Brno – Chceme vrátit město na správnou kolej, zní z nově vznikajících politických hnutí, která už potvrdila svou kandidaturu pro podzimní komunální volby. Podle jejich zástupců je nutné nahradit stávající politické vedení Brna a zlepšit přístup k dopravě, bydlení či územnímu plánování.
Českolipsko – Každý pátek přinášíme v tištěném vydání Deníku fotky, na kterých se s vámi podíváme do minulosti, do československé minulosti. Další díl naleznete v novinách už v pátek 23. března.
Mostecko – Každý pátek přinášíme v tištěném vydání Deníku fotky, na kterých se s vámi podíváme do minulosti, do československé minulosti. Další díl naleznete v novinách už v pátek 23. března.
Chomutovsko – Každý pátek přinášíme v tištěném vydání Deníku fotky, na kterých se s vámi podíváme do minulosti, do československé minulosti. Další díl naleznete v novinách už v pátek 23. března.
Lounsko – Každý pátek přinášíme v tištěném vydání Deníku fotky, na kterých se s vámi podíváme do minulosti, do československé minulosti. Další díl naleznete v novinách už v pátek 23. března.
Jablonecko – Každý pátek přinášíme v tištěném vydání Deníku fotky, na kterých se s vámi podíváme do minulosti, do československé minulosti. Další díl naleznete v novinách už v pátek 23. března.
Děčínsko - V pátek 23. března pokračuje exkluzivně pouze v tištěném Děčínském deníku unikátní seriál Jak jsme žili v Československu. Tentokrát se podíváme na hasiče z Varnsdorfu.
Liberecko – Každý pátek přinášíme v tištěném vydání Deníku fotky, na kterých se s vámi podíváme do minulosti, do československé minulosti. Další díl naleznete v novinách už v pátek 23. března.
Ani letos se vodáci na Frýdlantsku nedočkají jarního sjíždění řeky Ostravice. Tradiční Sancheho memoriál, který se měl uskutečnit o velikonočním víkendu se startem od přehrady Šance, se ruší.
Horšovský Týn – Čtyřicet let byl Jaroslav Kuthan výčepním v moštárně horšovskotýnských zahrádkářů. Loni na podzim předal žezlo výčepního kolegyni Marii Matějovicové. Právě dnes, 22. března, slaví pan Kuthan 95. narozeniny.
Prachatický deník připravuje unikátní cyklus Jak jsme žili v Československu. Každý týden budeme zveřejňovat historické zajímavosti a archivní snímky z Prachaticka z let 1918 až 1992.
Písecký deník připravuje unikátní cyklus Jak jsme žili v Československu. Každý týden budeme zveřejňovat historické zajímavosti a archivní snímky z Písecka z let 1918 až 1992.
Strakonický deník připravuje unikátní cyklus Jak jsme žili v Československu. Každý týden budeme zveřejňovat historické zajímavosti a archivní snímky ze Strakonicka z let 1918 až 1992.
Pardubicko – V letošním roce si připomínáme stoleté výročí od vzniku Československa. K oslavám se připojuje i váš Deník, a to unikátním projektem Jak jsme žili v Československu. V dalším dílu seriálu nás nechá do své minulosti nahlédnout obec Dubany, která leží osm kilometrů od Pardubic.
Horažďovice – Jubilejní 35. Západočeská oblastní přehlídka činoherního a hudebního divadla, která se konala po celý minulý týden v kulturním domě v Horažďovicích, byla velmi úspěšná.
Chotčiny - V pátek 23. března pokračuje v tištěném Táborském deníku nový seriál Jak jsme žili v Československu. Podíváme se, jak se za Československa žilo lidem, nahlédneme do kronik různých spolků, sportovních klubů či zájmových sdružení. Tentokrát se zaměříme na historii obce Chotčiny.
Jindřichohradecký deník pokračuje v unikátním cyklu Jak jsme žili v Československu. Každý týden v tištěném vydáni vašeho regionálního deníku zveřejňujeme historické zajímavosti a archivní snímky z Jindřichohradecka z let 1918 až 1992. Díváme se, jak se za Československa žilo lidem, nahlížíme do kronik různých spolků, sportovních klubů, zájmových sdružení a dalších. V dalším díle, který vyjde v pátek 23. března, se podíváme do historie Veslařského klubu Vajgar z Jindřichova Hradce.
Povinná praktická výuka by se do dvou let měla stát nedílnou součástí osnov základních škol. Dílny a pozemky chtějí zavést zástupci řemeslných spolků a cechů společně s premiérem v demisi Andrejem Babišem. Cíl je jediný – zvýšení atraktivnosti klasického řemesla. Česko se totiž potýká s akutním nedostatkem řemeslníků. Chybě jich až 300 tisíc.
