![](https://g.denik.cz/7/8c/stvolinky-stavba-motorest-1976_prazena-list-l.jpg)
Jak jsme žili v Československu: Život v obci Stvolínky
Českolipsko – Každý pátek přinášíme v tištěném vydání Deníku fotky, na kterých se s vámi podíváme do minulosti, do československé minulosti. Další díl naleznete v novinách už v pátek 9. března.
Českolipsko – Každý pátek přinášíme v tištěném vydání Deníku fotky, na kterých se s vámi podíváme do minulosti, do československé minulosti. Další díl naleznete v novinách už v pátek 9. března.
Žďársko – Najít v současné krajině místo, kde by bylo možné vysadit nové stromy a keře? Podle Sdružení Krajina, spolku z Počítek na Žďársku, jenž kromě jiných aktivit na ochranu přírody provádí i výsadbu nových dřevin, je to skutečně nelehký úkol.
Mostecko – Každý pátek přinášíme v tištěném vydání Deníku fotky, na kterých se s vámi podíváme do minulosti, do československé minulosti. Další díl naleznete v novinách už v pátek 9. března.
Lounsko – Každý pátek přinášíme v tištěném vydání Deníku fotky, na kterých se s vámi podíváme do minulosti, do československé minulosti. Další díl naleznete v novinách už v pátek 9. března.
Chomutovsko – Každý pátek přinášíme v tištěném vydání Deníku fotky, na kterých se s vámi podíváme do minulosti, do československé minulosti. Další díl naleznete v novinách už v pátek 9. března.
Jablonecko – Každý pátek přinášíme v tištěném vydání Deníku fotky, na kterých se s vámi podíváme do minulosti, do československé minulosti. Další díl naleznete v novinách už v pátek 9. března.
Žďársko – V pátek 9. března pokračuje v tištěném Žďárském deníku nový seriál Jak jsme žili v Československu.
Třebíčsko – V pátek 9. března pokračuje v tištěném Třebíčském deníku nový seriál Jak jsme žili v Československu.
Plzeňsko – Plasy a Mariánská Týnice se přidaly k Ebrachu a dalším.
Pelhřimovsko – V pátek 9. března pokračuje v tištěném Pelhřimovském deníku nový seriál Jak jsme žili v Československu.
Kosice - V pátečním vydání zavzpomínáme v rámci speciálního seriálu Jak jsme žili v Československu na historii Kosic.
Broumy – Členové mysliveckého spolku Oupoř Broumy pořádají 14. dubna od 19 hodin kulturní společenskou akci Aprílové posezení s Doubravankou.
Jindřichův Hradec - Místní sbory zazpívaly u Sousoší Nejsvětější Trojice na náměstí Míru, v bývalé synagoze se promítal film.
Žďársko – Mezi šestici nejvýznamnějších loňských počinů v sociálně-zdravotní oblasti se v rámci Kraje Vysočina probojoval i projekt šesti mladých žen. Spolek FreeRunHelps, jehož jádro působí v Bobrové na Novoměstsku, byl nominován do krajského klání o Skutek roku 2017.
Rokycany – Starostkou tělocvičné jednoty Sokol Rokycany byla zvolena Michaela Sedláčková.
Litoměřicko - V pátek 9. března pokračuje pouze v tištěném Litoměřickém deníku dalším dílem seriál Jak jsme žili v Československu.
Ústecko - V pátek 9. března pokračuje v tištěném Ústeckém deníku dalším dílem nový seriál Jak jsme žili v Československu.
Vlastenectví, bohatá činnost spolků, průmyslový rozmach, ale i poroba v letech nacistické okupace. Jak žili Přerované v letech 1918 až 1948? A byla éra první republiky opravdu tak idylická? „Hlavní myšlenkou je ukázat, jaký byl život obyvatel našeho města na pozadí historických událostí,“ prozradil kurátor výstavy Petr Sehnálek.
Kolínsko - Kolínský deník připravuje unikátní cyklus Jak jsme žili v Československu. Každý týden budeme zveřejňovat historické zajímavosti a archivní snímky z Kolínska z let 1918 až 1992. Podíváme se, jak se za Československa žilo lidem, nahlédneme do kronik různých spolků, sportovních klubů, zájmových sdružení a dalších.
Nymbursko - Nymburský deník připravuje unikátní cyklus Jak jsme žili v Československu. Každý týden budeme zveřejňovat historické zajímavosti a archivní snímky z Nymburska z let 1918 až 1992. Podíváme se, jak se za Československa žilo lidem, nahlédneme do kronik různých spolků, sportovních klubů, zájmových sdružení a dalších.
