Kroměřížsko – V 5. kole okresního přeboru favorité nezaváhali. V domácím prostředí si vítězství připsalo pět nejlepších týmů soutěže. Kyselovice už třináct zápasů doma v řadě neprohrály. Naopak Prusinovice venku pojedenácté nevyhrály.
Kroměřížsko – V pátém kole okresního přeboru fotbalistů budou chtít Kyselovice sérii domácích zápasů bez prohry protáhnout na třináct zápasů. Kolo odstartuje už dnešní duel mezi Rusavou a Rajnochovicemi.
Kroměřížsko – Jasným šlágrem 9. kola okresního přeboru fotbalistů bude utkání druhých Žeranovic s prvními Kyselovicemi. O naději budou bojovat hráči posledních Rataj v Prusinovích, které na tom nejsou o moc lépe.
Vyškovsko - Krajská rada schválila smlouvu, která má přilákat víc žáků do učilišť. Ředitelé škol Vyškovska ji vítají, učňů je zoufale málo. Někde ale skoro zaniklé obory obnovili.
Sokolov – V pořadí druhé kolo odehrál o víkendu okresní přebor mužů. Bez ztráty bodů zůstávají dva celky. Svatava, která hrála znovu doma a béčko Dolního Rychnova vyprovodila sedmi brankami, a rezerva Horního Slavkova, která si dojela pro výhru do Krajkové. V čele tabulky střelců se usadil svatavský Lukáš Hrouda, ten se po čtyřech brankách v úvodním kole soutěže tentokrát trefil třikrát .
Kroměřížsko – Až ve čtvrtém kole okresního přeboru fotbalistů bodovaly naplno Prusinovice, které doma těsně zdolaly rezervu Holešova. V Mrlínku si s domácími poradil jediný hráč – Martin Chorý, který stihl vstřelit všechny čtyři góly Skaštic.
Slavkov, Strání – Dvě vážnější nehody zaznamenali během víkendu policisté na Uherskohradišťsku. V prvním případě vedlo nedání přednosti v jízdě ke čtyřem zraněním, ve druhém hazardoval se svým životem osmnáctiletý motorkář bez řidičského průkazu.
Rousínov – Už jen tento víkend potrvá částečná uzavírka silnice vedoucí z Rousínova na Slavkov. V současné době je totiž provoz řízený přenosnými semafory kvůli stavbě okružní křižovatky. Stavba má být hotová na podzim.
Kroměřížsko – Oba nováčkové okresního přeboru fotbalistů tentokrát bodovali naplno. V pohodě hrající Žeranovice přejely Prusinovice, přestože ještě v 61. minutě prohrávaly 0:1.
Vyškovsko – Dětské jízdní kolo, plastové hodinky, které se přidávají k bonbonům, nebo třeba na první pohled perfektní, ale zcela nefunkční atrapa videokamery. To všechno spolu s desítkami dalších ztracených a nalezených věcí odpočívá v krabicích na informačních centrech a městských úřadech měst a obcí na Vyškovsku.
Opava – Fakt, že za jízdu na chodníku pro pěší hrozí cyklistům až několikatisícové pokuty, rozhodně Opavany netrápí. Například během jedné hodiny po kateřinské ulici Ratibořská projede bezmála dvacet kolařů.
Horní Slavkov – Premiéru v krajském přeboru mají za sebou fotbalisté Spartaku Horní Slavkov, kteří se představili v prvním kole na bývalém prvoligovém trávníku chebské Hvězdy.
Kroměřížsko – V sobotním utkání Rataje prohrály doma s Kyselovicemi 1:3, ale zápas bude mít ještě dohru u disciplinární komise. Domácí funkcionáři totiž připravují zaslat protest proti údajně neoprávněnému startu jednoho z hostujících hráčů.
Vyškovsko – Jen nováček ze Šaratic může být spokojen se vstupem do nového ročníku fotbalové I.A třídy, když remizoval v Bořitově. Ostatní ze čtyř zástupců Vyškovska prohráli.
Vsetín /FOTOGALERIE, AKTUALIZOVÁNO/ – Vsetín – Šestnáct soutěžních kuchařských týmů se přihlásilo do druhého ročníku Vsetínského gulášfestu, který se v sobotu a neděli konal v areálu fotbalového stadionu v Tyršově ulici ve Vsetíně. Jejich úkolem bylo připravit co nejlepší hovězí guláš z osmi kilogramů hovězího masa.
