Hranicko - Je tuvíkend a s ním celá řada kulturních i sportovních akcí. V našem přehledu najdete výběr těch nejzajímavějších. Podívejte se, třeba se právě vám trefíme do noty. V pozvánkách najdeteakce všeho druhu, navíc úplně dole - Kam o víkendu za sportem.
Bludov – Okresní kolo dorostu v požárním sportu se uskutečnilo v Bludově.Soupeřila mezi sebou 4 družstva dorostenců, 3 družstva dorostenek a 7 jednotlivců.
Jindřichův Hradec – Skupina lidí z Políkna se zájmem o sport již delší dobu usiluje o vybudování volejbalového hřiště v této místní části Jindřichova Hradce. Konečně se má dočkat.
Ostrava/FOTOGALERIE/ -Příprava české ženské basketbalové reprezentace na zářijové mistrovství světa v Brně, Ostravě a Karlových Varech nabírá na obrátkách. Ani to však neznamená, že si hráčky národního týmu nemohou užít i více než jen tréninky.
Kolín - Dlouho očekávané fotbalové utkání mezi Kolínem a Polepy je tady. V sobotu se oba celky utkají v rámci 28. kola krajského přeboru. Utkání začíná v 17.00 hodin.
Pohledec – Lezci na zakázané Pohledecké skále poškozují přírodu. Podle Správy Chráněné krajinné oblasti (CHKO) Žďárské vrchy neznámá skupina používala při lezení na skalním masivu magnezium, strhávala rostliny, mech i lišejník ze skaliska. Na skále se navíc z hnízda ztratila mláďata chráněného výra velkého.
Západní Čechy - Branky z nových kompozitních materiálů se na fotbalových hřištích v kraji zatím neobjeví, ačkoli se na jejich dodání na místní a neprofesionální hřiště dohodla koncem loňského roku Asociace krajů ČR a Českomoravský fotbalový svaz.
Uherské Hradiště – Organizovaná hromadná jízda in-line bruslařů ulicemi večerního města pod názvem HEPA BladeNight se dnes poprvé uskuteční v Uherském Hradišti.
Kolín - Florbal si získává stále větší oblibu a potvrzují to i statistiky. Florbal je sportem s nejrychleji rostoucí členskou základnou. I proto se zvyšuje konkurence a kvalita jednotlivých soutěží. Přesvědčil se o tom i klub FBC Kolín, jehož barvy v uplynulém ročníku hájili hráči ve čtyřech kategoriích.
Prostějovsko - Je tuvíkend a s ním celá řada kulturních i sportovních akcí. V našem přehledu najdete výběr těch nejzajímavějších. Podívejte se, třeba se právě vám trefíme do noty. V pozvánkách najdeteakce všeho druhu, navíc úplně dole - Kam o víkendu za sportem.
Valdice – Populární soutěž neregistrovaných fotbalistů už má za sebou devět kol. V čele je sice obhájce loňského prvenství Rento, ale Javůrkova má dva zápasy k dobru.
Sokolov – Vedle fotbalového turnaje za účasti Internacionálů České republiky, futsalového a nohejbalového turnaje, cyklistického prologu na 40 km a dětského trojboje kategorie 4-8 let se v rámci mezinárodních sportovních her „Bavíme se sportem“ uskuteční v Sokolově o víkendu 18. – 19. června také tenisový turnaj. Ten proběhne na kurtech v areálu Baníku.
Písek – Ve středu hodinu po poledni zavítal do Písku prezident mezinárodní federace hokejbalu ISBHf, Kanaďan Dominic Di Gironimo, kterého doprovázeli místopředseda ISBHf a ČMSHb Vít Řezáč a člen předsednictva ČMSHb Vít Čapek.
Letkov - „Pokud jsou rodiče dětí ve věku od pěti do devíti let přesvědčeni o tom, že jejich ratolest by měla ve svém volném čase sportovat, jedním z nejlepších způsobu je nechat je hrát korfbal,“ přesvědčivě agituje vystudovaný učitel tělocviku a propagátor korfbalu Mojmír Šauer z Letkova.
