
Vzhůru k nebi. V břeclavském aeroklubu hledají nové piloty
Břeclav – Vznášet se v oblacích nemusí být jen výsada romantických duší, ale každého, kdo bude chvíli šetřit. Nadšenci z břeclavského aeroklubu oslovují zájemce o létání.
Břeclav – Vznášet se v oblacích nemusí být jen výsada romantických duší, ale každého, kdo bude chvíli šetřit. Nadšenci z břeclavského aeroklubu oslovují zájemce o létání.
Hrabová – O den dříve než ostatní si šlo ve středu 28. ledna pro vysvědčení pětatřicet žáků dvoutřídky v Hrabové. Bylo mezi nimi i devět nejmladších dětí, které dostávaly vysvědčení poprvé v životě. A navíc hned dvě. Kromě toho se školními výsledky převzali prvňáčci navíc sportovní olympijské vysvědčení.
Litvínov, Most - Legální herny pomalu ale jistě mizí z území Litvínova. Naplňuje se tak rozhodnutí politiků o nulové toleranci hazardu z listopadu 2013. V Mostě hazard zůstává. Bude se z něj financovat sport.
Téměř jednadvacet milionů korun. Taková je výsledná cena nové sportovní haly, která už od konce minulého roku vzniká v Budišově nad Budišovkou.
Ústí n. O. – Pro Španěla, který se učí česky, má slangová čeština spoustu zajímavých překvapení. Třeba když zjistí, že „dělat houby" neznamená si vařit jídlo z hub.
Vyškov – To, že má sportovně zaměřená Základní škola Purkyňova ve Vyškově ve svém areálu i bazén, není žádným tajemstvím. Novinkou však je, že jej zanedlouho budou využívat nejen její žáci, ale třeba i plavecká škola. Vedení školy se jej totiž rozhodlo pronajímat. A rádo by šlo ještě dál časem by mohl být přístupný i veřejnosti.
Mladá Boleslav - U 5. základní školy v Dukelské ulici se rýsuje budoucí sportovní hala, původně měla být hotová už na konci minulého roku, zatím je ale stále rozestavěná.
Tachov - Seriál Klatovská věž pokračoval v Tachově druhým turnajem.
Kladno – Do Kladna ve středu přijede nejoblíbenější soupeř hokejových Rytířů, Havlíčkův Brod. S borci z Vysočiny dosud získali maximální počet bodů a bilance vzájemných zápasů připomíná jednoznačný tenisový zápas: 3:0 (6:1, 6:0, 6:1).
Prostějov – V závěru ledna letošního roku se dožil významného životního jubilea, devadesáti roků, čestný občan města Prostějova, mistr sportu Jan Mrázek.
Opava /ROZHOVOR/– Velký florbalový svátek hostila před týdnem víceúčelová hala v Opavě. Místní sportovní oddíl SK P.E.M.A dostal důvěru uspořádat finále Poháru České pojišťovny ve florbalu mužů a žen.
Karlovy Vary – Jednoznačně úspěšný byl start karlovarských atletů na mistrovství Karlovarského kraje v halové atletice v Praze. V soutěžích všech věkových kategorií od mladšího žactva po dospělé vybojovali celkem třiatřicet medailí.
Podivín – Stařičká sokolovna v jihomoravském Podivíně hostila Mistrovství České republiky v mrtvém tahu. Z domažlického oddílu SK Ironbulls se zúčastnili tři závodníci a Tomáš Kaas tentokrát v roli trenéra.
Holešov – V závěru roku se výborně dařilo holešovským vzpěračům v soutěžích žáků, juniorů i mužů na vrcholných akcích svých kategorií v rámci celé ČR.
Zlín – Potvrzeno. Ruský volejbalista Timur Dmitrijev z Dynama Moskva se stal posilou zlínské Fatry! Transferové náležitosti se klubu podařilo vyřešit do kritického termínu 31. ledna. „Přestup jsme vyřídili v rekordním čase tří dnů," uvedl kouč a manažer Zlína Roman Macek.
Hranice – Je to borec. Jakub Zavřel se po loňských úspěších zcela jistě zapíše do sportovních dějin našeho města. Nejen o roce uplynulém, ale i o jeho budoucích plánech jsme si povídali v následujícím rozhovoru.
