Zlínským krajem loni otřáslo šest vražd
Zlínský kraj - Rozhodně pestrý uplynulý rok měli policisté ve Zlínském kraji. Řešili nejen tisíce dopravních nehod, ale i závažné případy, jakými byly vraždy, loupežná přepadení či znásilnění.
Zlínský kraj - Rozhodně pestrý uplynulý rok měli policisté ve Zlínském kraji. Řešili nejen tisíce dopravních nehod, ale i závažné případy, jakými byly vraždy, loupežná přepadení či znásilnění.
Brno (AKTUALIZOVÁNO) - Do soudní síně brněnského městského soudu dohnal žalobce starostu městské části Brno-Černovice a jeho podřízené. Kvůli podivným zakázkám.
Hradec Králové - U zdejšího Krajského soudu budou ve středu pokračovat dva odročené procesy.
Linhartovy, Přerov - Správce linhartovského zámku Jaroslav Hrubý marně pátrá po neznámé devadesátileté návštěvnici, která se podepsala do návštěvní knihy Josefa B.
Brno - Richard Novák nabídl soudu písemný slib i desítky tisíc korun jako kauci. Doufá, že mu brněnský krajský soud vyhoví a Škrlovou z vazby pustí.
Zlínský kraj - Rozhodně pestrý uplynulý rok měli policisté ve Zlínském kraji. Řešili nejen tisíce dopravních nehod, ale i závažné případy, jakými byly vraždy, loupežná přepadení či znásilnění.
Ústí nad Labem - Soudci ústeckého krajského soudu si stěžují ministrovi spravedlnosti Jiřímu Pospíšilovi na lednové rozhodnutí pražského vrchního soudu.
Jilemnice, Semily - Sjedním znejbrutálnějších případů domácího násilí se setkali místní kriminalisté, když vyšetřovali případ muže zJilemnice, který tři roky fyzicky a psychicky napadal svoji manželku a děti, které mu porodila.
Zlín -Tři sta šedesát tisíc eur, tedy asi devět milionů sedm set tisíc korun: právě tolik musí zaplatit Bulharsko zlínské společnosti Zlínsat za to, že tamní úřady firmu poškodily při koupi hotelu v Sofii.
Bystřice nad Pernštejnem - Čtyři miliony korun a veřejnou omluvu vmédiích– na tolik si cení provozovatel bystřického lanového centra Zdeněk Tomášek, akcionář společnosti Yossarian Investments a.s., svého dobréhojména.
České Budějovice - Krajský soud uznal v březnu po obsáhlém dokazování (spis přesáhl 6000 stránek) manžele Renatu (52) a Petra S. (50) z Č. Budějovic vinnými podvodem.
Přerov -Marně pátrá po neznámé devadesátileté návštěvnici, která vloni zavítala za zámek Linhartovy u Krnova, jeho správce Jaroslav Hrubý. Ten patří k nadšencům, kteří se snaží uvést prostory zámku do původní podoby, a zajímá se o jeho bohatou historii.
Přerov -Marně pátrá po neznámé devadesátileté návštěvnici, která vloni zavítala za zámek Linhartovy u Krnova, jeho správce Jaroslav Hrubý. Ten patří k nadšencům, kteří se snaží uvést prostory zámku do původní podoby, a zajímá se o jeho bohatou historii.
Pelhřimov - Stanislava Holatová čeká na rozsudek i po dalším soudním přelíčení.
Jaký byl uplynulý týden? Až moc pracovní, až moc reformní, až moc divný. Znám i lepší týdny…
Praha, Brno - Řada lidí je bezradná kvůli zdravotnickým reformám. A obracejí se o pomoc, kam se dá. Rekordní počty volajících zaznamenávají pracovníci linek důvěry. Hlavní předmět dotazů? Zavedení lékařských poplatků.
Kladno-Řidiči, kteří opakovaně jezdí pod vlivem alkoholu nebo bez řidičáku, se v Kladně zatím nemusí obávat, že by přišli o své vozy jako je tomu v Mělníku, kde jako první ze středních Čech na neukázněné řidiče tento bič zavedli.
