Opava- Deník a Univerzitní sportovní klub Slezské univerzity v Opavě pro vás připravily pravidelný týdeník Prázdninový průvodce in-line bruslením, ve kterém se vám pokusíme přiblížit taje in-line bruslení a postupně vám poskytnout návod, jak se tomuto krásnému sportu věnovat co možná nejbezpečněji.
Ústí nad Labem - Slunné letní počasí, sportovní nadšenci, muzika v tanečním rytmu, nafukovací hřiště, tak to byl Open Bossaball Forum CUP. Na Kostelním náměstí před Forum se sjeli v neděli odpoledne příznivci fotbalu, volejbalu a tance.
Slaný, Kounov – Slaný se jen zvolna probouzí do nového dne a ranní opar věstí zase jeden pořádný srpnový pařák. Hlavně na nic nezapomenout. Větrovku, pláštěnku, svačinu, peníze, klíče, mobil naházím v chvatu do batůžku a už valím na nádraží, které mám naštěstí před okny. V pět ráno se mi vstává pokaždé velice těžko, ale o poznání lépe, když sama chci.
Ústí nad Labem - Slunné letní počasí, sportovní nadšenci, muzika v tanečním rytmu, nafukovací hřiště, tak to byl Open Bossaball Forum CUP. Na Kostelním náměstí před Forum se sjeli v neděli odpoledne příznivci fotbalu, volejbalu a tance.
Miroslav /FOTOGALERIE/ - K hasičskému sportu ji v osmi letech přivedl otec, který je velitelem dobrovolných hasičů v Miroslavi. Společně s ostatními členkami z družstva se může osmadvacetiletá Kateřina Kondlerová pochlubit několika poháry, které získali v požárním sportu.
Lysá nad Labem /ROZHOVOR/ - Lidé v něm vidí zabijáka, chovatelé komedianta, knihy gladiátora s duší holubičky. Majitelka chovatelské stanice hovoří o tom, jaký skutečně je.
Lipník nad Bečvou – Rychlost, zručnost a zkušenost rozhodovaly při sobotní hasičské soutěži. Krajské kolo požárního sportu, které spočívalo v celkem třech soutěžních disciplínách, přilákalo do prostor fotbalového stadionu v Lipníku nad Bečvou nejen dobrovolné hasiče z různých koutů Olomouckého kraje, ale i početný dav diváků.
Rakovník - Po letní přestávce se k životu opět probouzí kromě fotbalu nejmasovější sport na rakovnickém okrese stolní tenis. Opět se bude bojovat hned v pěti okresních výkonnostních třídách i v Poháru Rakovnického deníku tříčlenných družstev.
Kopřivnice- Stalo se již tradicí, že se na start závodu O pohár automobilky Tatra, který se jezdí na kopřivnickém polygonu, staví vedle dravých sportovců i sportovci handicapovaní. Nejinak tomu bylo i v letošním, v pořadí již třetím, ročníku tohoto cyklistického závodu.
Opava- Deník a Univerzitní sportovní klub Slezské univerzity v Opavě pro vás připravily pravidelný týdeník Prázdninový průvodce in-line bruslením, ve kterém se vám pokusíme přiblížit taje in-line bruslení a postupně vám poskytnout návod, jak se tomuto krásnému sportu věnovat co možná nejbezpečněji.
Trutnov – Počátkem nového školního roku pořádá tradičně Karate klub Trutnov nábor pro tento krásný asijský sport. Přihlásit se mohou zájemci všech věkových kategorií od 6 let bez rozdílu pohlaví.
Krupá - Motocrossový areál vKrupé u Kostelce se vsobotu odpoledne naplnil více než osmdesáti závodníky a motocykly všemožných kubatur. Jezdci se utkali vtřetím závodě o pohár starosty Krupé, Jaroslava Boumy.
