Soud řeší regulérnost voleb, komisaři čekají na odměnu
Než Nejvyšší správní soud projedná stížnosti lidí na neplatnost prezidentských voleb, nedostanou za práci v komisi zaplaceno ani lidé na Opavsku a Bruntálsku.
Než Nejvyšší správní soud projedná stížnosti lidí na neplatnost prezidentských voleb, nedostanou za práci v komisi zaplaceno ani lidé na Opavsku a Bruntálsku.
Linec – Hornorakouský správní soud zrušil povolení zemské vlády provozovat na Hochfichtu lyžování za umělého osvětlení, napsaly OÖN.
Plzeň – Agresor, který ve čtvrtek v budově Střední průmyslové školy strojnické napadl svoji 18letou bývalou těhotnou přítelkyni, už čeká na svůj trest v cele.
Teplá - Jednadvacetiletý řidič si vůbec nelámal hlavu s tím, že za volantem osobního automobilu nemá co dělat. Policejní hlídce ale neunikl.
Klatovsko – Přinášíme seriál o zajímavostech regionu, v němž nahlížíme do novin starých i sto a více let.
Malešov - V sobotu 10. února se v Malešově před pivovarem sešli účastníci masopustního průvodu. Potom se všichni přesunuli na nádvoří místní tvrze, kde z rukou starosty převzali klíč a vládu nad Malešovem. Pak už nic nebránilo tomu, aby se průvod vydal na cestu obcí.
Nejvyšší správní soud zatím obdržel 61 stížností na neplatnost voleb. Ten teď musí do 21. února posoudit jejich oprávněnost, popřípadě rozhodnout o jejich zamítnutí. Kvůli stížnostem se opozdí i výplata odměn komisím.
Plzeň – Hanasz již byl za sexuální delikty trestaný v Polsku.
Kvůli stížnostem na volby, které byly podány Nejvyššímu správnímu soudu, se opozdí i výplata odměn komisím.
Svitavy – Auto není trezor. Tak to si bude od úterý pamatovat třiadvacetiletá doručovatelka zásilkové služby. Ta v dopoledních hodinách opustila automobil, aniž by ho zamkla. Toho využil mladík, který z něj odcizil telefon v hodnotě nejméně 3500 korun. Následně začal z místa utíkat. Zbytečně.
Provozovatel lyžařského areálu v Hlubočkách dostal pokutu 350 tisíc korun.
Dnes je to přesně měsíc, co byla v Pákistánu zadržena jednadvacetiletá Češka Tereza H.
K doživotnímu vězení dnes německý soud odsoudil třicetiletého muže, který loni v dubnu před prodejnou v bavorském Prein am Chimesee ubodal ženu, jež konvertovala ke křesťanství. Činu přihlíželi dva synové oběti.
Hodonínsko – Už pět zákazů řízení dostal čtyřiatřicetiletý muž, a přesto znovu sedl za volant. Ve skutečnosti navíc nikdy ani řidičák nevlastnil. Policisté ho zastavili, když v Opelu Zafira jel mezi Uhřicemi a Dambořicemi.
Ústí nad Labem - Aktivista Lukáš Blažej uspěl u soudu s žalobou proti Zastupitelstvu města Ústí nad Labem. Vadilo mu, že zastupitelstvo dlouhodobě neumožňovalo občanům vystoupit se svým příspěvkem v rozpravě k programu jednání a diskusi přesouvalo do závěrečného bodu „Různé“.
Tábor - Policisté pátrají po vandalovi, který v blíže neurčené době od začátku roku pomaloval sprejovými barvami návodní stranu zdi hráze vodní nádrže Jordán v Táboře.
Hradec Králové - Bývalý náměstek královéhradeckého primátora Josef Malíř se při odkupu parkovacího domu dopustil zneužití pravomoci úřední osoby a porušení povinnosti při správě cizího majetku.
Tábor - Krajský soud v Táboře nepravomocně poslal do vězení dva členy pětičlenné organizované skupiny, která v roce 2015 přepadla firmu v Horusicích.
