"Jako každý malý kluk jsem začínal u fotbalu. V dorosteneckém věku jsem běhal dál, ale už bez míče," vypráví se smíchem František Buřil. Rodák z Vidochova a celoživotní sportovec sbírá už od mládí ve svých věkových kategoriích jeden úspěch za druhým, přestože na závody trénuje bez trenéra a manažera mu dělá manželka. Když vypráví o svém největším sportovním úspěchu z roku 2017, naskakuje mu i po pěti letech husí kůže. "Nejdřív jsem tomu nemohl uvěřit. Stali jsme se mistry světa v běhu do vrchu. Skoro jsem se bál to zavolat domů, jak to byl divný pocit," vzpomíná.
Jeho otec Petr byl výborným fotbalovým gólmanem a v dresu Dynama si devětkrát zachytal i tehdy ještě federální ligu. Výborným brankářem je i mladší bratr Lukáš. Jenže Petr Hejníček mladší (30 let) se našel v ragby. Stál u začátků tohoto sportu v jihočeské metropoli a zůstal u něj dodnes. V neděli však musel se svými spoluhráči spolknout hořkou pilulku. Spojený tým Českých Budějovic a Nýrska totiž podlehl v domácím prvoligovém duelu Petrovicím vysoko 15:57 a zaznamenal svou první letošní porážku v soutěži.
/FOTOGALERIE/ Ostravští Piráti historicky poprvé vybrali jako kandidátku na primátora moravskoslezské metropole ženu. Současná náměstkyně pro školství a sport Andrea Hoffmanová získala v prvním kole 71 % hlasů.
Server Deník.cz udělal výběr nejlepších sportovních týmů historie. Žebříček byl sestaven na základě příležitosti premiéry nového filmu Vyšehrad, který je momentálně v kinech a jsou na něj pozitivní ohlasy.
Projekt Na hřišti to žije! přináší nejen příbramským dětem unikátní příležitost vyzkoušet si velkou řadu sportů a poznat nové kamarády. Během různých akcí si malí atleti mohou osvojit základní pohybové dovednosti a třeba najdou sport svého srdce.
Sport má zelenou. V malém městysi na jihu Prostějovska disponují nadstandardním sportovním zázemím. Vedle zmodernizované sokolovny a opraveného fotbalového hřiště se mohou v Tištíně pochlubit novým dětským a víceúčelovým hřištěm.
/FOTOGALERIE/ Ostravští Piráti historicky poprvé vybrali jako kandidátku na primátora moravskoslezské metropole ženu. Současná náměstkyně pro školství a sport Andrea Hoffmanová získala v prvním kole 71 % hlasů.
Česká obec sokolská vyhlásí v úterý 19. dubna vítěze tradiční ankety „Sokol roku“. Nejde jen o sportovní výsledky, hodnoceny jsou také kulturní a vzdělavatelské aktivity. Velkými favority na vítězství v kategorii sportovců budou atlet Michal Desenský, gymnasta David Jessen a především šermíř Alexander Choupenitch, bronzový z OH v Tokiu, všichni jsou samozřejmě členy Sokola.
Golf. Olympijský sport, který spousta lidí nechápe, přesto je na vzestupu. Už dávno neláká jen úspěšné podnikatele či náruživé sportovce. Hůl z druhé ruky, skupinová lekce na odpališti a zlevněný vstup hřiště – i tohle je cesta, jež v posledních letech ke golfu přivedla tisíce nových hráčů.
Golf. Olympijský sport, který spousta lidí nechápe, přesto je na vzestupu. Už dávno neláká jen úspěšné podnikatele či náruživé sportovce. Hůl z druhé ruky, skupinová lekce na odpališti a zlevněný vstup hřiště – i tohle je cesta, jež v posledních letech ke golfu přivedla tisíce nových hráčů.
Golf. Olympijský sport, který spousta lidí nechápe, přesto je na vzestupu. Už dávno neláká jen úspěšné podnikatele či náruživé sportovce. Hůl z druhé ruky, skupinová lekce na odpališti a zlevněný vstup hřiště – i tohle je cesta, jež v posledních letech ke golfu přivedla tisíce nových hráčů.
Golf. Olympijský sport, který spousta lidí nechápe, přesto je na vzestupu. Už dávno neláká jen úspěšné podnikatele či náruživé sportovce. Hůl z druhé ruky, skupinová lekce na odpališti a zlevněný vstup hřiště – i tohle je cesta, jež v posledních letech ke golfu přivedla tisíce nových hráčů.
Na internetový seriál Vyšehrad navazuje Vyšehrad: Fylm, který už zítra vstoupí do našich kin. Jeho producentem, spolurežisérem a zároveň protagonistou je Jakub Štáfek. „Je to atypický projekt. U něčeho jiného by to takhle asi nešlo. Ale protože tady jsme byli parta kamarádů, dalo se to skloubit. Nicméně už je to dlouhé a už se i na mně projevuje únava, ačkoli jsem si myslel, že jsem neunavitelný. Už to chci mít za sebou,“ říká představitel fotbalisty Julia Lavického alias Laviho.
