Žena nahlásila bombu na krajském soudu
Tábor /AKTUALIZOVÁNO/- Budova soudu na Píseckém rozcestí musela být evakuována.
Tábor /AKTUALIZOVÁNO/- Budova soudu na Píseckém rozcestí musela být evakuována.
Ostrava - Před krajským soudem v Ostravě v úterý začal proces se sedmi muži, kteří měli na různých místech Moravskoslezského a Olomouckého kraje prodávat či zprostředkovávat prodej hašiše. Mezi obžalovanými je také otec se synem
Liberecký kraj – Ani tentokrát se nepodařilo hlavní líčení s pětačtyřicetiletým Romanem Kafkou, obžalovaným z předávkování mladé ženy, dovézt k závěrečným řečem. Ke krajskému soudu v Liberci totiž znovu nedorazila svědkyně, na jejímž výslechu trvá obhajoba.
Kyjev – Bývalá ukrajinská premiérka Julije Tymošenková podala žalobu na vlastní stát u Evropského soudu pro lidská práva ve Štrasburku.
Březová /FOTOGALERIE/ – Na dvě stě padesát country chtivých posluchačů nejen zpod Velkého Lopeníku se o uplynulém víkendu vydalo do březovského sportovního areálu, aby si vychutnali legendy i začínající hvězdičky tohoto hudebního žánru.
Nymburk - Precedentní rozsudek, který může být ostrým varováním všem, kteří různými formami mučí bezbranná zvířata. Tak lze interpretovat fakt, že Okresní soud v Nymburce poslal na rok do vězení čtyřiapadesátiletého Jindřicha Rejvolda za to, že měl doma ve Všechlapech ubít labradora sekyrou.
Ralsko – Policisté na Českolipsku dopadli podezřelé z krádeží oleje z transformátorů v Libereckém kraji.
Kolínsko /AKTUALIZOVÁNO/ – Pondělní žhářský útok v Býchorech na Kolínsku měl podle policie rasový podtext.
Teplice – Osmatřicetiletého muže z Teplic, který poblíž benzínové čerpací stanice ONO přepadl mladou ženu, obvinila teplická policie ze zločinu loupeže. Co se vlastně stalo, sdělil teplickému deníku Daniel Vítek, mluvčí policie.
Teplice - Šestačtyřicetiletý muž, který v sobotu v centru Teplic ohrožoval brokovnicí policisty i další kolemjdoucí, je od pondělního odpoledne ve vazbě. ČTK to řekl teplický policejní mluvčí Daniel Vítek. Muž byl zároveň obviněn ze tři trestných činů, za něž mu hrozí až šest let za mřížemi. Při potyčce s policisty si zřejmě sám prostřelil ruku.
Mýto - Jednasedmdesátiletý muž zažil v Mýtě velké obavy o svůj život.
Liberec – Ani tentokrát se nepodařilo hlavní líčení s pětačtyřicetiletým Romanem Kafkou, obžalovaným z předávkování mladé ženy, dovézt k závěrečným řečem. Ke krajskému soudu v Liberci totiž znovu nedorazila svědkyně, na jejímž výslechu trvá obhajoba.
Ostrava - Z vraždy bývalé pacientky se od úterka u ostravského krajského soudu zodpovídá bývalý lékař Edgar Bednář. Ženu měl loni v listopadu uškrtit v jejím bytě a poté ji okrást.
Karlovy Vary - Glosa Ivany Kalinové k Císařským lázním
Havlíčkův Brod – Vytrvalé vyhýbání se školním povinnostem řešil v úterý Okresní soud v Havlíčkově Brodě.
Českotřebovsko – Policisté objasnili záhadné mizení železných trubek, ke kterému mělo docházet loni koncem srpna na Českotřebovsku.
Praha - Za vraždu muže v dejvickém baru Tsunami půjde Ondřej S. na 14 let do vězení. Rozhodl o tom v úterý Vrchní soud v Praze. V odvolacím řízení potvrdil březnový verdikt pražského městského soudu.
Brno/Prostějov – Za ubití prostějovské bezdomovkyně si její známý Jaroslav Vymlátil odpyká 14,5 roku ve vězení. Trest za těžké ublížení na zdraví s následkem smrti definitivně potvrdil Nejvyšší soud, když odmítl mužovo dovolání. Vymlátil, který také žil na ulici, ženu předloni ztloukl a vážně zranil. Oběť zanedlouho zemřela. Nejvyšší soud rozhodl bez veřejného jednání a své rozhodnutí zpřístupnil v elektronické databázi.
Ústecký kraj - Dostavbu dálnice provázejí problémy už od 90. let.
Most /OD SOUSEDŮ/ - Partnerská dvojice z Chomutova se u soudu jen vymlouvali. Vinu svalovali jeden na druhého. Dohromady si mají odsedět deset let.
České Budějovice – Soud prohlásil konkurz na majetek JKP Klima, s. r. o., Deštná (27 INS 3501/2011). Přezkum bude 29. srpna od 14.45 hodiny.
Ostrava - Z vraždy bývalé pacientky se od úterka u ostravského krajského soudu zodpovídá bývalý lékař Edgar Bednář. Ženu měl loni v listopadu uškrtit v jejím bytě a poté ji okrást.
Brno – Po propuštění z věznice měl čtyřicetiletý muž spolu s mladším s kumpánem oloupit několik lidí. Jeden z nich skončil na jednotce intenzivní péče.
