Čmugrovi stačilo osm minut
Šluknov - Mají první bod. Ale důvody k oslavám ve Šluknově rozhodně nemají. po rozpačitém výkonu jim remízu proti Hostovicím zachránil dvě minuty před koncem veterán Čmugr.
Šluknov - Mají první bod. Ale důvody k oslavám ve Šluknově rozhodně nemají. po rozpačitém výkonu jim remízu proti Hostovicím zachránil dvě minuty před koncem veterán Čmugr.
Litoměřice - Letošní litoměřické vinobraní se ponese také v duchu oslav 700. výročí narození krále českého a císaře římského Karla IV.
Rakovník /ROZHOVOR/– Jeden z nejzkušenějších rakovnických hráčů Martin Tvarůžek měl v prvním extraligovém domácím utkání proti ústecké Elbě několik sekund před koncem na hokejce vítězný gól, ale stejně jako v předchozích třech případech ho zradila koncovka. Rakovničtí hokejbalisté se přesto radovali z výhry, i když pouze po samostatných nájezdech a již tento víkend se pokusí o historicky první tříbodové vítězství. Nebudou to mít ale vůbec jednoduché. Soupeři jim totiž budou vítěz základní části a třetí tým po play off Plzeň a celkový vítěz loňského extraligového ročníku Pardubice.
Praha /FOTOGALERIE/ - Svatováclavské trhy jsou oslavou svátků patrona českých zemí. Letos nabídnou kromě zábavy i pohled do historie. Chybět nebude ani nabídka oblíbených gastronomických specialit, prodejních stánků s moravským vínem, burčákem i dárkovými drobnostmi. O víkendech návštěvníky potěší historický a dobový program.
Litoměřice - Jazzovou skladbou zahranou na klavír, aniž by potřebovala brýle, vítala ve středu v bytě v Družstevní ulici paní Vlasta Šumová gratulanty.
Praha/Ml. Boleslav - Letošní rok se nese ve znamení 700. výročí narození Karla IV., českého krále a císaře Svaté říše římské. Začátkem září jej v katedrále sv. Víta na Pražském hradě korunoval Jiří Bartoš Šturc, rodák z Mladé Boleslavi
Malečov – Více než dvě stovky diváků se náramně bavily při fotbalové exhibici starých gard Malečova a Bohemians Praha 1905, která se konala v rámci oslav 70 let od založení FK Malečov.
Praha - Neplánovanou dohru mělo o víkendu popíjení mládeže v rámci oslavy narozenin. O události informovala Městská policie Praha ve středu, avšak týká se již sobotního časného rána. Tehdy, bylo to v půl čtvrté, strážnice z Prahy 2 při pochůzce na vltavské náplavce narazila na dívku ležící na lavičce.
Albrechtice – Okresní derby ve fotbalové I.A třídě mezi domácími Albrechticemi a hosty z Havířova vítěze nepoznalo. Datyně sice dlouho vedly, ale jejich oslavy odvolal v 87. minutě Enenkel.
Hradec Králové - Královéhradečtí zemědělci mají plné ruce práce s letošní sklizní, která je v plném proudu, stejně jako organizátoři již třináctého ročníku Královéhradeckých dožínek.
Otrokovice – /ROZHOVOR/ Dokázal to! Otrokovický rallyový jezdec Pavel Valoušek junior se podruhé v kariéře raduje z velkého titulu! Poté, co v roce 2010 dobyl český šampionát, letos triumfoval na Slovensku. Vítězství zpečetil v sobotní etapě košické soutěže, kdy byl lepší než pronásledovatel Grzegorz Grzyb.
Praha /ROZHOVOR/ - Tím, že odmítla účast na olympiádě v Riu, popudila část sportovní veřejnosti. Jenže uběhlo jen pár týdnů a z Karolíny Plíškové je tenisová celebrita číslo 1. Stačilo k tomu „jen" dostat se do finále na US Open.
Příbram – Už tuto sobotu od 12 do 24 hodin se v příbramském Junior klubu uskuteční festival místních beatových a rockových kapel za podpory Města Příbram a sponzorů v rámci oslav Příbram 800 let. Jeho cílem je dostat do jednoho koncertu průřez místní minulou i současnou scénou, hosty z Dobříše, Sedlčan a Rožmitálu pod Třemšínem. Měst, jejichž beatové a rockové podhoubí se s místním historicky doplňuje a prolíná.
Praha - V Muzeu Montanelli v Nerudově ulici začala výstava malíře Václava Bláhy, která vznikla na počest nedožitých osmdesátin Václava Havla. V monumentální práci složené z více než tří desítek obrazů se malíř vrací k lidské postavě, jíž se věnoval v dřívější tvorbě. Vznikla na požadavek sběratelů, kteří v rámci havlovských oslav dílo Vzkazy Václava Havla nyní do 30. října zpřístupňují veřejnosti.
