Praha - Kniha o válečném pilotovi, průvodce literárním festivalem nebo kniha, která ukazuje propojení umění a sportu zvítězily v 52. ročníku soutěže o Nejkrásnější české knihy roku. Ceny se ve středu předávaly v Letohrádku Hvězda, celkem jich pořadatelé rozdali 36. Soutěž, v níž bylo letos rekordních 250 publikací, hodnotí technickou i výtvarnou stránku. Letos poprvé estetické kvality posuzovala mezinárodní porota. Výstava oceněných knih bude v letohrádku otevřena do 28. května a doplní ji výběr Nejkrásnějších knih světa 2015 zapůjčených nadací Stiftung Buchkunst. Soutěž o nejkrásnější knihy vydané v tuzemsku pořádá ministerstvo kultury a Památník národního písemnictví. Ministr kultury Daniel Herman dnes předával první ceny v sedmi soutěžních kategoriích.
Klenčí pod Čerchovem – Nejúspěšnější sportovci a sportovní kolektivy Domažlicka se v pátek večer setkali v Klenčí pod Čerchovem, aby před zaplněným sálem převzali ocenění za výsledky dosažené v roce 2016. Pětadvacátý ročník ankety ovládla česká reprezentantka v běhu na lyžích Kateřina Beroušková, která obhájila titul Sportovec Domažlicka.
Louny /FOTOGALERIE/ – Aerobičky za sebou mají první nominační závody na mistrovství Evropy. Kdo se ale nakonec do Karlových Varů, kde se jarní vrchol aerobikové sezony odehraje, nakonec skutečně dostane, o tom rozhodne až závod další, v Ostravě.
Benešov – Letos v březnu byl jedním z učitelů, kteří obdrželi ocenění Benešovského Ámose. Učí už pětadvacet let a je člověkem, který dělá to, pro co se narodil.
Pardubice – Do krajského města se sjedou mladí hasiči z celé republiky. Na Střední průmyslové škole chemické v Pardubicích jsou v plném proudu přípravy na Středoškolské mistrovství ČR v požárním sportu. Ve čtvrtek a v pátek se utká 10 družstev žen a 23 družstev mužů a k tomu se přidají ještě jednotlivci z obou kategorií.
Halže – Neděle, polovina dubna, čtyři hodiny ráno. K chovnému rybníku Místní organizace Českého rybářského svazu Tachov se do Halže sjíždějí první nadšenci rybářského sportu, aby z posledních zbytků vody odlovili rybí osádku, o kterou po celý rok pečovali.
Poděbrady – Některé nové investiční akce schválili na svém posledním jednání poděbradští zastupitelé. K těm pro veřejnost nejzajímavějším patří určitě vznik minigolfového hřiště u místního Jezera, či kultivace lokality za Záložnou podél kolonády, kde jsou nyní stánky prodávající převážně rychlé občerstvení a zmrzlinu. Celý prostor by se měl v dohledné době proměnit ve veřejný park se samostatným vchodem do knihovny.
Domažlice – Bydleli jsme blízko sebe na sídlišti Palackého v Domažlicích, často se potkávali a vždy utrousili nějaký bonmot, vtipnou větu. Jako učitel češtiny byl mým častým a přísným hodnotitelem článků, které jsem publikoval v Domažlickém deníku.
Ústí nad Labem - Je to milá dívenka, jako každé dítě v jejím věku se ráda směje. Jmenuje se Anička Fišerová a nikdy tancovat nebude. Je nemocná, špatně vidí, nechodí. Nadační fond Plamínek naděje pro ni pořádá v sobotu 22. dubna charitativní běh.
Slavonice – Celorepubliková akce Nordic Walking Tour je v plném proudu a v sobotu pokračuje druhým zastavením již tradičně ve Slavonicích a jejich okolí.
Od milovaného triatlonu si chtěl dát pohov, trošku to i vypadalo, že pětinásobný účastník slavného Ironmana na Havaji Jaroslav Hýzl pověsí plavky s kolem i běžeckou obuví na hřebík. Kdo jej ale zná, těžko tomu věřil. A měl pravdu.
Benešov - Velikonoční prázdniny si užívaly děti s Domem dětí a mládeže Benešov v turistické základně v Jablonné nad Vltavou, která se nachází v blízkosti Slapské přehrady u Neveklova. Pro malé účastníky připravily učitelky ze zájmového domu bohatý program.
Vydavatelství Vltava Labe Media koupilo 70procentní podíl ve společnosti Regionální televize CZ, která provozuje celoplošný televizní program regionalnitelevize.cz. Dosavadní majitelka firmy Eva Stejskalová zůstává ve firmě jako CEO.
Česká Lípa - Hned dvě stříbrné medaile v běžeckém lyžování vybojovala na Světových zimních hrách Speciálních olympiád v rakouském Linci čtyřiadvacetiletá klientka Denních a pobytových sociálních služeb Česká Lípa Petra Sádlová.
