Kreativ

ŠTÍTEK: spolek

Jak jsme žili v Československu. Tento týden v Lázních Toušeň

Mělnicko - Mělnický deník připravuje unikátní cyklus Jak jsme žili v Československu. Každý týden budeme zveřejňovat historické zajímavosti a archivní snímky z Mělnicka z let 1918 až 1992. Podíváme se, jak se za Československa žilo lidem, nahlédneme do kronik různých spolků, sportovních klubů, zájmových sdružení a dalších. 

Jak jsme žili v Československu. Tento týden v Mladé Boleslavi

Mladoboleslavsko - Boleslavský deník připravuje unikátní cyklus Jak jsme žili v Československu. Každý týden budeme zveřejňovat historické zajímavosti a archivní snímky z Boleslavska z let 1918 až 1992. Podíváme se, jak se za Československa žilo lidem, nahlédneme do kronik různých spolků, sportovních klubů, zájmových sdružení a dalších. 

Jak jsme žili v Československu: Život v obci Kravaře

Českolipsko – Každý pátek přinášíme v tištěném vydání Deníku fotky, na kterých se s vámi podíváme do minulosti, do československé minulosti. Další díl naleznete v novinách už v pátek 26. ledna.

Jak jsme žili v Československu: Kácení Máje

Liberecko – Každý pátek přinášíme v tištěném vydání Deníku fotky, na kterých se s vámi podíváme do minulosti, do československé minulosti. Další díl naleznete v novinách už v pátek 26. ledna.

Jak jsme žili v Československu. Tento týden v Milovicích

Nymbursko - Nymburský deník připravuje unikátní cyklus Jak jsme žili v Československu. Každý týden budeme zveřejňovat historické zajímavosti a archivní snímky z Nymburska z let 1918 až 1992. Podíváme se, jak se za Československa žilo lidem, nahlédneme do kronik různých spolků, sportovních klubů, zájmových sdružení a dalších. 

Nádraží podle Brňanů? Jejich hlas ovlivní zastupitele

Brno – Kde chtějí Brňané nádraží, má zjistit nový průzkum radních. Výsledky využijí zastupitelé při volbě polohy železničního uzlu. Průzkum za přibližně čtyři sta tisíc korun připravila kancelář architekta města. „Vedení Brna se zavázalo, že při rozhodování o poloze hlavního nádraží přihlédne také k názoru obyvatel. Zjistí jej právě prostřednictvím průzkumu,“ zdůvodnila za kancelář Jana Běhalová s tím, že otázky jsou navrženy tak, aby nepřihlížely k žádné variantě.

Ze sbírek pověstí Jiřího Svobody vyskočila Hroznová koza

Znojmo – Znojemský učitel Jiří Svoboda se před lety rozhodl dokázat, že literaturu a historii umí nejen učit, ale že zvládne i sám bádat a psát. Staré příběhy o Hroznové koze oživil tak úspěšně, že inspirovaly založení spolku, který vinařské tradice už téměř patnáct let oživuje.

Jak jsme žili v Československu. Tento týden v Hodkovičkách

Pražský deník připravuje unikátní cyklus Jak jsem žili v Československu. Každý týden zveřejňujeme historické zajímavosti a archivní snímky z jednotlivých pražských čtvrtí z let 1918 až 1992. Podíváme se, jak se za Československa žilo lidem, nahlédneme do kronik různých spolků, sportovních klubů, zájmových sdružení a dalších. V dalším díle, který vyjde v pátek 26. ledna, se podíváme do Hodkoviček!

Pro Kateřinu lidé nasbírali přes sto tisíc

Havlíčkův Brod – Důvod k oslavě mají všichni příznivci kostela svaté Kateřiny v Havlíčkově Brodě. Na transparentním účtu sbírky, která si dala za cíl památku zachránit, přistálo více než sto tisíc korun. Za peníze od dárců se Kateřina může těšit na generální opravu střechy.

Jak jsme žili v Československu. Tento týden ve Veselí nad Lužnicí

Táborský deník připravuje unikátní cyklus Jak jsme žili v Československu. Každý týden budeme zveřejňovat historické zajímavosti a archivní snímky z Táborska z let 1918 až 1992. Podíváme se, jak se za Československa žilo lidem, nahlédneme do kronik různých spolků, sportovních klubů, zájmových sdružení a dalších. V dalším díle, který vyjde v pátek 26. ledna, se podíváme na archivní snímky z Veselí nad Lužnicí ze sbírky kronikáře Václava Jelínka.

Jak jsme žili v Československu. Tento týden ve Vodňanech

Strakonický deník připravuje unikátní cyklus Jak jsme žili v Československu. Každý týden budeme v tištěném vydání zveřejňovat historické zajímavosti a archivní snímky ze Strakonicka z let 1918 až 1992. Podíváme se, jak se za Československa žilo lidem, nahlédneme do kronik různých spolků, sportovních klubů, zájmových sdružení a dalších. V dalším díle, který vyjde v pátek 26. ledna, se podíváme do Vodňan!