Tisá - Velká výstava v Tisé připomíná významné jubileum amatérského divadla pro děti i dospělé.
Olomouc – Dvoudenní oslavy Dožínek Olomouckého kraje odstartují v sobotu dopoledne na výstavišti Flora v Olomouci.
Ústecký kraj - Slavnosti vína se uskuteční během následujících dvou víkendů na čtyřech místech v Ústeckém kraji. Roudnické lákají organizátoři na Mig 21, žernosecké na country, v Kadani ochutnají městské víno.
Rychnovsko - Záměl chce po letních oslavách opravit čističku.
Domažlice – Prvního září 1956 začala v tzv. hájenské škole v Domažlicích fungovat Střední zemědělská technická škola. Navazují na ni všechny ekonomické školy, které v Domažlicích působily.
Cheb - Letiště v Chebu stále ještě nepatří městu. I když o letištní plochu město dlouhodobě usilovalo a mělo i přislíbeno, že letiště přejde pod město bezplatně. Akci na poslední chvíli zastavilo Ministerstvo financí, které nařídilo, že o bezplatném převodu musí rozhodnout Evropská komise. Přitom město dlouho připravovalo nákladnou rekonstrukci celého letištního areálu. Plány však musely jít nyní k ledu.
Praha - Rozpačitý start do sezony je zapomenut. Házenkáři smazali čtyřbrankové manko z Kosova a zaslouženě oslavili postup do 2. kola Poháru EHF. Fantastická obrana! Poprvé v sezoně se mohl Tomáš Petržala usmívat. Čtyři duely: 134 inkasovaných branek. Ale ten pátý? 23 obdržených gólů a práce na brankovišti takřka dle představ dukelského kapitána. „Kluci šlapali výborně.
Vysoký Chlumec - Prohlídky pivovaru, kapely Blue Orchestra, AC/DC Revival, Alkehol, Mandrage a Keks byly v sobotu 10. září lákadly, za kterými návštěvníci všech generací směřovali do podhradí. Jídla a pití bylo také dostatek. V pivovaru Vysoký Chlumec se vyrábí pěnivý nápoj od roku 1466. Je jasné, že na narozeninových oslavách nechyběly tradiční značky piva a pro slavnostní příležitost byl uvařen také sváteční třináctistupňový polotmavý speciál. Na jeho výrobu byl použit americký chmel.
Liberec - V letošním roce oslaví horský hotel a televizní vysílač Ještěd své 43. narozeniny. Dominanta Liberce a ikona regionu se již tradičně připomene různými akcemi a prohlídkami.
Letovice – Pětaosmdesát. Tolik let uplynulo od založení Masarykovy střední školy v Letovicích. Ve středu to místní oslaví. Otevřením nové přírodní učebny i kulturním programem.
Kolínsko /ROZHOVOR/ - Zdálo by se, že na se na našeho nejslavnějšího panovníka Karla IV. po velkých letních oslavách 700. výročí jeho narození už tak trochu pozapomnělo, ale není tomu tak. Otci vlasti se Česko věnuje celý letošní rok.
Jižní Čechy - Hlasujte pro svou nejoblíbenější restauraci, hospůdku, kavárnu, pizzerii, vinárnu nebo cukrárnu.
Kostelec nad Orlicí - Kostelec si letos připomíná 700 let od své první písemné zmínky, nyní dává přednost domácím výtvarníkům.
Velké Březno - Více než šest tisíc lidí si v sobotu nenechalo ujít oslavy piva ve Velkém Březně.
Bystré – Radost doslova čišela z organizátorů i návštěvníků, kteří se v sobotu sešli v zámeckém parku společně s klienty zdejšího sociálního zařízení při oslavě Zámeckých slavností.
Nové Strašecí – Mateřská škola Zahradní v Novém Strašecí má nový plot. Na této zprávě by nebylo nic zase až tak zajímavého kdyby ten plot netvořily pestrobarevné pastelky, které doslova rozsvítily toto legendární předškolní zřízení, kterým za dobu jeho existence prošlo několik generací dětí z Novostrašecka.
Staré Město – Benefiční Velkomoravský koncert, jemuž v neděli po mši svaté předcházelo otevření a požehnání vyhlídkové věže kostela sv. Ducha ve Starém Městě, podtrhl už pošesté význam jednoho z významných center někdejší Velké Moravy. Působivou kulisu koncertu vytvářelo náměstí Velké Moravy a kulturně duchovní centrum s chrámem sv. Ducha, které se stalo vyhledávaným místem pro pořádání kulturních akcí a nejrůznějších komunitních aktivit se zaměřením na všechny generace.