/FOTOGALERIE/ Hrála klasické „šestky“ i na písečné pláži, teď válčí v kopačkách na sněhu. Členka klubu Beach Volleyball Karviná Diana Jamborová, která je asi známější pod rodným příjmením Žolnerčíková, se už několik let věnuje snow volejbalu. Dvojnásobná česká vicemistryně společně s Terezou Francovou, Annou Budinskou a Editou Gražanovou koncem března zvítězila na turnaji CEV – Snow Volleyball Europen Tour 2022 na lyžařské sjezdovce v rakouském Wagrainu.
V sobotu 2. dubna a v neděli 3. dubna se ve sportovní hale v Hlučíně konala mezinárodní soutěž v mažoretkovém sportu s názvem Estrella Ball cup 2022. Soutěž pořádal domácí klub MK Ballerisimo Hlučín, který úspěšně reprezentuje Hlučín a Českou republiku na celostátních i mezinárodních mažoretkových závodech.
RDR Akademie je mládežnická fotbalová akademie, která vznikla v první polovině minulého roku sloučením mládežnických oddílů klubů FK Rájec-Jestřebí, SK Doubravice nad Svitavou a SK Olympia Ráječko. Nový mládežnický fotbalový oddíl si klade za cíl přivést ke sportu co největší počet dětí a vzbudit v nich lásku ke sportu, která přetrvá až do dospělosti. Děkujeme panu Michalu Hájkovi za představení sportovního oddílu a jeho vizí.
Patřila k největším golfovým nadějím na Slovácku, nejlepším českým hráčkám ročníku 2000. Vždyť před nepříjemným zraněným lokte, které Karolínu Novákovou společně s pandemií koronaviru připravilo o téměř tři roky kariéry, na různých turnajích nesčetněkrát vystoupala na stupně vítězů, sbírala úspěchy. Dařilo se jí také v soutěžích družstev, s ženami Uherského Hradiště dokonce postoupila do ženské extraligy.
Nejslavnější tenisový grandslam zvažuje, zda letos na zelené londýnské pažity pustit ruské tenisty a tenistky. Jednou z variant je, že budou smět hrát až po předložení prohlášení, v němž se výslovně distancují od Vladimira Putina a jeho režimu. Tento postoj má ovšem v tenisovém světě i řadu kritiků.
/FOTOGALERIE/ Třaskavý souboj dvou bývalých kamarádů měl být ozdobou celého MMA turnaje Oktagon 32 v Ostravě, nakonec se smrsknul na pouhé tři minuty a osm vteřin. Václav Mikulášek sice brzy položil Tomáše Meliše na záda, ten pak ale dvakrát vytasil kimuru. Jednou to nevyšlo, vzápětí však ano, soupeř zakřičel a bylo po zápase. Baba Jaga prohrál, zvítězil slovenský bijec.
Mimořádnou dotaci zaměřenou na rozvoj ženských kolektivních sportů obdržely první svazy zapojené do speciálního projektu Národní sportovní agentury. Cílem je účast tuzemských týmů na OH v Los Angeles v roce 2028.
Mimořádnou dotaci zaměřenou na rozvoj ženských kolektivních sportů obdržely první svazy zapojené do speciálního projektu Národní sportovní agentury. Cílem je účast tuzemských týmů na OH v Los Angeles v roce 2028.
Možná jste nevěděli, že v Českých Budějovicích se sportovci věnují kriketu. Co do počtů hráčů je to velmi oblíbený sport. Kde? Hlavně v Anglii. A v Indii. A teď také na jihu Čech.
/SPORTOVNÍ VÍKEND/ Milí čtenáři, vážení sportovní přátelé. Podívejte se v rámci naší pravidelné páteční rubriky, kam o víkendu vyrazit za sportovní zábavou. Nabušené menu nabízí celou kopu fotbalových bitev, ale na své si přijdou také příznivci jiných sportů. Podívejte se.
/ROZHOVOR/ Jako hráč a kapitán stál u zrodu sedmi extraligových titulů, které udělaly ze střešovického Tatranu historicky nejslavnější florbalovou značku v Česku. Dvě superfinálová klání už Milan Fridrich vyhrát dokázal, nyní však na něj v malebné O2 aréně čeká další velká výzva. A v rozhovoru pro Deník se rozpovídal nejen o trenérské premiéře, ale rovněž začátcích florbalu v tuzemsku a nadějích na lepší zítřky.
Rekordní počet sedmnácti týmů se od neděle 26. června do soboty 2. července představí na kunovické Mlatevni, kde se po dvou letech vynucených odkladů uskuteční očekávané softballové mistrovství Evropy žen do 22 let.
/ROZHOVOR/ Tradiční záležitostí se pomalu začíná stávat sportovní akce směřovaná na děti Sportfest Krnov. Letos se pod taktovkou Nikolase Tilkeridise a Adély Turkové uskuteční druhý ročník, který by měl být ještě nabitější, než ten loňský. Víkend plný sportu sice proběhne až 24. a 25. června, přípravy už však dlouho probíhají.