Mladá Boleslav - Před soudem stanul 23letý muž, který v Dobrovicích u Mladé Boleslavi ubodal před rokem nožem 80letou stařenku jen proto, že ho načapala při onanování v jejím domě.
KLATOVY - Již několikrát se před klatovský soud nepodařilo dostat Libora K. (32) ze Sušice. Policistům se tohoto bezdomovce nedaří najít, a tak se soudce Jaromír Veselý na něj rozhodl vydat zatykač.
České Budějovice - Od letošního ledna změnily čtyři herny v krajském městě provozovatele. Stal se jím pan Miroslav (29), který se do té doby o ně staral jako zaměstnanec.
DISKUSE - Reakce na komentář Martina Pjentaka: „Klub pro mladé“ (Hranický týden – pátek 4. 1.) Heleny Votavové - ředitelky MKZ Hranic a Martina Kapka - dramaturga MKZ Hranic.
Londýn - Britové jsou šokováni příběhem dvou dvojčat, která uzavřela manželství, netušíc, že jsou vdětství rozdělení sourozenci. Jejich manželský svazek už britský soud anuloval, protože kněmu mezi bratrem a sestrou nemohlo dojít na legálním základě.
Ústí nad labem - Všebořičtí státní policisté ve zkráceném přípravném řízení šetří případ vloupání do vozidla, kdy podezřelý dvaatřicetiletý muž se na parkovišti hypermarketu vloupal do vozidla Škoda Felicia a odcizil autorádio.
White Plains - Americká atletka Marion Jonesová stráví půl roku ve vězení. Za mříže ji vpátek poslal soud ve White Plains. Bývalá špičková sprinterka byla potrestána za lži o svých dopingových prohřešcích. Zároveň kryla zapletení svého někdejšího partnera Tima Montgomeryho v případu sfalšovánímšeků.
Ostrava, Praha - Předseda představenstva společnosti Vítkovice Holding, a. s., Jan Světlík je majitelem akcií holdingu, které dosud vlastnil David Beran. Vyplývá to z pátečního verdiktu Rozhodčího soudu při Hospodářské komoře ČR a Agrární komoře ČR vPraze.
PRAHA, DOBROVICE - Žít vedle chlípníka, který si nedokáže najít partnerku a svou náruživost uspokojuje voláním na předražené erotické linky, může být životu nebezpečné.
Zlín - Tři sta šedesát tisíc eur (asi devět miliónů sedm set tisíc korun) musí zaplatit Bulharsko zlínské společnosti Zlínsat za to, že firmu tamější úřady poškodily při koupi hotelu vSofii. Rozhodl tak Evropský soud pro lidská práva ve Štrasburku, informovalo Aktuálně.cz.
Brno – Barboru Škrlovou umístili lékaři na speciální psychiatrické oddělení vězeňské nemocnice v Brně.
Frýdek-Místek - Otřesným případem se zabývají frýdecko-místečtí policisté. Zatím neznámý deviant ve čtvrtek odpoledne sexuálně zneužil desetiletou školačku na sídlišti Slezská ve Frýdku-Místku.
Zlín - Tři sta šedesát tisíc eur (asi devět miliónů sedm set tisíc korun) musí zaplatit Bulharsko zlínské společnosti Zlínsat za to, že firmu tamější úřady poškodily při koupi hotelu vSofii. Rozhodl tak Evropský soud pro lidská práva ve Štrasburku, informovalo Aktuálně.cz.
Třinec - Bezpečnostní zařízení upozornilo 9. ledna krátce před jednou hodinou ranní policisty na vniknutí do objektu autobazaru v Třinci - Neborech.
BRNO – Barboru Škrlovou umístili lékaři na speciální psychiatrické oddělení vězeňské nemocnice v Brně.
Praha - Zřejmě nejznámější miminko poslední doby Vendelín Čtvrtek, kterého našel před měsícem vkontejneru na Spořilově bezdomovec, opustí kojenecký ústav vKrči. Během příštího týdne by totiž mohl získat nový domov a rodinu. Deníku to sdělila úřednice odboru sociálních věcí pražského magistrátu Miroslava Hessová.
