky Gucci ve švýcarském Luganu, odkud zboží poputuje do celého světa, získala slavkovská firma Kredit. Ta se zabývá výrobou skladových technologií, kde dosáhla pozoruhodných úspěchů.
Krnov, Město Albrechtice - Zatímco ve zbrusu nové kompostárně ve Městě Albrechticích právě dozrává první várka kompostu, zástupci Krnova se přou s obyvateli Guntramovic o to, zda kompostárna smrdí, nebo ne.
Krnov, Město Albrechtice /ANKETA/ - Zatímco ve zbrusu nové kompostárně ve Městě Albrechticích právě dozrává první várka kompostu, zástupci Krnova se přou s obyvateli Guntramovic o to, zda kompostárna smrdí, nebo ne.
Region – Přestože byl po utkání 13. kola I. B třídy skupiny C mezi Zlechovem a Slavkovem (1:0) podle svých slov hlavní sudí Roman Panáček napaden hráčem hostí, nikdo potrestán nebude. Rozhodla o tom Disciplinární komise KFS Zlín na svém posledním zasedání, která celý případ prošetřila.
Brno – Je nejstarší městskou nemocnicí na Moravě. Po bitvě u Slavkova ji obsadili Napoleonovi vojáci a léčili tam své raněné. Přeplněná byla i za prusko-rakouských válek. Ve čtvrtek oslavila brněnská Nemocnice Milosrdných bratří 265 let.
Brno – Je nejstarší městskou nemocnicí na Moravě. Po bitvě u Slavkova ji obsadili Napoleonovi vojáci a léčili tam své raněné. Přeplněná byla i za prusko-rakouských válek. Ve čtvrtek oslavila brněnská Nemocnice Milosrdných bratří 265 let.