
Úřady zadržují předávání informací
KARLOVY VARY - Karlovarská radnice požaduje peníze i od zastupitele, kraj nevydá audiozáznam veřejného zasedání.
KARLOVY VARY - Karlovarská radnice požaduje peníze i od zastupitele, kraj nevydá audiozáznam veřejného zasedání.
Most -V cele předběžného zadržení v Mostě zkolaboval v pátek v poledne devatenáctiletý muž. Údajně si měl přímo v budově policejního ředitelství nebo při převozu k soudu, opatřit a následně vzít drogu.
Opava - Zloděj je podle policie známá firma. Za poslední dva a půl měsíce spáchal hned čtyři trestné činy. Do křížku se zákonem se navíc dostal už v minulosti.
Velký Osek - Přinášíme pokračování seriálu o příběhu velkooseckého obchodníka Josefa Vokouna, který beze stopy zmizel v srpnu 2001.
Paříž - Za zlehčování nacismu tři měsíce podmíněně. Tento rozsudek si vyslechl francouzský krajní pravičák Le Pen u soudu v Paříži.
Brno - aktualizováno - Deset let. Takový je trest, se kterým v pátek od brněnského krajského soudu zklamaně odcházel osmašedesátiletý František Surý z Mikulova.
Litoměřice - Zájemci o pronájem nebytových prostor bývalé cukrárny Delicates na Mírovém náměstí v Litoměřicích mají šanci. Soudní spor s Janou Kopeckou, bývalou provozovatelkou cukrárny, byl ukončen.
Brno - aktualizováno - Deset let. Takový je trest, se kterým v pátek od brněnského krajského soudu zklamaně odcházel osmašedesátiletý František Surý z Mikulova.
Brno - Brněnský krajský soud poslal na 10let do vězení Františka Surého zMikulova, který zabil svou manželku, jejího těla se pak zbavil.
TACHOV - Na neurčito odložil senát Okresního soudu vTachově hlavní líčení sdvacítkou lidí obžalovaných zkuplířství, zločinného spolčení a dalších trestnýchčinů
Brušperk - Nebezpečného devianta, který sexuálně zneužíval svou dceru, zatkla ve čtvrtek ráno zásahová jednotka vBrušperku. Muž se dlouho úspěšně vyhýbal spravedlnosti.
Praha - Expolicista, který zbil poslankyni Kateřinu Jacques, byl zbaven obvinění.
Brno – Brněnský krajský soud poslal na 10let do vězení Františka Surého zMikulova, který zabil svou manželku, jejího těla se pak zbavil.
Brno, Mikulov – Brněnský krajský soud poslal na 10let do vězení Františka Surého zMikulova, který zabil svou manželku, jejího těla se pak zbavil.
Praha - Protikorupční policie ukončila vyšetřování polského lobbyisty Jacka Spyry, kterého proslavila aféra „pět na stole v českých“.
Vysočina - Boj právníků o odškodné kvůli záměně dětí v třebíčské nemocnici se po týdnech klidu pohnul z mrtvého bodu.
Louny - Nejvyšší soud potvrdil Petru Thelenovi trest za osahávání žačky.
Pardubice - Dva muži ve věku 34 a 59 let, jako podnikající daňové subjekty, neoprávněně zúčtovali a následně vykázali ve svém daňovém přiznání fiktivní faktury a fiktivní účetní doklady
Zlín - Ročním vězením s dvouletým odkladem potrestal ve čtvrtek 7. února Okresní soud ve Zlíně šestačtyřicetiletého Rostislava Sousedíka ze Zlína. Uznal ho vinným z toho, že od dubna do června roku 2006 v baru U Mašinky v Otrokovicích ovlivňoval na výherní ruletě dopad kuličky.
Ostrava - Třináct let a dva měsíce. Trest vězení v této délce vyměřil v pátek Krajský soud v Ostravě obžalovanému jednačtyřicetiletému Zdeňkovi Hanáčkovi z Moravského Berouna za dvojnásobnou vraždu.
Ostrava - Třináct let a dva měsíce. Trest vězení v této délce vyměřil v pátek Krajský soud v Ostravě obžalovanému jednačtyřicetiletému Zdeňkovi Hanáčkovi z Moravského Berouna za dvojnásobnou vraždu.
Přinášíme další díl nového cyklu Případů advokáta Perkase. Cyklus formou fiktivních příběhů přibližuje běžné nezvyklé životní situace.
Přinášíme první díl nového cyklu Případy advokáta Perkase. Nový cyklus formou fiktivních příběhů přibližuje běžné nezvyklé životní situace.
Ostrava - Třináct let a dva měsíce. Trest vězení v této délce vyměřil v pátek Krajský soud v Ostravě obžalovanému jednačtyřicetiletému Zdeňkovi Hanáčkovi z Moravského Berouna za dvojnásobnou vraždu.
KARLOVY VARY - Panelové domy nutně potřebují opravy. Někteří nájemníci je nechtějí hradit.
Opava - Už měl být od ledna na svobodě, přesto požádal soud, aby mohl v opavské věznici zůstat až do poloviny února. Důvod? Pro mnohé jistě nepochopitelný. Odsouzený muž ze specializovaného oddělení opavské věznice se spolu s ostatními rozhodl potěšit diváky v sociálním ústavu Marianum pohádkou, kterou po vzoru Cimrmanovců zahrají bez žen.