Mělnicko - Mělnický deník připravuje unikátní cyklus Jak jsme žili v Československu. Každý týden budeme zveřejňovat historické zajímavosti a archivní snímky z Mělnicka z let 1918 až 1992. Podíváme se, jak se za Československa žilo lidem, nahlédneme do kronik různých spolků, sportovních klubů, zájmových sdružení a dalších.
Mladoboleslavsko - Boleslavský deník připravuje unikátní cyklus Jak jsme žili v Československu. Každý týden budeme zveřejňovat historické zajímavosti a archivní snímky z Boleslavska z let 1918 až 1992. Podíváme se, jak se za Československa žilo lidem, nahlédneme do kronik různých spolků, sportovních klubů, zájmových sdružení a dalších.
Českokrumlovský deník připravuje unikátní cyklus Jak jsme žili v Československu. Každý týden v pátečním tištěném vydáni vašeho regionálního Deníku zveřejňujeme historické zajímavosti a archivní snímky z Českokrumlovska z let 1918 až 1992. Díváme se, jak se za Československa žilo lidem, nahlížíme do kronik různých spolků, sportovních klubů, zájmových sdružení a dalších.
V tištěném Slováckém deníku bude v pátek 9. března další díl seriálu Jak jsme žili v Československu.
Speciální dráhu, takzvaný pumptrack, nabídnou příznivcům adrenalinových sportů v Otrokovicích. Vzniká za dopravním hřištěm na sídlišti Trávníky a staví jej na vlastní náklady spolek Bikecore OE. V celém kraji pumptrack funguje jen na několika místech.
Teplicko - V pátek 9. března pokračuje v tištěném Teplickém deníku unikátní seriál Jak jsme žili v Československu.
Horní Třešňovec /FOTO/ - Popeleční středa je letos nenávratně pryč, ale to pro členy TJ Sokol v Horním Třešňovci tradičně neplatí. Veselit se chtějí i v dalších dnech a sobota 24. února je toho důkazem.
Vysočina – Tibetská vlajka v sobotu zavlaje na nejrůznějších místech České republiky. Objeví se ale také na více než třech desítkách radničních budov po celé Vysočině. Nejvíce přihlášených účastníků do nadcházející mezinárodní akce má Jihlavsko, nejméně pak Žďársko. Připojit se na Vysočině plánují také jednotlivci a spolky.
Okříšky - Vývojářská společnost Via Alta míří do Okříšek. Vyhlédla si tam opuštěný areál bývalého truhlářství v Nádražní ulici, do kterého zamýšlí soustředit výzkumné, vývojové, výrobní a administrativní oddělení.
Přibyslav – Až 700 tisíc korun ročně rozdělí město Přibyslav mezi místní dobrovolné spolky. K tomu se radnice snaží podporovat i mimořádné investice, které jsou pro činnost spolků důležité, takže konečná částka do spolkové činnosti v Přibyslavi, se může vyšplhat až k milionu. Navíc chce letos Přibyslav o místních spolcích vydat celou knihu.
Ústí nad Orlicí - V Ústí bude ve čtvrtek zahájen 4. ročník krajské postupové přehlídky amatérského činoherního a hudebního divadla pro dospělé Orlická maska. Potrvá čtyři dny a na programu bude deset divadelních představení v Malé scéně nebo Roškotově divadle.
Prachatický deník připravuje unikátní cyklus Jak jsme žili v Československu. Každý týden budeme zveřejňovat historické zajímavosti a archivní snímky z Prachaticka z let 1918 až 1992.
Písecký deník připravuje unikátní cyklus Jak jsme žili v Československu. Každý týden budeme zveřejňovat historické zajímavosti a archivní snímky z Písecka z let 1918 až 1992.
Pražský deník připravuje unikátní cyklus Jak jsem žili v Československu. Každý týden zveřejňujeme historické zajímavosti a archivní snímky z jednotlivých pražských čtvrtí z let 1918 až 1992. Podíváme se, jak se za Československa žilo lidem, nahlédneme do kronik a archivů, necháme si vyprávět od místních obyvatel. V dalším díle, který vyjde v pátek 9. března, se podíváme do Malešic!
Mirovice - Ruské kuželky, stavebnici lego a dva lysy na plastové lahve pořídil Spolek rodičů společně se ZŠa MŠ Mirovice za výtěžek z loňského bazárku a vánočního jarmarku, který společně pořádali.
