Těšín se rozjel po přestávce
Český Těšín – Loni nejhorší tým krajského přeboru z Šenova si dojel v sobotu do Těšína pro další výprask.
Český Těšín – Loni nejhorší tým krajského přeboru z Šenova si dojel v sobotu do Těšína pro další výprask.
Milán, Olomouc – Obrovský úspěch si na mistrovství světa v rychlostní kanoistice v Miláně připsal kajakář Filip Šváb. Olomoucký borec postoupil na dvoustovce do nedělního finále, ve kterém obsadil osmé místo a zajistil si tím místenku na letní olympijské hry do Ria. „Nad tím jsem ani nepřemýšlel, že bych takhle mohl jet," radoval se dvaatřicetiletý závodník z Hané, který si tak splnil svůj cíl, o kterém snil celou kariéru.
Petrovice – Fotbalisté divizních Petrovic udrželi neporazitelnost, ale na výhru se nadřeli.
Český Těšín - Na tom, že přeshraniční spolupráce má smysl a její efekty jsou přínosné, se shodli účastníci konference konané ve středu v KaSS Střelnice. Sešli se na ní představitelé samospráv z české i polské části Euroregionu Těšínské Slezsko Śląsk Cieszyński.
Sukorady - Boleslavský pohár v hasičském sportu, jehož hlavním partnerem je Boleslavský deník, má za sebou další kolo. V sobotu se za krásného počasí konal Sukoradský pohár.
Jičín – Druhou letní posilou jičínských házenkářů po navrátilci Ondřeji Šulcovi se stal čtyřiadvacetiletý Martin Loskot, jenž se v barvách plzeňského Talentu dvakrát po sobě radoval ze zisku mistrovského titulu.
Televizní pořad Autosalon zavítal v sobotu do Ostravy s roadshow Autosalon Bowling Cup 2015.
Karlovarský kraj - Letní prázdniny jsou časem odpočinku a dovolených. A také obdobím, kdy se dětem stávají nejrůznější úrazy. Ty jsou nejčastěji spojené s pobytem venku, nebo s různými sporty.
Rožnov pod Radhoštěm – Petru zdar se v sobotu ozývalo ze všech stran Mlýnské doliny rožnovského skanzenu. Dostaveníčko si tady dali, po pětileté přestávce, vyznavači Petrova cechu.
Brno – Nadchází den LMF. V neděli se premiérovým duelem v historii rozjede celostátní Liga malého fotbalu. Ve stále populárnější zmenšené a dynamičtější variantě nejrozšířenějšího sportu na světě se střetnou výběry domácí Prahy a Brna. „Jde o nejatraktivnější úvodní duel, který může být. Rivalita mezi námi a Pražáky je jasná. Těšíme se," hlásí gólman brněnského mužstva Marek Gruber.
Strakonicko - Zprávy ze Strakonicka.
Blansko – Po práci rychle na trénink, večer uvařit a o víkendu na závody. Volného času si dobrovolní trenéři neužijí. O svých svěřencích však mluví s nadšením a nikdy nevynechají jediný trénink. Taková je i trenérka Dagmar Kuncová z Blanska. Děti učí plavat už více než pětatřicet let.
Třeboň – Třeboňská sportovní hala patří v těchto dnech mladým sportovcům na invalidním vozíku.
Českolipsko - Přinášíme krátké zprávy z celého regionu: zpravodajství z měst i obcí, krimi, kultura i sport.
Domažlice – Mladé talenty domažlického baseballu připravuje Američan Greg McCarthy, který hrál nejvyšší profesionální soutěž na světě.
Rychnovsko - Kam za sportem.
Počet dětí s depresemi a poruchami chování roste. Rodiče by s léčbou neměli váhat.
Sedlčany – Společnou akci v areálu Sedlčanské kotliny připravují členové Autoklubu RAC Sedlčany a Veterán klubu Sedlčany.
Strakonice - Na pátečním finále Muže roku v Náchodě bude také student managementu sportu na UK Michal Mařík (22).
Domoušice - Nikdo nový nepřišel, naopak úzký kádr opustí ještě zkušený obránce Alberovský.
Praha – Václav Uher spadl v roce 2001 ze stromu a poranil si krční páteř. Od té doby je odkázán na invalidní vozík. „Kdysi jsem si myslel, že jsem následkem úrazu přišel o všechny možnosti sportovat. Florbal na elektrických vozících mi ale ukázal, že jsem se díkybohu mýlil," říká. Hraní florbalu je ale pro něj mnohem víc než sport, je to šance na normální život. „Lidé, kteří ovládají vozík ústy nebo jsou zcela závislí na asistenční péči, i ti mohou náš florbal hrát," doplňuje.
Přerovsko - Naše pravidelná porce tipů, kam se o víkendu vydat za sportovními zážitky.
Nymbursko -
Hradecko - Kam vyrazit o víkendu za sportem.
Česká Lípa /FOTOGALERIE/ - Na okraji českolipského sídliště Sever se ve čtvrtek otevřelo hřiště pro „golf s létajícími talíři".
„Chtěl jsem jít do mančaftu, kde bych hrál," vysvětlil svůj přestup z Českých Budějovic nahrávač Petr Zapletal, který má zkušenosti z volejbalových lig v deseti zemích
Slatina nad Zdobnicí – Běh a pochod přes Vlčí jámu vypukne tentokrát už podruhé ve Slatině.
Jičínsko - Přinášíme inspiraci, kam se o víkendu vydat za sportovním vyžirím.
Strakonicko - Pozvánka na víkend 22.-23. srpna.
