Praha - Doposud bylo úbytek vlasů možné řešit pouze parukou, tupém nebo transplantací vlasů. Do České republiky však nyní přišla metoda italského systému vlasových biokompatibilních polymerových štěpů RealHair.
Benešov – Kdo jiný, než létající motokrosař Libor Mouka Podmol by se měl stát Sportovcem roku 2014 na Benešovsku? To je otázka, kterou v šestičlenné komisi vybírající ty NEJ mezi sportovci působícími či žijícími na Benešovsku, neřešil nikdo. Volba Sportovce roku tak padla na Libora Podmola. Už podruhé, a už podruhé právem.
Praha – Devět talentovaných dětí a jedna výjimečná školní třída získaly cenu Zlatý oříšek za rok 2014. Poprvé se mezi vítězi objevil tenista, třináctiletý Jonáš Forejtek. Tento chlapec z Plzeňska navíc úspěšně lyžuje, je mistrem republiky v obřím slalomu. Oceněná 5.A z Kunovic na Uherskohradišťsku ve volném čase aktivně pomáhá handicapovaným dětem.
Ústí nad Labem - Odborníci tomu říkají canisterapie, v praktické ukázce to vypadá jako hra. Krásní psi ochotně uléají na dřevěnou podlahu a dětské ruce je hladí.
Klatovy – Jubilejní 10. ročník turnaje v halové kopané seniorů nad 45 let O putovní pohár TJ Sokol Mochtín vyhrála v hale ZŠ Klatovy v Čapkově ulici Stará garda Horažďovice.
Hradec Králové - Fotbalisty Hradce Králové by mohl posílit korejský obránce Čung Čchol-Un. Osmadvacetiletý stoper naposledy působil v thajském celku Pattaya United, na východě Čech je na testech a měl by v sobotu nastoupit v Tipsport lize proti Varnsdorfu.
Holubice, Bučovice – Do odvetné poloviny druhé volejbalové ligy mužů vstoupili dva zástupci Vyškovska naprosto rozdílným a v obou případech i trochu překvapivým způsobem. Dosavadní suverénní lídr tabulky Sokol Bučovice před týdnem vytěžil z domácích soubojů s ŠSK Beskydy po dvou porážkách jen jediný bod, což je nejhorší bilance domácího dvojzápasu v celém jeho devítiletém působení v soutěži. Holubice si naopak z haly brněnské Tesly přivezly maximální počet šesti bodů.
Příbram /ROZHOVOR/ – Pozici hlavního trenéra týmu amerického fotbalu Bobcats Příbram obsadil v úvodu tohoto týdne Sebastian Fandert. Německý trenér má zkušenosti z týmu Graz Giants a také z amerických univerzit Westminster College a Ole Miss. Jeho doménou je především obrana. Po příjezdu do Příbrami hned poskytl novinářům svůj první rozhovor v nové funkci.
Písek – Poslední čtyři sezony strážil branku Milevska. Letos Václav Pipek (27) chytá za Písek a k Otavě zamířil s jasným cílem. „Přišel jsem hrát o postup a ne bojovat do poslední chvíle o osmého fleka a strachovat se vůbec o postup do play-off," říká Václav Pipek, jenž dlouhé roky strávil také v Táboře.
České Budějovice – Nejen skóre a údaje o odehraném čase uvidí brzy při zápasech hokejoví fanoušci v Budvar aréně. Budějovická radnice plánuje do haly pořídit novou multimediální kostku. Tu původní si při stěhování do Hradce Králové odvezl její vlastník,HC Mountfield. Od té doby při utkáních slouží pouze běžná časomíra.
Krnov - Box má v Krnově velikou tradici, jejíž nositelem je především boxerský oddíl SÚS Boxing Krnov. Bohužel domácí borci mají jen malou možnost představit se vlastnímu publiku. Teď už je ale všechno jinak.
Beroun – Nejúspěšnějším sportovcem Berounska za rok 2014 se stal atlet Antonín Klika. Mezi jeho sportovní úspěchy rozhodně patří vítězství v pražském mezinárodním maratónu ve své kategorii M50.
Rakovník - Rakovnickým opozičním zastupitelům se nelíbí, že organizátoři kulturně sportovní akce budou muset o částku ve výši dvou set tisíc korun žádat v grantovém řízení. Podle nich to není správná cesta, jelikož v předchozích letech příspěvkové organizace města měly v rozpočtu na další rok peníze vyčleněné v určité kapitole rozpočtu a v grantovém řízení o peníze nežádaly.
Příbram /ROZHOVOR/ – Mezi sportovci, kteří se v úterý večer objevili na pódiu příbramského divadla při vyhlášení ankety Nejúspěšnější sportovec roku 2014, jsou dva sladění sympaťáci se zelenými motýlky. Petr Peták a Stanislav Žid, zástupci družstva Drtič Bezděkov pod Třemšínem, které loni vyhrálo celostátní extraligu v hasičském sportu.