Chrudim /OD SOUSEDŮ/ –Pondělním výslechem tří svědků a čtením listinných důkazů pokračovalo hlavní líčení se dvěma muži, kteří podle obžaloby neprovedli správně testy padáku, a mají tak mít podíl na smrti chrudimského výsadkáře z ledna před dvěma roky.
Rožnov pod Radhoštěm – Déle než deset let trvající kauza rožnovských bytů definitivně končí. Alespoň pro majitele bytů, na které podala žalobu společnost Immobilien Pirker Reality (IPR).
Pelhřimov, Počátky – Druhý díl filmu Harry Potter a Relikvie smrti, který uzavírá ságu o obrýleném čarodějnickém učni, uvidí ve světové premiéře i zájemci na Pelhřimovsku.
Zlínsko – Jízda na kole z hospody nedopadla o víkendu dobře hned pro dva muže ze Zlínska. V alkoholovém opojení oba bourali a zranili se.
Pardubice – Uzavření Memoranda o spolupráci při bezúplatných převodech mezi městem Pardubice, Pardubickým krajem a Českou republikou je pro město finančně nevýhodné, přesto s ním souhlasilo.
Praha – Výtvarná skupina Ztohoven se bude po policii domáhat omluvy za zničení svého díla – občanských průkazů s pozměněnými fotografiemi, které vystavovala loni v rámci expozice Občan K.
Třemošná - Občanská iniciativa z Třemošné souhlasí s návrhem kraje i ŘSD
Hodonín – Tři promile alkoholu a zákaz řízení mu nezabránily v jízdě osobním Peugeotem ulicemi Hodonína.
Roudnice nad Labem, ČR – Případ zkrachovalé roudnické firmy Frital, který se chýlí ke konci, sledují stovky podvedených lidí.
Ostrava - Ostravský krajský soud se v pondělí začal zabývat případem dvou mladíků, kteří loni ve Frenštátě pod Radhoštěm přepadli devadesátiletou důchodkyni a vážně ji zranili.
Domažlice – Ke svým penězům ze spořícího účtu se těžko dostával Jaroslav März z Domažlic.
Hranice,Brno -Mladík stráví za čin spáchaný v Hranicích u Aše za mřížemi téměř čtrnáct let.
Plzeň - Občanské sdružení Orlík v úterý stáhl návrh na předběžné opatření u pražského soudu. Nehrozí už tak uzavření nového obchvatu Třemošné u Plzně kvůli hluku. Řekl to právní zástupce sdružení Stanislav Němec a informaci potvrdil ředitel plzeňského Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD) Zdeněk Kuťák.
Třemošná -Třemošenské sdružení Orlík odmítlo nabídku kraje i Ředitelství silnic a dálnic
Třinec /DENÍK SLEDUJE/ – V Třinci se chystá první z informačních schůzek, které jsou určeny lidem z bytů společnosti CPI Byty. Firmě patří ve městě čtyři tisíce bytů, na nové výši nájemného se do června dohodla jen s 35 procenty nájemníků. Ti, kteří nepodepsali, mají na stole poslední nabídku. Čas vyprší na konci července, poté majitel přistoupí k žalobám.
Domažlice –Ke svým penězům ze spořícího účtu se těžko dostával Jaroslav März z Domažlic.
New York - Soudní jednání s francouzským politikem Dominiquem Straussem-Kahnem obviněným z pokusu o znásilnění pokojské bylo odloženo o dva týdny na 1. srpna.
Roudnice nad Labem – Případ zkrachovalé roudnické firmy Frital, který se chýlí ke konci, sledují stovky podvedených lidí.
Klatovsko – Pronásledování auta se zbožím ukradeným v Německu skončilo v Neznašovech
Chrudim – Pondělním výslechem tří dalších svědků a čtením listinných důkazů pokračovalo u Okresního soudu v Chrudimi hlavní líčení se dvěma muži, kteří podle obžaloby neprovedli správně testy padáku, a mají tak mít podíl na smrti výsadkáře z ledna před dvěma roky.
Jiří Pospíšil je nejlépe známkovaným ministrem vlády, která je jako celek nedůvěryhodná. Jednooký králem mezi slepými, mohlo by se říct.
Ústí nad Labem - Už jenom rok zbývá na dořešení problémů provázejících rozhodnutí o dostavbě dálnice D8 přes České středohoří.
Praha/Brno – Prezident Václav Klaus odpustil zbytek trestu brněnské lékařce Aleně Kubáčové, kterou loni poslal olomoucký vrchní soud na sedm let za mříže kvůli vypisování falešných neschopenek. Ženě prominul i půlmilionovou pokutu. Kromě ní udělil prezident v pondělí milost i dalším sedmi lidem.
Praha - Podle verdiktu soudu by nájezdy a sjezdy ze severojižní magistrály na pankráckou pláň vůbec neměly existovat.
Ostravský krajský soud se v pondělí začal zabývat případem dvou mladíků, kteří loni v červenci ve Frenštátě pod Radhoštěm přepadli devadesátiletou důchodkyni a vážně ji zranili.
Střekov - Podobu chystaného obchodního centra na Střekově chtějí předem vidět a požadují také, aby ladilo s objekty soudů.
Pankrác - Podle verdiktu soudu by nájezdy a sjezdy ze severojižní magistrály na pankráckou pláň vůbec neměly existovat.