Lipno - Soudce dnes rozhodne o tom, zda pošle do vazby dva muže z Mostecka ve věku 27 a 34 let, kteří v úterý napadli v Lipně na Lounsku 41letou majitelku domu.
Pardubice - Deset tisíc korun nabízel policistům opilý řidič. Za podplácení skončil před soudem
Orlickoústecko - Kriminalistům by měla v pátrání pomoci i skutečnost, že Česká republika přistoupila k Schengenskému prostoru.
Linhartovy, Bruntál - Státní zástupkyně chtěla pro obžalovaného pět let nepodmíněně. Senát přihlédl k novým výpovědím. Muž odpracuje čtyři sta hodin veřejně prospěšných prací.
Brno - Brněnský městský soud uvalil vazbu na třiatřicetiletou Barboru Škrlovou. Existuje obava, že by mohla zase utéct.
Prachatice - Zanedbání povinné výživy se dopustil čtyřiapadesátiletý muž z Teplic, kdy od dubna do října loňského roku neplatil alimenty na nezletilou dceru.
Vsetín - Vrátit vsetínskému hokeji jeho ztracenou slávu. To je podle představitelů města jedno z hlavních témat vsetínské radnice v letošním roce. Podle místostarosty Gajdůška je pravděpodobnost, že se v září bude na Lapači hrát opět seniorský hokej, velmi vysoká.
Zlínský kraj - Problém špatné školní docházky, vší ve vlasech išpinavého oblečení nezletilých dětí ze Zdounek včera definitivně vyřešil kroměřížský okresnísoud. Dvojici rodičů, Rudolfa Slepčíka a Janu Bukajovou, potrestal za ohrožení výchovy mládeže odnětím svobody na čtyřiadvacet měsíců se zkušební dobou na tři a čtyři roky.
Zlínský kraj - Hokejová sezona 2007–2008 doběhne bez účasti mužského družstva Vsetínské hokejové. Klub zLapače, který byl na počátku června vyloučen zextraligy a na začátku sezony vzáří nepřihlásil mužský celek do žádné soutěže, už totiž vrhá všechny síly na nadcházející ročník.
Východní Čechy/Pardubice - Kdo je muž, který měl Barboře Škrlové zapletené vkauze týraných chlapců poskytnout alibi pro její novou norskou identitu třináctiletého Adama? Mělo by jít obývalého šéfdramaturga Východočeského divadla (VČD) vPardubicích, spisovatele Martin Fahrnera.
Dvůr Králové - Zobvinění, že řídil automobil pod vlivem návykových látek se bude zodpovídat začátkem února místostarosta města Petr Mrázek (Volba pro město).
Linhartovy, Bruntál - Třicetiletý Vítězslav Škrabal z Krásných Louček se ve čtvrtek zpovídal před soudem v Bruntále z trestného činu znásilnění, které měl provést na veřejnosti. Obětí byla jeho čtyřicetiletá expřítelkyně, která byla silně opilá.
Olomouc - První kompletní pracovní týden roku 2008 je téměř za námi, a tak se spolu s pátečním vydáním Olomouckého deníku můžete těšit na přílohu TV magazín s obvyklou usměvavou tváří na obálce a televizním programem na celý týden uvnitř. A co v novinách?
BENEŠOV - Městská policie a benešovská radnice čeká na rozhodnutí soudu o potrestání vlastního policisty za krádež hotovosti z parkovacího automatu
Havířov - Mladík, který měl ambice chránit zákon, stanul v pondělí před soudem v pozici obžalovaného. Přes svou obhajobu nakonec ještě před obědem vyslechl zatím nepravomocný rozsudek.
Velký Osek/ Vyhlášení Sportovce Kolínska by se začátkem příštího měsíce měla zúčastnit také známá rychlobruslařka Martina Sáblíková, pro kterou se ve Velkém Oseku plánuje obří sportovní hala, sloužící ovšem i pro veřejnost.
Havířov - Mladík, který měl ambice chránit zákon, stanul v pondělí před soudem v pozici obžalovaného. Přes svou obhajobu nakonec ještě před obědem vyslechl zatím nepravomocný rozsudek.