Už ani jedno dítě. Jesle jsou plné
Jihlavsko, Vysočina – Šest set padesát dětí. Přesně tolik jich podle informací Jaroslavy Mackové z odboru školství Magistrátu města Jihlavy nastoupí do mateřských škol v Jihlavě.
Jihlavsko, Vysočina – Šest set padesát dětí. Přesně tolik jich podle informací Jaroslavy Mackové z odboru školství Magistrátu města Jihlavy nastoupí do mateřských škol v Jihlavě.
Praha – S dětmi a partnerem vyráží na dovolenou 30 procent Čechů. Stejný počet lidí jede v páru bez svých ratolestí, 35 procent českých turistů tráví svou dovolenou bez partnera a vyrazí raději s kamarády, kolegy nebo rodiči. Nezanedbatelný je také počet (pět pct) těch, kteří jedou na dovolenou úplně sami či s milencem nebo milenkou. Z činností na letní dovolené letos nejvíce vzrosla obliba adrenalinových sportů. Vyplývá to z průzkumu, který mezi svými klienty provedla cestovní kancelář Blue Style.
Havířov – Handicapovaný stolní tenista Ivan Karabec byl součástí akce Lipno sportfest, která proběhla pod záštitou Českého olympijského výboru v Lipně nad Vltavou.
Brno /ROZHOVOR/ - Nové parťačky slavily první medaili. Kristýna Kolocová našla po šokujícím rozchodu s Markétou Slukovou oporu v brněnské beachvolejbalistce. Hana Skalníková utvořila duo s Kolocovou a hned v neděli s ní získala bronz na Superpoháru v Praze.
Jistebnice – V tradiční cyklistické baště na Táborsku bude už tuto sobotu zase pořádně živo! O vzruch se postará Trek Jistebnický maraton, závod, který se pojede jako šestý díl Jihočeského MTB poháru a zároveň jako pátý podnik Galaxy série. Klání v Jistebnici navíc navazují na loňský rok a opět ponesou i mimořádný punc republikového šampionátu v BikeGolfu (spojení závodu na horských kolech a golfu).
Postřekov - Dvě cenná vítězství si připsala během druhého srpnového víkendu v Jeseníkách Kateřina Beroušková. Rodačka z Postřekova, která se dříve věnovala atletice, nyní reprezentuje Sport Club Plzeň v běžeckém lyžování.
Praha - Korupce v hokeji? Na oficiální půdě ne. Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy nezjistilo při kontrole hospodaření Českého svazu ledního hokeje žádná pochybení, závady nebo nedostatky. Svaz to uvedl v tiskové zprávě, ministerstvo to posléze potvrdilo.
Kroměřížsko – Na itinerář automobilové Barum Czech Rally Zlín se každoročně těší také fandové z Kroměřížska, i letos ale musejí být trochu zklamaní: podobně jako v minulých letech se totiž regionem pojedou pouhé dvě rychlostní zkoušky. Obě jsou navíc dost vzdáleny od nejbližších obcí, což se týká například Rajnochovic, jak Kroměřížskému deníku potvrdil tamní starosta Antonín Uhřík.
Kladno – Že jednou pojede fotit na mistrovství světa v hokejbalu by kladenského amatérského fotografa Tomáše Kostečku nikdy nenapadlo. Začínal jen jako fanoušek kladenského sportu, který podle svých slov rád dokumentuje všechno co drží v ruce hokejku.
Nymburk - O víkendu skončilo v Nymburce Mistrovství Evropy v ženském lakrosu. O titul zápolilo 17 týmů z celé Evropy, Češky byly sedmé
Lovosice - Zdá se, že třetí sezonu od povodní by lovosický zimní stadion konečně mohl sloužit lidem. Najatá firma s opravami skončila, na nedodělcích nyní pracují sami zaměstnanci ASK Lovosice.
Vyškov /SOUTĚŽ/ – Po roce bude ve Vyškově opět deforován evropský šampion v ragby týmů do 20 let a žádný pravý fanda tohoto mužného sportu by u toho neměl chybět. Tím spíš, že v českém národním má početné zastoupení i domácí RC JIMI Vyškov.
Lupenice – Druhý nejstarší volejbalový turnaj v našem regionu je za dveřmi.
Brno – Nové parťačky slavily první medaili. Kristýna Kolocová našla oporu po rozchodu s Markétou Slukovou v brněnské beachvolejbalistce. Hana Skalníková utvořila duo s Kolocovou a hned v neděli s ní získala bronz na Superpoháru v Praze.