/FOTOGALERIE/ Výkon běžkaře Jana Najdka, rodáka z Dolní Moravice, je fascinující. V nejprestižnějším světovém závodě běžkařů dojel ve své věkové kategorii druhý. Na startu mezi 16 tisíci účastníky bylo také 290 Čechů. V celkovém pořadí Jan Najdek doběhl na 4061 místě. Z Čechů byl 145. V jeho kategorii - nad 75 let - závodilo 53 závodníků.
Čeká jej premiéra v mužské extralize, střety s nejlepšími pálkaři i nadhazovači. Dvacetiletý softbalista Ondřej Hanáček pomohl kunovickým Snails k návratu mezi tuzemskou elitou. Po dlouhé zimní pauze už vyhlíží souboje v nejvyšší soutěži, těší se na první mistrovské zápasy.
Po covidové odmlce se Česká unie sportu pustila opět do vyhlášení ankety Nejlepší sportovec Kladenska za rok 2021. V hlavních kategoriích mužů a žen ukázali odborníci na atlety AC Tepo Kladno, olympioniky Víta Hlaváče a Elišku Staňkovou, hvězdou Kladenského deníku byl vyhlášen volejbalista Jiří Kraffer. Ceny si odnesly také největší talenty v kategoriích juniorů, dorostu a žáků.
Po devíti letech se vrátili do nejvyšší soutěže, stali se účastníky extraligy, nejprestižnější evropské soutěže. Zatímco v minulosti vítali kunovičtí softbalisté soupeře na škvárovém hřišti, letos budou o body bojovat v moderním areálu. Hlavním cílem mladého slováckého týmu je záchrana, na víc nováček nemyslí.
Trochu jako kometa se zjevil Vít Hlaváč na kladenském sportovním nebi. Vybral si trochu popelku mezi atletickými disciplínami, chůzi, ale do přípravy se ponořil úchvatným stylem a na jeho konci byla nominace na letní olympijské hry v Tokiu. Loni tam pětadvacetiletý svěřenec trenéra Ivo Pitáka došel na trati 50 kilometrů na 43. místě a i díky tomu byl v úterý v restauraci Hotelu Sletiště vyhlášen nejlepším sportovce Kladenska pro rok 2021.
Zemřel František Všetula. Před sedmi lety obdržel Cenu města Veselí nad Moravou za celoživotní přínos sportu a obětavou práci. Ta spočívala zejména v práci pro zdejší Sportovní klub národní házené a také v budování sportovního areálu sokolovny.
Ve středu 6. dubna je Mezinárodní den sportu. A Vysoká škola polytechnická Jihlava (VŠPJ) ve spolupráci se Zdravým městem Jihlava pořádá na Masarykově náměstí v Jihlavě od jedenácti do pěti hodin odpoledne již pátý ročník akce Sportujme s VŠPJ.
Sportovní redakce Deníku jde mezi čtenáře. Seznamte se: Martin Břenek, šéf sportovních redakcí ve Zlínském, Olomouckém a Moravskoslezském kraji, který pro vás píše už od roku 1997.
Bída, nejistá budoucnost a debaty o penězích. O problémech českého sportu vypovídá infrastruktura určená talentovaným jedincům a profesionálům, kteří se chystají na světové akce. A neřešme fotbal nebo hokej, byť ani tam není všechno zalité sluncem. Vznikl plán výstavby (popřípadě rekonstrukce / modernizace) národních sportovních center. Jenže dostal trhliny.
DENÍK NA NÁVŠTĚVĚ: Zřejmě nejznámějším místním rodákem je pozdější olympionik František Čapek (1914 – 1988), zasloužilý mistr sportu v brokové střelbě – trapu (baterie).
O účast na valné volební hromadě Jihočeského tenisového svazu byl velký zájem. Přijelo 32 delegátů a další dali k dispozici pro volby své plné moci. Mezi hosty byl i prezident Českého tenisového svazu a také evropské federace Tennis Europe Ivo Kaderka. Účastnil se i druhý viceprezident Českého tenisového svazu Leoš Fiala, který je současně celostátním předsedou STK.
Sportovní redakce Deníku jde mezi čtenáře. Seznamte se: Martin Mangl, reportér Klatovského a Plzeňského deníku, který pro vás píše od roku 2015. Jeho hlavní náplní práce je zpravodajství především z fotbalu.
Sportovní redakce Deníku jde mezi čtenáře. Seznamte se: Vladimír Klíma, sporťák pro Prachatický, Strakonický a Písecký deník. Píše pro Vás již od roku 1994.
Sportovní redakce Deníku jde mezi čtenáře. Seznamte se: Vladimír Klíma, sporťák pro Prachatický, Strakonický a Písecký deník. Píše pro Vás již od roku 1994.
Sportovní redakce Deníku jde mezi čtenáře. Seznamte se: Vladimír Klíma, sporťák pro Prachatický, Strakonický a Písecký deník. Píše pro Vás již od roku 1994.
Před námi je chladný první dubnový víkend a s ním spousta sportovních zápasů, turnajů a akcí. Fanoušci v královéhradeckém okrese si mohou vybrat z těchto sportů: basketbal, florbal, fotbal, hokejbal, moderní gymnastika, pozemní hokej, šachy.