Dobronín – Zatímco někteří myslivci nevidí rádi, když zvěř v lese přikrmuje veřejnost, Mysliveckému spolku Dobronín to nevadí. Přikrmování nemusí být žádná věda, pokud jsou dodržena základní pravidla pro přikrmování.
Nabídku turistických cílů na Prostějovsku by co nevidět měla doplnit nová rozhledna Kopaninka, která vzniká u obce Repechy na Drahansku. Milovníci výšek a rozhledů do krajiny si zde tak jistě přijdou na své. V těchto dnech probíhá finální montáž rozhledny. A i když stavba běží jako po drátkách, investorům se nedaří sehnat zbývající peníze.
Hradec Králové - Bouřlivá debata se očekává ve středu od 18 hodin v jídelně hradecké ZŠ Bezručova, kam zástupci spolku Kaštanka pozvali na veřejné projednání zástupce města.
Benešovsko - Aby děti více četly a ke knížkám měly bližší vztah, přidružují se různá zařízení z Benešovska k celorepublikové akci Noc s Andersenem. V pátek 23. března si díky tomu mohou děti užít hry, soutěže, čtení i přespání, a to ve všech koutech okresu, na dvaceti místech.
Střední Čechy – Přijít může kdokoli, kdo má zájem o osobní setkání a chtěl by se svěřit se svými starostmi, ale třeba také s radostmi. Tak zní pozvání do Brandýsa nad Labem-Staré Boleslavi od hejtmanky Středočeského kraje Jaroslavy Pokorné Jermanové (ANO). Ta ve středu nabízí příležitost k rozhovoru z očí do očí každému, kdo projeví zájem. Po zimní přestávce opět otevírá svoji „mobilní kancelář“, když pokračuje v tradici svých úředních dnů v regionu. Tentokrát to bude na Praze-východ.
Vrdy /VIDEO/ - V hernu pro dospělé se proměnila tělocvična Základní školy ve Vrdech. Na pět dnů se tam usídlili nadšenci ze spolku Zababov, aby vyplnili čas svým koníčkem: stavbou modelové železnice. Většinou tak baví sami sebe, ovšem tentokrát nechali dveře otevřené i pro veřejnost.
Drátenický jarmark, kejklíři, šermíři i prohlídky zámku. Tak bude vypadat začátek turistické sezony na zámku v Plumlově, který se každoročně stává stále vyhledávanějším cílem turistů.
Střední Čechy – Neziskovým organizacím pracujícím s dětmi a mládeží se kraj chystá rozdělit 1,309 milionu korun. Čtyři sta tisíc poskytne ze svého rozpočtu, dalších 909,89 tisíce získal z dotačního programu ministerstva školství. To, že peníze poputují ke konečným příjemcům v rámci krajské dotace, odsouhlasili v pondělí středočeští radní.
Finalista prezidentské volby Jiří Drahoš vyslyšel hlasy lidí, kteří si přáli, aby zůstal ve veřejném životě. „Založili jsme spolek Společně pro Česko, který chce přicházet s tématy, jež naši zemi trápí a je třeba je řešit,“ uvedl Drahoš na setkání s novináři. Mezi ně počítá například problematiku exekucí, dluhových pastí a vyloučených lokalit, ale také ochrany životního prostředí a kvality vzdělávání včetně neutěšené situace v učňovském školství.
Střední Čechy – Všestranně napomáhat budoucímu rozvoji území někdejšího vojenského újezdu v Brdech tak, aby toto cenné území s četnými rekreačními možnostmi lákalo návštěvníky. Aby uspokojilo výletníky, jimž se v tomto regionu bude líbit, budou spokojeně odjíždět a rádi se vracet. Díky přínosům z turistického ruchu se pak bude spokojeně žít i místním. Takové by mělo být poslání chystaného destinačního spolku Turistická oblast Brdy a Podbrdsko.
Rakovník – Zastupitelé města rozhodli na svém posledním zasedání o tom, že rozdělí dotace z městského rozpočtu také na oblast kultury a na činnost zájmových spolků. Na kulturu dá město ze svého rozpočtu celkem 453 tisíc korun a na zájmové spolky rozdělí celkem 200 tisíc korun.
Příbram – O zlepšení pohledů na dominantu města rozhodlo vedení města už loni. To se neobešlo bez úpravy zeleně kolem svatohorského areálu. Cílem zásahu nebylo jen barokní památku zviditelnit, ale snížit také riziko úrazu jejích návštěvníků či ke zlepšení podmínek pro další existenci ponechaných stromů.