Olomouc /ROZHOVOR/ – Bouřka. Blesk rozčísne mračna a hrom zaburácí – někdo se pohledem na výboj rozklepe strachy, jiného přírodní jev fascinuje. Jak složité je bouřku předpovídat? Používané předpovědní modely neumí přesně ukázat, kde a v kolik hodin přijde. Složitosti předpovědi bouřek, ale i to, zda jevů přibývá, vysvětluje Roman Volný, vedoucí ostravského předpovědního pracoviště Českého hydrometeorologického ústavu.
Přerov – Šestý závod mistrovství Evropy v autokrosu o víkendu hostí Přerovská rokle. Všichni příznivci tohoto motoristického sportu, který má v České republice, ale i v samotném Přerově dlouholetou tradici, si v těchto dnech přijdou na své.
Humpolec – Prestižní jezdecké klání Zlatá podkova je v plném proudu. Areál humpoleckého školního statku již druhý den hostí na sto čtyřicet nejlepších koní a jezdců z České republiky a ze Slovenska.
Plzeň - V pozici vedoucího týmu Gambrinus ligy vstoupí dnes v 18.15 hodin fotbalisté Viktorie Plzeň do utkání proti pražské Spartě. Utkání na Letné mohou fanoušci sledovat v přímém přenosu na programu ČT4 Sport.
Trutnov– Vúterý ráno dorazila do České republiky fantastická zpráva. Na Olympijských hrách mládeže, které probíhají vSingapuru, dosáhla trutnovská bikerka Karolína KALAŠOVÁ na první místo vzávodě cross country.
Bučovice – Úřadující český mistr z Kladna, vítěz základní části extraligy Dukla Liberec, dalších pět týmů z nejvyšší soutěže a také ambiciózní domácí Bučovice.
Soutěž - Gambrinus liga o víkendu pokračuje 6. kolem a fotbalisté Zbrojovky se představí v Olomouci. Utkání se hraje v neděli v pět hodin večer a přímým přenosem jej vysílá televizní stanice Sport 2.
Třebíč - Letošní závodní sezona byla pro Oddíl sportovní gymnastiky ASPV TJ BOPO Třebíč při ZŠ Bartuškova nabita řadou vystoupení, malých i velkých závodů, ale hlavně spoustou skvělých výsledků.
Děčínsko – Královna sportu už rozjela po krátké letní dovolené podzimní sezonu a v uplynulých dnech se závodilo na různých frontách. Tři akce měli na programu i atleti z děčínského regionu, přesněji z ASK Děčín a Slovanu Varnsdorf.
Velké Karlovice, Liberec – Není to sport pro panenky, ale Jana Trojanová z Mníšku mu propadla. Cyklistický downhill, tedy sjezd na horských kolech, je disciplínou, v níž 21letá slečna vybojovala ve Velkých Karlovicích na Valašsku titul mistryně ČR.
Vyškov – Dolaďují poslední drobnosti a směle už se dívají směrem k radostem i starostem atletického svátku ve Vyškově. V sobotu si vše vyzkouší v menším měřítku.
Ústí nad Labem /FOTOGALERIE/ - V létě mu chyběl adrenalin, postavil snowboard na kolečkách. Tak by se dal hodně zjednodušeně popsat příběh Radka Štulíka.
Ústí nad Labem – Soutěž v kulinářském umění O nejlepší čtenářský recept zná další vítězku, pro kterou je vaření radostí. Vítězkou posledního kola se stala čtenářka Jiřina Kasalová s receptem na Staročeské domácí kotlety.
Prostějovsko - Je tuvíkend a s ním celá řada kulturních i sportovních akcí. V našem přehledu najdete výběr těch nejzajímavějších. Podívejte se, třeba se právě vám trefíme do noty. V pozvánkách najdeteakce všeho druhu třeba i upozornění na Oldtimer setkání v Mořicích, Katapult na pláži U Lázničků či hasičské slavnosti v Suchdole.
Hodonín – Tři roky nehrál fotbal. Nejpopulárnější sport na světe ho přestal bavit. Měl jiné zájmy. Pak se Pavel Hoša na zelené trávníky vrátil a svými výkony pomohl Hovoranům zachránit okresní přebor.