Hradec Králové /FOTOGALERIE/ - Před čtyřiceti lety si s bratrem Josefem vyměnil službu a ve čtvrtek zapaloval svíce na jeho hrobě. Svíčky také u pamětních desek zapálil stále sloužící hasič Zdeněk Romportl.
Olomouc – Tenisový turnaj vstupuje do své druhé poloviny. Na antukových kurtech v areálu OMEGA centra sportu a zdraví si čtvrtfinále dvouhry žen zahrají dvě Češky: Barbora Záhlavová-Strýcová a Renata Voráčová. Zatím suverénním dojmem působí nasazená jednička podniku dotovaného částkou 100 tisíc dolarů Polona Hercogová ze Slovinska.
Praha /ROZHOVOR/ – S akvabelami, sestrami Koubkovými, jsem se setkal před dvěma roky. Tehdy dvacetiletá Natálie a o dva roky mladší Aneta trénovaly pod vedení trojice trenérek Lucie Kryzerové, Kláry Jurenkové a Šárky Štverákové na univerziádu v Kazani, na které toužily skončit okolo dvanáctého místa.
Hradec Králové - Také během dnešního dne redaktoři a fotografové našich novin získávali další aktuální materiály, informace, snímky a témata, aby vše zařadili na stránky nadcházejícího vydání tohoto periodika. Pokud o to nechce být ochuzeni, pořiďte si další vydání Hradeckého deníku. Co vás uvnitř listu čeká?
Hradec Králové /ROZHOVOR/ – Nedávno skočil padákem, na kajaku jezdí extrémní závody. Stříbrný olympionik z loňského Londýna Vavřinec Hradilek zkrátka letí životem v adrenalinovém tempu. Proto neváhal a přijal další výzvu: Fotografem Danielem Vojtěchem se nechal zvěčnit visící ve svém kajaku pouze na jednom laně.
Veselí nad Moravou /ROZHOVOR/ – S velkou chutí, natěšená na nové spoluhráčky a naprosto klidná, přijela na zahajovací trénink veselská házenkářka Lenka Fleková.
Kroučová – Již třetí ročník Sranda matche v ženském fotbale uvítal fotbalový trávník hřiště v Kroučové a jako vždy nastoupila proti sobě dvě družstva – Real Womens Kroučová versus Girls Pochvalov.
Liberecko - Dětí, které mají problémy s nadváhou nebo přímo obezitou, na Liberecku přibývá. Stačí se porozhlédnout po ulicích a trochu se na problematiku zaměřit.
Hradec Králové /FOTOGALERIE/ – Nedávno skočil padákem, na kajaku jezdí extrémní závody. Stříbrný olympionik z loňského Londýna Vavřinec Hradilek zkrátka letí životem v adrenalinovém tempu. Proto neváhal a přijal další výzvu: Fotografem Danielem Vojtěchem se nechal zvěčnit visící ve svém kajaku pouze na jednom laně.
Poděbrady – Sportovně střelecký klub Bohemia Poděbrady zve všechny nadšence tohoto sportu na Velkou cenu Poděbrad – Memoriál Josefa Vlčka, která se koná v polovině srpna.
Liberecký kraj - Dětí, které mají problémy s nadváhou nebo přímo obezitou, na Liberecku přibývá. Stačí se porozhlédnout po ulicích a trochu se na problematiku zaměřit.
Hradec Králové, Moravany - V rámci projektu Gambrinusu Kopeme za fotbal amatérští hráči Sokola Moravany přivítali druholigové „profíky" z FC Hradec Králové. Zápal a chuť do hry měli všichni hráči. S „votroky" dorazili také Adrian Rolko a kouč Luboš Prokopec.
Karvinsko - Paní Milena Vlasáková od mládí miluje adrenalinové a vytrvalostní sporty, kterým se věnuje během celého roku, nehledě na roční období, počasí nebo místo.
Východní Čechy, Pardubice /OD SOUSEDŮ/ - Mistrovství Evropy ve slowpitchi: Prohra proti Velké Británii se očekávala, nicméně zaváhání se Slovinskem by mohlo mrzet.
Špindlerův Mlýn - Třetí pohárový závod, který je zároveň Mistrovstvím České republiky MTB DH 2013 se jel v neděli na náročné místní horské trati ve areálu Svatý Petr. Účastníci republikového klání se na startu sešli za příjemného slunného počasí, díky čemuž se poměřili v takřka ideálních podmínkách.
Praha /ROZHOVOR/ - „Existují různé techniky spojené s jógou. Cvičící, ale i očistné. Ty dokáží stimulovat sliznice a tělo je pak odolnější," tvrdí Jan Zawatzky.