Slavkov, Brno /OBRAZEM/ - Loutky pro radost z Radosti. Tak se jmenuje nová výstava maňásků, marionet či manekýnů, kterou v úterý odpoledne zahájil Zámek Slavkov – Austerlitz ve spolupráci s brněnským Divadlem Radost.
Slavkov, Brno /FOTOGALERIE/ - Loutky pro radost z Radosti. Tak se jmenuje nová výstava maňásků, marionet či manekýnů, kterou v úterý odpoledne zahájil Zámek Slavkov – Austerlitz ve spolupráci s brněnským Divadlem Radost.
Uherské Hradiště – Nečekaně a na vrcholu svých životních i tvůrčích sil zemřel uherskohradišťský medailér a sochař André Vícha. Bylo mu 44 let. Příčina jeho náhlého skonu prozatím není zcela jasná.
Kroměřížsko – Nečekanou kanonádou vstoupili do nového ročníku okresního přeboru fotbalisté Žeranovic. Na svém hřišti rozdrtili nováčka ze Střílek 10:1. Po čtyřech brankách vstřelili Karel Klimek a Pavel Plhal. Rusava si v derby snadno poradila se Slavkovem, když zvítězila 5:0. Zápas ovlivnilo vyloučení hostujícího Jemelky už v prvním poločase.
Vyškovsko – Ze tří zástupců Vyškovska, kteří o víkendu zasáhli do programu druhého předkola Krajského poháru FAČR, prošly dál jen Křenovice. Účastnící I.A třídy Bučovice a Dražovice si odnesly třígólové příděly. Slavkov bude svůj zápas v Ochozi dohrávat zítra.
Křenovice – Umělecký kovář Oldřich Bartošek z Křenovic přišel s nápadem na netradiční naučnou stezku. Jejím tématem bude útrpné právo a končit nebude nikde jinde, než na popravčím vrchu nad Křenovicemi.
Bučovice – V posledních letech kralovaly Dubňany, letos se to změní. Obhájce totiž nepřijede, favoritem tak v sobotu budou Židenice a taky Sokol. Více než o výsledek ovšem půjde o sport a pohodu.
Opavsko – Hlasovací část právě probíhající soutěže Miss hasička České republiky je v polovině. Také Opavsko má mezi semifinalistkami svá žhavá želízka.
Ratíškovice – Přesná rána pod břevno střídajícího Tomáše Voříška rozhodla přípravný duel mezi domácími Ratíškovicemi a hosty ze Žarošic. Baník podruhé v řadě neinkasoval, účastníka první B třídy porazil 1:0.
Sokolov – Okresní Davis cup neregistrovaných tenistů byl zakončen finálovým utkáním a zápasem. Hrál se také duel o konečné třetí, naopak utkání o páté místo skončilo skrečí. Loňské prvenství se podařilo obhájit družstvu Spartak Horní Slavkov A.
Zvolen – Seriál mezinárodního mistrovství střední Evropy závodů automobilů do vrchu LMBC se přesunul do slovenského Zvolenu. Za sudoměřický Kovosteel Novitech Motorsport startovaly tři vozy. František Ančík s BMW M3, Jakub Trnka s Normou M20F a Michal Novický s Reynardem F3.
Slovácko – Krádeží kvalitního tuzemského česneku v těchto dnech na Slovácku přibývá. Důvodem je nejen nadcházející doba jeho sklizně, ale zejména nedostatek této plodiny a s tím související jeho vysoká cena.
Vyškovsko - Na Den slovanských věrozvěstů Cyrila a Metoděje nebude vzpomínat posádka Nissanu, která zatím z nezjištěných příčin narazila do betonových zábran u Křižanovic. Na místě zemřela teprve čtrnáctiletá dívka.
Vyškovsko /AKTUALIZOVÁNO/ - Na Den slovanských věrozvěstů Cyrila a Metoděje nebude vzpomínat posádka Nissanu, která zatím z nezjištěných příčin narazila do betonových zábran u Křižanovic.
Hluk /JÍZDA KRÁLŮ, FOTO/ – „No tak vezměte si, leží to tu před vámi,“ pobízí krojovaná žena s talíři plnými vdolečků přicházející hosty. Muž v zástěře zase roznáší pohárky se zlatavým vínem. Je neděle sedm hodin ráno a na zahradě manželů Poláchových panuje na tuto dobu nezvyklý ruch.
Bučovice - S příchodem letních prázdnin startuje i tradiční akce Dobrovolného svazku obcí Ždánického lesa a Politaví za poznáním jižní části okresu. Určená je cyklistickým nadšencům všech věkových kategorií.