Praha, Kosmonosy/ Deset let ve vězení sostrahou dostal včera u Krajského sodu vPraze 21letý Vietnamec Vu Manh Hung. Současně byl jako pachatel nejzávažnějšího trestného činu vyhoštěn zČeské republiky na neurčito.
ROKYCANSKO - Policisté na Rokycansku se loni žádného protiprávního jednání se znaky trestného činu nedopustili. Největší kauzou v okrese je tak třináct let starý případ policisty ubitého zemědělce Josefa Šoltyse. Uvedla to rokycanská policejní mluvčí Jana Tomková.
Vysočina - Průměrný věk ženichů na Vysočině? 31,6 roku. Tak to alespoň bylo podle statistiky v loňském roce. Před dvaceti lety to bylo ale téměř o deset let méně. Nevěsty na tom jsou podobně. Zatímco v roce 2004 byl průměrný věk ženy vstupující do manželství 27,9 roku, o rok později to bylo 28,6 a v roce 2006 dokonce 28,8 roku.
Praha - Deset let ve vězení s ostrahou dostal v pátek u Krajského sodu v Praze jednadvacetiletý Vietnamec Vu Manh Hung. Současně byl jako pachatel nejzávažnějšího trestného činu vyhoštěn z České republiky na neurčito.
Ostrava - Normálně chodí v riflích a mikinách, běžnou součástí jejich oblečení jsou i šály, čepice a trička s logem klubu Baníku – takoví jsou fanoušci ostravského fotbalového klubu.
Brno– Brněnský městský soud zprostil viny Ilonu Novotnou, která jako vedoucí stavebního úřadu na radnici Brno-jih chtěla podle žaloby stopadesátitisícový úplatek.
Chrudim/Hlinsko - V začátcích roku bývá vždy v obřadních síních městských úřadů na Chrudimsku tak trochu mrtvo. Manželské polibky a cinkot slavnostních číší se na radnice zpravidla vracejí až s příchodem jara.
Hradec Králové - Jediný společník a jednatel firmy TICL OIL Hradec Králové Jan Ehrlich zůstane ve vězení s ostrahou osm let. Krajský soud tak včera potvrdil svůj rozsudek z roku 2006, kdy senát podvody obžalovaného řešil v procesu vedeném jako proti uprchlému. V tu dobu Ehrlich pobýval na neznámém místě v zahraničí. Verdikt potvrdil vrchní soud.
Hradec Králové - Jediný společník a jednatel firmy TICL OIL Hradec Králové Jan Ehrlich zůstane ve vězení s ostrahou osm let. Krajský soud tak včera potvrdil svůj rozsudek z roku 2006, kdy senát podvody obžalovaného řešil v procesu vedeném jako proti uprchlému. V tu dobu Ehrlich pobýval na neznámém místě v zahraničí. Verdikt potvrdil vrchní soud.
Hradec Králové - Jediný společník a jednatel firmy TICL OIL Hradec Králové Jan Ehrlich zůstane ve vězení s ostrahou osm let. Krajský soud tak včera potvrdil svůj rozsudek z roku 2006, kdy senát podvody obžalovaného řešil v procesu vedeném jako proti uprchlému. V tu dobu Ehrlich pobýval na neznámém místě v zahraničí. Verdikt potvrdil vrchní soud.
Region - Zhruba o deset let později vstupuje do manželství dnešní mladá generace ve srovnání s generací svých rodičů. Tento trend se projevuje v celé České republice, okres Bruntál nevyjímaje.
Zlín - Konec dohadům. Krajský fotbalový svaz Zlín si v Otrokovicích zvolí na mimořádné valné hromadě své vedení, které si už nikdo nedovolí zpochybňovat. Stávající výkonný výbor v čele s předsedou Vlastimírem Hrubčíkem totiž generalita ČMFS protiprávně neuznávala.
Beroun/ Květoslavu Šebelovi došla trpělivost a hodlá připravit město Beroun o veškerý majetek. V roce 1985 si splnil sen a koupil starý statek s pozemky nad řekou Berounkou v Chráněné krajinné oblasti Křivoklátsko. V současné době leží na jeho pozemku tisíce tun odpadu z celého berounského regionu.
Hradec Králové - Sen o penězích se bývalému městskému policistovi Richardu Flídrovi rozplývá. Chtěl po městě 82 tisíc korun za přestávky nezapočítávané do pracovní doby. Krajský soud v Hradci byl ale jiného názoru a potvrdil verdikt okresního soudu.