Hradec Králové - Otázkou, zda hlavním organizátorem pěstování konopí mohl být starý invalidní muž, se ve čtvrtek zabýval Krajský soud v Hradci Králové. Řešil i problém, kde sehnat znalce, který by posoudil produkci čtyř obžalovaných pěstitelů.
Rousínov – Policisté přestali řešit anonym útočící na exstarostu Rousínova na Vyškovsku Františka Havíře. „Případem se už nezabýváme,“ řekla policejní mluvčí Lenka Drahokoupilová.
Pětačtyřicítka ruských sportovců ještě možná doufala, že zabere jejich odvolání proti trestu Mezinárodního olympijského výběru (MOV). Marně.
Most /ANKETA/ - Pouzdro bylo původně uloženo v budově soudu. Při její demolici putovalo do depozitáře muzea, zatím ale otevřeno nebylo.
Bývalý brankář Roman Čechmánek dluží hokejistovi sedm milionů. Za tu samou cenu byl pivovar ve Zlíně hrubě pod cenou vydražen.
Pražská Nemocnice Na Homolce loni skončila se ziskem 16,9 milionu korun. Roční obrat měla 3,3 miliardy korun, zaplatila i 23,1 milionu korun za dřívější pokuty od finančního úřadu. Nemocnice o tom informovala v tiskové zprávě. Hospodařením nemocnice se v minulosti zabýval finanční úřad, Nejvyšší kontrolní úřad (NKÚ) i soudy. Současné vedení nemocnice, které nastoupilo jako krizový management, v lednu kritizoval nový ministr zdravotnictví.
Loket – Z výtržnictví se budou před soudem zpovídat dva mladíci ve věku 18 a 21 let. Ti v nočních hodinách řádili v Lokti.
Plzeň - Hrozilo mu až osmnáct let za mřížemi, nakonec soud vyměřil Petru Kasíkovi (67 let) trest odnětí svobody v délce čtyř let ve věznici s ostrahou.
Ostrava – Protialkoholní ambulantní léčba nepomohla. Na pravidelné kontroly chodila opilá.
Tábor – Policisté zahájili trestní stíhání muže (33), jenž v Měšicích krátce po středeční půlnoci pod vlivem alkoholu nezvládl řízení a najel na střed kruhového objezdu.
Nový Bor – Dvacetiletý mladík ze Šluknova má na svědomí dvě loupeže na Českolipsku.
Chebsko - Hlavu se zákazem řízení si nelámali dva muži z Chebska. „Prvního řidiče zastavila hlídka v obci Odrava,“ informoval policejní mluvčí Michal Žáček.
VIDEO / Krajský soud v Olomouci se dnes poprvé zabývá vraždou z obce Lipová-lázně na Jesenicku, ke které došlo loni v březnu. Osmatřicetiletý René B. měl tehdy čajovými svíčkami zapálit rodinný dům, ve kterém na otravu oxidem uhelnatým zemřel starší muž.
VIDEO / Krajský soud v Olomouci se dnes poprvé zabývá vraždou z obce Lipová-lázně na Jesenicku, ke které došlo loni v březnu. Osmatřicetiletý René B. měl tehdy čajovými svíčkami zapálit rodinný dům, ve kterém na otravu oxidem uhelnatým zemřel starší muž.
Moravská Třebová – Mezi starostou města Milošem Izákem a opozičními zastupiteli za sdružení Srdcem Třebováci se rozhořel spor kvůli cenzuře radničního zpravodaje. Příčinou je článek, který zastupitelé Daniela Maixnerová a Tomáš Kolkop zaslali do redakce s žádostí o uveřejnění v únorovém čísle Moravskotřebovského zpravodaje.
Tábor - Soud s pachateli masakru v Horusicích pokračuje. Rozsudky by mohly zaznít již ve čtvrtek po obědě.
Křídlůvky – Obecní hřbitov v Křidlůvkách má zčásti soukromé vlastníky a ti se jej pokoušeli prodat či směnit. V obci na Znojemsku to vyvolalo údiv a pozdvižení.
Obecní hřbitov v Křidlůvkách má zčásti soukromé vlastníky a ti se jej pokoušeli prodat či směnit. Nabídka se objevila v inzerátu zveřejněném na jednom internetovém realitním portálu. V obci na Znojemsku to vyvolalo údiv a pozdvižení.
