Kreativ

ŠTÍTEK: spolek

Jak jsme žili v Československu. Tento týden v Mělníku

Mělnicko - Mělnický deník připravuje unikátní cyklus Jak jsme žili v Československu. Každý týden budeme zveřejňovat historické zajímavosti a archivní snímky z Mělnicka z let 1918 až 1992. Podíváme se, jak se za Československa žilo lidem, nahlédneme do kronik různých spolků, sportovních klubů, zájmových sdružení a dalších. 

Lidé, kteří proslavili Karvinou

Připomenout osobnosti či spolky výrazně a nesmazatelně zapsané do historie města je smyslem výstavy, která bude pro veřejnost od středy k vidění v prostorách zámecké galerie.

Text plný pomluv na adresu starosty Lovčiček? Rozhodne soud

Lovčičky – Jsem přesvědčená, že starosta je špatný hospodář. To tvrdí obyvatelka Lovčiček Milada Pacnerová, která napsala dopis spoluobyvatelům. V jeho závěru vyzývá ke zvážení toho, koho budou v nadcházejících komunálních volbách volit. Starosta Martin Bartoš ho však považuje za pomlouvačný.

Zastávku v Březinově ulici vyznačí na jaře. I přes protesty místních

Brno – Více hluku a horší parkování podle místních, snazší cestování pro důchodce podle radních. Zastávka, proti níž část místních už několikrát protestovala, vznikne letos na jaře v žabovřeské Březinově ulici. Bude jen vymezená dopravními značkami. Pokud se neosvědčí, mohou ji dělníci opět odstranit.

Jak jsme žili v Československu v Černilově

Černilov - V letošním roce si připomínáme stoleté výročí od vzniku Československa. K oslavám se připojuje i Váš Deník. V dalším dílu seriálu nás nechá nahlédnout do své minulosti obec Černilov.

Jak jsme žili v Československu: Život v obci Prysk

Českolipsko – Každý pátek přinášíme v tištěném vydání Deníku fotky, na kterých se s vámi podíváme do minulosti, do československé minulosti. Další díl naleznete v novinách už v pátek 23. února.

Výhra pomůže se záchranou životů. Za třicet tisíc koupí resuscitační figuríny

Vyškov - Třicet tisíc korun, které můžou zachránit lidský život. To je výhra, kterou získal vyškovský oblastní spolek Českého červeného kříže díky hlasování v jednom z obchodních domů ve Vyškově. Zákazníky zaujal jeho projekt a do hlasovacích tubusů mu vhodili nejvíc žetonů. Za peníze spolek koupí figuríny, se kterými bude učit oživování.

Jak jsme žili v Československu. Tento týden v Městci Králové

Nymbursko - Nymburský deník připravuje unikátní cyklus Jak jsme žili v Československu. Každý týden budeme zveřejňovat historické zajímavosti a archivní snímky z Nymburska z let 1918 až 1992. Podíváme se, jak se za Československa žilo lidem, nahlédneme do kronik různých spolků, sportovních klubů, zájmových sdružení a dalších.

Jak jsme žili v Československu: Jablonecká porodnice

Jablonecko – Každý pátek přinášíme v tištěném vydání Deníku fotky, na kterých se s vámi podíváme do minulosti, do československé minulosti. Další díl naleznete v novinách už v pátek 23. února.

Jak jsme žili v Československu. Tento týden v Mladé Boleslavi

Mladoboleslavsko - Boleslavský deník připravuje unikátní cyklus Jak jsme žili v Československu. Každý týden budeme zveřejňovat historické zajímavosti a archivní snímky z Boleslavska z let 1918 až 1992. Podíváme se, jak se za Československa žilo lidem, nahlédneme do kronik různých spolků, sportovních klubů, zájmových sdružení a dalších. 

Více za odstřel divočáků. Terorizují obce a děsí lidi

Karlovarský kraj - Větší motivaci pro odstřel divočáků mysliveckými spolky promýšlí Karlovarský kraj. Podle krajského radního pro životní prostředí a zemědělství Karla Jakobce (ODS) nemají myslivci příliš chuť černou zvěř střílet přímo v intravilánech obcí.

Památková inspekce zarazila opravu Juditiny věže na Malé Straně

Výměna střechy, ucpání spár či přezdění komína. Městská část Praha 1 má s menší Malostranskou mosteckou věží, tzv. Juditinou, velké plány. Podle radnice je totiž v havarijním stavu, sužuje ji řada nedostatků, jako jsou i dřevokazné houby. „Je potřeba opravit trhliny ve zdivu, které pravděpodobně vznikly špatnou rekonstrukcí z roku 1969,“ popsala další nezbytné úpravy mluvčí městské části Veronika Blažková. Jenže s navrženým projektem nesouhlasí řada odborníků ani současný nájemce.

Jak jsme žili v Československu. V pátek představíme historii obce Borotín

Borotín - V pátek 23. února pokračuje v tištěném Táborském deníku nový seriál Jak jsme žili v Československu. Podíváme se, jak se za Československa žilo lidem, nahlédneme do kronik různých spolků, sportovních klubů či zájmových sdružení. Tentokrát se zaměříme na historii obce Borotín.

V Čáslavi přednášel David Bartoň

Čáslav /FOTOGALERIE/ - David Bartoň přednášel na pozvání Muzejního a vlastivědného spolku Včely Čáslavské na téma Jak by musela vypadat reformace dnes, aby vůbec někoho zaujala? Akce se uskutečnila na Nové scéně čáslavského Dusíkova divadla.

Jak jsme žili v Československu. Tento týden v Hradci

Jindřichohradecký deník připravuje unikátní cyklus Jak jsme žili v Československu. Každý týden v tištěném vydáni vašeho regionálního deníku zveřejňujeme historické zajímavosti a archivní snímky z Jindřichohradecka z let 1918 až 1992. Díváme se, jak se za Československa žilo lidem, nahlížíme do kronik různých spolků, sportovních klubů, zájmových sdružení a dalších. V dalším díle, který vyjde v pátek 23. února, se podíváme do pamětní knihy poháru Memoriálu br. prof. F. Špiříka z Hradce.

Hrob slavné operní pěvkyně se díky spolku dočkal obnovy

Jičínsko - „Obnovu hrobu slavné operní zpěvačky Alosie Věkoslavy Blažkové jsme plánovali již několik let, ale teprve loni jsme obdrželi grant od Nadace VIA,“ říká koordinátor Libor Hovorka ze Spolku Stezka Češov-Vysoké Veselí.

Smečno přišlo o unikát, vojenský bunkr je vyrabovaný

Smečno – Jeden z nejlépe dochovaných vojenských řopíků z roku 1937, který se nachází v areálu Vojenského skanzenu ve Smečně, byl po delších neshodách nájemníka řopíku Jana Krinkeho s vedením města Smečna kompletně vyklizen.

Přátelé Kmocha bilancovali osmadvacátý rok své existence

Kolín /FOTOGALERIE/ – Na členské schůzi se sešli třetí únorovou neděli v sále Na Zámecké členové kolínského Klubu přátel Františka Kmocha. Hlavním bodem sešlosti bylo jednak ohlédnutí se za uplynulým rokem a potom také dle zákona přeměna z dosavadního občanského sdružení na zapsaný spolek.