Jak jsme žili v Československu. Tento týden v Týně nad Vltavou

Českobudějovický deník připravuje unikátní cyklus Jak jsme žili v Československu. Každý týden budeme zveřejňovat historické zajímavosti a archivní snímky z Českobudějovicka z let 1918 až 1992. Podíváme se, jak se za Československa žilo lidem, nahlédneme do kronik různých spolků, sportovních klubů, zájmových sdružení a dalších. V pátek 26. ledna najdete v tištěném vydání Českobudějovického deníku archivní snímky, které připomenou, jak se v Týně nad Vltavou žilo za první republiky. Na saních tažených koňmi se lidé v zimě projížděli po hlavním náměstí, v letním období tady nakupovali na trhu. Za hezkého počasí bylo vždy plno na místní sokolské plovárně, alej Míru vybízela k romantickým projížďkám v kočáře. V ulicích jezdily i motocykly.

Jak jsme žili v Československu. Tento týden v Deštné

Jindřichohradecký deník připravuje unikátní cyklus Jak jsme žili v Československu. Každý týden budeme v tištěném vydání regionálního deníku zveřejňovat historické zajímavosti a archivní snímky z Jindřichohradecka z let 1918 až 1992. Podíváme se, jak se za Československa žilo lidem, nahlédneme do kronik různých spolků, sportovních klubů, zájmových sdružení a dalších. V dalším díle, který vyjde v pátek 26. ledna, se podíváme do Deštné!

Spolek letos oslaví jubileum

Česká Třebová - Rok 2018 je pro zapsaný spolek Za jeden provaz důležitý. Slaví deset let své činnosti a výročí završí na podzim uspořádáním jubilejního desátého ročníku Podzimního benefičního plesu.

Spolek Prostor Prostějov: Bušíme hluchým na dveře

Už od léta roku 2016 v Prostějově aktivně působí Spolek Prostor Prostějov. U zrodu stáli dva aktivisté, kteří se rok před tím snažili o záchranu jezdeckých kasáren. Poté se rozhodli dát svojí občanské aktivitě oficiální podobu.

Levnější lístky na MotoGP koupí lidé jen do konce ledna

Brno - Brňané mají poslední dny na pořízení levnějších vstupenek na MotoGP. Zakoupit mohou lístky na přírodní tribuny Silver a vstupenky Gold, které umožňují volný pohyb po všech přírodních tribunách a průchod areálem i shopping zónou.

V Praze vrcholí finální přípravy na 82. pošumavský věneček

Praha – „Bude to opět velká oslava Chodska, Domažlicka a českého folkloru, největší událost svého druhu v pražské plesové sezoně,“ říká předseda pořádajícího Spolku rodáků a přátel Chodska a Pošumaví – Psohlavci v Praze Václav Kupilík.

Změna. Zábradlí před nádražím zmizí, nahradí je přechody

Brno – Zábradlí, které od prosince lidem bránilo dostat se z nástupních ostrůvků k budově hlavního vlakového nádraží nebo obchodnímu domu Letmo, zmizí. Lidé se navíc přes silnici dostanou pohodlněji a bezpečněji díky dvěma novým přechodům. V úterý o tom rozhodli brněnští radní. 

Spolek včelařů v Přibyslavi slaví letos 110 let

Přibyslav – Už celých 110 let. Tak dlouho existuje Český svaz včelařů, základní organizace Přibyslav. Založen byl roku 1908. Toto výročí si včelaři připomenuli na víkendové výroční členské schůzi v Dobré u Přibyslavi.

K výročí republiky na Vysočině zasadí památné stromy

Vysočina – Umístění časové schránky v Třebíči, divadelní představení Hymna ve Žďáře nad Sázavou, hudební koncert v Havlíčkově Brodě, hromadné vyvěšování českých vlajek v Pelhřimově a například zážitková hra Urban game v Jihlavě.

Lidé byli štědří, třem králům darovali téměř tři miliony

Bezmála tři miliony korun věnovali obyvatelé Šumperska a Jesenicka do Tříkrálové sbírky. Dvě třetiny z této částky pomohou přímo obyvatelům regionu. Oblastní Charity je využijí pro rekonstrukci domova pro seniory nebo pro přímou pomoc rodinám v nouzi.

Poutní sezona ve Skokách začíná

Skoky u Žlutic - Letošní poutní sezóna se ve Skokách pomalu rozbíhá. Už v neděli 11. února mohou zájemci navštívit Lurdskou pouť.

OBRAZEM: Úžasná atmosféra plesu v Kralupech nad Vltavou

Kralupy - Pohled zpět do minulosti zprostředkovali účastníkům kralupského retrospektivního plesu jeho organizátoři - tamní Kulturní a společenské středisko Vltava a Základní umělecká škola Kralupy se svým subjektem, spolkem Artuš, z. s. 

Protivínský masopust zahájil sezonu maškar

Protivín - Orientálnímu tématu šestého masopustu v Protivíně vévodil v sobotu český drak, jakého si děti pouštějí na podzim po větru. Potvrdil jen, že spolek Fór Protivín, který byl společněs městem Protivín pořadatelem, si svůj název zaslouží.