SEMILY - Dědičce šlechtického rodu Walderode se nepodařilo prokázat, že její manžel nekolaboroval s nacisty.
Hradec Králové - V občanském kalendáři se dnes nachází Milada. Jméno je nejspíš obměnou starého tvaru Mlada, což neznamená nic jiného než „mladá“.
Vysočina - Boj právníků o odškodné kvůli záměně dětí v třebíčské nemocnici se po týdnech klidu pohnul z mrtvého bodu.
Vysočina - Boj právníků o odškodné kvůli záměně dětí v třebíčské nemocnici se po týdnech klidu pohnul z mrtvého bodu.
Prostějov, České Budějovice - Z ringu aspiranta na účast ve finále play off sice boxeři českobudějovického Samsonu odjížděli s hladkou porážkou 4:14, trenér Zdeněk Faber ale pro své borce měl pochopení.
Havlíčkův Brod/ Pardubice - Na jeden a půl roku do věznice s dohledem poslal Krajský soud v Pardubicích bývalého porodníka z havlíčkobrodské nemocnice Aleše Marečka.
Východní Čechy - V občanském kalendáři se dnes nachází Milada. Jméno je nejspíš obměnou starého tvaru Mlada, což neznamená nic jiného než „mladá“
Dvůr Králové - Vykoupou se letos občané města na Tyršově koupališti? To je otázka, která po loňském omezeném provozu zajímá mnoho lidí.
Aerolinky Ryanair neoprávněně použily vreklamě fotografii francouzského prezidenta a jeho choti, bývalé modelky Carly Bruniové. Budou muset platit.
Prostějov - Pod pokličku exekutorského řemesla nás nechal nahlédnout exekutor prostějovského okresního soudu David Říha. S ním jsme se vydali po stopách dlužníků.
Příbramsko/ Lidé, kteří se dostali do velkých dluhů, mají nyní možnost se vypořádat se svými závazky. Musí ale prodat všechen majetek, nebo žít po dobu pěti let na hranici životního minima.
Havlíčkův Brod/ Pardubice - Na jeden a půl roku do věznice s dohledem poslal Krajský soud v Pardubicích bývalého porodníka z havlíčkobrodské nemocnice Aleše Marečka.
Zlín - Ročním vězením sdvouletým odkladem potrestal Okresní soud ve Zlíně šestačtyřicetiletého Rostislava Sousedíka ze Zlína. Uznal ho vinným ztoho, že od dubna do června roku 2006vbaru UMašinky vOtrokovicích ovlivňoval na výherní ruletě dopad kuličky. Podvodně tak měl vyhrát 111tisíc. Tuto částku musí firmě Lucky Money, která ruletu provozuje, zaplatit. Rozsudek však není pravomocný, Sousedík se totiž na místě odvolal.
Mladá Boleslav/ Smrtelná nehoda motocyklu a auta, za jehož volantem seděl opilý mladík, je nyní před soudem v Mladé Boleslavi.
Praha/Bojetice/ Na 14 let za mříže poslal ve čtvrtek středočeský krajský soud 24letého Karla Kubína z Mladoboleslavska. Sám se přiznal, že loni 18. ledna v osadě Bojetice u Dobrovice ubodal sousedku Marii R. Proti osmdesátileté ženě, kterou léta zdravil přes plot, přitom vůbec nic neměl. Osudným se stařence stal – její telefon.
Heřmanův Městec/Načešice/Podhořany - Okresní soud vChrudimi začal nyní projednávat kauzu ozbrojených přepadení několika benzinových čerpadel a další rozsáhlé trestné činnosti osmi delikventů, znichž tři jsou teď vevazbě.
Louny - Jedenadvacetiletý Daniel skončil ve vězení.
Praha - Před Městský soudem vPraze pokračoval jeden zprocesů proti bývalým šéfům zkrachovalé Investiční a poštovní banky.
Soudnička - Je to už pár let, co u soudu všechny fascinovala jistá Květa Komárková, žena, která by dokázala potrápit i elitní jednotku armády. Přesto na Květu aktéři případu hned tak nezapomenou.
Nasavrky - Lidé chodí v Nasavrkách odjakživa nakupovat na náměstí, nikoliv na náves.
Brno – Krajský soud v Brně nevyhověl stížnosti bývalého elitního policisty Dušana Vyskočila. Ten podle žaloby nutil k přiznání pachatele, kteří kradli auta.
Litoměřice - Krajský soud v Ústí nad Labem zamítl žalobu Společnosti ochránců životního prostředí Litoměřice podanou na Správu Chráněné krajinné oblasti České středohoří.
Ostrava - (pokračování) Devatenáctiletý Pavel Domrád byl navzdory svému věku už mimořádně nebezpečný sadistický deviant. Dlouho měl představy o krutém týrání žen a v pondělí 13. listopadu 1995 v severomoravském Příboru naplnil svůj sen mimořádně brutální sexuální vraždou o rok mladší dívky.
Zlínský kraj - Rok vězení sdvouletým odkladem potrestal dnes 7.únoraokresní soud ve Zlíně šestačtyřicetiletého Rostislava Sousedíka ze Zlína.