Shodnou-li se na něčem poslanci všech stran a hnutí bez rozdílu, řadíme to automaticky mezi dobré zprávy. Nyní se nabízí slavit shodu na novele, která míří na spekulanty a odpůrce staveb, kteří úmyslně blokují dokončení dálnice nebo železnice. Obstrukční jednání má ztížit uzákonění předběžné držby, umožňující stavět na pozemku, který ještě státu nepatří.
Hradec Králové - O podobu ulice se místní hádali roky. Nakonec vyhraje kompromis.
ROZHOVOR/ - Divadlo v Lidovém domě ve Vsetíně se brzy dočká. Dvacet let působili herci v nevyhovujících prostorách chátrajícího Liďáku. Opravy se blíží ke konci, herci se těší, že zahájí novou sezonu v novém. Do září ale zbývá udělat ještě spousta práce.
Hlavní líčení v případu bývalého ředitele pražské Nemocnice Na Homolce Vladimíra Dbalého, který čelí obžalobě z korupce při nákupu gama nože a při digitalizaci chorobopisů, bude pokračovat v březnu. Pražský městský soud už obdržel posudek z psychiatrické léčebny, kde byl Dbalý kvůli zkoumání duševního stavu. ČTK to dnes řekla mluvčí městského soudu Markéta Puci.
Policie dopadla muže, který si vysloužil přezdívku „Šklebící se zloděj“.
Máte pochybnosti o veřejné stavbě? Podívejte se do stavebního deníku, doporučuje místostarosta Krnova Jan Krkoška.
Brandýs nad Labem – Zatajení nálezu. Tak policisté hodnotí situaci, která nastala v Brandýse nad Labem na Praze-východ poté, co jedna z maminek po bruslení zapomněla u veřejného kluziště odložené dětské odrážedlo.
O dalších osm dní, tedy do 15. února, byla Tereze H. z Uherského Hradiště prodloužena v Pákistánu vazba. Jednadvacetiletá Češka byla 10. ledna zadržena na mezinárodním letišti ve městě Láhaur, když v jejím zavazadle celníci nalezli devět kilogramu heroinu.
O dalších osm dní, tedy do 15. února, byla Tereze H. z Uherského Hradiště prodloužena v Pákistánu vazba. Jednadvacetiletá Češka byla 10. ledna zadržena na mezinárodním letišti ve městě Láhaur, když v jejím zavazadle celníci nalezli devět kilogramu heroinu. Mladá žena při vyšetřování uvedla, že zásilku drog nevezla poprvé, píší pákistánská média.
Most - Žena středního věku přepsala datum na ukončení neschopnosti. Doma zůstala o pět dní déle.
Čtením listinných důkazů dnes u soudu pokračovalo jednání v případu privatizace těžební firmy OKD. Další jednání bude 23. února, kdy u soudu zazní některé pasáže z dokumentu, který se zabýval přípravou privatizace. O měsíc později by pak mohl před soudem vystoupit poslední plánovaný svědek. Soud se kauzou zabývá dva a čtvrt roku.
Za zpronevěru asi 113 milionů korun a zneužití pravomoci úřední osoby stráví bývalý soudní exekutor Jozef Višváder 11 let ve vězení. Trest, který zahrnuje 8,5 roku, jež muži soudy v minulosti uložily za podobný skutek, dnes potvrdil odvolací senát pražského vrchního soudu. Rozhodnutí je pravomocné, žalobce může pouze podat dovolání k Nejvyššímu soudu. Višváder dovolání neplánuje.
Za zpronevěru asi 113 milionů korun a zneužití pravomoci úřední osoby stráví bývalý soudní exekutor Jozef Višváder 11 let ve vězení. Trest, který zahrnuje 8,5 roku, jež muži soudy v minulosti uložily za podobný skutek, dnes potvrdil odvolací senát pražského vrchního soudu. Rozhodnutí je pravomocné, žalobce může pouze podat dovolání k Nejvyššímu soudu. Višváder dovolání neplánuje.
Plzeňský kraj – Školáci mají na svědomí i závažné činy.