Dolní Hořice - V pátek 9. března pokračuje v tištěném Táborském deníku nový seriál Jak jsme žili v Československu. Podíváme se, jak se za Československa žilo lidem, nahlédneme do kronik různých spolků, sportovních klubů či zájmových sdružení. Tentokrát se zaměříme na historii obce Dolní Hořice.
Jindřichohradecký deník připravuje unikátní cyklus Jak jsme žili v Československu. Každý týden v tištěném vydáni vašeho regionálního deníku zveřejňujeme historické zajímavosti a archivní snímky z Jindřichohradecka z let 1918 až 1992. Díváme se, jak se za Československa žilo lidem, nahlížíme do kronik různých spolků, sportovních klubů, zájmových sdružení a dalších. V dalším díle, který vyjde v pátek 9. března, se podíváme do historie divadelního spolku J. K. Tyla z Kardašovy Řečice.
Svitavy – Mario Kučera, který celý život rozdával radost, dobrou náladu, krásný vztah k přírodě a hudbě a který ovlivnil výchovu stovek dětí ve Svitavách, zemřel v pátek 2. března.
Kadaň - Benefiční utkání, které sehráli hokejisté z Chomutova a Kadaně i zakládající členové kapely Tři sestry, vyneslo víc než se kdokoli nadál.
Jižní Morava – S kompletně oddělenou kostí v rameni a pěti broky v těle skončil pes jménem Fox. Někdo ho postřelil. Měsíc se toulal ulicemi v Hruškách na Břeclavsku a přespával v tújích. Teď se o něj starají dobrovolníci ze spolku Dočasky.cz. „Možná třicet let zpátky bylo běžné, že se takto psi na vesnicích likvidovali, ale v roce 2018? Považuji jižní Moravu za civilizovanou a lidi za rozumně smýšlející,“ podivila se předsedkyně spolku Andrea Černá.
Opočno - Klášterní kostel Narození Páně na Kupkově náměstí v Opočně získal v loňském roce novou fasádu. Římskokatolické církvi se to podařilo i díky finanční podpoře Královéhradeckého kraje a města Opočna.
Karlovy Vary - Krajská knihovna Karlovy Vary přichází s novým typem literárního pořadu pro veřejnost. V pobočce v Lidické ulici se bude zhruba čtyřikrát do roka scházet takzvaný Spolek přátel krásné literatury a sladkých koláčů.
Jihlava – I letos v květnu se Jihlavané budou moct už pošesté přidat do celorepublikové akce Do práce na kole. Motto letošního ročníku Zachraň město je pro krajské město dosti příznačné.
Čejetice - Střelecký oddíl Čejetičtí snipeři připravili v sobotu 3. března střelecké odpoledne, aby porovnal své síly s motorkářským spolkem Čejenové z Čejetic pod vedením svého prezidenta Josefa Havla.
Přibyslav – Hned dva spolky v Přibyslavi si letos připomínají takzvané kulaté výročí svého založení. Je to Český zahrádkářský svaz, základní organizace Přibyslav.
Plzeň – Sochař Benedikt Tolar své dílo pojmenoval Pilsen surprise.
Bedřichov - Prakticky pro každého se během uplynulé soboty otevřely bedřichovské běžkařské tratě. V uvolněné a přátelské atmosféře závodu se vedle sebe do společné bílé stopy postavili zdraví i handicapovaní, mladí i senioři a dokonce i čtyřnozí mazlíčci některých závodníků. Titulárním partnerem třetího ročníku ČEZ Handy kvadriatlonu byla Nadace ČEZ, která pořadatele, spolek Cesta za snem, podporuje i finančně.
Jindřichův Hradec - Jedenáct smluv, které zajistí finanční příspěvky pro spolky a nejrůznější místní organizace, schválili minulý týden zastupitelé.
Bedřichov - Prakticky pro každého se během uplynulé soboty otevřely bedřichovské běžkařské tratě. V uvolněné a přátelské atmosféře závodu se vedle sebe do společné bílé stopy postavili zdraví i handicapovaní, mladí i senioři a dokonce i čtyřnozí mazlíčci některých závodníků. Titulárním partnerem třetího ročníku ČEZ Handy kvadriatlonu byla Nadace ČEZ, která pořadatele, spolek Cesta za snem, podporuje i finančně.
Kostelec nad Orlicí - Charitativní ples podpoří neziskovou organizaci Dítě v srdci.