Pardubice - V parku Na Špici v Pardubicích vznikne nafukovací vodní park s řadou atrakcí přímo na řece a nové zázemí pro návštěvníky – půjčovna paddleboardů s úschovnými skříňkami, toaletami a šatnami.
Mačkov 16. dubna - Nedělní odpoledne bylo v Mačkově u Blatné ve znamení již tradičního jarního běhu „ od kapličky ke kapličce." S tradicí začali mačkovští vloni, kdy přišli soutěžit především dospělí vyznavači běžeckého sportu a závodníků bylo pro první ročník 25.
Rakovník - Bezmála osmnáctiletá Michaela Železná je studentkou septimy rakovnického gymnázia. A je současně všestrannou sportovkyní. Nejvíce ji ale jako členku Klubu plaveckých sportů Rakovník baví právě plavání. Je držitelkou několika klubových rekordů.
Tachovsko – Velký zájem o lukostřelbu zaznamenávají příznivci tohoto sportu na Tachovsku. A tak musel klub Lukostřelci Českého lesa vypravit na nedávné závody do středních Čech dokonce autobus.
Beroun /ROZHOVOR, FOTOGALERIE/ - Hokejbal proti drogám v Berouně? Pomalu ale jistě ze školního sportovního turnaje v Berouně stává pojem. Rekordní účast 45 školních týmů, 494 hráčů a hráček, kteří od 3. do 7. dubna v Hlinkách nastoupili, organizační tým čítající téměř 20 lidí podílejících se na zajištění akce. To jsou suchá data s pozoruhodně zajímavou omáčkou, kterou tvoří nejen organizační tým turnaje, ale i samotní učitelé a ředitelé jednotlivých škol. Bez nich by to totiž nešlo! A tak jsme vyzpovídali i samotného hlavního organizátora celé akce, Romana Nováka, který má dlouhodobě nejen tuto akci v klubu na starost.
Lhota - Sedmé kolo letošního ročníku Hasičské ligy se uskutečnilo v sobotu ve Lhotě. Na tamním fotbalovém hřišti soutěžili malí hasiči v královské disciplíně hasičského sportu - v požárním útoku. Soutěže se zúčastnilo patnáct družstev, domácí zástupci dokázali vybojovat medaili v každé ze tří kategorií.
/ROZHOVOR/ Přijela se podívat na závody za známými. Sedla za řídítka a vedlo se jí náramně. Hned při své premiéře skončila nečekaně na druhém místě. To v ní zanechalo velký dojem a už u závodění zůstala. Je jí teprve patnáct let a už druhým rokem jezdí Kateřina Vaňková z Odřepes na čtyřkolce. Pro mnohé dívky něco nemožného, pro ni už je to samozřejmost. „Baví mě ten adrenalin a atmosféra závodů," říká mladá závodnice.
Odřepsy /ROZHOVOR/ – Přijela se podívat na závody za známými. Sedla za řídítka a vedlo se jí náramně. Hned při své premiéře skončila nečekaně na druhém místě. To v ní zanechalo velký dojem a už u závodění zůstala. Je jí teprve patnáct let a už druhým rokem jezdí KATEŘINA VAŇKOVÁ z Odřepes na čtyřkolce. Pro mnohé dívky něco nemožného, pro ni už je to samozřejmost. „Baví mě ten adrenalin a atmosféra závodů," říká mladá závodnice.
Janov n. N. – Dotazníkové šetření mezi občany Janova nad Nisou naznačilo, že jednou z priorit obce by mělo být místní fotbalové hřiště v areálu sokolovny. V navazujícím Programu rozvoje obce je na výstavbu hřiště s umělým povrchem odhadována částka třináct milionů. Pro malou horskou obec asi nepředstavitelná suma.
Karviná – Nebylo to úplně ono. Házenkáři Karviné hledali po vypadnutí z play off těžko motivaci a v prvním utkání o 5. až 8. místo zaslouženě prohráli v Jičíně.
Na olympiádu v požárním sportu se připravují bludovští Mladí hasiči. Ti v kategorii ve věku od dvanácti do patnácti let, patří k nejlepším týmům v republice. Vrcholná soutěž za účasti zástupců nejméně čtyřiceti zemí se bude konat v červenci v rakouském Villachu. Od čtvrtka 13. dubna bludovští hasiči absolvovali soustředění v tamním sportovním areálu.
Robousy - Zvířata mnohdy dokáží více než člověk. Za jejich pomoci je možné ovlivňovat široké spektrum tělesných i duševních obtíží. Blahodárný účinek němých tváří na celkový stav člověka je znám už z dob, kdy lidé začali zvířata domestikovat. Dnes je animoterapie, tedy terapie za pomoci zvířat, velmi populární a rozšířená.
Královéhradecko, Trutnov - Bike park, který se nachází mezi tenisovými kurty a atletickým stadionem v Trutnově, dožil. Společnost Mebys, která prostor provozuje, se dohodla s městem a zařízení uzavře.