Pokus o znásilnění v Ostravě-Třebovicích: násilník u soudu prosil o odpuštění
Svědek vycítil, že se něco děje. Na další zastávce z tramvaje vystoupil a vrátil se zpátky. Tím ženu zachránil.
Svědek vycítil, že se něco děje. Na další zastávce z tramvaje vystoupil a vrátil se zpátky. Tím ženu zachránil.
Liberec – Odcházející ředitel Krajské nemocnice v Liberci Luděk Nečesaný stane před soudem v lednu příštího roku.
Plzeň – Plzeňan se soudil o 3,7 milionu korun, proti rozsudku se odvolá.
Bílina - Krádež mezi regály v obchodě bude muset u soudu vysvětlovat muž, který v bílinském supermarketu ukradl kosmetiku.
Přísné tresty vynesl krajský soud ve Zlíně nad dvanáctičlenným drogovým gangem ze Zlínska. Ten pervitinem zásoboval Moravu, Slovensko a Rakousko.
Zproštěn viny. Tak zněl rozsudek senátu krajského soudu ve Zlíně, nad obžalovaným čtyřiapadesátiletým Pavlem Sousedíkem z Vizovic. Obžaloba jej vinila, že v roce 2013 nakazil poškozeného Bohumila K. virem HIV, a o totéž se pokusil o rok později u kamaráda Izidora P. Za to si letos v únoru vyslechl osmiletý nepodmíněný trest.
Zproštěn viny. Tak zněl rozsudek senátu krajského soudu ve Zlíně, nad obžalovaným čtyřiapadesátiletým Pavlem Sousedíkem z Vizovic. Obžaloba jej vinila, že v roce 2013 nakazil poškozeného Bohumila K. virem HIV, a o totéž se pokusil o rok později u kamaráda Izidora P. Za to si letos v únoru vyslechl osmiletý nepodmíněný trest.
Obvodní soud pro Prahu 1 dnes za nezákonné stíhání přiřkl bývalému ministrovi a současnému velvyslanci v Maďarsku Juraji Chmielovi odškodné 112 tisíc korun. Ještě před vynesením rozsudku mu navíc ministerstvo spravedlnosti zaplatilo dalších 146 tisíc korun a písemně se mu omluvilo. Informoval o tom dnes server Aktuálně.cz.
Tábor – Krajský soud začal hlavní líčení se dvěma obžalovanými ve věci přepadení a usmrcení v Horusicích.
Tábor – Šest skleněných výplní u podchodu pod železniční tratí mezi Novým hřbitovem a nákupní zónou na jižním okraji Tábora nejspíš nedalo spát neznámému vandalovi, po němž od včerejška pátrají táborští policisté.
Chrudimsko - Policistům se podařilo objasnit tři případy vloupání na Chrudimsku. Jak informoval policejní mluvčí Jiří Tesař, všechny mají společného jmenovatele, kterým je nyní z krádeže a porušování domovní svobody obviněný dvaadvacetiletý muž.
Prachatice - Čtyřicetiletý muž Prachaticka je podle prachatických policistů podezřelý z o hrožení pod vlivem návykové látky.
Byla to past. Lidé dostali krém za korunu, netušili však, že mají zaplatit za členství v drogerijním klubu.
Vyškovsko – Kosmetické balíčky, několik holicích strojků i pět plastových lahví s pivem. To všechno si chtěl v sobotu odnést muž z jednoho z vyškovských obchodních domů. Ovšem bez zaplacení. I přesto, že prošel pokladnami, na parkovišti ho dostihla ostraha.
Ostrava, Krnov - Zraněného muže zachránilo to, že útočníka objal kolem trupu a čekal, až se vyčerpá.
Hradec Králové /FOTO/ - Lukáš Nečesaný není pachatelem pokusu o vraždu kadeřnice, který se stal před čtyřmi lety v Hořicích. V pondělí o tom rozhodl Krajský soud v Hradci Králové.
Úlíkov – Každoročně Myslivecké sdružení Úlíkovská hora pořádá tradiční hon v okolí Oprechtic, Stanětic a Úlíkova.
Tábor - Po více než dvou letech začal Krajský soud v Táboře hlavní líčení ve věci dvojnásobné vraždy v Horusicích z podzimu roku 2015.