Jablonec n. N. - Styl by neměnili, cvičení je nabíjí, choreografie připravují pro své klientky na míru, aby věděli, že se jim líbí a že se na jejich hodiny vrátí
Benešov – Velké překvapení a ještě větší zděšení vyvolaly a možná teprve vyvolají informace o tom, že si policisté posvítili i na úplatkářství v nižších soutěžích. Kdo jednou na okresní či krajské úrovni fotbal hrál, mezi čtyřma očima jistě potvrdí, jak velmi křehké vztahy mezi sudími, delegáty fotbalového svazu a také funkcionáři některých klubů fungují…
Jabloňany /ROZHOVOR/ – Někteří skalní zastánci kopané tvrdí, že malá kopaná nedosahuje úrovně té velké a že není potřeba, aby ji hráli i žáci. Navíc v každém městě je fotbalový klub a tam můžou trénovat. Nikdo už neřeší, že na vesnicích zájem o fotbal není takový jako dřív, takže se neposkládá tým na velký fotbal, ani to, že ne všichni rodiče si můžou dovolit s dětmi dojíždět do města.
Česká Lípa - Hned několik novinek a vylepšení připravila nebo připravuje pro letošní rok 2015 pro obyvatele České Lípy místní příspěvková organizace Sport.
Harrachov - Po natáčení dvou dílů televizních Cyklotoulek do Harrachova zavítalo stejné týmové složení, to znamená moderátor a herec Vilém Dubnička a kameraman Petr Válek, aby poznali krásy Harrachova i v zimním období. A poslali tak nabyté informace do světa prostřednictvím pořadu Běžkotoulky.
Plzeň – „Ve čtyřech letech jsem oběma rukama sáhl na výfuk motorky, na níž táta zrovna přijel. Spálil jsem si obě dlaně. A to je vlastně takový můj cejch, motorky jsou mým osudem," říká Plzeňan Ladislav, který v Plzni v Červeném Hrádku otevírá motocrossové muzeum.
Šilheřovice – Prioritou současného českého středoškolského odborného vzdělávání se stále více stává kvalitní odborná praktická výuka. Proto se někteří studenti a učitelé Střední školy hotelnictví, gastronomie a služeb SČMSD v Šilheřovicích aktivně zapojují do projektů Praxis a Za zkušenostmi do Bavorska v rámci programu Erasmus +.
Náchod /FOTO/ - Více než 130 plavců, které ani studená voda řeky Metuje neodradila, se v sobotu utkalo nad splavem u lázní v Bělovsi. Konal se tady 16. ročník Memoriálu Jiřího Řebíčka „O pohár starosty města Náchoda" a zároveň 44. ročník „Setkání otužilců na Metuji".
Beroun - Při slavnostním vyhlášení soutěže Nejúspěšnější sportovec Berounska roku 2014, které se konalo v sále České pojišťovny v Berouně, čekalo na hokejbalový mužský „A" tým Keltů obrovské překvapení.
Benešovsko – Mistr světa ve freestyle motokrosu a vítěz amerických X-Games, Libor Podmol, strávil konec loňského roku na operačním sále. Jeho dvorní lékař, doktor Milan Kutáček, mu v mladoboleslavské nemocnici pod narkózou vytahoval v kotníku čtyři šrouby. Ty mu tam byly voperovány poté, co se z posledního závodu mistrovství světa vrátil se zlomeninou hlezenní kosti, kterou si přivodil nikoli po pádu, ale po špatném dopadu na hlínu, po němž kotník náraz nevydržel.
Praha, Rakovník – Už si to cvrlikají i vrabci na střeše, Rakovníku totiž vyrůstá veliká brankářka. Ne snad výškou, ale umem. Řekněte sami – kdo by měl odvahu stoupnout si v patnácti letech do branky v semifinálovém klání a čelit nájezdům Pragy… Tereza Kopřivová to dokázala a měrou vrchovatou tak přispěla ke stříbru rakovnickému HC 1972.
Orlické hory - Návratem do dob, kdy k radosti stačilo mnohem méně, bude i letos soutěž v jízdě na saních rohatých, jejíž čtvrtý ročník se uskuteční v sobotu 17. ledna na svazích lyžařského areálu Černá Voda v Orlických horách.
Karlovy Vary - Volejbalový klub Karlovarsko míchá kartami ve špičce extraligové tabulky. Jeho šéf Jakub Novotný bilancuje první polovinu převratné sezony, která hýbe Karlovarským krajem, volejbal láká diváky a rapidně roste i členská základna v regionu. „První půlka roku pro nás byla klíčová, povedlo se a za to patří hráčům a trenérovi můj dík," prohlásil předseda nového klubu na volejbalové scéně.
Orlické hory - Návratem do dob, kdy k radosti stačilo mnohem méně, bude i letos soutěž v jízdě na saních rohatých, jejíž čtvrtý ročník se uskuteční v sobotu 17. ledna na svazích lyžařského areálu Černá Voda v Orlických horách.
Prostějov – Kdysi závodně plaval. Potom přestal a po letech se ke sportu vrátil. Ovšem v trochu jiných povětrnostních podmínkách. Michal Mucha z Prostějova se totiž přes dálkové plavání dostal až k zimní odnoži tohoto sportu. V současnosti objíždí Českou republiku a je účastníkem Českého pohárů zimního plavání. Sám navíc pořádá závody tohoto typu, ale také akce pro širší veřejnost.
Slaný - Přípravy na středeční vyhlášení Nejúspěšnějších sportovců roku města Slaného vrcholí a vypadá to, že sál Hotelu Hejtmanský dvůr bude plný, což potvrdil i Jiří Nagy z redakce Kladenského deníku, hlavního mediálního partnera akce.