Hradec Králové – Dnes je to přesně čtyřicet let, kdy zahynuli dva hasiči Josef Romportl a Vlastimil Málek při požáru v budově Československé automobilové opravny v Hradci Králové. V devět hodin ráno na ně vzpomenou jejich kolegové, příbuzní i přátelé. Pietní akt se odehraje u jejich pamětních desek na ředitelství královéhradeckých hasičů.
Svitavy – Léto, to jsou prázdniny, dovolené, výlety, chvíle strávené s rodinou nebo přáteli. Každý se těší, že si odpočine od každodenních starostí v práci i doma.
Kroměříž – Smyslná samba i elegantní waltz: třináctiletá nadějná tanečnice Monika Bsonková z Kroměříže pluje po parketě jako ryba ve vodě. Latinskoamerickým tancům se sice věnuje teprve čtyři roky, i tak už ale patří mezi republikovou špičku.
Ústí nad Labem – To rozbité přední sklo mého auta je od kamínku, který odlétl od vozu jedoucího přede mnou. Naštěstí jsem ho stihl zastavit, a tak to půjde z jeho pojistky. Že řidičem je váš kamarád, se kterým jste se domluvili, asi pojišťovna nezjistí.
Uherské Hradiště - Po téměř dvou týdnech skončilo v Uherském Hradišti Slovácké léto, sportovně-kulturní akce, díky které se Masarykovo náměstí proměnilo v pláž. Na několika hřištích se utkali fotbalisté, volejbalisté i házenkáři. Soutěžilo se i v méně obvyklých sportech, jako je pétanque nebo diskgolf.
Vsetín – Pětadvacetiletá Dagmar Jasná je jednou z opor volejbalového týmu VK Austin Vsetín, který je v současné době jedním ze dvou krajských zástupců ve II. volejbalové lize.
Hradec Králové - Také během dnešního dne redaktoři a fotografové našich novin získávali další aktuální materiály, informace, snímky a témata, aby vše zařadili na stránky nadcházejícího vydání tohoto periodika. Pokud o to nechce být ochuzeni, pořiďte si další vydání Hradeckého deníku. Co vás uvnitř listu čeká?
Otrokovice – Celé tři týdny zvažoval atraktivní nabídku do kádru úřadujícího mistra Vítkovic, aby ji nakonec přijal a na sklonku kariéry opustil otrokovické Pantery. Jak ale florbalový reprezentační útočník Matěj Koňařík přiznává, odcházet se mu nebude snadno.
Letní prázdniny jsou podle statistik obdobím, kdy pojišťovny řeší nejvíce hlášených úrazů. Přestože v České republice až 30 procent z nich tvoří podvrtnutí kotníku či zlomeniny končetin, lidé by neměli podceňovat riziko závažných zranění s trvalými následky.
Strakonice – Od dětství je život Jiřího Dobeše spojen se strakonickou házenou. Nejprve jako sportovce, nyní je již řadu let předsedou oddílu. Z tohoto období si sám nejvíce cení postavení házenkářské haly.
Kořenec - Pokus o překonání vlastního rekordu v nepřetržitém hraní golfu začal v sobotu v kořeneckém golfovém areálu. Zúčastnilo se jej čtyřicet odvážných sportovců. Až do konce však vydrželo jen šest. Ti na základě vzájemné dohody soutěž společně v pondělí ukončili. Po více než dvaapadesáti hodinách čistého času. Jedním ze šesti dobrodruhů byl Vlastimil Štefl.
Smetanova Lhota – Třetí místo v sobotním 38. ročníku fotbalového memoriálu Ladislava Panýrka ve Smetanově Lhotě obsadil tým Dinostars, který vedl Jan Koller, nejlepší střelec v historii české fotbalové reprezentace.
Karlovy Vary – Červnové mezinárodní závody v moderní gymnastice, konané v KV Areně, jsou důkazem, že i malý sportovní oddíl může v Karlových Varech úspěšně uspořádat akci mezinárodního významu.
Praha /ABeCeDa povolání a koníčků/ - Prázdninový rozhovor Deníku: „Existují různé techniky spojené s jógou. Cvičící, ale i očistné. Ty dokáží stimulovat sliznice a tělo je pak odolnější," tvrdí Jan Zawatzky.
Praha /ABeCeDa povolání a koníčků/ - Prázdninový rozhovor Deníku: „Existují různé techniky spojené s jógou. Cvičící, ale i očistné. Ty dokáží stimulovat sliznice a tělo je pak odolnější," tvrdí Jan Zawatzky.
Kořenec - Pokus o překonání vlastního rekordu v nepřetržitém hraní golfu začal v sobotu v kořeneckém golfovém areálu. Zúčastnilo se jej čtyřicet odvážných sportovců. Až do konce však vydrželo jen šest. Ti na základě vzájemné dohody soutěž společně v pondělí ukončili. Po více než dvaapadesáti hodinách čistého času. Jedním ze šesti dobrodruhů byl Vlastimil Štefl.