Pražský vrchní soud v pátek veřejně projedná stížnost údajného ruského hackera Jevgenije Nikulina proti rozhodnutí, které označilo za přípustné jeho vydání do USA. Vyplývá to z justiční databáze Infosoud. Senát soudce Karla Šemíka bude rozhodovat v největší, takzvané porotní síni, která je propojena tunelem přímo s pankráckou věznicí, kde je Nikulin už přes rok ve vazbě.
Louny, Bitozeves - Lounský soud měl opět projednávat údajně neprůhlednou opravu kulturního domu v Bitozevsi. Proces, který běží už od roku 2014, se ale dál protahuje.
Liberecký kraj – Kampaň má za cíl upozornit na nutnost včasné léčby i na stále stoupající počet nakažených.
Hradec Králové - Mediálně ostře sledovaný případ studenta Lukáše Nečesaného v pondělí dospěje k dalšímu rozuzlení. Krajský soud v Hradci Králové dopoledne vynese rozsudek.
Severní Čechy - Před 20 lety dlužil každý Čech v průměru deset tisíc, teď je to 135 tisíc. Z částky, kterou jsme v roce 1997 za rok vydělali, činil dluh osm procent. Dnes z platu na dluh padne procent čtyřicet.
Na pondělní ustavující schůzi půjde za středočeskou ODS čtveřice politiků ve složení Jan Skopeček, Veronika Vrecionová, Vojtěch Munzar – a Martin Kupka. Původně ohlášené ohájení poslaneckého mandátu historicky prvním středočeským hejtmanem a pozdějším ministrem Petrem Bendlem tedy neplatí.
FOTOGALERIE / Sobotní dopravní nehoda v Zašové, při které se lehce zranili tři cestující, bude mít možná dohru u soudu. Po havárii vozu taxislužby policisté zjistili u řidiče pozitivní test na návykovou látku. Šlo o pervitin.
Klenčí pod Čerchovem – Nejvyšší správní soud po přepočtu přednostních hlasů ve volebních okrscích č. 3062 v Plzni, č. 7 v Sušici, č. 4 v Měčíně a č. 2 v Nýrsku zjistil porušení zákona o volbách do Parlamentu.
Volary - Celé letošní prázdniny měl dnes již z krádeže podezřelý sedmatřicetiletý muž z Prachaticka na to, aby se dostal do nepřístupných sklepních prostorů domu, kde žil jako nájemník a kradl.
Prachatice - Osm kusů čtvrtkilového másla od Madety přes pokladnu prachatického supermarketu pronesl bez placení sedmatřicetiletý muž z Českokrumlovska v úterý 14. listopadu.
Prachatice - Osmadvacetiletá žena z Prachaticka, která se starala o staršího muže, podle kriminalistů neoprávněně čerpala peníze z jeho účtů.
Jindřichův Hradec - Už více než půl roku nepřispívá muž na své děti. Čeká ho tedy soud.
Houžná – Na pultu u pokladny čerpací stanice v Houžné u Lenory vzal už o letních prázdninách zřejmě dvaašedesátiletý muž ze Strakonicka peněženku, která mu ale rozhodně nepatřila.
Prachatice - Od listopadu roku 2013 až do letošního října zanedbává povinnou výživu čtyř nezletilých synů jejich pětatřicetiletá matka z Prachaticka, platit alimenty jí uložil okresní soud.
Zdravotní stav lobbisty Romana Janouška se podle soudu nelepší a v úvahu prý připadá upuštění od zbytku trestu za sražení ženy automobilem. Janoušek měl kvůli zdravotním problémům přerušený trest do 25. listopadu a žádal o jeho delší prodloužení. Krajský soud v Brně jeho žádost zamítl, protože za této situace není podle soudu na místě. ČTK to v pátek řekla mluvčí soudu Eva Sigmundová, která tak potvrdila informace České televize. Janoušek byl odsouzen na 4,5 roku vězení za ublížení na zdraví a řízení pod vlivem návykové látky.
Zdravotní stav lobbisty Romana Janouška se podle soudu nelepší a v úvahu prý připadá upuštění od zbytku trestu za sražení ženy automobilem. Janoušek měl kvůli zdravotním problémům přerušený trest do 25. listopadu a žádal o jeho delší prodloužení. Krajský soud v Brně jeho žádost zamítl, protože za této situace není podle soudu na místě.
