Jižní Morava – Neobjektivita, pozdní vydávání kritických textů, ke kterým vedení města okamžitě přidává svůj komentář. To jsou nejčastější připomínky opozičních zastupitelů na adresu vedení radnic na jihu Moravy. Přestože obce jsou už čtvrtým rokem ze zákona povinné zveřejňovat ve svých tiskovinách i kritické texty opozičních politiků, nefunguje podle řady z nich vše tak, jak by mělo. Někde kvůli tomuto stavu začali vydávat periodika vlastní.
Už za dva roky by se do základních škol měla vrátit povinná praktická výuka. Řadu škol však tento nápad zaskočil. Chybí jim vhodné prostory i odborní vyučující.
Ústecký kraj - Do konce dubna mohou zájemci z řad obcí, škol, spolků a sdružení žádat u Nadace Partnerství o grant na podzimní výsadbu dřevin ve výši až 30 tisíc korun.
Pačejov – Žáci ZŠ Pačejov se už pět let aktivně zapojují do podzimního sběru kaštanů a žaludů, které pak rovným dílem rozdělí mezi pačejovský myslivecký spolek a Správu Národního parku Šumava – územní pracoviště Srní, kde slouží jako doplňkové krmivo pro jelení zvěř v přezimovací obůrce „Beranky“.
Sázava - Vynášení smrti, Morany, je starý lidový obyčej, který se rozhodl opět oživit spolek Woskovky ze Sázavy. Ačkoliv kalendář ukazoval 18. března, tak počasí bylo mrazivé. Průvodu s Moranou předcházela tvořivá hodinka v sázavském klášteře.
Litvínov /FOTO/ - Upravená expozice a několik nových kousků hlásí spolek Veteráni Litvínov, který v současnosti finišuje s přípravami na zahájení nové sezony. Podle předsedy spolku Tomáše Urbana se návštěvníci mohou těšit na zbrusu nové pojetí muzea.
Plavební sezona na Vltavě v Praze bude zahájena právě dnes. Členové Vševltavského spolku, což jsou pražští rejdaři, převozníci, sportovní kluby i provozovatelé lodí nabídnou návštěvníkům plavby zdarma na velkých výletních lodích i malých loďkách. Návštěvníci si ale mohou vyzkoušet i veslařský trenažer či se mohou naučit vázat veslařské uzle. Den na Vltavě se koná už počtvrté.
Oblíbená soutěž o najlepší hňápané zelé se uskutečnila v sobotu v restauraci Na Moštárně ve Vsetíně. Již posedmnácté ji zorganizovali členové Spolku pro zachování valašských tradic. Vzorků domácího kysaného zelí se letos sešlo devětadvacet.
Pačejov – Plesová sezona v Pačejově pokračovala v sobotu 10. března již čtvrtým ročníkem spolkového plesu. Ten se těší rok od roku stále větší popularitě, o čemž svědčí v předstihu vyprodaná kapacita místního kulturního domu.
Střední Čechy – Možnost promluvit si s hejtmankou Středočeského kraje Jaroslavou Pokornou Jermanovou (ANO) budou mít ve středu všichni zájemci, kteří se rozhodnou využít pokračování cyklu jejích „úředních dnů v regionu“. Tentokrát se dějištěm stane Arnoldinovský dům na Masarykově náměstí v Brandýse nad Labem-Staré Boleslavi – tedy budova Oblastního muzea Prahy-východ – kde se 21. března lze s hejtmankou setkat mezi 10. a 16. hodinou.
Třebíč - Referendum o obchvatu chtějí vyhlásit lidé z nově ustanoveného spolku Obchvat Třebíče. Hodlají oslovit obyvatele města a zjistit, zda by k vyhlášení všelidového hlasování nasbírali dostatečný počet podpisů.
Havlíčkobrodsko – Vysoké teploty před týdnem ukončily lyžařskou sezonu na Vysoké i na Kadlečáku. Lyžovalo se tu zhruba měsíc. Pokud se najdou potřebné finance, oba areály by v příštím roce chtěly pokračovat v modernizaci.
Bílá, zelená či červená. Stromy na náměstí Dr. Václava Holého v Libni hrají všemi barvami. Opletly je totiž příznivkyně tzv. guerilla knittingu, které si říkají Úlet ovčí babičky. Cílem aktivity je oživení a zkrášlení veřejného prostoru pomocí pouličního umění.
