Most - Paměť ztratil u soudu 22letý mladík, který měl být přepaden na benzinové pumpě v Mostě. Událost sice popsal podobně jako při prvním výslechu na policii, nemohl si však vzpomenout, jak vypadali pachatelé, i když policii jejich popis dříve udal.
Hradec Králové - Ze znásilnění nezletilé dívky byl v pondělí u krajského soudu obžalován čtyřiatřicetiletý Petr Flajšingr. Státní zástupce Milan Šimek v obžalobě dokonce Flajšingra označil za zvlášť nebezpečného recidivistu.
Vojnův Městec/Žďár nad Sázavou - Z pohlavního zneužívaní čtrnáctileté dívky se včera před žďárským okresním soudem zpovídal třicetiletý muž z Vojnova Městce.
Vojnův Městec/Žďár nad Sázavou - Z pohlavního zneužívaní čtrnáctileté dívky se v pondělí před žďárským okresním soudem zpovídal třicetiletý muž z Vojnova Městce.
Hradec Králové - Ze znásilnění nezletilé dívky byl včera u krajského soudu obžalován čtyřiatřicetiletý Petr Flajšingr. Státní zástupce Milan Šimek v obžalobě dokonce Flajšingra označil za zvlášť nebezpečného recidivistu.
Klatovy - Osm měsíců ve vězení, tak zní rozsudek pro Martina Lacka (20) z Klatov, který je postrachem tamních motoristů. Během několika týdnů dokázal v Klatovech vykrást desítky automobilů, do nichž se dostával pomocí shodných klíčů.
Hradec Králové - Ze znásilnění nezletilé dívky byl včera u krajského soudu obžalován čtyřiatřicetiletý Petr Flajšingr. Státní zástupce Milan Šimek v obžalobě dokonce Flajšingra označil za zvlášť nebezpečného recidivistu.
Kobylisy - Ač se fotbal hrál v pondělí, tvrdá jádra fanoušků se střetla už v neděli. Výsledek? Dvacet výtržníků, kterým bylo sděleno obvinění, bude před soudem do dvou týdnů.
Vápenná - Pro ublížení na zdraví a krádež, za kterou už byl v posledních třech letech soudem odsouzen, se bude před soudem zpovídat pětatřicetiletý muž z Vápenné na Jesenicku.
Kutnohorsko - Současně platné protipožární vyhlášce jsme se na stránkách Kutnohorského deníku věnovali už několikrát. V některých kruzích totiž tento předpis vyvolává bouři nevole. Hlasy se ozývaly například proti povinným požárním hlásičům v domech. Tato povinnost je některými lidmi označovaná za pouhé lobby firem, které hlásiče vyrábějí. Protesty vzbudilo také nové ujednání, jež je součástí vyhlášky, a které ukládá odstranění nástěnné výzdoby z chodeb škol a školek, jakožto únikových cest pro případ požáru. Proti tomuto předpisu svorně vystoupili ředitelé škol.
Velká nad Veličkou /AKTUALIZOVÁNO/ - Předního výrobce technických tkanin pro gumárenský průmysl, horňáckou společnost Kordárna, trápí finanční problémy. Firma, která zaměstnává několik set lidí vregionu Horňácko, se pokouší situaci vyřešit reorganizací.
Plzeň - Tři roky odnětí svobody s podmíněným odkladem na dobu čtyř let. Takový trest v pondělí vyměřil krajský soud 55letému Plzeňanovi Jiřímu Kastnerovi.
Ostrava, Příbor - „Jsem nevinen!“ prohlásil čtyřicetiletý Radomil Šoman z Příbora na Novojičínsku, který je obžalován z vraždy svého o osmnáct let mladšího homosexuálního přítele Martina. Šoman, který v pondělí stanul před Krajským soudem v Ostravě, tvrdí, že vraždil někdo jiný.
Kutná Hora - Kvůli řezným ranám na rukou zalarmovala osmatřicetiletá žena z Malína dispečink zdravotnické záchranné službu i strážníky městské policie, ale už nevyčkala na smluveném místě. K úspěchu nevedlo ani provedené pátrání.
Znojemsko - Dvě padělané bankovky v hodnotě pět set euro hrály hlavní roli v případu Václava Lejšky, kterého dnes poslal brněnský krajský soud na pět let do vězení.
Brno - Dvě padělané bankovky v hodnotě pět set euro hrály hlavní roli v případu Václava Lejšky, kterého v pondělí poslal brněnský krajský soud na pět let do vězení.
Kokory - Od založení Sboru dobrovolných hasičů v Kokorách letos uplynulo 120 let. Nahlédneme-li do historie tohoto spolku, narazíme v ní na celou řadu zajímavostí. K těm patří i kdysi unikátní hasičský trubačský sbor, který fungoval při místním sboru dobrovolných hasičů.