Doksy - Sportovní nadšenci z celé republiky už netrpělivě vyhlížejí první březnový den.
Česká Lípa - Odvolaný ředitel městské policie trápí radnici v Lípě. Ta mu vyplácí ředitelskou gáži a musela si na něj najmout specializovaného právníka.
Tábor – Start mistrovství světa v cyklokrosu se blíží.
Hradec Králové - Také během dnešního dne redaktoři a fotografové našich novin získávali další aktuální materiály, informace, snímky a témata, aby vše zařadili na stránky nadcházejícího vydání tohoto periodika. Pokud o to nechce být ochuzeni, pořiďte si další vydání Hradeckého deníku. Co vás uvnitř listu čeká?
Opava /FOTOGALERIE/ – Volejbalistky opavského Happy sportu dvojzápas s druholigovým lídrem z Nového Jičína nezvládly. Na palubovce Základní školy Edvarda Beneše neuhrály proti prvnímu týmu soutěže ani bod.
Pečky /ROZHOVOR/ – Je mladá, pohledná, úspěšná. A díky čtenářům Kolínského deníku také sportovní hvězda. Edita Holubová z Peček se stala historicky první vítězkou ankety Sportovní talent okresu. „Vůbec jsem to nečekala," uvedla vítězka.
Londýn - Fotbal v Kataru, olympiáda o kousek dál? Zřejmě ne. Zatím určitě ne. Mezinárodní olympijský výbor totiž nepřipustí případnou společnou kandidaturu ultrakonzervativní Saúdské Arábie se sousedním Bahrajnem, která počítala s oddělením mužských a ženských soutěží.
Sudoměřice – Před několika lety jen s obtížemi hledal motivaci. Nevěděl, zda má v kariéře pokračovat, nebo se věnovat rodině. Trápilo ho nepříjemné zranění a pomalu se dostával do formy. Teď je hokejbalový brankář Ľubor Komenda zpět.
Praha - Poslední šance. Basketbalisté Nymburku budou ve středu bojovat o naději, aby mohli dát snít o postupu do vyřazovací fáze Evropského poháru. Potřebují k tomu doma v pražské Tipsport Areně porazit francouzského vicemistra Štrasburk, ideálně o osm a více bodů. Po třech úvodních prohrách už každé další zaváhání bude znamenat konec nadějí.
Kolín - Dalším dílem pokračoval v pátek večer nekonečný seriál letošní plesové sezony v městském společenském domě v Kolíně.
Hodonín – Fotbalista mezi nejlepšími? Do letošního roku nemyslitelné, od středy realita. Vlastimil Polák, pětadvacetiletá opora divizního Hodonína, se stal jedním z nejúspěšnějších sportovců okresu, když v hlavní mužské kategorii skončil druhý.
Most - Rodiče malých mosteckých hokejistů a krasobruslařů zneklidnily spory v hokejovém sdružení. Bojí se, že jejich děti nebudou mít kde sportovat. Obávají se totiž, že nové vedení města nebude jejich klub dostatečně podporovat a jejich ratolesti budou muset se sportem skončit.
Havlíčkův Brod – Rozvod manželství. Tak by se dal s nadsázkou nazvat spor mezi Měšťanským pivovarem Rebel a HC Rebel.
Kladno – Krnovští zápasníci přijali v sobotu pozvaní na Memoriál J. Korycha v klasickém zápase v kategorii přípravek. Turnaj se uskutečnil v Kladně a zúčastnilo se jej na 197 nejmladších zápasníků ve věku od 6 do 11 let z 18 oddílů.
Bruntál – Tradičních plaveckých závodů mládeže Brněnský tučňáček, se zúčastnili v sobotu a neděli 24. a 25. ledna mladí plavci Bruntálu. Závody, které pořádá klub plaveckých sportů policie Kometa Brno, přinesly bruntálskému plaveckému klubu velký úspěch.
Kolín – O hodinu dříve než jindy se tentokrát v kolínském sále Na Zámecké sešli v neděli po poledni členové Klubu přátel Františka Kmocha, čekala je totiž Výroční schůze, na které se společně ohlédli za uplynulým rokem.
Českolipsko - Přinášíme krátké zprávy z celého regionu: zpravodajství z měst i obcí, krimi, kultura i sport. Dozvíte se například, že na Českolipsko míří Zdeněk Troška.
