Světlé Hory – Světelskému kováři živnost zrovna moc nekvetla. Což o to, Hanzel byl mistr nad mistry. Chlap jak hora, co pěstí dokázal porazit tele a přesto si uměl vyhrát i s tím nejjemnějším kouskem železa. Jenže co naplat, z pohledu lidského to byl pěkný mizera. Soucitu ani za mák, rád snad neměl vůbec nikoho, a tak není divu, že i ve čtyřícítce zůstával v chalupě bez ženy i bez dětí a kdo mohl, zašel raději do kovárny v sousední vsi.
Klatovsko – Pokračujeme v seriálu o obcích v regionu. Kromě stručného představení nahlížíme do novin starých sto a více let, abychom zjistili, co se o obcích psalo v minulosti.
Denver/Aurora - Čtyřiadvacetiletý James Holmes, který je podezřelý z páteční střelby v kině na předměstí amerického Denveru, byl umístěn do samovazby. Podle úřadů je třeba jej chránit před ostatními spoluvězni, žádný jiný důvod k tomu není. V důsledku střelby během promítání premiéry filmu Temný rytíř povstal zemřelo 12 lidí, další desítky osob utrpěly zranění.
Vatikán - Majordomus papeže Benedikta XVI., který byl zatčen v souvislosti se skandálem kolem vynášení tajných církevních dokumentů, jednal sám a nebyl členem spiklenecké skupiny. Podle agentury Reuters to dnes řekl jeho advokát. Mluvčí Vatikánu Federico Lombardi zároveň oznámil, že Paolo Gabriele může opustit preventivní vazbu a může být umístěn do domácího vězení.
Prostějov, Držovice – Nekonečný boj. Tak by se dala charakterizovat soudní bitva o majetkové dorovnání, kterou vedou odtržené Držovice proti mateřskému městu Prostějov. Bitva o téměř deset milionů korun se nyní přesunula na půdu Krajského soudu v Brně. Držovice se k němu před pár dny odvolaly poté, co se svou žádostí neuspěly u okresního soudu.
Libkova Voda, Tábor – Krajský soud v Táboře oznámil rozsudek v případě žaloby investora bioplynové stanice v Libkově Vodě na obec. Firma Bohemen Grondfonds (BG) žádala po Libkově Vodě 2,54 milionů korun jako náhradu škody za to, že zastupitelé nejprve projekt povolili a pak ho brzdili. Pelhřimovský soud ale žalobu zamítl a firma se odvolala do Tábora.
San Antonio - Americký vojenský soud v pátek usvědčil instruktora amerického letectva ze sexuálních útoků na frekventantky výcviku. Jde o největší mravní skandál v americké armádě od roku 1997, kdy byl usvědčen velitel výcviku z Aberdeenu za sexuální obtěžování k 25letému vězení.
Tábor - Obviněný v dubnu 2010 kolem jedné hodiny doprovázel v podnapilém stavu z místního kulturního domu sousedku. Podle zjištění soudu ji přinutil k cestě pěšinou mezi zahrádkami. Opřel ji o plot, přes její nesouhlas ji začal líbat, osahávat, povalil ji, svlékl a přes její odpor na ní vykonal soulož. Poté ji donutil ještě k orálnímu styku.
Praha - Televize Prima se s definitivní platností nemusí omlouvat Aleši Trpišovskému, kterému koncem června vyměřil soud kvůli agresivní jízdě po dálnici D1 podmíněný trest vězení, za odvysílanou reportáž. Rozhodl o tom tento týden pražský vrchní soud, který potvrdil verdikt městského soudu, řekl mluvčí vrchního soudu Jan Fořt.
Most – Bída dohání lidi k zoufalým činům. Aby nepřišel o střechu nad hlavou a mohl zaplatit své dceři vzdělání, sestrojil Pavel Š. z Lomu nástražné výbušné zařízení a po litvínovském podnikateli požadoval milion korun. Včera za to skončil u mosteckého okresního soudu. Na krku má vydírání a nedovolené ozbrojování.
Plzeň - Hned několik kuriózních krádeží řeší v současné době plzeňští policisté. Nad spisy, které jim chodí na stůl, někdy člověk musí kroutit hlavou. Mizí totiž všechno, co se dá jen trochu upotřebit nebo prodat dál. V posledních dnech zaznamenali muži zákona v Plzni hned několik takových událostí.
Most – Bída dohání lidi k zoufalým činům. Aby nepřišel o střechu nad hlavou a mohl zaplatit své dceři vzdělání, sestrojil Pavel Š. z Lomu nástražné výbušné zařízení a po litvínovském podnikateli požadoval milion korun. Včera za to skončil u mosteckého okresního soudu. Na krku má vydírání a nedovolené ozbrojování.
Praha – Evropská cestovní pojišťovna (ECP) poslala peníze všem 121 klientům zkrachovalé cestovní kanceláře Asteri Tour. Všichni získali náhradu 100 procent vložených peněz. Pojišťovna o tom dnes informovala v tiskové zprávě.
Salcburk – Na dvanáct měsíců do vězení dnes soud v Salcburku poslal 32letou prostitutku z Česka, která podle rozsudku od jistého Rakušana vylákala 32.000 eur (skoro 818.500 korun).
Praha – Zpěvák americké metalové skupiny Lamb of God Randy Blythe, který je v české vazbě kvůli obvinění z ublížení na zdraví s následkem smrti, zaplatil tento týden další zhruba čtyři miliony na kauci, jak mu to nařídil pražský městský soud.