Tábor - Odvolací krajský soud má rozhodnout ve věci potomků a dědiců knížete Alfonse Paara. Ten zemřel v roce 1979 a byl posledním majitelem bechyňského panství. O něj přišel po roce 1948. V 90. letech jej získala společnost A.P.S. Josefa Šťávy.
Mariánské Lázně - Drogerii, alkohol či oblečení za takřka 10 tisíc korun ukradl z obchodů v Mariánských Lázních čtyřiadvacetiletý místní muž.
Bruselský soud bude v pátek odpoledne rozhodovat o vydání bývalého katalánského premiéra Carlese Puighdemonta a čtyř bývalých členů jeho kabinetu do Španělska. Očekává se, že soud začne ve dvě odpoledne a bude rozhodovat za zavřenými dveřmi.
Vimperk - Z krádeže podezřívají vimperští policisté devětatřicetiletou ženu z Prachaticka.
Bílina - Muž, který v bílinském supermarketu ukradl kosmetiku, se bude zodpovídat z přečinu krádeže.
Plzeň - Nenadálý atak v nýřanském baru mířil na hlavu, oběť naštěstí ránu vykryla.
Kuvajtská letecká společnost Kuwait Airways má právo odmítat na svých linkách přepravu izraelských občanů. Tak zní čtvrteční rozsudek německého soudu ve Frankfurtu. Podle právníků mezinárodního pro-izraelského právního sdružení Lawfare Project tím soud posvětil antisemitskou diskriminaci.
Prachatice - Začátkem srpna fyzicky napadl na poště v Prachaticích pětadvacetiletý muž z Prachaticka druhého muže.
Jihlava – Okresní soud v Jihlavě ve čtvrtek zamítl žalobu krajského politika na Vysočině za hnutí ANO Josefa Pavlíka na regionálního novináře Miroslava Mareše, vydavatele serveru obcasnik.eu. Pavlík Mareše zažaloval, protože se mu nelíbilo, že o něm novinář napsal, že byl za minulého režimu členem Lidových milicí. Jenže podle politika to není pravda. Po soudu tak požadoval, aby Mareš na svém webu musel napsat, že k tomuto tvrzení nemá žádné důkazy.
Dvě podmínky, to je trest za nedbalost provozovatele restaurace v Napajedlích, čtyřicetiletého Petra Štěpána a pětačtyřicetiletého opraváře varného kotle Jana Sedláčka.
Skotsko se stane jednou z prvních zemí světa, která zavede minimální ceny za jednotku alkoholu. Snaží se tak vypořádat s rozšiřujícím se problémem nadměrného pití. Rozhodl o tom britský nejvyšší soud, který tyto pravomoce skotské vlády potvrdil. Proti rozhodnutí však stojí výrobci whisky.
Bývalý ředitel Nemocnice Na Homolce Vladimír Dbalý neuspěl se svou stížností proti rozhodnutí soudu, které ho posílá do zdravotnického ústavu na vyšetření duševního stavu. Z databáze Infosoud vyplývá, že pražský vrchní soud stížnost v úterý zamítl. Dbalý si v minulosti sám stěžoval na psychické problémy, kvůli nimž nemohlo pokračovat hlavní líčení v kauze údajné korupce při nákupu gama nože a při digitalizaci chorobopisů.
Bechyně - Bechyňští policisté zahájili v úterý trestní řízení proti místnímu muži středního věku.
Ředitel Národní galerie (NG) Jiří Fajt, kterého prezident Miloš Zeman nejmenoval profesorem, se obrátil na Ústavní soud. Stížnost podal společně s Univerzitou Karlovou, plyne z informací na webu soudu. Předchozí Fajtovu žalobu na nečinnost hlavy státu soudy zamítly.
Louny (DOPLNĚNO O VYJÁDŘENÍ SPOLEČNOSTI HMS) – O osudu jednoho z největších podniků a zaměstnavatelů na Lounsku jedná soud v Českých Budějovicích. Mohl by ho poslat do konkurzu.
Hradec Králové - „Syny nebil, ani na ně nekřičel. Choval se k nim normálně,“ shodli se ve středu svědkové obhajoby u soudu s mužem, který čelí vážnému obvinění, že týral své děti.