Strakonicko - Přehled událostí ze Strakonicka.
Litoměřicko, Podřipsko - Nový tajemník v Lovosicích, výstava v Terezíně nebo pozvánka na ples. Více v krátkých zprávách.
Jablonec n. N. - Gabriela Soukalová má jméno po své mamince, rodiče ale přemýšleli také nad jménem Viktorie, tatínek rozhodl
České Budějovice – Finálové kolo druhého ročníku soutěže Deníku o rybářský úlovek sezony ovládl Josef Šimánek z Českých Budějovic. Soutěžil s fotografií svého prvního životního úlovku – kapra, kterého chytil na Štilci.
Bolestí pohybového ústrojí trpí téměř každý člověk v dospělém věku. Někoho trápí bolesti po úrazu, jiného po nadměrné námaze či nešetrném pohybu. Ve všech případech se ale jedná o stav nepříjemný a velmi omezující. Mezi takové patří i entezopatie známá spíše jako tenisový loket. Na otázky ohledně příčiny vzniku, možné léčby a komplikací odpovídá MUDr. Petr Višňa, primář ortopedicko – traumatologického oddělení Oblastní nemocnice Příbram.
Chomutov - Společnost Kultura a sport Chomutov zvyšuje komfort uživatelů svých kulturních zařízení. Zavádí proto zjednodušený systém nákupu vstupenek přes internet.
Hradec Králové - Také během dnešního dne redaktoři a fotografové našich novin získávali další aktuální materiály, informace, snímky a témata, aby vše zařadili na stránky nadcházejícího vydání tohoto periodika. Pokud o to nechce být ochuzeni, pořiďte si další vydání Hradeckého deníku. Co vás uvnitř listu čeká?
Konopáč - Známý motocyklový závodník Josef Macháček nezahálí. Pětinásobný vítěz slavného Dakaru na čtyřkolce v pátek opět odletěl do Afriky, aby se zde zúčastnil Intercontinental Rally 2015 závodů, které vedou po stopách klasického Dakaru. Před odletem poskytl našemu Deníku krátký rozhovor.
Kolín - Popsat atmosféru jako před těžkou bitvou není zase až tak daleko od pravdy. Jsme v hale Spojů, kde se odehrává basketbalový zápas s Pardubicemi.
Maranello - Sedne si do kanceláře, uvelebí se za stolem a začne vyprávět. O tom, co potřebuje formule 1 a co zamýšlí stáj Ferrari. Maurizio Arrivabene je novou "figurkou" na šachovnici nejpopulárnějšího motoristického sportu. Dřív býval expertem v tabákovém průmyslu, teď šéfuje Sebastianu Vettelovi a Kimimu Räikkönenovi.
Hořice – Již tradiční anketa Sportovec města Hořice je před námi. Rada města Hořice oceňuje své sportovce od roku 2003 a v letošním roce je tedy na programu již dvanáctý ročník.
Litoměřice - Uzávěrka ankety Nejúspěšnější sportovec Litoměřicka (nominace na straně 8) je 31. ledna. Do té doby můžete zasílat vyplněné kupony (nebo osobně donést) na adresu Deníku, Mírové náměstí 28, Litoměřice 41201.
Lovosice - Po devatenácti měsících od povodně v roce 2013 se komplikovaná rekonstrukce zimního stadionu v Lovosicích pomalu chýlí ke konci.
Vyškov – Komise pro sport a tělovýchovu města Vyškova vyhlašuje městskou anketu Sportovec Vyškova 2014. Tipujte pořadí tří nejlepších (viz pravidla sououtěže) a ve slosování anketních lístků získáte zajímavou cenu.
Jemnice - Do královského města Jemnice se o víkendu sjeli rytíři z Čech, Moravy i Slezska. Utkali se spolu o privilegium reprezentovat naši zemi v Bitvě národů. Zpráva, která vypadá jako ze středověku, však popisuje událost z uplynulého víkendu.
Železný Brod - Anketa Sportovec Železnobrodska ukázala, že i v malém městě žijí sportovní hvězdy.
Jablonec n. N. - Sedmdesátiletý judista vybojoval na mistrovství světa ve španělské Malaze stříbro, teď se chce věnovat mládeži