Chomutovsko – Každý pátek přinášíme v tištěném vydání Deníku fotky, na kterých se s vámi podíváme do minulosti, do československé minulosti. Další díl naleznete v novinách už v pátek 16. března.
Lounsko – Každý pátek přinášíme v tištěném vydání Deníku fotky, na kterých se s vámi podíváme do minulosti, do československé minulosti. Další díl naleznete v novinách už v pátek 16. března.
Liberecko – Každý pátek přinášíme v tištěném vydání Deníku fotky, na kterých se s vámi podíváme do minulosti, do československé minulosti. Další díl naleznete v novinách už v pátek 16. března.
Jablonecko – Každý pátek přinášíme v tištěném vydání Deníku fotky, na kterých se s vámi podíváme do minulosti, do československé minulosti. Další díl naleznete v novinách už v pátek 16. března.
Českolipsko – Každý pátek přinášíme v tištěném vydání Deníku fotky, na kterých se s vámi podíváme do minulosti, do československé minulosti. Další díl naleznete v novinách už v pátek 16. března.
Roudné/ROZHOVOR/ - „Dočaskářka“ Dagmar Šímová se stará o psy bez domova a všechny má doma, v obýváku. Jejím domovem, a hlavně srdcem, jak sama říká, už jich prošlo přes 150. „Nemáme žádné venkovní kotce a všechno hradíme z vlastních příjmů či peněz dárců,“ vysvětluje. „Nejsme veřejný útulek a nemáme žádné příspěvky ani dotace od obce či státu.“
Žďár nad Sázavou – Další z „inspirativních večerů pro ty, co chtějí být in‟ - Pecha Kucha Night, které jsou ve Žďáře stále oblíbenější, mohou v sobotu 17. března od 19 hodin prožít návštěvníci místního divadla.
Prachatický deník připravuje unikátní cyklus Jak jsme žili v Československu. Každý týden budeme zveřejňovat historické zajímavosti a archivní snímky z Prachaticka z let 1918 až 1992.
Téměř 3600 kraslic, tolik jich je zavěšeno na větvích velikonočního stromu na hranickém náměstí. Nazdobených vajíček je tak o několik stovek více než v minulém roce. Kraslicemi opět přispěli místní školy, školy, spolky i jednotlivci.
Týn nad Vltavou - Městské centrum kultury a vzdělávání v Týně nad Vltavou pořádá každoročně touto dobou v Sokolovně plesy a taneční kurzy pro pokročilé. Obyvatelé města se tak mohou opravdu dosytosti vyžít, ale také se naučit mnohé z oblasti tance.
Žďár nad Sázavou - V pátek 16. března pokračuje v tištěném Žďárském deníku seriál Jak jsme žili v Československu. Zveřejňujeme v něm archivní snímky z obcí Žďárska (ale i z různých spolků, sportovních klubů, zájmových sdružení a fabrik) z let 1918 až 1992.
Strakonický deník připravuje unikátní cyklus Jak jsme žili v Československu. Každý týden budeme zveřejňovat historické zajímavosti a archivní snímky ze Strakonicka z let 1918 až 1992.
Písecký deník připravuje unikátní cyklus Jak jsme žili v Československu. Každý týden budeme zveřejňovat historické zajímavosti a archivní snímky z Písecka z let 1918 až 1992.
Olomoucký fotbalový stadion patří od středy městu, obchod za bezmála 145 milionů korun zástupci Sigmy a města stvrdili svými podpisy. Koupi Androva stadionu schválilo olomoucké zastupitelstvo v pondělí.
Vyškov /FOTOGALERIE/ - U letiště ve Vyškově někdo zřejmě založil černou skládku. Deník Rovnost na to upozornili řidiči, kteří kolem tohoto chráněného území projíždějí. „Zastavím se tady, když se potřebuji protáhnout. Aby tu ale někdo vyhazoval pneumatiky nebo tašky, to nechápu,“ vypověděl řidič Lukáš Janeček.
Zbožňovatelům lahodných vinných moků, v nichž je uchován jas a teplo slunce, nabídli v sobotu členové spolku Vinaři Sady výbornou příležitost k tomu, aby se na jejich jubilejním 20. ročníku výstavy vín seznámili s produkcí vinařů z 31 vinorodých obcí východní a jižní Moravy.