Vyškov - Je to už strašně dlouho. Celých šestnáct let. Tak dlouho vyškovský stadion nehostil závod atletických týmů. V sobotu to přijde. I s domácím zastoupením.
Mikulov /TIP NA VÍKEND/ - Pracovní týden končí a nabízí se čas na víkendový odpočinek. Komu se nechce páteční a sobotní večer strávit u televizní obrazovky, neholduje výhradně relaxaci sportem a navíc se cítí kulturně nenasycený, tomu je určena tato rubrika.
Rychnov nad Kněžnou - O Romech nehovoří jen zápisníky strážníků – romská komunita oživá kulturními a sportovními aktivitami. Příkladem je dnešní Den otevřené brány.
Prostějov, Brno – Legendární trofej i nejslavnější muž tenisové historie. Dva symboly bílého sportu se potkaly v Prostějově. Ve čtvrtečních ranních hodinách dorazila salátová mísa pro vítěze Davisova poháru, krátce před polednem už ji obhlížel Ivan Lendl.
Slaný - Tucet jezdců na dráze najednou, finálové jízdy až na 20 (!) kol a nájezdy do zatáček bez brzd zažijí v neděli 6. června návštěvníci slánského plochodrážního areálu. Ano, i s americkým flattrackem (občas i dirttrack) bude AK Slaný slavit šedesáté narozeniny.
Nové Město nad Metují /ROZHOVOR/ – V sobotu 5. června v 11 hodin začne za účasti domácích atletů SK Nové Město nad Metují na Stadionu generála Klapálka druhé kolo prvoligových klání atletických družstev mužů a žen. „Ženský tým by mohl být ještě silnější než v Třebíči, lépe by na tom mohli být i muži,“ říká trenér ALEŠ ŽĎÁRSKÝ.
Studenec – Na Svaté Kateřině u Chotěvic se konalo oblastní mistrovství Východočeské oblasti na klasické trati v orientačním běhu za pořadatelství oddílu SK Studenec.
Smržovka – Již tento pátek večer se kickboxeři z libereckého Bicomu a jabloneckého Ironu utkají se zbytkem České republiky na tradičním Galavečeru bojovníků.
Nymburk - Opět po mnoha letech se zúčastní populární pardubické juniorky, tj. vlastně juniorského přeboru republiky, mladý tenista, který začínal a stále vyrůstá na nymburských kurtech Na Remanenci. Tímto úspěšným reprezentantem nymburského mládežnického tenisu se stal po zdařilém vystoupení na krajských přeborech, kde vybojoval skvělé druhé místo, Jakub Čepek.
Sokolov – V rámci sportovních her „Bavíme se sportem“ se uskuteční 19. června hned několik akcí. Jednou z nich je nohejbalový turnaj. Ten se bude hrát na hřišti na Vítězné v Sokolově.
Plzeň /FOTO/ -O víkendu 29. a 30. květnase v Plzni setkali cvičenci a cvičenky ze Sokola z celé republiky, aby si poměřili své výkony v nejvyšší sokolské soutěži na Přeboru České obce sokolské ve všestrannosti.
Město Albrechtice - Kynologický trojboj ve Městě Albrechticích je velmi oblíbený závod, protože umožňuje na rozdíl od všech ostatních soutěží psovodovi opravovat chyby psa.
Holé Vrchy /ROZHOVOR/ - Dva nejvýznamnější odchovanci mladoboleslavského sportu se v úterý sešli v prostorách penzionu Sparing. Hokejista Phoenixu Radim Vrbata a fotbalista Readingu Marek Matějovský byli hosty besedy s fanoušky. Těch přišlo opravdu na Holé Vrchy opravdu hodně. Zmiňovanou dvojici ještě doplnil hráčský agent ze Sportinvestu Viktor Kolář.
Příbram /ROZHOVOR/ - Taneční škola Jaroslavy Krejčová funguje v Příbrami již dvacátým rokem. Dochází do ní děti tříleté, patnáctileté, ale také dospělé ženy. Zájemci o tanec se mohou do školy kdykoli přihlásit. Taneční průpravu dostanou od učitelky, která vystudovala taneční konzervatoř. Jaroslavě Krejčové, učitelce tance a vedoucí školy jsme položili několik otázek.