Sadská – Již šestnáctý ročník míčového sedmiboje O putovní pohár města Sadské se konal v areálu sokolovny. Vítězem klání se stala dvojice Čepek a Martinec. Ti vyhráli nakonec o jedenáct bodů.
V pátek 21. a v sobotu 22. srpna se na státním zámku koná jubilejní 15. ročník tradičních Skotských her.
Kunštát – Hasiči z Kunštátu a místních částí města se radují. Díky dotacím si letos mohou pořídit novou výstroj a výzbroj, někteří dokonce opraví zbrojnici a pořídí nové přepravní auto.
/ROZHOVOR/ Krnovským oddílem prošly za celou historii stovky znamenitých plavců, z nichž se rekrutují desítky držitelů medailí ze všech vrcholných republikových soutěží. Počet těch, kteří se probojovali až na nejvyšší světová a evropská měření sil nejlepších plavců, se dá ale ještě pořád spočítat na prstech jedné ruky.
Pardubice – Sportovní hala Dašická se dočká dalšího potřebného rozšíření.
Chomutov - Chomutovský zastupitel a člen kontrolního výboru za hnutí ANO 2011 Aleš Gelhof rezignoval na svůj post. Vedení města své rozhodnutí oznámil dopisem, který dorazil na magistrát 27. července. Jde tak o první obměnu nového složení pětatřicetičlenného zastupitelstva po opakovaných komunálních volbách v Chomutově letos v lednu.
Pasohlávky – Namátkou. Rok 2001: Ostrava. Rok 2011: Praha. Rok 2015: Pasohlávky. Sedlecký agility klub Flying Paws se stal spolupořadatelem Mistrovství České republiky dětí a mládeže v agility. „Je to vůbec snad poprvé v historii, co se mistrovství bude konat na území Jihomoravského kraje, konkrétně v Pasohlávkách," uvedl spokojený předseda sedleckého klubu Petr Vlašic.
Hlinsko - Pro místní Házenkářský klub je neděle 23. srpna datem startu nového soutěžního ročníku v I. lize žen. Před rokem předsedkyně HK Hlinsko Jana Vítová prohlásila: „Našim cílem je probojovat se do první pětky." Jak to dopadlo, všichni ti, co se o tento sport zajímají, vědí (nevyšlo to). A co na to po nedávno skončené sezoně asistentka trenérky Eva Kadaníková? „Jarní pohroma byla neskutečná, musíme se přes léto znovu nadechnout." Před novým ročníkem 2015/2016 hovoříme s Janou Vítovou.
Teplice nad Metují - Mezinárodní horolezecký filmový festival proběhne v Teplicích nad Metují v termínu 27. - 30. 8. 2015.
Boskovice – Basketbalisté, volejbalisté i florbalisté se ještě loni těšili, že si brzy zahrají v nové sportovní hale v Boskovicích. Po červnovém rozhodnutí zastupitelstva o zastavení stavby ve Slovákově ulici jejich naděje zhasly. Vedení města totiž ani nepřišlo s žádnou jinou lokalitou na stavbu haly a jako u dalších investic se odvolalo na přípravu strategického plánu rozvoje města, kde budou sepsány prioritní investice pro příštích deset let.
Jičín – Chcete se naučit sebeobranu, zlepšit svoji obratnost, rychlost a sílu? Máte příležitost přihlásíte-li se do některého oddílu ve vašem okolí. Judo je sport, který zaujal tisíce chlapců a děvčat na celém světě.
Moskva - Ruské moderní gymnastky chtějí závodit společně s muži. Předsedkyně národní federace Irina Viněr-Usmanovová navrhla, aby se dosud ryze ženský sport, v němž cvičení se stuhou, kužely či švihadlem provází hudba, otevřel i mužům. Z olympijského programu by pak zmizel jeden z posledních "jednopohlavních" sportů.
Táborsko - Počet dětí s depresemi a poruchami chování roste. Rodiče by s léčbou neměli váhat.
Stráž pod Ralskem - Vyznavači adrenalinových sportů si přišli o víkendu ve Stráži pod Ralskem na své.
Východní Čechy – Léto pomalu ale jistě končí a s ním i období konzumace osvěžujících dobrot, jakými jsou například zmrzlina či pivo. Čerstvé a sladké ovoce už také dozrálo a celkově je méně lákadel a důvodů, proč odkládat zdravé a dietní stravování. Mnoho lidí začíná hubnout právě po létě. V dnešním článku se dozvíte, jakým chybám se při hubnutí vyvarovat. Proč se mnohým nedaří zhubnout, a dokonce tloustnou?