Jihlava - Již na podzim, konkrétně v měsíci říjnu, se Jihlava bude moci pyšnit novým workoutovým hřištěm, které vyroste hned vedle skateparku a dětského hřiště v areálu Českého mlýna u břehu řeky Jihlavy.
Kolín – V neděli 23. srpna se naplno v Kolíně rozběhne podzimní část letošní atletické sezony. Prvním závodem bude již 79. ročník jednoho z nejstarších podniků v České republice – Velká cena města Kolína – Prágrův memoriál v klasickém pětiboji.
Karviná – Krajské derby bude v sobotu na programu ve Frýdku-Místku, kam v rámci 4. kola FNL míří Karviná.
Vážany nad Litavou – Bartolomějské hody. Tradiční akce odstartovala ve čtvrtek ve Vážanech nad Litavou, bude mít však letos jednu netradiční vložku. „V neděli v jednu hodinu odpoledne budeme slavnostně otevírat nové multifunkční sportoviště, které se nám podařilo zbudovat díky dotaci ve výši sedmi set tisíc korun od nadace ČEZ," informoval starosta obce Václav Matyáš. Takzvané Oranžové hřiště poslouží pěti sportům: malé kopané, tenisu, nohejbalu, basketbalu a volejbalu.
Chomutovsko - Přinášíme přehled sportovních v chomutovském regionu na nejbližší dny.
Jablonec n. N. - Milan Hnilička, bývalý hokejový brankář a reprezentant, navštívil jablonecký stadion, práci s mládeží v HC Vlci a minihokej určitě podpoří
Žďár nad Sázavou - Sakrální stavby jsou vzácným a trvalým dědictvím po našich předcích. Jakkoliv se navzájem podobají, každá z nich je naprosto jiná.
Trmice - Druhý ročník zajímavého závodu po stopách Přemysla Oráče „Trmická desítka„ klepe na dveře.
Zlínský kraj - Kam za sportem ve Zlínském kraji.
Pardubice - Pardubická orientační běžkyně Jana Knapová dosáhla ve Skotsku svých nejlepší výsledků na mistrovství světa. Na krátké trati byla v top ten.
Jihlavsko, Vysočina – Šest set padesát dětí. Přesně tolik jich podle informací Jaroslavy Mackové z odboru školství Magistrátu města Jihlavy nastoupí do mateřských škol v Jihlavě.
Praha – S dětmi a partnerem vyráží na dovolenou 30 procent Čechů. Stejný počet lidí jede v páru bez svých ratolestí, 35 procent českých turistů tráví svou dovolenou bez partnera a vyrazí raději s kamarády, kolegy nebo rodiči. Nezanedbatelný je také počet (pět pct) těch, kteří jedou na dovolenou úplně sami či s milencem nebo milenkou. Z činností na letní dovolené letos nejvíce vzrosla obliba adrenalinových sportů. Vyplývá to z průzkumu, který mezi svými klienty provedla cestovní kancelář Blue Style.
Havířov – Handicapovaný stolní tenista Ivan Karabec byl součástí akce Lipno sportfest, která proběhla pod záštitou Českého olympijského výboru v Lipně nad Vltavou.
Brno /ROZHOVOR/ - Nové parťačky slavily první medaili. Kristýna Kolocová našla po šokujícím rozchodu s Markétou Slukovou oporu v brněnské beachvolejbalistce. Hana Skalníková utvořila duo s Kolocovou a hned v neděli s ní získala bronz na Superpoháru v Praze.
Jistebnice – V tradiční cyklistické baště na Táborsku bude už tuto sobotu zase pořádně živo! O vzruch se postará Trek Jistebnický maraton, závod, který se pojede jako šestý díl Jihočeského MTB poháru a zároveň jako pátý podnik Galaxy série. Klání v Jistebnici navíc navazují na loňský rok a opět ponesou i mimořádný punc republikového šampionátu v BikeGolfu (spojení závodu na horských kolech a golfu).
Postřekov - Dvě cenná vítězství si připsala během druhého srpnového víkendu v Jeseníkách Kateřina Beroušková. Rodačka z Postřekova, která se dříve věnovala atletice, nyní reprezentuje Sport Club Plzeň v běžeckém lyžování.
Praha - Korupce v hokeji? Na oficiální půdě ne. Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy nezjistilo při kontrole hospodaření Českého svazu ledního hokeje žádná pochybení, závady nebo nedostatky. Svaz to uvedl v tiskové zprávě, ministerstvo to posléze potvrdilo.
Kroměřížsko – Na itinerář automobilové Barum Czech Rally Zlín se každoročně těší také fandové z Kroměřížska, i letos ale musejí být trochu zklamaní: podobně jako v minulých letech se totiž regionem pojedou pouhé dvě rychlostní zkoušky. Obě jsou navíc dost vzdáleny od nejbližších obcí, což se týká například Rajnochovic, jak Kroměřížskému deníku potvrdil tamní starosta Antonín Uhřík.
Kladno – Že jednou pojede fotit na mistrovství světa v hokejbalu by kladenského amatérského fotografa Tomáše Kostečku nikdy nenapadlo. Začínal jen jako fanoušek kladenského sportu, který podle svých slov rád dokumentuje všechno co drží v ruce hokejku.
Nymburk - O víkendu skončilo v Nymburce Mistrovství Evropy v ženském lakrosu. O titul zápolilo 17 týmů z celé Evropy, Češky byly sedmé
Lovosice - Zdá se, že třetí sezonu od povodní by lovosický zimní stadion konečně mohl sloužit lidem. Najatá firma s opravami skončila, na nedodělcích nyní pracují sami zaměstnanci ASK Lovosice.