Brno /DISKUSE/ - Tři účastníci prvomájové demonstrace se v pondělí zpovídali soudu za propagaci zakázaných symbolů. Na svých mikinách totiž měli demonstranti, kteří šli v průvodu Dělnické strany, zakázaný symbol „88“ odkazující k pozdravu „Heil Hitler“.
Brno - Tři účastníci prvomájové demonstrace se dnes zpovídali soudu za propagaci zakázaných symbolů. Na svých mikinách totiž měli demonstranti, kteří šli v průvodu Dělnické strany, zakázaný symbol „88“ odkazující k pozdravu „Heil Hitler“.
Praha - Definitivně potvrzený dvanáctiapůlletý trest ve věznici s ostrahou má přívrženec neonacistického křídla skinheads Jiří Fous, jenž loni 18. ledna hodinu před půlnocí smrtelně zranil svého vrstevníka.
Příbramsko - Nebezpečně riskantní záležitostí se brzy může stát půjčování aut. Rozruch totiž vyvolal i pro odborníky nepochopitelný rozsudek Nejvyššího soudu, který rozhodl o odpovědnosti automobilky za nehodu, jíž ale způsobil novinář vlastní chybou při testování vozu. Za následky havárie je tedy podle soudního verdiktu odpovědný provozovatel vozidla a ne ten, kdo nehodu přímo zavinil.
Rudoltice - Obec by měla státu vrátit dotaci a penále ve výši 81 milionů korun. Důvodem je zjištění, že při výstavbě obecních bytů před lety zřejmě nepostupovala v souladu se zákonem. Ve věci rozhodne správní soud.
Kolín - Dříve si odsouzenci odpracovávali desítky hodin v bývalých Technických službách města Kolína (TSMK). Tato možnost však prodejem TSMK firmě AVE skončila. Zástupci Probační a mediační služby, kolínské radnice a Okresního soudu v Kolíně se nyní nově dohodli na spolupráci. Na úklidu veřejného prostranství v Kolíně se začnou podílet odsouzené osoby.
Trutnovsko - Dopravní policisté ve středu dopoledne zastavili při dohledu nad bezpečností a plynulostí silničního provozu mezi Chotěvicemi a Pilníkovem osobní auto značky Chevrolet.
Hradec Králové - Pět let a šest měsíců ve věznici s dozorem. Takový trest čeká za podvody a čachry s účetnictvím 43letého Petra Filipa z Pardubic, bývalého jednatele textilní firmy Valeta Nové Město nad Metují.
Čelechovice na Hané - Pan Pokorský očekával, že bude mítnově zrekonstruovanou střechu. Místo toho se dočkal překvapení v podobě nekvalitně odvedené práce.
Hradec Králové - Pět let a šest měsíců ve věznici s dozorem. Takový trest čeká za podvody a čachry s účetnictvím 43letého Petra Filipa z Pardubic, bývalého jednatele textilní firmy Valeta Nové Město nad Metují.
Havířov - Dlouho hledaný muž se před spravedlností ukrýval v opuštěném rodinném domku v Horních Bludovicích. Zadržen byl dříve, než stačil vykopat únikovou cestu.
Hradec Králové - Zdejší krajský soud ve čtvrtek odsoudil k výjimečnému trestu odnětí svobody na 18 let 56letého Josefa Kolbabu, který vloni v říjnu umlátil kladivem a pak ještě ubodal nožem svého třiašedesátiletého známého v domku.
Hradec Králové - Zdejší krajský soud ve čtvrtek 30. dubna odsoudil k výjimečnému trestu odnětí svobody na 18 let 56letého Josefa Kolbabu, který vloni v říjnu umlátil kladivem a pak ještě ubodal nožem svého třiašedesátiletého známého v domku oběti v Nové Pace.
Liberec - Kárné řízení nebo uložení výtky čeká liberecký Okresní soud. Důvodem jsou výsledky nejrozsáhlejší prověrky severočeské justice vnovodobé historii českého soudnictí. Kontrola, která se zaměřila především na činnost soudců ve vztahu knedodělkům, nedopadla pro liberecký soud vůbecdobře.
Náchod -Vúterý 28.dubna ráno, když spěchaly děti do školy, maminky sdětmi do školky a lidé do práce, začal vNáchodě třetí ročník dopravně preventivní akce „Zebra“. Slogan „Zebra se za tebe nerozhlédne“ má lidem také připomenout, že vstupem na silnici bez rozhlédnutí riskuje člověk vlastní zdraví a nebo dokonce iživot.