Východní Čechy – Léto pomalu ale jistě končí a s ním i období konzumace osvěžujících dobrot, jakými jsou například zmrzlina či pivo. Čerstvé a sladké ovoce už také dozrálo a celkově je méně lákadel a důvodů, proč odkládat zdravé a dietní stravování. Mnoho lidí začíná hubnout právě po létě. V dnešním článku se dozvíte, jakým chybám se při hubnutí vyvarovat. Proč se mnohým nedaří zhubnout, a dokonce tloustnou?
Nymbursko - O víkendu se rozjedou také nejnižší krajská fotbalová soutěž a okresní soutěže. Bude z čeho vybírat.
Severní Terasa - U pošty se mohou malí Ústečané těšit na postavičky. Pro větší bude areál sportu.
Pardubice - „Ministerská dotace už byla prakticky ztracená. Nakonec jsme ji na poslední chvíli získali," sdělil náměstek primátora Jan Řehounek.
Plzeň – Odchovanec Prazdroje Plzeň bude reprezentovat v Miláně na singlkajaku na trati 500 metrů.
Sychrov - V pátek 21. a v sobotu 22. srpna se na státním zámku koná jubilejní 15. ročník tradičních Skotských her.
Havlíčkův Brod – V Havlíčkově Brodě odstartoval jedenáctý ročník Letní žurnalistické školy Karla Havlíčka Borovského.
„Na provozu areálu se nedá zbohatnout," říká manažer Prestige Tennis Parku Dalibor Čiščoň
Českolipsko - Přinášíme krátké zprávy z celého regionu: zpravodajství z měst i obcí, krimi, kultura i sport.
Ostrava /ROZHOVOR, FOTOGALERIE/ - Začínala s tenisem, hrála dokonce s Petrou Kvitovou, ale zdravotní problémy ji dovedly k bojovým sportům. Když ostravská boxerka Ester Konečná před lety opouštěla kurty, zřejmě ani netušila, jak úspěšnou kariéru mezi provazy udělá.
Jičín – Cyklistický Weber Cup 2015 v Jičíně pokračoval již devátým, tedy předposledním letošním závodem. Na zřejmě nejtěžším podniku, se sešlo třiatřicet bikerů a ti zápasili se zajímavou tratí, po úporných vedrech vcelku za příjemného počasí.
Litomyšl - Lidé mají další možnost pro trávení volného času. Fotbalgolf však má přilákat i zvědavce z okolí
Milán, Praha /ROZHOVOR/ - 202 centimetrů, 111 kilo a zarostlá tvář. Z Josefa Dostála by v noční temné uličce mohl jít strach, ale skutečnost je jiná: král českých kanoistů je sympaťák. Mluví nahlas, upřímně a nezaplétá se do frází.
Rychnovsko – „Běhání, běhání, všechny smutky zahání", dal by se v drobné úpravě zpívat refrén proslulého Uhlířovsko – Svěrákovského šlágru, který zlidověl.
Náchodsko - Předkládáme vám v připojené anketě jedenáctku hráčů, z nichž můžete v anketě vybírat krajského Borce kola. Hlasovat je možné do pátečního poledne.
Náchodsko - Předkládáme vám v připojené anketě jedenáctku hráčů, z nichž můžete v anketě vybírat okresního Borce kola. Hlasovat je možné do pátečního poledne.
Dolní Lutyně – Kdo by to byl čekal? Po mizerné letní přípravě a při neutěšeném hráčském kádru se fotbalisté Lutyně možná ani neodvažovali pomýšlet při domácí premiéře na tři body, ale povedlo se. I v tom je kouzlo fotbalu.
Jablonec n. N. - Ruda Svoboda, legenda jabloneckého sportu, hodnotil derby se Slovanem jako zajímavé
Cheb - Lidí, kteří se po Chebu pohybují na kole, i cykloturistů neustále přibývá. Novinka potěší i podnikatele.
Stonava – Překvapení na úkor favorizované Stonavy se zrodilo v prvním utkání nové sezony I.A třídy.
Zlín - Centrum Zlína znovu patří zábavě a sportu. Na náměstí Míru začal v pondělí Pét anque Open 2015 a malý letní trh. Každý večer v pět hodin až do pátku se mohou zájemci zúčastnit turnaje ve hře pét anque.