Lašovice - Na lašovickou náves byl v neděli kolem poledního moc hezký pohled. Byla plná lidí, kteří se bavili, hrála muzika a podávalo se dobré jídlo. A co je sem přilákalo? Slavnostní žehnání novému vozu – tatře 815 z roku 1990 – místní zásahové jednotky sboru dobrovolných hasičů. Nemohli tu chybět lašovičtí hasiči a ostatní obyvatelé a také představitelé obce v čele se starostou Pavlem Hrochem, hasiči z okrsku, starosta okresního sdružení dobrovolných hasičů Jiří Heinrich či profesionální hasič z milevské stanice Lukáš Kamenský.
Ronov nad Doubravou – Skauti v Ronově nad Doubravou si sobotním společným posezením připomněli výročí 20 let od dostavby své klubovny. Na oslavu byli pozvání i bývalí členové skautského oddílu a také ti, kteří se o výstavbu klubovny v minulosti nejvíce zasloužili.
Polička - OSMDESÁT LET. Historii Dětského domova v Poličce od jeho vzniku po současnost mapuje unikátní výstava s názvem Příběh Dětského domova Polička 1936 – 2016.
Beroun /VIDEO, FOTOGALERIE/ - Čtvrt století již trvá partnerství mezi městy Beroun a Goslar. Toto výjimečné jubileum se představitelé obou spřátelených měst rozhodli oslavit o víkendu, kdy se v Berouně konaly oslavy Dnů evropského dědictví a hrnčířské trhy.
Mnichovo Hradiště - Akce, které pokračovaly po 22. hodině navzdory nočnímu klidu, mohly dosud povolovat obce jen pár týdnů či dnů předem. Od 1. října to možné není
Teplicko - Obec Proboštov připravila slavnosti u příležitosti 15. oslav vysvěcení znaku a praporu a také 80. výročí založení Hasičského sboru v Proboštově. Program zahájil ve 13.30 hodin kostýmový průvod obcí.
Rokycansko - Tragédie se odehrála v neděli mezi Rokycany a Plzní
Náchod - Uplynulo už 85 let od doby, kdy byl v Náchodě v roce 1931 slavnostně otevřen Bartoňův okresní chorobinec. Ten nechala postavit rodina Bartoňů z Dobenína, náchodských velkoprůmyslníků v textilním průmyslu. Od té doby slouží zařízení seniorům a zajišťuje jim klidný a důstojný život ve stáří.
Nové Strašecí - Týden po rakovnickém posvícení slaví tuto staročeskou tradici v Novém Strašecí.
Znojmo – Zcela uzavřené centrum pro všechna auta, nepříjemné objížďky a ulice naprosto zaplněné auty lidí, kteří do Znojma už za pár dní přijedou na největší oslavy vína v České republice. Tak bude vypadat Znojmo od čtvrtka až do neděle. Místní s omezeními většinou počítají, někteří tvrdí, že pokud nebudou muset, tak s autem ani nevyjedou.
Hořice – V rámci oslavy osmdesáti let od zahájení sportovní a zájmové letecké činnosti místního aeroklubu se v sobotu otevřely jeho brány veřejnosti.
Peruc - Součástí letošních slavností bude i 43. Mistrovství republiky v orbě.
Kámen - O víkendu bylo v obci Kámen veselo.
Lukov – Musíme si připomínat a nesmíme zapomenout. To byla hlavní poselství řečníků při slavnostním otevření pamětní síně kněze Jana Buly v jeho rodném Lukově o uplynulém víkendu.
Křtiny - Místo zázračných událostí a uzdravení. Místo, kde se vrátil sluch a zrak lidem, kde se uzdravili těžce nemocní, ženy se vyléčily z neplodnosti nebo tu oživli mrtví. Tak dobové prameny popisují Křtiny na Blanensku. Proslavené jsou silným mariánským kultem, kterému poslední staletí vévodí velkolepý barokní chrám architekta Jana Blažeje Santiniho-Aichela nazývaný Perla Moravy. Právě jemu patří další díl letního seriálu Deníku Rovnost Tajemná místa jižní Moravy.
Česká Lípa - Rozhovor s Ditou Krčmářovou, pořadatelkou a dramaturgyní Českolipského divadelního podzimu, tradiční přehlídky amatérských souborů, který odstartuje 11. října.
Praha - Pohřeb v úzkém rodinném kruhu měla sedminásobná olympijská vítězka Věra Čáslavská už ve čtvrtek, sportovní veřejnost a přátelé se s ní rozloučí v pondělí dopoledne v Národním divadle. Zhruba hodinové představení v přímém přenosu České televize bez účasti veřejnosti by mělo být oslavou jedné z nejznámějších sportovkyň tuzemské historie, moderovat jej bude Marek Eben.