Brodek u Prostějova – Policejní hlídka pronásledovala v úterý mladíka, který vezl v autě kilo marihuany. Odpoledne chtěla jeho vůz zastavit kvůli běžné kontrole, ale řidič na znamení nereagoval a ujížděl dál směrem na Pivín.
Domažlice – Skutečně nezvyklí hosté si našli cestu do redakce Domažlického deníku. Včera ráno k nám za všeobecného pozdvižení zavítala dvojice zatoulaných fenek.
Moskva – Trojice členek punkové skupiny Pussy Riot, která zpívala v hlavním pravoslavném chrámu země proti prezidentu Vladimiru Putinovi, zůstane ve vazbě dalších šest měsíců.
Moskva - Moskevská policie dnes zatkla několik demonstrantů u budovy obvodního soudu, kde s vyloučením veřejnosti začal proces s třemi členky punkové skupiny Pussy Riot, obžalovanými z výtržnictví v pravoslavném kostele.
Pasov - Loni v říjnu shořel v keltském skanzenu Gabreta v bavorském Ringelai-Lichtenau domek, po němž zůstaly jen kameny podezdívky. Škoda byla odhadnuta na 60 000 eur.
Vysoké Mýto – Pětadvacetiletá žena ze Svitavska je zřejmě nepoučitelná. Ačkoli už jednou stanula před soudem kvůli krádeži, chovala se jako straka znovu. Z jednoho supermarketu chtěla odnést zboží za téměř osm set korun.
Paříž - Francouzská justice a policie se začaly klonit k mírnějšímu postupu vůči uživatelům lehkých drog. Podle deníku Le Monde totiž v praxi stále více prosazují, aby například dopadení konzumenti marihuany již nebyli hnáni před trestní soud, ale jen pokutováni.
Plzeň - Plzeňští kriminalisté obvinili praktickou lékařku, která v dubnu ordinovala opilá. Tehdy jí v dechu naměřili dvě promile alkoholu, což potvrdily i následně provedené krevní testy. „Bylo zahájeno trestní stíhání ženy pro přečin ohrožení pod vlivem návykové látky," potvrdila informaci policejní mluvčí Simona Čejková.
Ostrava - Ještě před dvěma a půl lety patřil Jan Stoklasa mezi nejvýraznější politiky ČSSD v kraji. Poté, co v lednu 2010 Deník upozornil na jeho podezřelé podnikatelské aktivity, se jeho kariéra začala bortit.
Svitavy – Do Svitav se tuto sobotu po roce opět sjedou extremisté. Tak jako v předchozích šesti letech chtějí veřejně protestovat proti uvěznění skinheada Vlastimila Pechance. Soudy ho poslaly na sedmnáct let do vězení za vraždu Roma Oty Absolona.
Domažlice - Jürgen Wolfgang Josef Schütz je jméno muže, který měl loni na podzim loňského roku ve Folmavě na Domažlicku napadnout Simonu Nöth a na kapotě vozu ji ve velké rychlosti vézt až k Hadrovci, což je deset kilometrů, kde byl zastaven policejní hlídkou.
Ostrava - Ještě před dvěma a půl lety patřil Jan Stoklasa mezi nejvýraznější politiky ČSSD v kraji. Poté, co v lednu 2010 Deník upozornil na jeho podezřelé podnikatelské aktivity, se jeho kariéra začala bortit.
Hradec Králové – Krajský soud v Hradci Králové zrušil šestiletý trest vězení pro Jaroslava Nováka, který na přechodu v Hradci Králové loni na podzim usmrtil dva malé chlapce.
Hradec Králové – Krajský soud v Hradci Králové zrušil šestiletý trest vězení pro Jaroslava Nováka, který na přechodu v Hradci Králové loni na podzim usmrtil dva malé chlapce.
Hradec Králové – Krajský soud v Hradci Králové zrušil šestiletý trest vězení pro Jaroslava Nováka, který na přechodu v Hradci Králové loni na podzim usmrtil dva malé chlapce.
Hradec Králové – Krajský soud v Hradci Králové zrušil šestiletý trest vězení pro Jaroslava Nováka, který na přechodu v Hradci Králové loni na podzim usmrtil dva malé chlapce.
Kolín – Vystoupit z auta, dojít ke stánku a zase zpět je pro Hanu Kratochvílovou z Hradišťka I vzhledem ke zdravotnímu problému obtížnější, a tak poprosila neteř Petru, ať na kolínském Karlově náměstí zaběhne pro dva litry borůvek.
Vamberk - Přestože Rychnovsko nepatří k okresům, kde by se dealeři drog zrovna „rojili", teď mají kriminalisté z toxi týmu pořádný úlovek. A letos první. V jejich sítích uvízli hned dva prodejci pervitinu a marihuany, kteří se nezdráhali ani rozdávat dávky drog teenagerům
Tunis – Doživotní trest vězení vynesl vojenský soud v Tunisku nad svrženým prezidentem Zínem Abidínem bin Alím za podíl na smrti 43 demonstrantů během loňského protivládního povstání. Verdikt dnes oznámil soud v Tunisu.
Plzeň – Plzeňští kriminalisté obvinili praktickou lékařku, která v dubnu ordinovala opilá. Tehdy jí v dechu naměřili dvě promile alkoholu, což potvrdily i následně provedené krevní testy.
Praha – Nabourané policejní auto má na svědomí řidič, který v opilosti usnul za volantem. Pro dobrotu na žebrotu, mohou si teď říkat policisté z pražského Žižkova. Původně totiž chtěli šoférovi pomoci. Působil dojmem, že má vážné zdravotní problémy nebo je zraněný.