Valašsko - Pouze jediné manželství uzavřeli v loňském roce na Valašsku snoubenci, kteří ještě nedosáhli osmnácti let věku. Byli jedním ze stotřiašedesáti párů, které si řekli své ano ve Vsetíně.
Zlínský kraj - Pouze jediné manželství uzavřeli v loňském roce na Valašsku snoubenci, kteří ještě nedosáhli osmnácti let věku. Byli jedním ze stotřiašedesáti párů, které si řekli své ano ve Vsetíně.
Nymbursko - Matriky potvrzují, že věk snoubenců se každým rokem zvyšuje. I když čas
od času před oddávajícím stanou mladí, nebo dokonce nezletilí snoubenci, rok
od roku jich ubývá.
Istanbul - Turecký soud ve čtvrtek odsoudil advokátku Eren Keskinovou, která se věnuje ochraně lidských práv, na šest měsíců a 20 dní vězení za urážku armády.
Rada města Jablonec jednoznačně rozhodla, že i přes vyšetřování soudem a vážná obvinění zůstane šéf Městské policie Pavel Onodi, bývalý velitel Veterinární základny na Grabštejně, ve funkci.
Hradec Králové - Jediný společník a jednatel firmy TICL OIL Hradec Králové Jan Ehrlich zůstane ve vězení s ostrahou osm let. Krajský soud tak včera potvrdil svůj rozsudek z roku 2006, kdy senát podvody obžalovaného řešil v procesu vedeném jako proti uprchlému. V tu dobu Ehrlich pobýval na neznámém místě v zahraničí. Verdikt potvrdil vrchní soud.
Habry - „Takhle nějak byl přivazován odsouzený k pranýři za ruce ve stoje. To spíš za takové menší delikty. U vedlejšího sloupku pranýře mohl být přivazován vkleče,“ začal své vyprávění haberský kronikář a znalec místní historie Josef Mendl.
Most - Drogami si chtěl zřejmě zpříjemnit pobyt za mřížemi dvaatřicetiletý Lubomíř Minář. Do věznice v Bělušicích na Mostecku se měl pokusit propašovat sáček s konopím.
Olomouc - Na jedenáct let půjde do vězení čtyřiadvacetiletá matka Lucie Žigová z Ostravy za týrání a zabití vlastního dítěte. Rozhodl o tom ve čtvrtek Vrchní soud v Olomouci, který tak potvrdil dřívější rozsudek krajského soudu.
Zlínský kraj - Hodně neobvyklý případ ve středu 19. března vyřešil Ústavní soud v Brně. Zamítl totiž stížnost Pavla Románka z Rožnova pod Radhoštěm, kterého soudy nižší instance před časem potrestaly pokutou za to, že nebyl ochoten nechat si odebrat vzorky DNA za účelem zjištění otcovství.
Slavkov u Brna - aktualizováno - Roman Hanák zažaloval společnost LIKO-S. Prý ho diskriminovala. Spor u soudu vyhrál. Firma s rozhodnutím nesouhlasí a chystá odvolání.
České Budějovice - Dlouhá série loupežných přepadení lekala od sklonku roku 2006 provozovatele a obsluhy herna–barů, směnáren či sázkových kanceláří v krajském městě.
Brno, Rožnov pod Radhoštěm - Málo obvyklý případ vyřešil ve středu Ústavní soud v Brně. Zamítl totiž stížnost Pavla Románka z Rožnova pod Radhoštěm, kterého soudy nižší instance před časem potrestaly pokutou za to, že nebyl ochoten nechat si odebrat vzorky DNA za účelem zjištění otcovství.
Rychnov nad Kněžnou - Soud neuznal důkazy o židovském původu babičky Kristiny Colloredo – Mansfeldové. Pokud se její právníci odvolají, dlouholetý proces se může dostat až k Evropskému soudu.
Olomouc - Problémy s velkým hlukem trápí obyvatele Rolsberské ulice v Olomouci, která je hlavním průtahem městem směrem na Přerov. Lidé žijící podél rušné silnice proto žalují přímo Ředitelství silnic a dálnic. Provoz okolo jejich domů totiž výrazně překračuje stanovené hygienické limity.
Kladno, Slaný - Nabídku vydělat si bez práce deset tisíc korun dostala před třemi roky žena z Kopřivnice. Peníze obdržela poté, co na Městském úřadu ve Slaném uzavřela sňatek s Vietnamcem, kterého nikdy předtím ani potom neviděla.
Brno/Znojmo – AKTUALIZOVÁNO - Karel Wirgl ze Znojma prodával podle žaloby zbraně bez platných povolení. Soud ho poslal na rok a půl do vězení s odkladem na tři roky.